Полезные материалы

Біль в колінному суглобі (пошкодження заднього рогу внутрішнього меніска)

Біль в коліні може свідчити про пошкодження меніска. Причиною розриву меніска стають як побутові, так і спортивні травми. Імовірність травмування дуже висока для контактних і екстремальних видів спорту, лиж, сноуборду, футболу, баскетболу. До травм внутрішнього меніска часто призводять глибокі присідання зі скручуванням в колінному суглобі. Особливо присідання з додатковою вагою або на тлі деформуючого артрозу, коли зменшується гладкість хряща.

Меніск виконує амортизаційну функцію, покращуючи зіткнення суглобових поверхонь стегна і гомілки. За властивостями - це щільно-еластичний білий хрящ у вигляді прошарку півмісяцевої форми.

Насправді в колінному суглобі два меніска: внутрішній і зовнішній. У нутренній меніск частіше обмежується як в жорнах між кістками і, як наслідок - травмується його тіло і задній ріг. Навіть при невеликому розриві болю можуть носити яскраво виражений характер.

Як визначити, що пошкоджено саме меніск? Перевірте - якщо Вас турбує біль в проекції суглобової щілини, посилення болю при спуску зі сходів або глибокому присіданні навпочіпки, то варто запідозрити розрив меніска. Про травму меніска може свідчити також скупчення рідини в коліні, відчуття дискомфорту, постійна набряклість, хрускіт.

Як же правильно лікувати ушкодження? Очевидно, що необхідно точно діагностувати проблему. Найсучаснішим методом діагностики є магнітно-резонансна томографія (МРТ) - безпечне дослідження по верствам структур колінного суглоба за допомогою магнітного поля і складної обчислювальної апаратури.

Поширений метод рентгенографії дає лише загальне уявлення про кісткових структурах. Так як жорсткі рентгенівські промені безперешкодно проходять через м'які тканини, то інформативність про стан хряща близька до нуля. Тому до діагнозу, складеним тільки на підставі рентген-знімка, варто поставитися скептично. Це можна порівняти з виявленням проблеми роботи двигуна по зовнішньому огляду автомобіля.

Це можна порівняти з виявленням проблеми роботи двигуна по зовнішньому огляду автомобіля

Ультразвукова діагностика також обмежена глибиною проникнення відбитого звукового сигналу. І, по моєму досвіду, за допомогою УЗД можна виявити тільки грубі, виражені зміни.

Точно не варто очікувати самозаживления при розриві меніска з відривом фрагмента. Тактика бездіяльності призведе до подальшої травматизації хряща і до розвитку деформуючого остеоартрозу . Ні фізіопроцедури, ні прийом хондропротекторів, ні мануальні методики не зможуть відновити структуру хряща.

Введення гормонів в суглоб на тлі механічного пошкодження можливо дозволить зняти симптоми. Але тільки на час, і не усуне першопричину проблеми. Побічним ефектом такої методики є дія гормонального препарату. При травмі меніска необхідна мініхірургіческая операція (артроскопія) щодо усунення дефекту або зшивання пошкодженої частини хряща. Без операції проблема буде тільки посилюватися.

пошкодження меніска

Ортез, гіпс і інші обмежують шини після операції в більшості випадків не потрібні. Найчастіше з першого дня починається включення колінного суглоба і м'язів в роботу, ходьба з повним навантаженням.

Будьте здорові і живіть активної, повної руху, життям!

Як визначити, що пошкоджено саме меніск?
Як же правильно лікувати ушкодження?