Полезные материалы

Як правильно вести щоденник тренувань

Автор: Тимко Ілля - владика всієї сайту і фітнес-тренер | докладніше >>

Рід. 1984 р Тренується з 1999 р Тренує з 2007. Автор і творець сайту tvoytrener.com. КМС по пауерліфінгу. Чемпіон Росії і Півдня Росії за версією AWPC. Чемпіон Краснодарського краю за версією IPF. 1 розряд з важкої атлетики. 2-х кратний призер чемпіонату Краснодарського краю по т / а. Автор понад 700 статей з фітнесу та аматорського атлетизму. Автор і співавтор 5 книг.


Місце в рейтингу авторів : Поза конкурсом ( стати автором )
Дата: 2012-03-13 Перегляди 55 805 Оцінка: 4.7

Всі статті автора >>

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

Чи потрібно взагалі вести щоденник тренувань? Ну, в принципі, можна і не вести. Адже від самого факту, є у вас ці записи чи ні, ваші м'язи не будуть рости швидше. Зізнаюся, що я свої тренування не записую вже років зо три. Напевно, просто лінь.

Але, якщо професійний спортсмен може обходитися без щоденника і тренуватися, використовуючи свою інтуїцію, то для новачків щоденник тренувань - досить важлива річ. Щоденник не тільки дисциплінує початківця атлета, а й мотивує його на нові «подвиги». Коли ви наочно бачите ваші результати, зафіксовані на папері, це підстьобує вас йти вперед. Звичайно, якщо ледар раптом стане вести такий щоденник - він так і залишиться ледарем. Але все ж, такі записи - дисциплінують людини і спонукають його зробити трохи більше.

Крім того, ви не будете більше ламати голову - робили ви жим лежачи на минулому тренуванні чи ні. І, якщо робили, то з якою вагою і скільки разів.

Тепер про те, як його вести і що туди слід записувати.

Ясна річ, що пишемо назву вправ, ваги, підходи і повторення. Це мінімум. Для більшої скрупульозності знадобляться ще такі речі.

Час, витрачений на тренування. Ви побачите, що на одну і ту ж тренування у вас буде різна кількість часу. Це залежить, в основному, від ступеня вашої втоми за день і від тяжкості самого тренування.

Загальна кількість підходів за тренування. В принципі, сам по собі цей показник малоинформативен, але вважати його зовсім не важко. І в подальшому він може стати нам у пригоді.

Загальна кількість підйомів за тренування. Важливий показник, що характеризує обсяг вашої тренування. Просто складаєте кількість підйомів у всіх підходах всіх вправ.

Загальний тоннаж за тренування. Це кількість піднятих вами кілограм за всю тренування. Якщо ви присіли 4 підходи по 10 разів з вагою 100 кг, значить ви, таким чином, підняли 4х10х100 = 4000 кг. І так складаєте все тренування. Якщо ви робили вправи з вагою власного тіла, то за підняту вагу берете вагу свого тіла.

Середня вага обтяження. Ділимо загальний тоннаж на загальну кількість підйомів і отримуємо середню вагу обтяження за тренування. За ідеєю, цей показник повинен у вас потихеньку рости з місяця в місяць.

Інтенсивність тренування. Час, витрачений на тренування, ділимо на загальну кількість підходів. Тоді ви зможете дізнатися, скільки часу ви витрачаєте в середньому за підхід. Чим менше часу - тим більше інтенсивність тренування.

Я думаю, що ви і самі здогадалися, що всі ці показники можна вважати не тільки за тренування, але і за тиждень, і за місяць і так далі. Тоді перед вами відкриється повна і чітка динаміка змін ваших навантажень і ваших результатів. Причому ви можете вважати як загальні (сумарні) значення, так і відносні (середні показники за тиждень, місяць і так далі).

Я сам протягом 4-х років вважав всі ці показники і будував графіки змін своїх кількісних і якісних показників тренування з місяця в місяць і рік у рік. Зараз же я тренуюся тільки по інтуїції, і не бачу для себе необхідності в веденні щоденника тренувань, але у всіх моїх підопічних він є в обов'язковому порядку.

До речі, ви можете замовити собі індивідуальний комплекс вправ від Тимко Іллі - автора цієї статті і цього сайту.

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті
Чи потрібно взагалі вести щоденник тренувань?
Знайшли помилку в статті?