Полезные материалы

Борці з Інгушетії, Якутії і Татарстану влаштували бій біля пам'ятника Леніну в Сиктивкарі «БНК

Стефановская площа сьогодні стала центром святкування 97-річчя Комі. В центрі розташувалися торгові намети, на сцені завершувала підготовку до вечірнього концерту група Joy. Поруч же з пам'ятником Леніну розгорнулися незвичайні показові виступи борців національних видів спорту - Переш з Татарстану, Шод сан лат з Інгушетії і хапсагай з Якутії. Стефановская площа сьогодні стала центром святкування 97-річчя Комі

Фото Сергія Паршукова

Всеросійський фестиваль національних та неолімпійських видів спорту стартував в Сиктивкарі 21 серпня. Сьогодні деякі спортсмени на честь Дня республіки вийшли на площу, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Почесна місія випала борцям. Майданчик для них обладнали біля підніжжя пам'ятника Леніну.

Майданчик для них обладнали біля підніжжя пам'ятника Леніну

Першими на мати вийшли спортсмени з Інгушентіі - вони представляли боротьбу Шод сан лат. Її заснував і розвиває Магомед-Гірей Сукіев: за спогадами старійшин він відновлював елементи древніх військових систем підготовки, впроваджував сучасні знання з біомеханіки. В результаті вийшов новий вид єдиноборств, що включає кидкову і ударну техніку, безліч елементів захоплень. Під час виступу Магомед-Гірей Сукіев пояснив, що одна з ключових особливостей цієї боротьби, що кидок завжди завершується больовий або задушливої ​​будівництвом.

Під час виступу Магомед-Гірей Сукіев пояснив, що одна з ключових особливостей цієї боротьби, що кидок завжди завершується больовий або задушливої ​​будівництвом

На майданчику гостей з Інгушетії змінили представники Якутії. Їх показовий виступ було присвячено хапсагаю. Як пояснив БНК суддя міжнародної категорії Олег Дадаскінов, ця національна боротьба - древній вид спорту. Одна з наймасштабніших спартакіад «Ігри Манчаари» проходить вже 50 років. У перекладі хапсагай означає «швидкість», «спритність» - в цьому виді спорту упор робиться на кидки.

Ще один вид боротьби - тепер на поясах під назвою «Переш» - продемонстрували атлети з Татарстану. Два спортсмена, хапаючись за пояс суперника, повинні відірвати один одного від килима. При цьому не можна застосовувати зачепи, упиратися руками в обличчя, груди противника або робити захоплення внизу живота.

Комі боротьба «зумид ош» на виступах представлена ​​не була, але поруч зі спортивним майданчиком розташувалася демонстраційна зона лижного фестивалю «Лямпіада».

Для відвідувачів були розкладені декоративні лямпа - мисливські лижі, прикрашені малюнками оленів, куріпок, ведмедів і білок. Поруч на стежці мисливця можна було побачити капкани і пастки на всіх цих тварин - такі досі в ходу у любителів пополювати.

Делегати з міністерства спорту, відповідальні за розвиток національних та неолімпійських видів, назвали виступи спортсменів та організацію свята блискучою.

Делегати з міністерства спорту, відповідальні за розвиток національних та неолімпійських видів, назвали виступи спортсменів та організацію свята блискучою

Фестиваль національних та неолімпійських видів спорту завершиться вже завтра - на церемонії закриття переможцям вручать медалі та нагороди.