Якщо говорити відкрито, то про існування агар-агар я дізнався кілька років тому. До цього відомий мені був, як і багатьом іншим, тільки желатин. Використовували ми його, як і весь радянський простір: від холодцю і заливних блюд до ніжних вершкових десертів. Я раніше й гадки не мав, як виглядає агар, де його можна купити, куди варто додавати. Сьогодні приведу порівняльні доводи, в чому різниця між агар-агаром і желатином.
Зміст статті
Я намагаюся вести максимально здоровий спосіб життя. Тому я не маю байдужості до продуктів, які потрапляють в наш в будинок. Довго мені було невідомо, з чого виробляють желатин. Близько року тому я нетривалий час був вегетаріанцем (Близько 2-х місяців), але потім кинув цю справу і розповів, чому знову їм м'ясо . Так ось в період вегетаріанства мене дуже засмучувало те, що я не можу їсти солодощі на основі желатину (його тоді я теж виключив). Адже це суперечило моїм переконаннями не їсти їжу тваринного походження взагалі. Тепер про все по порядку.
Звертаючи увагу на вибір багатьох людей в магазинах, я зрозумів одне - їм важливо, щоб було просто недорого. Так вони віддають свою перевагу желатину. Може, це більше звичка або незнання - важко сказати. Однак, якщо підрахувати, то навіть купивши агар, який дорожче желатину, все одно економиш більше. Того, хто переживає за своє здоров'я, в першу чергу повинно хвилювати якість.
Візьміть на замітку: в складі готових продуктів агар-агар можуть маркувати під назвою Е406. Так що якщо зустрінете таку «ешку», боятися не варто.
Дивно, але виробляють його з червоних водоростей, що ростуть в морях і океанах. Тому зовсім не дивно, що в складі є мінеральні солі, піровиноградна кислота (в процесі метаболізму перетворюється або в глюкозу, або в жири, або відразу перетворюється в енергію), полісахариди. Ще агар багатий вітамінами групи В, залізом, йодом, кальцієм, магнієм.
Вегетаріанці, закрийте вуха Желатин отримують з сполучних тканин тварин. Ще його називають «кістковий клей». У складі желатину теж є корисні мікроелементи, але він на них бідніший агар-агар. Зате у нього набагато вище калорійність. Желатин не можна доводити до кипіння, він повільніше застигає, відбираючи на це багато часу у господині.
Тому ось особисто моя думка. Желатин незамінний:
Але на кухні желатину вже давно не місце. Якось вже неправильно готувати десерти високого рівня, додаючи його в якості згущувача.
Якщо ви раніше міркували над тим, чи можна використовувати агар-агар замість желатину, то ось вам відповідь. Це потрібно робити і це дуже правильно Оскільки желатин кип'ятити не можна, а в деяких рецептах необхідно варити цукровий сироп (або щось інше) вже з загустителем, то правильно зробити вибір в сторону агару. Можете купити якісний агар-агар, який я придбав для себе.
Ми з дружиною вже готували домашній мармелад з апельсинового соку, тортик «Пташине молоко». Застигає дуже швидко, а це значить, що тепер у вас може з'явиться більше часу, а несподівані гості не приведуть в жах. Легкими солодощами на агарі можна завжди радувати діточок.
Друзі, як бачите, різниця між агар-агаром і желатином колосальна і, я б навіть сказав, принципова. Пишіть в коментарях, який загущувач купуєте і вважаєте за краще ви. І чи зміг я переконати вас поміняти свій вибір у бік правильного?
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua