Полезные материалы

Біль в ліктьовому суглобі: причини, симптоми і правильне лікування

  1. Чому болить ліктьовий суглоб?
  2. епікондиліт
  3. відображена біль
  4. артроз
  5. артрит
  6. Як діагностувати і лікувати?
  7. профілактика

Автор статті: Бургута Олександра , Лікар акушер-гінеколог, вищу медичну освіту за спеціальністю "Лікувальна справа".

Дата публікації статті: 05.02.2013

Дата поновлення статті: 01.12.2018

Зміст статті:

Людські руки можуть бути дуже міцними і витривалими, але вони ж і піддаються найбільш сильним, інтенсивним і тривалим впливів при фізичній праці. Особливо це стосується ліктьового суглоба. Рано чи пізно це призводить до того, що лікоть починає сигналізувати нам про насуваються проблеми за допомогою больового синдрому. Очевидний порядок дій для усунення причин, що викликають біль в ліктьовому суглобі - лікування, відновлення і подальша профілактика. Розберемося ж, які існують причини виникнення болю в ліктьовому суглобі, і що нам швидше за все призначить лікар в якості лікування.

Чому болить ліктьовий суглоб?

Причин, чому суглоб ліктя турбує вас, може бути безліч, але найпоширеніші з них такі: епікондиліт, відображена біль з шийного відділу хребта, артрит, артроз. Розглянемо кожну з перерахованих причин більш детально.

Розглянемо кожну з перерахованих причин більш детально

Люди, які інтенсивно працюють руками, ліктями входять в групу ризику по захворюванню. Наприклад, багато спортсменів

епікондиліт

Захворювання носить більше травматичний характер, ніж патологічний. Виникає при надто інтенсивній дії на суглоб, при якому пошкоджуються сухожилля. Це може бути як різке вплив, так і плавне, але тривалий. У людей, що займаються важкою фізичною працею питання, чому болять лікті, не виникає, але такі ж симптоми можуть виникнути і після нетривалої, але «незвичній» навантаження.

При епікондиліті біль проявляє себе головним чином при обертальних рухах або навантаженні на суглоб. У стані спокою або при повсякденних рухах болю не спостерігаються.

відображена біль

При відображеної болю, що виходить із шийно-грудного відділу хребта, ліктьовий суглоб свого виду зовні не змінює (як і в разі епіконділіта), але зате змінюється характер болю. У цьому випадку біль турбує навіть в стані спокою, нерідко хворий навіть прокидається вночі від сильного болю в ліктьовому суглобі.

артроз

При артрозі, як правило, не буває занадто інтенсивних болів в лікті. І відчуваються вони тільки при спробі максимально зігнути або розігнути руку. А ось, що стосується фізичних показників, то тут ситуація інша. Рухи в лікті часто супроводжуються хрускотом, спостерігається скутість, рука може повністю не розгинатися, а згодом починає деформуватися кістка.

артрит

Біль в ліктьовому суглобі при артриті - запального характеру, а тому вони найчастіше досить сильні. Турбує біль не тільки під час руху, а й в спокої. Зона ураження опухає, спостерігається почервоніння.

У кожному з перерахованих випадків, якщо болить ліктьовий суглоб - лікування буде абсолютно необхідно, так як хвороба сама не пройде. Яким же чином визначити хворобу і з чого почати боротьбу з недугою? Далі мова піде саме про це.

"Схема" ліктя

Як діагностувати і лікувати?

Якщо ви спостерігаєте яскраво виражений біль, причини якої для вас не цілком очевидні, слід негайно звернутися до лікаря. Джерело болю може бути один, а ось природа захворювання - найрізноманітніша, аж до інфекційної. Крім болю може спостерігатися припухлість, скутість при згинанні / розгинанні.

Спочатку лікар обстежує візуально ваш лікоть і обов'язково призначить рентгенографію. У більшості випадків на її основі і буде призначено лікування, але не факт, що на цьому діагностика закінчиться.

Цілком можливо, знадобиться аналіз крові, сечі, і навіть флюорографія. Справа в тому, що такі болі можуть бути наслідком інфекційних процесів, зокрема навіть туберкульозу. Інфекційне захворювання викликає запалення навколосуглобових сумки. Такий стан справ може вимагати хірургічного втручання, іноді вкрай негайного. Це одна з причин, по якій з візитом до лікаря не можна зволікати. Якщо причина болю все-таки інфекція, але операція не обов'язкова, вам буде прописаний курс антибактеріальної терапії.

У менш критичних випадках проблеми виникають через різних артритів, артрозів, епіконділіта, ну і, звичайно ж, травм. Причому травми також можуть носити не цілком очевидний характер, адже травма ліктя - це не обов'язково вивих або перелом. У будь-якому з перерахованих випадків захворювання вашим лікуванням буде займатися лікар-травматолог і ревматолог.

Якщо під час лікування все одно турбує біль в ліктьовому суглобі - з цим потрібно якось боротися. Для цієї мети лікар призначить вам таблетки, уколи або мазі, а то і всі разом, в залежності від конкретного випадку.

Після того, як буде знято гостре запалення, вам будуть призначені різні фізіотерапевтичні процедури, масаж і лікувальна фізкультура.

профілактика

Якщо хвороба вже наздогнала, то вибір невеликий - треба починати лікування болю в ліктьовому суглобі, вірніше причин, які її викликали. Але якщо до найгіршого ще не дійшла, у вас є шанс відсунути в часі неминучі процеси старіння, і можливо навіть зовсім уникнути виснажливих болів в ліктьових суглобах.

Намагайтеся уникати надмірних фізичних навантажень, але не перестарайтеся. Помірне фізичне навантаження тримає в тонусі м'язи, а вони, в свою чергу, багато в чому визначають стан суглоба. Вкрай важливо збалансоване харчування і недопущення надмірної ваги. І не лінуйтеся частіше проводити профілактичні огляди у лікаря.

Власник і відповідальний за сайт і контент: Афиногенов Олексій.

Чому болить ліктьовий суглоб?
Чому болить ліктьовий суглоб?
Яким же чином визначити хворобу і з чого почати боротьбу з недугою?