Полезные материалы

Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі. Рідус

  1. Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі 62-річний Віталій Калоєв,...
  2. Зіткнення над Боденським озером
  3. «Виходить, що я його вбив»
  4. «Тільки з'явилися на світло»
  5. Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі
  6. Кар'єра архітектора
  7. Зіткнення над Боденським озером
  8. «Виходить, що я його вбив»
  9. «Тільки з'явилися на світло»
  10. Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі
  11. Кар'єра архітектора
  12. Зіткнення над Боденським озером
  13. «Виходить, що я його вбив»
  14. «Тільки з'явилися на світло»

Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі

62-річний Віталій Калоєв, що втратив у страшній авіакатастрофі сім'ю, 25 грудня знову став батьком. Про народження двійнят повідомила в соцмережі Facebook автор книги «Зіткнення. Відверта історія Віталія Калоєва »Ксенія Каспарі.

Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком. У нього народилася двійня. Син і донька. Я дуже-дуже рада за Віталія Костянтиновича і його дружину Ірину! - написала вона. Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком

1 липня 2002 року в небі над Боденським озером зіткнулися два літаки, в результаті чого загинула 71 людина: члени екіпажів авіалайнерів і всі пасажири Ту-154, більшість з яких були діти. Пізніше з'ясувалося, що причиною зіткнення стала помилка швейцарського диспетчера Петера Нільсена.

Віталій Калоєв втратив у тій страшній авіакатастрофі всю сім'ю. А через два роки вбив винуватця трагедії в його будинку. Ця історія отримала широкий громадський резонанс. До цього дня, обговорюючи те, що трапилося, одні стають на бік сім'янина, помстився за близьких, а інші засуджують вчинок Калоєва.

Кар'єра архітектора

Віталій Калоєв народився 15 січня 1956 року в Орджонікідзе (нині - Владикавказ). Його батько працював в школі вчителем осетинської мови, а мати була вихователькою в дитячому садку. У Віталія, який був молодшим з дітей, були ще два брати і три сестри. Навчання давалося йому легко - середню школу він закінчив з відзнакою. Потім вступив до будівельного технікуму.

Відслуживши в армії, Віталій поступив на архітектурно-будівельний факультет Північнокавказького гірничо-металургійного інституту. Під час навчання він паралельно працював виконробом на будівництві. Випускник-архітектор також брав участь в будівництві військового містечка «Супутник» під Владикавказом.

До 1999 року Калоєв очолював будівельне управління міста, після чого уклав контракт з будівельною фірмою і поїхав в Іспанію. Там архітектор проектував будинки для вихідців з Осетії.

У наступному році він одружився з випускниці Північно-Осетинського державного університету імені К. Л. Хетагурова Світлані Гагіева. Обраниця Калоєва отримала спеціальність «економіст» і почала кар'єру на посаді рядового співробітника банку. Потім її підвищили до начальника відділу, якийсь час вона була директором комерційного банку «Адамон Банк». Коли Світлана зустріла Віталія і аж до трагедії вона працювала економістом і заступником директора з фінансів пивоварного комбінату «Дарьял».

У листопаді 1991 року у пари народився син Костянтин, якого Віталій назвав на честь свого батька, а через сім років - дочка Діана.

Зіткнення над Боденським озером

До липня 2002 року Віталій Калоєв уже два роки як працював в Іспанії. В цей час він завершив зведення котеджу під Барселоною, здав об'єкт замовнику і чекав сім'ю, яку не бачив уже дев'ять місяців.

Світлана з дітьми приїхала в Москву, а квиток на літак купити не могла довго. Лише за три години до вильоту співробітники аеропорту запропонували їй «горять» квитки на борт ТУ-154 «Башкирських авіаліній».

В ніч з 1 на 2 липня в диспетчерському центрі, розташованому в Цюріху, в нічну зміну працювало тільки два авіадиспетчера. Коли один з них пішов на перерву, на чергуванні залишився 34-річний диспетчер Петер Нільсен, який одночасно стежив за двома терміналами, і асистентка. Частина обладнання в диспетчерській була відключена, і Нільсен занадто пізно помітив, що два літаки, що знаходяться на одному ешелоні, небезпечно зближуються.

Менш ніж за хвилину до моменту, коли їх курси повинні були перетнутися, він спробував виправити ситуацію і передав екіпажу ТУ-154 команду знижуватися. Пілоти до цього моменту ще не бачили «Боїнг», що наближався зліва, але були готові до того, що доведеться виконувати маневр для розбіжності з ним. Тому вони приступили до зниження відразу після отримання команди диспетчера.

Однак відразу після цього в кабіні прозвучала команда автоматичної системи попередження небезпечних зближень (TCAS), інформує про необхідність набирати висоту. В цей же час пілоти «Боїнга» отримали від системи інструкцію знижуватися. Другий пілот ТУ-154 Іткуль звернув увагу колег на інформацію TCAS, однак йому відповіли, що диспетчер дав команду знижуватися. Через це ніхто не підтвердив отримання команди. Через кілька секунд Нільсен повторив команду, на цей раз її отримання було негайно підтверджено. При цьому він помилково повідомив неправильні відомості про іншому літаку, сказавши, що той перебуває праворуч від Ту-154.

Як показала надалі розшифровка бортових самописців, деякі з пілотів Ту-154 були введені в оману цим повідомленням і, можливо, вирішили, що є ще один літак, невидимий на екрані TCAS. Ту-154 продовжував знижуватися, слідуючи інструкціям диспетчера, а не TCAS. Ніхто з пілотів не проінформував диспетчера про суперечність в отриманих командах. У той же час «Боїнг» знижувався, виконуючи інструкцію TCAS. Як тільки стало можливо, пілоти повідомили про це Нільсеном. Диспетчер не почув цих слів через те, що одночасно на зв'язок з ним на іншій частоті вийшов інший літак.

Пілоти обох літаків побачили один одного в останні секунди і спробували запобігти зіткненню, повністю відхиливши штурвали, але це не допомогло ...

В 21:35:32 літаки зіткнулися майже під прямим кутом на висоті 10 634 метрів. Вертикальний хвостовий стабілізатор «Боїнга» вдарив по фюзеляжу Ту-154, розрубав його на дві частини. Падаючи, Ту-154 розвалився в повітрі на чотири частини. «Боїнг», втративши стабілізатора, не впорався з керуванням і теж розбився, втративши під час падіння обидва двигуни. Всі, хто знаходилися на борту обох літаків (69 осіб на Ту-154 і 2 на «Боїнгу») загинули.

Дізнавшись про катастрофу, Калоєв відразу вилетів з Барселони до Цюріха, а звідти - до Німеччини в Юберлінген, де сталася трагедія. Спочатку поліцейські не хотіли пускати чоловіка до місця НП, але коли він пояснив, що там його дружина і діти, - пропустили. Віталій розповів, що Діану знайшли за три кілометри від місця падіння літака. Згідно документального фільму каналу National Geographic, Калоєв сам брав участь в пошукових роботах і знайшов спочатку порвані намисто дочки, а потім і її тіло.

«Виходить, що я його вбив»

Дізнавшись зі ЗМІ про вино диспетчера, Калоєв неодноразово намагався поговорити з керівництвом авіакомпанії, щоб вони підтвердили помилку Нільсена в події. Однак директор компанії злякався «російського з бородою». Тоді Калоєв вирішив поговорити з ним самим. У компанії Skyguide спочатку дали згоду, проте потім навідріз відмовили без пояснення причин. Під час траурних заходів з нагоди річниці трагедії, керівники швейцарської компанії знову відмовилися розмовляти з підійшли до них Калоєвим.

24 лютого 2004 року росіянин прийшов до Нільсеном додому в передмісті Цюріха. Він показав диспетчеру фотографії загиблих дружини і дітей в надії, щоб той покаявся у скоєному. Але диспетчер відштовхнув Калоєва і знімки впали на землю. Після цього архітектор завдав йому більше 10 ножових поранень, від яких Нільсен помер на місці.

Потемніло моментально в очах. Я не зрозумів, що я роблю. Мені здалося, що моїх дітей перевернули в гробах. Я не пам'ятаю, я не знаю, що я робив, - описував свій стан Калоєв.

«За цим доказам виходить, що я його вбив. Але як було насправді, що у мене було в голові, я не можу сказати », - зізнався він.

У Нільсена залишилися дружина і троє дітей.

Через своїх дітей я прошу вибачення у дітей Нільсена. Мені дуже важко говорити, але я говорю щиро, - заявив Калоєв на судовому засіданні в Цюріху 25 жовтня 2005 року.

26 жовтня 2005 його визнали винним у вбивстві і засудили до восьми років ув'язнення. У липні 2007 року суд вищої інстанції кантону Цюріх, взявши до уваги обмежену осудність Віталія Калоєва, пов'язану зі смертю дружини і двох дітей в результаті авіакатастрофи, постановив, що термін ув'язнення замість 8 років складе 5 років і 3 місяці. Це рішення давало Калоєву право на дострокове звільнення. Однак прокурор його оскаржив.

12 листопада 2007 року, після того, як протест прокурора був розглянутий, чоловіка достроково звільнили і він повернувся в Росію. Земляки захоплено зустріли прибулого в Осетію Калоєва, а з січня 2008 року його призначили заступником міністра будівництва і архітектури Північної Осетії.

«Тільки з'явилися на світло»

У червні цього року в одному з інтерв'ю Калоєв розповів, що живе у фактичному шлюбі з новою дружиною Іриною Дзарасовой, яка працює інженером. За його словами, весілля пройшло по осетинському обряду.

Двійнята у подружжя народилися в одній з лікарень Владикавказа.

Сьогодні відбулося це. Мама почуває себе нормально, діти відчувають себе нормально теж. Хлопчик і дівчинка тільки з'явилися на світло, встигнемо назвати, - поділився батько.

Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі

62-річний Віталій Калоєв, що втратив у страшній авіакатастрофі сім'ю, 25 грудня знову став батьком. Про народження двійнят повідомила в соцмережі Facebook автор книги «Зіткнення. Відверта історія Віталія Калоєва »Ксенія Каспарі.

Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком. У нього народилася двійня. Син і дочка. Я дуже-дуже рада за Віталія Костянтиновича і його дружину Ірину! - написала вона. Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком

1 липня 2002 року в небі над Боденським озером зіткнулися два літаки, в результаті чого загинула 71 людина: члени екіпажів авіалайнерів і всі пасажири Ту-154, більшість з яких були діти. Пізніше з'ясувалося, що причиною зіткнення стала помилка швейцарського диспетчера Петера Нільсена.

Віталій Калоєв втратив у тій страшній авіакатастрофі всю сім'ю. А через два роки вбив винуватця трагедії в його будинку. Ця історія отримала широкий громадський резонанс. До цього дня, обговорюючи те, що трапилося, одні стають на бік сім'янина, помстився за близьких, а інші засуджують вчинок Калоєва.

Кар'єра архітектора

Віталій Калоєв народився 15 січня 1956 року в Орджонікідзе (нині - Владикавказ). Його батько працював в школі вчителем осетинської мови, а мати була вихователькою в дитячому садку. У Віталія, який був молодшим з дітей, були ще два брати і три сестри. Навчання давалося йому легко - середню школу він закінчив з відзнакою. Потім вступив до будівельного технікуму.

Відслуживши в армії, Віталій поступив на архітектурно-будівельний факультет Північнокавказького гірничо-металургійного інституту. Під час навчання він паралельно працював виконробом на будівництві. Випускник-архітектор також брав участь в будівництві військового містечка «Супутник» під Владикавказом.

До 1999 року Калоєв очолював будівельне управління міста, після чого уклав контракт з будівельною фірмою і поїхав в Іспанію. Там архітектор проектував будинки для вихідців з Осетії.

У наступному році він одружився з випускниці Північно-Осетинського державного університету імені К. Л. Хетагурова Світлані Гагіева. Обраниця Калоєва отримала спеціальність «економіст» і почала кар'єру на посаді рядового співробітника банку. Потім її підвищили до начальника відділу, якийсь час вона була директором комерційного банку «Адамон Банк». Коли Світлана зустріла Віталія і аж до трагедії вона працювала економістом і заступником директора з фінансів пивоварного комбінату «Дарьял».

У листопаді 1991 року у пари народився син Костянтин, якого Віталій назвав на честь свого батька, а через сім років - дочка Діана.

Зіткнення над Боденським озером

До липня 2002 року Віталій Калоєв уже два роки як працював в Іспанії. В цей час він завершив зведення котеджу під Барселоною, здав об'єкт замовнику і чекав сім'ю, яку не бачив уже дев'ять місяців.

Світлана з дітьми приїхала в Москву, а квиток на літак купити не могла довго. Лише за три години до вильоту співробітники аеропорту запропонували їй «горять» квитки на борт ТУ-154 «Башкирських авіаліній».

В ніч з 1 на 2 липня в диспетчерському центрі, розташованому в Цюріху, в нічну зміну працювало тільки два авіадиспетчера. Коли один з них пішов на перерву, на чергуванні залишився 34-річний диспетчер Петер Нільсен, який одночасно стежив за двома терміналами, і асистентка. Частина обладнання в диспетчерській була відключена, і Нільсен занадто пізно помітив, що два літаки, що знаходяться на одному ешелоні, небезпечно зближуються.

Менш ніж за хвилину до моменту, коли їх курси повинні були перетнутися, він спробував виправити ситуацію і передав екіпажу ТУ-154 команду знижуватися. Пілоти до цього моменту ще не бачили «Боїнг», що наближався зліва, але були готові до того, що доведеться виконувати маневр для розбіжності з ним. Тому вони приступили до зниження відразу після отримання команди диспетчера.

Однак відразу після цього в кабіні прозвучала команда автоматичної системи попередження небезпечних зближень (TCAS), інформує про необхідність набирати висоту. В цей же час пілоти «Боїнга» отримали від системи інструкцію знижуватися. Другий пілот ТУ-154 Іткуль звернув увагу колег на інформацію TCAS, однак йому відповіли, що диспетчер дав команду знижуватися. Через це ніхто не підтвердив отримання команди. Через кілька секунд Нільсен повторив команду, на цей раз її отримання було негайно підтверджено. При цьому він помилково повідомив неправильні відомості про іншому літаку, сказавши, що той перебуває праворуч від Ту-154.

Як показала надалі розшифровка бортових самописців, деякі з пілотів Ту-154 були введені в оману цим повідомленням і, можливо, вирішили, що є ще один літак, невидимий на екрані TCAS. Ту-154 продовжував знижуватися, слідуючи інструкціям диспетчера, а не TCAS. Ніхто з пілотів не проінформував диспетчера про суперечність в отриманих командах. У той же час «Боїнг» знижувався, виконуючи інструкцію TCAS. Як тільки стало можливо, пілоти повідомили про це Нільсеном. Диспетчер не почув цих слів через те, що одночасно на зв'язок з ним на іншій частоті вийшов інший літак.

Пілоти обох літаків побачили один одного в останні секунди і спробували запобігти зіткненню, повністю відхиливши штурвали, але це не допомогло ...

В 21:35:32 літаки зіткнулися майже під прямим кутом на висоті 10 634 метрів. Вертикальний хвостовий стабілізатор «Боїнга» вдарив по фюзеляжу Ту-154, розрубав його на дві частини. Падаючи, Ту-154 розвалився в повітрі на чотири частини. «Боїнг», втративши стабілізатора, не впорався з керуванням і теж розбився, втративши під час падіння обидва двигуни. Всі, хто знаходилися на борту обох літаків (69 осіб на Ту-154 і 2 на «Боїнгу») загинули.

Дізнавшись про катастрофу, Калоєв відразу вилетів з Барселони до Цюріха, а звідти - до Німеччини в Юберлінген, де сталася трагедія. Спочатку поліцейські не хотіли пускати чоловіка до місця НП, але коли він пояснив, що там його дружина і діти, - пропустили. Віталій розповів, що Діану знайшли за три кілометри від місця падіння літака. Згідно документального фільму каналу National Geographic, Калоєв сам брав участь в пошукових роботах і знайшов спочатку порвані намисто дочки, а потім і її тіло.

«Виходить, що я його вбив»

Дізнавшись зі ЗМІ про вино диспетчера, Калоєв неодноразово намагався поговорити з керівництвом авіакомпанії, щоб вони підтвердили помилку Нільсена в події. Однак директор компанії злякався «російського з бородою». Тоді Калоєв вирішив поговорити з ним самим. У компанії Skyguide спочатку дали згоду, проте потім навідріз відмовили без пояснення причин. Під час траурних заходів з нагоди річниці трагедії, керівники швейцарської компанії знову відмовилися розмовляти з підійшли до них Калоєвим.

24 лютого 2004 року росіянин прийшов до Нільсеном додому в передмісті Цюріха. Він показав диспетчеру фотографії загиблих дружини і дітей в надії, щоб той покаявся у скоєному. Але диспетчер відштовхнув Калоєва і знімки впали на землю. Після цього архітектор завдав йому більше 10 ножових поранень, від яких Нільсен помер на місці.

Потемніло моментально в очах. Я не зрозумів, що я роблю. Мені здалося, що моїх дітей перевернули в гробах. Я не пам'ятаю, я не знаю, що я робив, - описував свій стан Калоєв.

«За цим доказам виходить, що я його вбив. Але як було насправді, що у мене було в голові, я не можу сказати », - зізнався він.

У Нільсена залишилися дружина і троє дітей.

Через своїх дітей я прошу вибачення у дітей Нільсена. Мені дуже важко говорити, але я говорю щиро, - заявив Калоєв на судовому засіданні в Цюріху 25 жовтня 2005 року.

26 жовтня 2005 його визнали винним у вбивстві і засудили до восьми років ув'язнення. У липні 2007 року суд вищої інстанції кантону Цюріх, взявши до уваги обмежену осудність Віталія Калоєва, пов'язану зі смертю дружини і двох дітей в результаті авіакатастрофи, постановив, що термін ув'язнення замість 8 років складе 5 років і 3 місяці. Це рішення давало Калоєву право на дострокове звільнення. Однак прокурор його оскаржив.

12 листопада 2007 року, після того, як протест прокурора був розглянутий, чоловіка достроково звільнили і він повернувся в Росію. Земляки захоплено зустріли прибулого в Осетію Калоєва, а з січня 2008 року його призначили заступником міністра будівництва і архітектури Північної Осетії.

«Тільки з'явилися на світло»

У червні цього року в одному з інтерв'ю Калоєв розповів, що живе у фактичному шлюбі з новою дружиною Іриною Дзарасовой, яка працює інженером. За його словами, весілля пройшло по осетинському обряду.

Двійнята у подружжя народилися в одній з лікарень Владикавказа.

Сьогодні відбулося це. Мама почуває себе нормально, діти відчувають себе нормально теж. Хлопчик і дівчинка тільки з'явилися на світло, встигнемо назвати, - поділився батько.

Нове життя Віталія Калоєва, який втратив сім'ю в страшній авіакатастрофі

62-річний Віталій Калоєв, що втратив у страшній авіакатастрофі сім'ю, 25 грудня знову став батьком. Про народження двійнят повідомила в соцмережі Facebook автор книги «Зіткнення. Відверта історія Віталія Калоєва »Ксенія Каспарі.

Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком. У нього народилася двійня. Син і дочка. Я дуже-дуже рада за Віталія Костянтиновича і його дружину Ірину! - написала вона. Друзі, рада повідомити вам, що Віталій Калоєв сьогодні знову став батьком

1 липня 2002 року в небі над Боденським озером зіткнулися два літаки, в результаті чого загинула 71 людина: члени екіпажів авіалайнерів і всі пасажири Ту-154, більшість з яких були діти. Пізніше з'ясувалося, що причиною зіткнення стала помилка швейцарського диспетчера Петера Нільсена.

Віталій Калоєв втратив у тій страшній авіакатастрофі всю сім'ю. А через два роки вбив винуватця трагедії в його будинку. Ця історія отримала широкий громадський резонанс. До цього дня, обговорюючи те, що трапилося, одні стають на бік сім'янина, помстився за близьких, а інші засуджують вчинок Калоєва.

Кар'єра архітектора

Віталій Калоєв народився 15 січня 1956 року в Орджонікідзе (нині - Владикавказ). Його батько працював в школі вчителем осетинської мови, а мати була вихователькою в дитячому садку. У Віталія, який був молодшим з дітей, були ще два брати і три сестри. Навчання давалося йому легко - середню школу він закінчив з відзнакою. Потім вступив до будівельного технікуму.

Відслуживши в армії, Віталій поступив на архітектурно-будівельний факультет Північнокавказького гірничо-металургійного інституту. Під час навчання він паралельно працював виконробом на будівництві. Випускник-архітектор також брав участь в будівництві військового містечка «Супутник» під Владикавказом.

До 1999 року Калоєв очолював будівельне управління міста, після чого уклав контракт з будівельною фірмою і поїхав в Іспанію. Там архітектор проектував будинки для вихідців з Осетії.

У наступному році він одружився з випускниці Північно-Осетинського державного університету імені К. Л. Хетагурова Світлані Гагіева. Обраниця Калоєва отримала спеціальність «економіст» і почала кар'єру на посаді рядового співробітника банку. Потім її підвищили до начальника відділу, якийсь час вона була директором комерційного банку «Адамон Банк». Коли Світлана зустріла Віталія і аж до трагедії вона працювала економістом і заступником директора з фінансів пивоварного комбінату «Дарьял».

У листопаді 1991 року у пари народився син Костянтин, якого Віталій назвав на честь свого батька, а через сім років - дочка Діана.

Зіткнення над Боденським озером

До липня 2002 року Віталій Калоєв уже два роки як працював в Іспанії. В цей час він завершив зведення котеджу під Барселоною, здав об'єкт замовнику і чекав сім'ю, яку не бачив уже дев'ять місяців.

Світлана з дітьми приїхала в Москву, а квиток на літак купити не могла довго. Лише за три години до вильоту співробітники аеропорту запропонували їй «горять» квитки на борт ТУ-154 «Башкирських авіаліній».

В ніч з 1 на 2 липня в диспетчерському центрі, розташованому в Цюріху, в нічну зміну працювало тільки два авіадиспетчера. Коли один з них пішов на перерву, на чергуванні залишився 34-річний диспетчер Петер Нільсен, який одночасно стежив за двома терміналами, і асистентка. Частина обладнання в диспетчерській була відключена, і Нільсен занадто пізно помітив, що два літаки, що знаходяться на одному ешелоні, небезпечно зближуються.

Менш ніж за хвилину до моменту, коли їх курси повинні були перетнутися, він спробував виправити ситуацію і передав екіпажу ТУ-154 команду знижуватися. Пілоти до цього моменту ще не бачили «Боїнг», що наближався зліва, але були готові до того, що доведеться виконувати маневр для розбіжності з ним. Тому вони приступили до зниження відразу після отримання команди диспетчера.

Однак відразу після цього в кабіні прозвучала команда автоматичної системи попередження небезпечних зближень (TCAS), інформує про необхідність набирати висоту. В цей же час пілоти «Боїнга» отримали від системи інструкцію знижуватися. Другий пілот ТУ-154 Іткуль звернув увагу колег на інформацію TCAS, однак йому відповіли, що диспетчер дав команду знижуватися. Через це ніхто не підтвердив отримання команди. Через кілька секунд Нільсен повторив команду, на цей раз її отримання було негайно підтверджено. При цьому він помилково повідомив неправильні відомості про іншому літаку, сказавши, що той перебуває праворуч від Ту-154.

Як показала надалі розшифровка бортових самописців, деякі з пілотів Ту-154 були введені в оману цим повідомленням і, можливо, вирішили, що є ще один літак, невидимий на екрані TCAS. Ту-154 продовжував знижуватися, слідуючи інструкціям диспетчера, а не TCAS. Ніхто з пілотів не проінформував диспетчера про суперечність в отриманих командах. У той же час «Боїнг» знижувався, виконуючи інструкцію TCAS. Як тільки стало можливо, пілоти повідомили про це Нільсеном. Диспетчер не почув цих слів через те, що одночасно на зв'язок з ним на іншій частоті вийшов інший літак.

Пілоти обох літаків побачили один одного в останні секунди і спробували запобігти зіткненню, повністю відхиливши штурвали, але це не допомогло ...

В 21:35:32 літаки зіткнулися майже під прямим кутом на висоті 10 634 метрів. Вертикальний хвостовий стабілізатор «Боїнга» вдарив по фюзеляжу Ту-154, розрубав його на дві частини. Падаючи, Ту-154 розвалився в повітрі на чотири частини. «Боїнг», втративши стабілізатора, не впорався з керуванням і теж розбився, втративши під час падіння обидва двигуни. Всі, хто знаходилися на борту обох літаків (69 осіб на Ту-154 і 2 на «Боїнгу») загинули.

Дізнавшись про катастрофу, Калоєв відразу вилетів з Барселони до Цюріха, а звідти - до Німеччини в Юберлінген, де сталася трагедія. Спочатку поліцейські не хотіли пускати чоловіка до місця НП, але коли він пояснив, що там його дружина і діти, - пропустили. Віталій розповів, що Діану знайшли за три кілометри від місця падіння літака. Згідно документального фільму каналу National Geographic, Калоєв сам брав участь в пошукових роботах і знайшов спочатку порвані намисто дочки, а потім і її тіло.

«Виходить, що я його вбив»

Дізнавшись зі ЗМІ про вино диспетчера, Калоєв неодноразово намагався поговорити з керівництвом авіакомпанії, щоб вони підтвердили помилку Нільсена в події. Однак директор компанії злякався «російського з бородою». Тоді Калоєв вирішив поговорити з ним самим. У компанії Skyguide спочатку дали згоду, проте потім навідріз відмовили без пояснення причин. Під час траурних заходів з нагоди річниці трагедії, керівники швейцарської компанії знову відмовилися розмовляти з підійшли до них Калоєвим.

24 лютого 2004 року росіянин прийшов до Нільсеном додому в передмісті Цюріха. Він показав диспетчеру фотографії загиблих дружини і дітей в надії, щоб той покаявся у скоєному. Але диспетчер відштовхнув Калоєва і знімки впали на землю. Після цього архітектор завдав йому більше 10 ножових поранень, від яких Нільсен помер на місці.

Потемніло моментально в очах. Я не зрозумів, що я роблю. Мені здалося, що моїх дітей перевернули в гробах. Я не пам'ятаю, я не знаю, що я робив, - описував свій стан Калоєв.

«За цим доказам виходить, що я його вбив. Але як було насправді, що у мене було в голові, я не можу сказати », - зізнався він.

У Нільсена залишилися дружина і троє дітей.

Через своїх дітей я прошу вибачення у дітей Нільсена. Мені дуже важко говорити, але я говорю щиро, - заявив Калоєв на судовому засіданні в Цюріху 25 жовтня 2005 року.

26 жовтня 2005 його визнали винним у вбивстві і засудили до восьми років ув'язнення. У липні 2007 року суд вищої інстанції кантону Цюріх, взявши до уваги обмежену осудність Віталія Калоєва, пов'язану зі смертю дружини і двох дітей в результаті авіакатастрофи, постановив, що термін ув'язнення замість 8 років складе 5 років і 3 місяці. Це рішення давало Калоєву право на дострокове звільнення. Однак прокурор його оскаржив.

12 листопада 2007 року, після того, як протест прокурора був розглянутий, чоловіка достроково звільнили і він повернувся в Росію. Земляки захоплено зустріли прибулого в Осетію Калоєва, а з січня 2008 року його призначили заступником міністра будівництва і архітектури Північної Осетії.

«Тільки з'явилися на світло»

У червні цього року в одному з інтерв'ю Калоєв розповів, що живе у фактичному шлюбі з новою дружиною Іриною Дзарасовой, яка працює інженером. За його словами, весілля пройшло по осетинському обряду.

Двійнята у подружжя народилися в одній з лікарень Владикавказа.

Сьогодні відбулося це. Мама почуває себе нормально, діти відчувають себе нормально теж. Хлопчик і дівчинка тільки з'явилися на світло, встигнемо назвати, - поділився батько.