Полезные материалы

Чи не мого масштабу. У чому проблеми спортивного мовлення «НТВ-Плюс»

Олімпійський канал НТВ-Плюс отримав багато позитивних відгуків по ходу Ігор в Сочі, але робити такі проекти регулярно спортивна редакція НТВ-Плюс не в змозі

Олімпійський канал "НТВ-Плюс" отримав багато позитивних відгуків по ходу Ігор в Сочі, але робити такі проекти регулярно спортивна редакція "НТВ-Плюс" не в змозі.

Побачивши вчора ввечері новина про репліці Георгія Черданцева на радіо "Спорт FM" , В якій йдеться про те, що у спортивній редакції телекомпанії "НТВ-Плюс" проблеми з фінансуванням аж до необхідності появи якогось "мецената", я трохи зніяковів. Там було написано, що, мовляв, Паралімпіада - "лебедина пісня" спортредакціі "НТВ-Плюс"? Паралімпіада? Так вони її не показують взагалі.

Загалом, я уважно прослухав той самий ефір (а це був ефір програми Нобеля Арустамян "Про і контра" на "Спорт FM" від 7 березня) і той самий його відрізок, де Черданцев говорить про свою телекомпанії. Швидше за все, основний зміст його репліки в тому, що без горезвісної "допомоги мецената" компанія не може постійно працювати на тому рівні, на якому "НТВ-Плюс" відпрацював 17 днів на Олімпіаді в Сочі. І до речі, саме освітлення Олімпіади, а не Паралімпіади, Черданцев назвав "лебединою піснею" спортивної редакції.

Проте, фраза: "зі спортивним телебаченням можуть виникнути певні напряги" дійсно прозвучала. І трохи пізніше ми дізналися дуже важливі подробиці того, чому це раптом Георгій заговорив про можливі проблеми спорту на Плюсі. Подробиці, після яких мені згадався один недавній твіт іншого коментатора "НТВ-Плюс" - Олександра Шмурнова:

"У кожного журналістської спільноти є три стадії. Проект, Розквіт і Занепад. Остання завжди пов'язана з" ефективними менеджерами ".

Чесно кажучи, спочатку я його не зрозумів, але тепер все встало на свої місця. Судячи з усього, джерелом неспокою служить відбулася в минулому році зміна керівництва "НТВ-Плюс". Це - частина загальної тенденції зміни топ-менеджменту в холдингу "Газпром-медіа", в який входить і Плюс, і підконтрольних йому компаніях. Так ось, у цього керівництва, за словами Черданцева, "Є своє бачення того, в якому напрямку потрібно розвивати компанію" .

Те, що в останні роки "НТВ-Плюс" на спортивне мовлення грошей не так багато - не новина. І пару років назад, в проміжку, коли компанія не показувала АПЛ, навіть почала простежуватися тенденція зменшення кількості наявних у компанії прав. Але потім цю тенденцію помічати перестали. А все тому, що на головному фронті робіт спортивної редакції - футбольному - справи пішли на краще. "Газпром" активно почав займатися футбольним спонсорством, і це відбилося і на телекомпанії, яка в 2013-му повернула собі Англійську прем'єр-лігу і до кінця сезону 2014/2015 буде показувати чотири футбольні топ-чемпіонату і єврокубки (хоча, наприклад, матчі збірних , і зокрема чемпіонати Європи та світу, так і не показуються).

Але якщо відкинути футбол, ситуація, в общем-то, так і не змінилася: компанія так і не поборолися за права на НБА та НХЛ і втратила права спочатку на тенісні турніри WTA, а з недавнього часу - і на турніри ATP. Тим самим практично обессмислени існування окремих каналів про баскетбол і про теніс.

І тепер, мабуть, компанію чекають нові скорочення, хоча, здавалося б, в тому ж нефутбольному сегменті ну що ще скорочувати. На жаль, історія з "НТВ-Плюс" - яскравий приклад того, що в сучасних умовах розвивати платне спортивне телебачення в Росії вкрай непросто. Наші глядачі не в змозі платити за абонентську плату такі гроші, які платять в Європі і які дозволяють місцевим телекомпаніям окупати свою діяльність. Ми в нашому блозі якось вже писали на цю тему . До слова, в зв'язку з цим Плюс в минулому році провів відверто демпінгове перепакетування наявних на платформі каналів, завдяки якому тепер за 300 рублів на місяць можна дивитися майже всі віщають в Росії спортивні канали.

Але у випадку з "НТВ-Плюс" крім причин об'єктивних є і суб'єктивні. У нас є два свіжих прикладу: один - з освітленням Плюсом Олімпіади, інший - з переформатуванням каналу "Наш футбол". І той, і інший - приклади спортивного телебачення, за яке хочеться платити. На жаль, в основному про спортивне мовлення "НТВ-Плюс" такого сказати не можна: застрягла на початку нульових графіка (приємні винятки - все та ж Олімпіада і шоу "Англійська акцент") і одноманітна аналітика не змушують віддавати невеликі за мірками спортивного ТБ 300 рублів в місяць за їх канали. Тут, як мені здається, навіть проблема піратства вторинна, хоча і її теж не варто забувати.

Дуже шкода, що через всього цього висококласний журналістський колектив спортивної редакції "НТВ-Плюс" так і не може отримати гідний інструментарій. Плюса дійсно потрібен "меценат". Хоча ні - не "меценат". Краще сказати - інвестор. Який зможе вкласти в спортивне мовлення, щоб воно виглядало сучасним не тільки о пів на другу ночі під час оглядів єврокубків. І який при цьому буде готовий кілька років чекати хоч якоїсь віддачі.

Але це якщо в цілому. Що ж буде матися на увазі під нинішніми "напружився" - скорочення кількості спортивних каналів з 10 до, наприклад, 8, або ж щось більше - поки невідомо.

Квазі, ах! Як канал «Наш футбол» змінював керівників

Facebook.com/Telekanal.Sports - сторінка блогу про спортивному телебаченні на фейсбуці

Там було написано, що, мовляв, Паралімпіада - "лебедина пісня" спортредакціі "НТВ-Плюс"?
Паралімпіада?