- Суха мозоль на стопі: причини появи
- Суха мозоль на стопі: ознаки
- Видалення мозолів на ногах: методи
- Суха мозоль на стопі: лікування в домашніх умовах
- Суха мозоль на стопі: профілактика
- Суха мозоль на стопі: фото
Мозоль - щільне розростання верхнього шару шкіри, яке з'являється на місцях частого тертя і тиску. Сухі мозолі можуть вростати в шкіру стопи, утворюючи щільний стрижень , Який не так просто вилікувати. При ходінні він заподіює сильний біль.
Суха мозоль на стопі: причини появи
Як правило, сухі мозолі виникають через тісний і незручного взуття в результаті тиску на певну ділянку шкіри. В результаті тривалого тертя шкіра починає відмирати, а на місці неї утворюється тверда поверхня. Існує кілька ознак, за якими можна визначити, що взуття підібрана неправильно:

- Взуття сильно стискає ногу, доставляючи ногам сильний дискомфорт;
- Взуття на високих підборах стискає передню частину ступню;
- Нога треться об грубі шви внутрішньої частини взуття;
- Взуття приносить сильний дискомфорт при носінні без шкарпеток;
- Якщо Ви носите взуття на тонкій підошві, відбувається сильний тиск на підйом ноги під час ходьби;
- Мозолі можуть з'являтися при ходьбі босоніж.
Зазвичай, сухі мозолі виникають на ступнях, але можуть утворюватися на суглобах і нігтях.
Суха мозоль на стопі: ознаки
Визначити суху мозоль можна за зовнішніми ознаками. Вона відрізняється грубої і твердої структурою, має жовтуватий колір і викликає дискомфорт під час ходьби. Якщо Ви виявили подібні ознаки, зверніться до лікаря, щоб він підтвердив або спростував Ваше підозра, адже іноді подібні нарости плутають з бородавками і починають неправильне лікування.
Якщо наріст не викликає болю, лікувати його не потрібно. Досить просто змінити взуття на більш зручну і використовувати захисні засоби від мозолів, які представляють собою м'які підкладки.
Видалення мозолів на ногах: методи

Видаляти нарости рекомендується в спеціалізованих клініках. Тут Вам не тільки допоможуть впоратися з проблемою, а й дадуть поради по догляду за ногами для запобігання появи мозолів.
Серед методів з видалення можна виділити наступні:
- Кріотерапія - процедура, що передбачає видалення сухий мозолі впливом рідкого азоту. Засіб наносять під тиском на проблемну область протягом 30 сек., В результаті чого виморожуються уражені тканини і наріст відстає від шкіри. Через кілька днів на місці мозолі з'явиться нова шкіра, на яку потрібно накласти пластир, щоб наріст не утворився знову.
- Лазерне видалення - ще одна процедура, яка допомагає видалити суху мозоль. З її допомогою можна швидко і безболісно позбутися від наросту. Лазер знищує бактерії, завдяки чому, загоєння відбувається досить швидко.
- Ці способи припускають видалення внутрішнього кореня мозолі, що гарантує повне її видалення.
Суха мозоль на стопі: лікування в домашніх умовах
Тріскаються і сверблять п'яти? спробуєте сучасні педікюние носочки SOSU . Уже через 5-7 днів використання шкарпеток Ви забудете про тріщини на ногах
Існують досить ефективні методи лікування наростів, якими Ви можете скористатися самостійно в домашніх умовах. Вони перевірені роками, але швидкого результату не обіцяють.
- Цибуля. Розріжте цибулину на 2 половинки і залийте 200 мл столового оцту. Наполягайте засіб добу. На наступний день можна розділити цибулину на листочки і робити з їх допомогою примочки 2 рази в день.
- Молоко і чорнослив. Зваріть в молоці чорнослив без кісточок і прикладайте його до мозолів. Коли засіб охолоне, змініть його на гаряче. Робіть процедуру якомога частіше, і тоді від наросту не залишиться і сліду.
- Смола. Візьміть смолу сосни і прикріпіть її до наросту за допомогою пластиру. Міняйте засіб кожні 24 год. Перед процедурою распарьте ногу - так Ви досягнете найкращого результату.
- Яйце. Покладіть куряче яйце в оцет на тиждень. Воно розчиниться до стану мазі. Распарьте ногу і нанесіть засіб на мозоль, заклеївши пластиром. Достатньо всього 2-х процедур, щоб мозоль повністю зникла.

- Сиру картоплю. Дрібно наріжте картоплю і накладіть його на наріст, закріпивши пластиром. Залиште засіб на всю ніч. Повторіть процедуру кілька разів, поки мозоль повністю не зійде.
- Сода. Змішайте 3 ч. Л. соди з 1 ст. л. тертого мила, додайте 1 л теплої води. Опустіть в ванночку ноги на 30 хв. Після мозоль зчистіть, а проблемне місце змастіть жирним кремом.
- Кухонна сіль. Розведіть 1 ст. л. солі в 1 л води кімнатної температури. Зробіть ванночку протягом 30 хв. Така процедура допоможе швидше зчистити мозоль.
- Перекис водню. Розведіть в 1 л теплої води 2 ст. л. перекису водню. Опустіть в ванночку ноги на 1 ч. Після закінчення процедури зчистіть наріст пемзою і обробіть ноги жирним кремом.

Суха мозоль на стопі: профілактика
Можна запобігти утворенню наростів. Для цього купуйте тільки м'яку і зручне взуття з натуральних матеріалів. Шкарпетки повинні бути завжди чистими і цілими.
Влітку, щоб уникнути появи мозолів, носите відкрите взуття. Важливо, щоб вона підходила Вам за розміром і не заважала ногу. Якщо під час ходьби з'являється неприємне відчуття, скористайтеся лейкопластиром. Це допоможе уникнути появи наростів на стопі.
Суха мозоль на стопі: фото




Читайте також: Сухі мозолі на пальцях ніг: лікування
Суха мозоль на стопі приносить сильний дискомфорт під час ходьби. Щоб запобігти її появу, уважно ставтеся до вибору взуття. Якщо все-таки наріст утворився, постарайтеся звернутися до лікаря для її видалення або спробуйте позбутися від проблеми самостійно, застосувавши народні поради.