Полезные материалы

Названо три дієти, ефективність яких перевірена вченими

  1. веганські дієта
  2. дієта Аткінса
  3. Палеодіета або дієта кам'яного віку

Зараз в Мережі можна знайти дієти на будь-який смак - вибирай і худни. Але через такого розмаїття з'являються сумніви, а чи є вони дійсно корисними і ефективними?

"Стег.TV" пропонує подивитися на дієти з наукової точки зору, і вибрати з них найбільш дієві.

веганські дієта

Остання час дієта веганів набула великого поширення як в США, так і в Росії. Все більше людей стають не тільки противниками м'яса, але і перестають їсти продукти тваринного походження. Для кого-то веганство стає способом життя, а хтось вибирає такий підхід виключно в якості дієти.

Веганські дієта складається в основному з овочів, фруктів, горіхів і бобових, також тих, що худнуть можна пити кокосове або мигдальне молоко. Якщо ви звикли бачити в своєму раціоні молочні продукти і м'ясо, то ця дієта може здатися вам дуже суворою і зовсім не ситної, але пріверженікі такого харчування запевняють, що горіхами і крупами цілком можна ситно поїсти.

Вчені не раз проводили дослідження на предмет ефективності цієї дієти. наприклад, робота 2013 цього року підтвердила, що люди дійсно худнуть, харчуючись по-веганські. Після 4,5 місяців дослідження випробовувані позбулися в середньому від 4,3 кг, а також зменшилися обсяги їхніх тіл. Щомісяця по кілограму - не погано, очевидно, що люди не голодували і дотримувалися норму калорій.

Щомісяця по кілограму - не погано, очевидно, що люди не голодували і дотримувалися норму калорій

А в 2015 році вчені вирішили порівняти кілька схожих дієт: веганські, вегетаріанську, пескетаріанской (можна рибу і морепродукти), семівегетаріанской (можна тільки червоне м'ясо) і звичайну дієту, розраховану на просте зниження калорійності їжі. За шість місяців експерименту більше всіх схудли саме вегани, скинувши в середньому 7,5% від маси тіла.

Здавалося б, їж огірки з насінням і худни! Але не все так просто, так як крім позитивних моментів - схуднення, в веганскої дієті є і свої мінуси. Однією з головних небезпек дієти є нестача вітаміну B12, який отримують з продуктів тваринного походження.

Так як вегани не їдять такі продукти, лікарі настійно рекомендують додавати в їжу добавки B12, так як відсутність такого вітаміну в організмі може обернутися анемією, хронічною втомою, депресією, а також підвищити ризик серцево-судинних захворювань, що було доведено американськими медиками.

дієта Аткінса

Дієту Аткінса також часто називають високопротеиновой або низьковуглеводній дієтою. Вона хороша тим, що дозволяє є майже всі продукти, але в помірній кількості.

Перш за все, людина скорочує кількість споживання вуглеводів до 20 гр. в день, причому 12-15 гр. з них треба отримувати з овочів. Треба їсти багато білкових продуктів - м'ясо, рибу, сир, але повністю відмовитися від алкоголю, випічки, горіхів і макаронних виробів.

Поступово в раціон можна буде додати горіхи, солодкі фрукти і ягоди, а потім і зовсім збільшити кількість вуглеводів до 30 гр. в день. Тобто ви можете їсти практично будь-які продукти, а якщо відчуєте, що знову набираєте вагу, знову знижуєте кількість вуглеводів.

Тобто ви можете їсти практично будь-які продукти, а якщо відчуєте, що знову набираєте вагу, знову знижуєте кількість вуглеводів

Дієта Аткінса, звичайно, буде складніше в правильному підборі продукті, ніж веганські, так як тут потрібно постійно вираховувати кількість калорій кожного продукту. Але творці дієти запевняють, що вже за два тижні ви втратите 3-4 кг, коли як на веганські харчування ви досягнете такого результат лише через 4,5 місяці.

В цілому така дієта і без наукових доказів здається корисною, але вчені та її перевірили на всякий випадок. наприклад, дослідження 2007 року показало, що дієти з низьким глікемічним індексом або низької глікемічний допомагають скидати більше кілограм, а також зменшують масу тіла краще, ніж інші дієти. Низкоуглеводная дієта теж підійде для підтримки ваги.

Але є і у цієї дієти свої недоліки: різке скорочення кількості вуглеводів може викликати головні болі, слабкість і паркани, тому потрібно рівномірно знижувати вуглеводи, попереджають вчені.

Палеодіета або дієта кам'яного віку

Палеолітична дієта отримала широке поширення в 2013 році і з тих пір полиці магазинів часто рясніють книгами з назвами з розряду "Дієта мисливців-збирачів" або "Як харчувалися наші предки". Суть дієти полягає в тому, щоб харчуватися як наші далекі предки у яких не було сільського господарства.

Раціон харчування включає в себе м'ясо, рибу, яйця, овочі і фрукти, горіхи (крім арахісу) і насіння. Прихильники такої дієти радять використовувати м'ясо тварин, вирощених в природних умовах на натуральному кормі.

Дієта повністю виключає цукор, крохмалисті овочі, молочні продукти і зерно, масла (крім оливкової холодного віджиму, масел волоського горіха і авокадо), бобові, чай, кава, газовані і алкогольні напої, фруктові соки.

Незважаючи на недавню появу, і цю дієту встигли розібрати вчені. Так, в дослідженні американських медиків двом групам людей запропонували на вибір дві дієта: палеодіету і дієту для діабетиків з низьким вмістом калорій. Експеримент тривав два роки, і за підсумками краще себе почували і схудли люди з групи палеолітичної дієти.

Перейдемо до мінусів. На сьогоднішній день немає ніяких явних доказів того, що палеодіета є небезпечною для людського організму, але лікарі все-таки відзначили ряд змін, які можуть відбутися з тих, що худнуть на "харчуванні предків".

По-перше, це недолік кальцію через відсутність молочних продуктів, по-друге, погіршення стану нирок через споживання великої кількості білка і насичених жирів. По-третє, вчені відзначили, що у людини може підвищитися ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

"Снег.TV" розповів вам про три найпопулярніші дієти, які піддалися пильному вивченню вчених, і як ви могли помітити, переваги і недоліки є у кожній. При такому розмаїтті дієт дієтологи взагалі радять не слідувати певним дієтами, а просто правильно харчуватися, дотримуючись оптимальну кількість калорій в день, при цьому ні в чому собі не відмовляючи, а також займатися спортом і відмовитися від шкідливих звичок.

Якщо ж ви все-таки вибрали для себе якусь із трьох запропонованих дієт, "Снег.TV" радить враховувати рекомендації вчених і лікарів.

Але через такого розмаїття з'являються сумніви, а чи є вони дійсно корисними і ефективними?