Полезные материалы

Відкрите серії AMP! від Zotac на базі Nvidia Geforce GTX 260/280

  1. Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E, Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E ЗМІСТ
  2. Установка і драйвери
  3. Результати тестів: порівняння продуктивності
  4. продуктивність відеокарт
  5. Довідник по ATI RADEON X1300-1600-1800-1900-х серій
  6. STALKER
  7. World In Conflict
  8. CRYSIS, Rescue, DX10, Very High
  9. CRYSIS, Harbor, DX10, Very High
  10. Call Of Juarez
  11. Company Of Heroes
  12. 3DMark Vantage: Graphics MARKS
  13. 3DMark06: SHADER 2.0 MARKS
  14. 3DMark06: SHADER 3.0 MARKS

Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E, Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E

ЗМІСТ

  1. Вступ
  2. особливості відеокарт
  3. Конфігурації стенду, список тестових інструментів
  4. результати тестів
  5. висновки

Багато читачів запитують: а що таке AMP! в якості суфікса розігнаних відеокарт від Zotac? Зазвичай використовуються суфікси, які дають зрозуміти про розгін ( «Турбо», «СуперТурбо», «Оверклокед», «Витягнуто до жирафа» і т.п.), проте що таке AMP - важко зрозуміти.

При розмові з представниками компанії з'ясувалося, що є якесь вираження Agressive Marketing Pus ... Відразу переведемо стрілки на Роберта Вісловское з Zotac (це він сказав). ми все ж більш схильні думати, що ці літери - перші три з слова Amplifier (підсилювач).

Жив-був великий друг PC - компанія PC Partner, яка ще з давніх-давен подружилася з покійної нині ATI, і були ті узи дуже міцні, оскільки, як водиться традиційно в китайському бізнесі, опорою всьому родинні зв'язки. Потім один президент пішов у відставку, інший помер ... І почали «кораблі» поступово відпливати один від одного, до того ж, починаючи з 2005 року, у ATI стали з'являтися проблеми з продуктовій лінійці, і Nvidia явно отримала перевагу.

Колись давно PC Partner випускав референс-карти для ATI, які йшли, як нібито вироблені самої ATI. Потім китайському гігантові набридло бути в тіні, і він спонсорував освіту дочірньої структури Sapphire, і таким чином, в світ вийшли відеокарти з цією маркою, випущені всі тим же PC Partner. Але, незважаючи на дочірній статус, Sapphire - це самостійна організація, по суті, використовує тільки виробничі потужності гіганта. А тому вже хочеться спробувати не тільки продукти ATI, але і Nvidia, оскільки за останні роки каліфорнійська компанія сильно додала в популярності своїх виробів, але Sapphire орієнтований як і раніше тільки на ATI (AMD).

І в життя простих обивателів-читачів-покупців відеокарт увірвалася торгова марка Zotac. Це все той же PC Partner, який створив цю марку, і тепер це не самостійна фірма, як Sapphire, а марка повністю належить гігантові індустрії.

Ми вже неодноразово вивчали продукти під цією маркою, сьогодні через наші руки пройшли ще дві відеокарти, помічені AMP, тому пропонуємо їх вашій увазі.

плати


Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E Карта має 896 МБ пам'яті GDDR3 SDRAM, розміщеної в 14 мікросхемах (по 7 на кожній стороні PCB)

Мікросхеми пам'яті Hynix (GDDR3). Мікросхеми розраховані на максимальну частоту роботи в 1200 (2400) МГц.

Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E Карта має 1024 МБ пам'яті GDDR3 SDRAM, розміщеної в 16 мікросхемах (по 8 на кожній стороні PCB)

Мікросхеми пам'яті Hynix (GDDR3). Мікросхеми розраховані на максимальну частоту роботи в 1200 (2400) МГц.




Навіть не потрібно особливих коментарів щодо дизайну, оскільки обидві карти - це все ті ж еталонні плати, про які ми вже розповідали в матеріалах ( GTX260 , GTX280 )

Нагадаємо, що GTX 260 це той же GTX 280, на якому не розпаяно дві мікросхеми пам'яті, від чого шина урізалася з 512 до 448 біт, а також обсяг пам'яті впав з 1024 до 896 мегабайт, і замість 8-пинового роз'єму живлення встановлений звичний 6 -піновий (всього їх два). Однак PCB несе в собі 512-бітну шину обміну з пам'яттю. Це змушує розміщувати на текстоліті 16 мікросхем пам'яті (але розпаяно 14!), Тому потрібен був дизайн з двостороннім монтажем мікросхем (по вісім штук на кожній стороні). Тому довжина карти виявилося великою, та й PCB досить дорога.

Про систему охолодження ми також вже писали .

Нагадуємо ще раз важливий момент: довжина прискорювача - 270 мм, як у 8800 GTX / Ultra, тому в корпусі повинно бути достатньо місця для установки такої конструкції. А також звернемо увагу на ширину кожуха, яка незмінна уздовж всієї довжини, а, отже, на материнській платі за PCI-E x16 роз'ємом не повинно бути портів і високих конденсаторів, і на ширину 30 мм (тобто не тільки за самим слотом PCI- E, але за сусіднім з ним не повинно бути їх високих частин на системній платі).

Відкрите цієї серії оснащені гніздом для підключення звукового потоку з аудіо-карти для передачі його потім на HDMI (за допомогою перехідника DVI-to-HDMI), тобто сама відеокарта не оснащена аудіо-кодеком, але здійснює прийом сигналу від зовнішньої звукової карти. Тому, якщо комусь ця функція важлива, стежте за тим, щоб в комплекті поставки відеокарти був аудіо-шнурок для цих цілей.

Також нагадаємо, що харчування прискорювача здійснюється за допомогою ДВОХ роз'ємів, у GTX 260 обидва 6-піновий, а у GTX 280 8 і 6 пін (тому обов'язково дивіться відповідний перехідник в комплекті поставки).

У карти є гніздо TV-виходу, яке унікально по роз'єму, і для виведення зображення на ТБ як через S-Video, так і по RCA, потрібні спеціальні адаптери-перехідники, що поставляються разом з картою. Більш докладно про ТБ-вихід можна почитати тут .

Підключення до аналогових моніторів з d-Sub (VGA) здійснюється через спеціальні адаптери-перехідники DVI-to-d-Sub. Також поставляються перехідники DVI-to-HDMI (ми пам'ятаємо, що дані прискорювачі підтримують повноцінну передачу відео і звуку на HDMI-приймач), тому проблем з такими моніторами також не повинно бути.

Максимальні дозволу і частоти:

  • 240 Hz Max Refresh Rate
  • 2048 × 1536 × 32bit x85Hz Max - по аналоговому інтерфейсу
  • 2560 × 1600 @ 60Hz Max - по цифровому інтерфейсу (всі DVI-гнізда з Dual-Link)

Що стосується можливостей відеокарт по відтворенню MPEG2 (DVD-Video), то ще в 2002 році ми вивчали цей питання , З тих пір мало що змінилося. Залежно від фільму, завантаження CPU при програванні на сучасних відкритих не піднімається вище 25%.

З приводу HDTV. Одне з досліджень також проведено, і з ним можна ознайомитися тут .

Ми провели дослідження температурного режиму за допомогою утиліти RivaTuner (автор А. Ніколайчук AKA Unwinder) і отримали наступні результати:

СО ще раз довела свою високу ефективність, і навіть після серії важких тестів протягом години - температура на ядрі не перевищила критичних позначок, при цьому кулер залишався тихим в обох випадках.

Про комплектації.

Базовий комплект поставки повинен включати в себе: керівництво користувача, диск з драйверами і утилітами, перехідник-адаптер DVI-to-VGA, DVI-to-HMDI адаптер, адаптер компонентного виводу (TV-out), а також перехідник зовнішнього живлення і аудіо- шнурок для з'єднання зі звуковою картою (для передачі звуку по HDMI). Далі ми покажемо, що пропонується до кожної карті додатково.


Упаковки.

Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E

Бокс в супер-обкладинці з вертикальним дизайном, всередині все розкладено по відсіках, карта знаходиться в поглибленні з полипеноуретана, тому збереження при транспортуванні гарантована.

Бокс в супер-обкладинці з вертикальним дизайном, всередині все розкладено по відсіках, карта знаходиться в поглибленні з полипеноуретана, тому збереження при транспортуванні гарантована

Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E

Аналогічна упаковка.


Установка і драйвери

Конфігурація тестового стенда:

  • Комп'ютер на базі Intel Core2 (775 Socket)
    • процесор Intel Core2 Extreme QX9650 (3000 MHz);
    • системна плата Zotac 790i Ultra, а чіпсеті Nvidia nForce 790i Ultra;
    • оперативна пам'ять 2 GB DDR3 SDRAM Corsair 2000MHz (CAS (tCL) = 5; RAS to CAS delay (tRCD) = 5; Row Precharge (tRP) = 5; tRAS = 15);
    • жорсткий диск WD Caviar SE WD1600JD 160GB SATA.
    • блок живлення Tagan TG900-BZ 900W.
  • операційна система Windows Vista 32bit SP1; DirectX 10.1;
  • монітор Dell 3007WFP (30 ").
  • драйвери ATI версії CATALYST 8.5; Nvidia версії 177.34.

VSync відключений.

Результати тестів: порівняння продуктивності

В якості інструментарію ми використовували:

  • Call Of Juarez (Techland / Ubisoft) - DirectX 9.0, shaders 3.0 (HDR), demo ( demo Тестування проводилося при настройках, виставлених на максимальну якість. Батник для прогону додається.
  • STALKER 1.003 (GSC Game World / THQ) - DirectX 9.0, демо для запуску . Файли треба покласти в робочий каталог гри, де всі savegames (Documents and settings). Після запуску гри, завантажити рівень ixbt3 і, вийшовши в консоль, запустити демо: demo_play ixbt3. Налаштування тестування - maximum (ВКЛЮЧЕНО ДИНАМІЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ).
  • 3DMark Vantage 1.00 (FutureMark) - DirectX 10.0, shaders 4.0, мультитекстурирование, настройки тестування - Extreme
  • CRYSIS 1.2 (Crytek / EA), DirectX 10.0, shaders 4.0, ( батник і демо для запуску ), Настройки тестування - Very High, використовується два рівня RESCUE і HARBOR).
    Висловлюємо подяку компанії CRYTEK за написання timedemo для iXBT.com.
  • Company Of Heroes Opposing Fronts (Relic Entertainment / THQ) - DirectX 10.0, shaders 4.0, батник для запуску . Після входження в гру викликати опцію налаштувань, вибрати розділ з графіки та натиснути на кнопку з тестом. Тестування проводилося при максимальній якості.
  • World In Conflict 1.007 (Massive Entertainment / Sierra) - DirectX 10.0, shaders 4.0, Після входження в гру викликати опцію налаштувань, вибрати розділ з графіки та натиснути на кнопку з тестом. Тестування проводилося при максимальній якості (very high з регулюванням АА і АФ).
  • 3DMark06 1.10 (FutureMark) - DirectX 9.0c, мультитекстурирование, настройки тестування - trilinear,

продуктивність відеокарт

Читачі, які добре розбираються в тривимірній графіці, зможуть розібратися, подивившись діаграми далі, і зроблять для себе висновок. А для новачків і тих, хто тільки-тільки зайнявся питанням вибору відеокарти, ми зробимо деякі пояснення.

По-перше, має сенс ознайомитися з нашими короткими довідниками за домами сучасних відеокарт і процесорів, на основі яких вони випускаються. Слід зазначити частоти роботи, підтримку сучасних технологій (шейдери), а також конвеєрну архітектуру.

Довідник по ATI RADEON X1300-1600-1800-1900-х серій

Довідник по Nvidia Geforce 7300-7600-7800-7900-х серій

По-друге, в розділі 3D-Video наш читач, який тільки-тільки зіткнувся з проблемою вибору відеокарти, і розгублений, може ознайомитися як з азами тривимірної графіки (все одно вони знадобляться, адже запускаючи гру, і входячи в її налаштування, користувач зіткнеться з такими поняттями, як текстури, освітлення і т.д.), так і з базовими матеріалами щодо нових продуктів. Всього компаній, що випускають нині популярні графічні процесори, дві: AMD (графікою займається підрозділ ATI) і Nvidia (Є ще Matrox, S3, проте їх частка в дискретної графіку сьогодні менше 1%, і тому їх можна не брати до уваги). Тому основна маса інформації розбита саме на дві частини. щомісяця виходить 3DSpeed , Де як би зводяться в одне всі порівняння різних карт для різних цінових секторів.

По-третє, подивимося на тести розглядаються сьогодні карт. Аналіз кожного тесту проводити не будемо, а в кінці тестів підведемо підсумки.

STALKER


Результати тестів (діаграми !!!): STALKER

World In Conflict


Результати тестів (діаграми !!!): World In Conflict

CRYSIS, Rescue, DX10, Very High


Результати тестів (діаграми !!!): CRYSIS, Rescue, DX10, Very High

CRYSIS, Harbor, DX10, Very High


Результати тестів (діаграми !!!): CRYSIS, Harbor, DX10, Very High

Call Of Juarez


Результати тестів (діаграми !!!): СoJ

Company Of Heroes


Результати тестів (діаграми !!!): CoH

3DMark Vantage: Graphics MARKS


Результати тестів (діаграми !!!): 3DMark Vantage: Graphics MARKS

3DMark06: SHADER 2.0 MARKS


Результати тестів (діаграми !!!): 3DMark06 SM2.0 MARKS

3DMark06: SHADER 3.0 MARKS


Результати тестів (діаграми !!!): 3DMark06 SM3.0 MARKS


висновки

Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E - дуже цікавий продукт за умови, якщо його ціна буде не вище $ 400, а в умовах падіння цін на 9800 серію, і навіть нижче. Знаходиться між 9800 GTX і GTX 280, тяжіючи за швидкістю до останнього. Розгін вийшов непоганим по віддачі, тому вважаємо, що за цими картами - майбутня слава найкращою покупки в ціновому сегменті вище $ 300 (підкреслюємо, вище 300 !, Тому новинка від AMD - RADEON HD 4870 до цієї категорії НЕ НАЛЕЖИТЬ!), Тоді як 3870 Х2, хоч і має невеликі переваги в швидкості в ряді тестів, свідомо гірше через присутність технології CF, поки що не забезпечує прийнятної якості у ВСІХ іграх.

Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E - а це майже найпотужніший на сьогодні прискорювач (поки ми ще не тестували аналогічний розігнаний продукт від BFG, де частота роботи шейдерного блоку вище, хоча решта ядро працює на більш низьких, ніж у продукту Zotac частотах, тому складно сказати - хто буде швидше). Для любителів всього самого нового і передового, і потужного - кращий вибір (саме для ентузіастів, готових за першість за швидкістю на однопроцесорних рішеннях віддавати просто нечувано величезні гроші). Для решти користувачів - просто цікавий приклад найшвидшого прискорювача, на який ціна завищена повністю непропорційно його потенціалу.

Варто відзначити наявність гри Grid в комплекті поставки - це непоганий вибір маркетологів Zotac.

Не менш важливо відзначити, що компанія BFG перестала бути монополістом на надання тривалих гарантій, компанія Zotac дає 5-річну гарантію на всі свої продукти, чого повинно вистачити з лишком, оскільки, перш ніж пройде ці п'ять років, прискорювач застаріє морально і буде замінений.

Вибір, як завжди, за нашими читачами. Ми даємо лише інформацію про той чи інший продукт, але не даємо прямих вказівок щодо вибору того чи іншого виробу.

Ще один момент, який ми будемо повторювати з огляду в огляд. Прийшовши до рішення про самостійне обрання тривимірного прискорювача, чи то пак відеокарти в своєму комп'ютері, користувач повинен усвідомлювати, що він змінює одну з основних складових роботи його системного блоку, яка може зажадати додаткової настройки для більш кращої швидкодії або включення ряду якісних функцій. Це не кінцевий споживчий продукт, а комплектувальне ланка. І тому користувач повинен розуміти, що для отримання найбільшої віддачі від нової відеокарти йому доведеться пізнати деякі ази тривимірної графіки. Та й графіки в цілому. Якщо він не хоче цим займатися, то не варто приступати до самостійного апгрейду в цьому плані: краще купувати готові системні блоки з уже налаштованим ПО (а також він буде забезпечений технічною підтримкою з боку компанії-збирача такого системника), або приставки для ігор, де нічого налаштовувати не треба, все включено що треба вже в самій грі.

Хочемо окремо сказати щодо набору тестових інструментів:

В оновленому і доповненому матеріалі , Присвяченому інструменту тестування FRAPS, ми наочно показали, як неточні і ненадійні тести, отримані за допомогою цієї утиліти, а іншого інструменту, крім вбудованих в ігри бенчмарків, у тестерів немає.

З цієї статті, також з первинного матеріалу стає зрозуміло, що як-то ще більш-менш (хоча знову ж таки, з величезним потенціалом помилок, бо точність вимірювання залежить від конкретного тестера: вчасно він запустить і вимкне FRAPS або ж з якої-небудь причини запізниться або навпаки раніше покладеного моменту зробить це) можна тестувати гри з вбудованими та ОДНАКОВО повторюваними демки. Однак ми самі стикалися з випадками, коли на початку проходу демки або в самому кінці - йдуть різкі перепади по навантаженню. І помилка тестера, який запустив або зупинив утиліту на півсекунди або на секунду раніше чи пізніше - призводить до зміни середнього FPS на 15-20%. Це вже не похибка, а даремний результат. На одній карті запустив трохи раніше, на інший - трохи пізніше (мимоволі, зрозуміло, без наміру) - і отримав іншу картину співвідношень.

Але і це не головне. Таких ігор з вбудованими демки вже майже не знайти. І тестери йдуть на абсолютно неприйнятний, з нашої точки зору, крок, коли завмер в грі робиться простим проходом по прямій лінії від точки початку завантаження сцени до якоїсь умовної фінішної точки (найближчого паркану, ліхтаря, дерева і т.д.).

Всім зрозуміло, що нереально пройти ОДИН і той же шлях в грі ТОЧНО ДО міліметра також на різних картах і різних дозволах. Плюс, такі ігри завжди вносять елемент випадковості в сцену, і об'єкти навіть можуть бути розташовані трохи інакше на ТОЙ ЖЕ СЦЕНІ.

На жаль, читач на ресурсах, що пропонують величезну кількість тестів, не знайде - як вони тестували в тій чи іншій грі (крім тих, де є бенчмарк)

Тому ми вважаємо, що нехай буде не настільки великий набір тестових ігор, але всі тести прозорі, точні, і, головне, чудово відображають картину співвідношення прискорювачів.

Більш повні порівняльні характеристики відеокарт цього та інших класів ви можете побачити також в наших i3D-Speed ​​і i3D-Quality .

За результатами дослідження отримують нагороду в номінації «Відмінна поставка» (за липень) такі карти:

  1. Zotac Geforce GTX 260 AMP! 896MB PCI-E
  2. Zotac Geforce GTX 280 AMP! 1024MB PCI-E

Дякуємо компанії Zotac і особисто Роберта Вісловское за надану відеокарту
Блок живлення для тестового стенда надано компанією TAGAN
Монітор Dell 3007WFP для тестових стендів надано компанією Nvidia
В якості суфікса розігнаних відеокарт від Zotac?