Полезные материалы

Розвиток дитини в 9-10 місяців

  1. Показники і коливання ваги
  2. Тривалість дитячого сну
  3. Яким повинен бути день крихти?
  4. Проведення масажних маніпуляцій
  5. Як грати з малюком?
  6. Особливості годування дитини

Відповідь на питання, що являє собою розвиток дитини в 9 місяців, цікавить всіх батьків старших дітей. Підростає у молодих батьків хлопчик чи дівчинка, вони повинні знати не тільки про те, скільки разів малюк повинен їсти і як правильно його годувати, а й про те, які іграшки йому потрібні.

Підростає у молодих батьків хлопчик чи дівчинка, вони повинні знати не тільки про те, скільки разів малюк повинен їсти і як правильно його годувати, а й про те, які іграшки йому потрібні

Показники і коливання ваги

Молодих батьків цікавить відповідь на питання, яким повинен бути вага дев'ятимісячних дітей. За нормами ВООЗ, середня вага дитини чоловічої статі становить 8,9 кілограмів. Також не вважається відхиленням, якщо дитина буде важити 8 і 9,9 кілограмів.

Середня вага дев'ятимісячних дітей жіночої статі становить 8,2 кілограмів. Також дівчинка може важити від 7,3 до 9,3 кілограмів. Така вага дітей також вважається нормою.

Фахівці враховують вагу дітей при народженні. Також враховується вага, який малюк набирає за 1 місяць.

Визначити вагу крихти допоможе спеціальна таблиця. Якщо вага відхилений від норми на 6-7 відсотків, зазначених в таблиці, це не вважається патологією. Якщо вага відхилений від норми на 12-14 відсотків, це свідчить про невелике недовазі або перевазі. Якщо вага відхилений від норми більше, ніж на 20-25 відсотків, це свідчить про серйозний недовазі або перевазі.

Важливо розуміти, що дитина може важити на 5 відсотків менше норми.

Це не вважається патологією. Також дитина може важити на 8 відсотків менше норми. Це також не є приводом для звернення до лікаря. Але якщо малюк різко перестав набирати вагу, це свідчить про наявність тієї чи іншої патології. Якщо батьки помічають, що дитина стала важити занадто мало, то його потрібно негайно показати педіатру. Зазвичай якщо малюк стала важити мало, доктор радить повністю переглянути харчування. Розвиток дитини в 10 місяців щодо ваги принципових відмінностей не має.

Розвиток дитини в 10 місяців щодо ваги принципових відмінностей не має

Тривалість дитячого сну

Також батьки цікавляться тим, скільки годин повинен спати дитина. Дев'ятимісячний малюк повинен спати не менше двох разів вдень і, зрозуміло, вночі. Існує дві фази сну. Поверхневий сон також визначається як неглибокий сон. При цьому дихання крихти стає неритмічним, м'язи розслабляються, тіло здригається, а кінцівки сіпаються. Поверхневий сон можна назвати спокійним. Якщо в той час, поки триває поверхневий сон, батько розбудить дитини, то капризів не минути.

Поверхневий сон супроводжується сновидіннями. Найчастіше поверхневий сон спостерігається вранці.

Друга фаза визначається як глибокий сон. Кроха в цей час спить дуже спокійно. Коли триває глибокий сон, малюк завжди спить нерухомо. Навіть якщо батьки будуть голосно розмовляти, сон дитини не перерветься. Глибокий сон спостерігається в нічний час доби. Сколько спит малюк під час глибокого сну?

Відповісти на питання, скільки спить дитина в цей час, нескладно. Спочатку дитина спить поверхово. Це час складає приблизно 10 хвилин. Після цього сон переходить в глибоку фазу, і малюк спить від 40 до 60 хвилин. Після цього знову настає час поверхневого сну. В цей час малюк повинен спати близько 20 хвилин. Чергування фаз спостерігається протягом всієї ночі.

В середньому вночі дитина повинна спати близько 11 годин. Але, на думку педіатрів, дев'ятимісячний малюк повинен спати не менше 12 годин.

Зазвичай в дев'ятимісячному віці у крихітки встановлюється розпорядок дня. Розпорядок передбачає, що дитина повинна лягати спати і вставати в один і той же час.

Коректно на питання, скільки повинна спати малюк, відповість міні-табличка:

вдень потрібно спати не менше 1-2 годин;

вночі потрібно спати не менше 11-12 годин;

загальний час сну не повинен перевищувати 14 годин.

Скільки годин, в такому випадку, можна не спати? На думку педіатрів і педагогів, не спати маляті можна не менше 10 і не більше 12 годин.

Яким повинен бути день крихти?

Малюк завжди буде залишатися бадьорим і здоровим, якщо він навчиться дотримуватися режиму дня. Вчити дитину дотримуватися режиму дня потрібно якомога раніше. Але бувають і унікальні діти, які самі починають "навчати" своїх батьків дотримуватися режиму дня. В середньому, режим дня дев'ятимісячної крихти включає в себе:

1. Сон.

2. Вживання їжі.

3. Ігри.

4. Активність на свіжому повітрі.

5. Гігієнічні маніпуляції.

6. Масаж або гімнастика.

Режим дня передбачає, що малюк прокидається о шостій-сьомій годині ранку. Після цього режим дня передбачає виконання гігієнічних процедур. Потім режим дня передбачає прийом їжі. Після цього режим дня передбачає наступ найприємнішою для крихти фази, коли її чекають ігри, а також масаж і гімнастика. Після цього режим дня передбачає настання денного сну.

Батьки дев'ятимісячної крихти не можуть не шукати відповіді на запитання, що вона повинна вміти і чому в першу чергу можна і потрібно її вчити. Малюк в цьому віці вміє вже досить багато. Так, малюк вміє самостійно сидіти. У цьому віці дитина сидить без опори, чим дуже радує своїх маму і тата. Також крихітка повинна вміти підніматися на ніжки біля опори. Ще малюк повинен вміти повзати рачки. На думку фахівців, діти в цьому віці повинні вміти робити перші кроки біля опори. Без підтримки дітлахи ще не ходять. Але принадність вертикального положення ними вже куштуючи, і вони намагаються ходити з батьківської допомогою, чим дуже їх радують.

Перш ніж навчитися ходити, малюк неодмінно кілька разів впаде. Боятися цього не варто. Якщо батьки вчасно підготують квартиру, то ризик отримання травми буде зведений до мінімуму.

Якщо батьки вчасно підготують квартиру, то ризик отримання травми буде зведений до мінімуму

Проведення масажних маніпуляцій

Багато батьків стикаються з ситуацією, коли малюк не сидить. Як показує відео, в тому, що дев'ятимісячна дитина не сидить, немає нічого страшного. Немає чітких вікових критеріїв, коли малятко повинна сісти.

Розібратися в причинах, за якими крихітка не сидить, допоможе педіатр. Головною причиною, по якій малюк не сидить, є слабкість спинних м'язів. Ще однією причиною того, що дитина не сидить, є його характер. Іноді малюк не сидить тільки тому, що не хоче цього робити.

Якщо батьки сильно переживають щодо того, що їх чадо не сидить, їм може допомогти спеціальний масаж. Те, як правильно робити масаж, показано на відео.

Як видно з відео, основною метою, яку переслідує масаж, є зміцнення тіла малюка. На думку педіатрів, саме правильний масаж допомагають дитині швидше освоїти техніку ходьби.

Як показує відео, масаж передбачає виконання таких маніпуляцій:

ковзання;

підйом верхніх кінцівок;

схрещування і подальше розведення верхніх кінцівок;

масаж спинки;

масаж животика;

підйом з опорою;

ходьба за допомогою батька.

Масаж можна робити і самостійно. Але перша процедура повинна бути здійснена досвідченим фахівцем.

Як грати з малюком?

Величезне значення мають правильно підібрані розвиваючі ігри. Дев'ятимісячна крихітка дуже активно пізнає світ і цікавиться всім на світі. Тому можна запропонувати своєму чаду розвиваючі ігри за участю як знайомих йому, так і ще незнайомих тварин, птахів і комах. Коли малюк засвоїть цю інформацію, можна запропонувати йому розвиваючі ігри на тему побуту. Сьогодні у продажу є чудові "говорять" розвиваючі ігри, завдяки яким крихітка швидше і якісніше засвоює інформацію.

Не менш корисні ігри-екскурсії. Можна не просто вигулювати малюка, але кожен раз перетворювати прогулянку в захоплюючі ігри на свіжому повітрі. Дитині буде дуже цікаво наживо побачити те, з чим він познайомився будинку.

Дуже корисні ігри, що розвивають дрібну моторику. Дев'ятимісячна крихітка дуже любить грати з жолудями, гудзиками і камінчиками. Важливо пам'ятати, що такі ігри можуть бути небезпечними для малюка. Він може з легкістю засунути зацікавив його невеликий предмет в рот або в ніс.

Які іграшки можна пропонувати малятку? Дитячі іграшки повинні бути різноманітними по своїй фактурі, кольору і формі. Дев'ятимісячна крихітка любить не тільки обмацувати незнайомі предмети, а й кидати їх, а також рвати на частини.

Особливу увагу варто звернути на такі чудові іграшки, як пірамідки і стаканчики. Які саме повинні бути стаканчики? В першу чергу ці іграшки повинні мати різьбленими і гладкими краями. Крім того, вони повинні бути різних кольорів.

Дев'ятимісячних дітлахів заворожують матрьошки. Ці зворушливі іграшки є справжнім посібником для розвитку мислення, пам'яті та уваги. За допомогою цієї іграшки малюк розбирає ціле на кілька частин і вчиться вкладати один предмет в інший.

Величезне значення мають іграшки, що сприяють розвитку творчого мислення. Тому батьки повинні звернути свою увагу на такі іграшки, як кубики.

І хлопчикам, і дівчаткам можна подарувати рухомі іграшки. Не варто обходити увагою і музичні іграшки. З їх допомогою можна розвинути у крихти музичний слух.

Особливості годування дитини

Молодих мам цікавить відповідь на питання, чим можна годувати крихітку. Не втрачає своєї актуальності питання, скільки разів в день потрібно годувати дев'ятимісячного малюка.

У цьому віці молоді мами потихеньку припиняють годувати дитину грудьми. Харчування маленької людини стає більш різноманітним.

Раціон крихти можна збагатити відвареної океанічної рибою. Раціон може включати в себе м'ясо тріски і хека. Також раціон дитини може включати в себе річкову рибу - коропа і судака.

Крім того, харчування крихти включає в себе:

кашу;

овочеве пюре;

фруктове пюре;

м'ясне пюре.

Також харчування маляти може бути доповнено нежирним сиром. Харчування може включати в себе і домашній кефір.

Не варто включати в раціон дитини звичайний "дорослий" сир. Раціон малюка може бути збагачений тільки спеціальним дитячим сирком. Те ж саме стосується і кефіру. Включати в раціон можна тільки спеціальний дитячий кефір.

Раціон крихти можуть збагатити фрукти. Щоб уникнути виникнення алергії, важливо знати, які саме фрукти варто включати в дитяче меню. Такі фрукти, як апельсини та мандарини, сприяють появі алергічної реакції. Тому їм потрібно вміти підготувати такі фрукти, як груші та червоні яблука. Також можна давати дітям солодкі поживні фрукти - банани. Давати дитині екзотичні фрукти не рекомендується.

Згодовувати дитині фрукти потрібно поступово, ретельно відстежуючи реакцію організму.

Емоційний зв'язок дитини і матері все ще залишається дуже сильною. Тому, якщо є можливість, не варто залучати до виховання малюка сторонніх людей.

Сколько спит малюк під час глибокого сну?
Скільки годин, в такому випадку, можна не спати?
Яким повинен бути день крихти?
Як грати з малюком?
Які іграшки можна пропонувати малятку?
Які саме повинні бути стаканчики?