Полезные материалы

Вино з винограду в домашніх умовах: прості рецепти приготування

  1. Калорійність і користь саморобного вина
  2. Підготовка до виготовлення вина в домашніх умовах
  3. Основи приготування виноградного вина
  4. Класичне виноградне вино: рецепт приготування
  5. Ягідно-виноградне вино
  6. Як приготувати вино з додаванням води
  7. Розширюємо асортимент домашнього напою
  8. «Молдова»

Вино - це корисний напій, який має безліч способів приготування. Домашнє вино не містить барвників і консервантів, а додаткові нешкідливі інгредієнти вибираються господарем самостійно. Священний напій богів в давнину використовувався як ліки від багатьох недуг. Сьогодні вино також має чимало шанувальників, от тільки не кожен знайомий з технологією отримання цієї ігристою ароматної рідини.

Калорійність і користь саморобного вина

При вивченні хімічного складу напою виявляється, що домашнє вино з винограду містить воду, органічні кислоти, етиловий спирт і мінеральні речовини. Його енергетична цінність велика - кожні 100 мл напою містять 80 ккал. Корисні властивості вина, приготованого вдома своїми руками, полягають в наступному:

  • відновлення імунітету;
  • дезінфекція організму;
  • зміцнення серця і судин;
  • прискорення обмінних реакцій;
  • збагачення крові цінними речовинами.

Щоб домашнє вино не втрачало своїх якостей, його потрібно правильно зберігати. Найкраще поставити бочонок в льох, оскільки підземельне приміщення має оптимальні температурні умови. Якщо на момент приготування напою ягоди були солодкими, виправити ситуацію можна за допомогою цукру, додаючи його на початковому етапі з розрахунку 50 - 100 г піску до 1 л соку. Цукор нейтралізує вплив спирту і продовжує напою життя.

Підготовка до виготовлення вина в домашніх умовах

Смачне виноградне вино в домашніх умовах виходить не з будь-якого сорту ягід. Столові різновиди не залишають бажаного присмаку, їх рекомендується замінювати сортами Шардоне, Ізабелла, Піно Нуар, Каберне Совіньон, Рислінг, Мерло, Піно Блан і Совіньон Блан. Для виготовлення солодкого вина потрібно запастися ягодами мускатних сортів.

Технологія приготування напою вимагає сухих грон, тому урожай слід збирати в сонячну погоду Технологія приготування напою вимагає сухих грон, тому урожай слід збирати в сонячну погоду. Зрізати пензлика можна з кінця вересня і до приходу морозів. Підгнилий і перемерзлий продукт для виноробних робіт не годиться.

Столове вино готують з злегка недостиглі ягід, оскільки міцність напою залежить від тривалості перебування грона на лозі. Якщо потрібно отримати десертний вид напою, плоди краще не збирати до тих пір, поки вони не почнуть в'янути.

Якісне домашнє вино з винограду можна отримати тільки з ідеальних ягід. Гнилі, сухі і зіпсовані хворобами плоди викидають. Забирають і гілочки, які надають напою терпкості і гіркість. Неприємний післясмак пояснюється вмістом в них танінів.

Сортування виноградин часом забирає чимало часу, але праці окупляться тим, що напій стане залишати більш приємний післясмак. Змивати білястий наліт з ягід не потрібно - він є натуральними дріжджами, які беруть участь в бродінні. Посуд, в якій буде відбуватися бродильний процес, напередодні розливу обкурюють сіркою. Речовина запобіжить утворенню цвілі всередині бутлі.

Основи приготування виноградного вина

Щоб уникнути передчасного бродіння фахівці радять не затягувати з обробкою відсортованих ягідок. Для ретельного роздавлювання необхідно обзавестися спеціальною дробаркою або скористатися дерев'яною качалкою. Якщо потрібно отримати біле домашнє вино з винограду, сік від мезги відокремлюють відразу. В ході виробництва червоного напою ці продукти залишають в одній ємності.

Емальований посуд з розчавленими виноградинами накривають тканиною і прибирають на 3 дні в приміщення з температурою 20 - 22 градуси Емальований посуд з розчавленими виноградинами накривають тканиною і прибирають на 3 дні в приміщення з температурою 20 - 22 градуси. До ємності навідуються тричі на день і помішують її вміст. За цей час ягоди перетворюються в сусло, а мезга спливає. На 4-у добу сік фільтрують. Для отримання терпкого напою сусло тримають нецеженим до 6-го дня.

Любителям солодких вин фахівці пропонують удосконалити рецепт - в перші 10 діб бродіння потрібно ввести в масу невелика кількість цукру. Як тільки напій прийме смак в міру солодкого чаю або компоту, додавання цукру припиняють. У міру завершення бродильного процесу підсолоджувати вино марно.

Не поспішайте викидати виноградну макуху (мезгу) з її ще можна використовувати для приготування чачі (самогону з винограду) .

Після проціджування виноградного соку його переливають в скляні бутлі і запечатують капроновою кришкою. Деякі умільці воліють закривати посуд гумовою рукавичкою. Для виходу повітря її проколюють в декількох місцях, а щоб рукавичка не зірвалася, її щільно фіксують.

Нарешті, посуд прибирають в прохолодне місце, температура якого не опускається нижче + 10 ° C. Порушення цієї умови подовжує термін бродіння. Поки сік вирує, його щотижня проціджують, не дозволяючи осадку зіпсувати смак. Приблизно через 2 - 3 місяці газоутворення має припинитися, і тепер можна зробити першу дегустацію. Міцна солодка рідина, в якій не відчувається присутність цукру, говорить про готовність до вживання.

Класичне виноградне вино: рецепт приготування

Рецепт чистого напою вимагає всього двох інгредієнтів:

  1. виноград будь-якого сорту - 10 кг;
  2. цукор-пісок - 3 кг.

Ягоди товчуть в широкому тазику невеликими порціями, потім накривають марлею і прибирають в теплі умови на 5-денний бродіння Ягоди товчуть в широкому тазику невеликими порціями, потім накривають марлею і прибирають в теплі умови на 5-денний бродіння. Двічі в день масу помішують дерев'яною лопаткою. Заграв плоди відкидають на друшляк і для збігу соку віджимають через марлю.

Сік розливають в чисті бутлі, підсолоджують цукром і перемішують. Ємності запечатують проколеної рукавичкою і спостерігають за її поведінкою. Як тільки буде помічено, що рукавичка перестала надуватися, напій акуратно фільтрують і переливають в пляшки. Тару закривають пробками. Через місяць вино ще раз проціджують і знову прибирають в холод для настоювання.

Ягідно-виноградне вино

Вивчаючи прості способи приготування домашніх вин, знаходимо рецепт з малиною і смородиною. Розберемо його поетапно:

  1. смородину і малину беруть в кількості 1 склянки кожної ягоди і розтирають з 2,5 кг цукрового піску;
  2. посуд з сумішшю прибирають в теплу кімнату на 4 дні;
  3. стиглі виноградини знімають з гілочок і сортують, позбавляючись від зіпсованих плодів;
  4. відібрані ягідки (10 кг) рецепт наказує не мити і розминати ступкою;
  5. вичавленим соком заливають ягідну закваску і накривають посуд кришкою;
  6. складом дають настоятися 72 години, але його періодично помішують дерев'яною лопаткою.

Через 3 дні вино з винограду в домашніх умовах продовжують готувати, знявши спливли ягоди і віджавши їх. На наступному кроці в 10 л кип'яченої води розчиняють 1 кг цукру. Цей сироп разом з виноградним соком переливають в пляшку. Посуд запечатують рукавичкою і залишають на тиждень. На 8-й день в суміш сиплють 700 г цукру і на 2 місяці прибирають вино з ягід і винограду в прохолоду.

Як приготувати вино з додаванням води

Щоб втілити в ігристий напій даний рецепт, знадобляться наступні компоненти: Щоб втілити в ігристий напій даний рецепт, знадобляться наступні компоненти:

  • вода - 7,5 л;
  • виноградини - 5 кг;
  • цукор-пісок - 3,5 кг.

Процес створення напою нехитрий. Спочатку зняті з гілочок ягоди розминають, заливають водою і посипають цукром. Потім суміші дають побродити тиждень, але щоб уникнути утворення цвілі сусло перемішують тричі на день. Через 7 днів рідина відокремлюють від осаду і переливають в пляшку, яку закривають рукавичкою. Далі ємність ставлять на тиждень в спекотне приміщення, а на 8-у добу напій фільтрують і дегустують. Місячна витримка надає вину насиченості.

Розширюємо асортимент домашнього напою

Вино «Ізабелла»

Всі рецепти вин приблизно однакові, але в процесі отримання напою з сорту Ізабелла його рекомендується розбавляти 12 л води. Обсяг дан для співвідношення 5 кг виноградин до 3 кг цукру. Вода зменшує терпкість напою і не псує його аромату.

«Молдова»

Корисне червоне вино з винограду в домашніх умовах дають соковиті ягоди сорту Молдова Корисне червоне вино з винограду в домашніх умовах дають соковиті ягоди сорту Молдова. Але вони складні в обробці. Новачкам в сфері самостійного виноробства майстри рекомендують знімати шкурки до первинного бродіння. Якщо їх залишити, товста шкірка створить об'ємну мезгу, яка зітре справжній смак вина і зробить його терпким.

Наступні рецепти роблять вино незвичайним. Якщо ви бажаєте отримати гвоздикове вино, киньте в бочку «подушечку» з подрібненої гвоздикою. Як тільки сік перебродить, злийте його в іншу ємність.

Мозельською ароматне вино готують в діжці, пропареною гарячим відваром м'яти і бузини. Рідина не виливають до тих пір, поки тара не просочиться запахом трав. Потім бочку наповнюють виноградним соком і кладуть зверху квіти бузини і м'ятні листя.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Shift + Enter або Натисніть тут

Знайшли помилку?