Полезные материалы

Як лікувати мозоль на п'яті

  1. Причини появи мозолів на ногах
  2. Занадто тісний, занадто велика або неразношенная взуття
  3. Відсутність гігієни ніг або ж неналежний її рівень
  4. Зараження хвороботворними організмами в громадських місцях або у себе вдома
  5. травми стоп
  6. Види мозолів на п'ятах
  7. Як лікувати мозоль на п'яті в домашніх умовах
  8. 1. Водянка
  9. 2. Суха мозоль
  10. 3. Стрижнева мозоль
  11. Профілактика п'яткових мозолів

Привіт, дорогі читачі. Мозолі можуть заподіювати масу незручностей. А особливо - якщо вони розташовані на п'ятах. Вони ускладнюють пересування. А якщо з ними нічого не робити, то нерідко проблема посилюється, даючи ускладнення або просто знаходячи хронічну форму. Відомі випадки, коли мозолі ставали причиною втрати працездатності. Неймовірна кількість проблем через таку, на перший погляд, здавалося б, маленької точки на нозі. Чому вони можуть з'являтися, а головне - як лікувати мозоль на п'яті в домашніх умовах народними засобами: про це сьогодні поговоримо.

Причини появи мозолів на ногах

Вони можуть бути абсолютно різними. І про них обов'язково потрібно знати. Навіщо? Все просто: ці знання допоможуть вам уникнути впливу провокуючих чинників і, як наслідок, виникнення проблеми.

Отже, мозолі на ногах, а саме - на п'ятах, можуть з'являтися під впливом таких негативних факторів!

Занадто тісний, занадто велика або неразношенная взуття

Вона стоїть на першому місці серед причин розвитку даної проблеми. Так, тісне взуття буде сковувати ваші рухи і натискати м'які тканини ніг.

Велика взуття не за розміром буде натирати ваші п'яти, травмуючи їх. Неразношенная ж може як натирати, так і сильно тиснути на стопи.

Неразношенная ж може як натирати, так і сильно тиснути на стопи

Відсутність гігієни ніг або ж неналежний її рівень

Простіше кажучи, якщо ноги рідко мити, маючи при цьому ще й надмірну їх пітливість, не використовувати при цьому мило або недостатньо їх просушувати, то це створить плідний грунт для розвитку і активного розмноження мільйонів хвороботворних грибів і мікроорганізмів, які нерідко стають причиною утворення мозолів.

Зараження хвороботворними організмами в громадських місцях або у себе вдома

Це вже відомий факт: мозоль може передаватися від однієї людини (носія) - до іншого. Так, відвідуючи лазню, або активно контактуючи з хворою людиною, ви підвищуєте свої шанси на те, що будете заражені.

травми стоп

Уколи, порізи, опіки, сильні удари і так далі. Вони можуть стати провокаторами виникнення як одного типу мозолів (тобто - тих, які з'являються з-за травмування шкіри), так і другого (що має вірусну, грибкову, бактеріальну природу).

Всі ці фактори призводять до того, що люди, які ними стабільно нехтують, шукають потім відповідь на те, як лікувати мозоль на п'яті. Але ж можна було, в більшості випадків, і не допустити її розвитку.

Якщо узагальнити, то головні причини - дві: фізичний вплив на м'які тканини стоп (їх травматизація), грибкова, вірусна або бактеріальна інфекції. Іноді інфекція проникає в тканини саме через їх пошкодження, тобто - ми можемо бачити одночасний вплив двох негативних чинників, які найчастіше призводять до появи мозолів на п'ятах.

Види мозолів на п'ятах

Залежно від причин появи, вони поділяються на окремі види. Всього їх - три:

- суха мозоль;

- вросла;

- водяна мозоль (водянка).

Суха мозоль виникає від регулярного натирання шкіри або її здавлювання. Являє собою сильно грубевшій, опуклою і, як правило, округлої, форми ділянку шкіри.

Іноді є ускладненням водяний мозолі, що не лікувалася.

Вросла мозоль - це вже ускладнення залишеної без уваги, або неправильно лікувалася, мозолі сухого типу. Має форму стрижня, через що і отримала свою другу назву - «стрижнева». Може досить глибоко проникати всередину м'яких тканин стопи (до декількох сантиметрів). Звідси - її третя назва: «внутрішня». Серед причин її появи також можуть бути місцеві інфекції.

Водянка є чи не найбільш поширеним видом. Вона являє собою міхур з тонкою оболонкою, яка склалася з почервонілий травмованої шкіри, заповнений прозорою рідиною, що не має чіткого запаху. Водянки рідко виникають саме внизу п'ят. Найчастіше їх можна зустріти в тих місцях стопи, де шкіра ніжніша. Вони часто лопаються, тим самим відкриваючи ворота для проникнення в організм хвороботворних вірусів і грибів.

Як лікувати мозоль на п'яті в домашніх умовах

У цьому процесі можна використовувати як народні засоби, так і медикаментозні препарати. У запущених випадках рекомендується звертатися до лікаря. Займається цими питаннями дерматовенеролог, а при його відсутності - сімейний лікар.

Якщо мозоль тільки з'явилася, можна спробувати усунути її самостійно. Але, пам'ятайте, що консультація досвідченого профільного фахівця ніколи не завадить!

Слід розуміти: не вдасться позбутися від мозолі на п'яті швидко. На це може піти від 1-2 тижнів до місяця. Особливо - якщо мозоль перейшла з рідкої форми (вона піддається лікуванню найкраще), в суху або стрижневу.

Профілактика - краще, ніж лікування. Але, якщо проблеми уникнути не вдалося, то перше, що слід зробити - це виключити провокуючі фактори. Так, якщо ви підозрюєте у виникненні мозолі на п'яті незручне взуття - якомога швидше змініть її. При надмірної пітливості ніг - підсильте їх гігієну і так далі. А тепер - безпосередньо про лікування.

Кожен вид мозолі слід лікувати по-своєму! Нижче наведені найбільш дієві, прості і безпечні для здоров'я способи.

1. Водянка

Як правило, вона проходить сама по собі. Але, слід дотримуватися певних рекомендацій:

- обмежте себе в рухах, щоб не створювати зайве навантаження на стопи;

- не використовуйте для обробки роздратованого місця розчин діамантовий зелений (зеленку) або йод. Їх часто застосовують в домашньому лікуванні водянок, але це - помилка. Вони пересушують шкірні покриви, що у випадку з водянистими мозолями неприпустимо;

- не намагайтеся видавити її або розкрити, проколоти. Це - прямий шлях до зараження і розвитку ускладнень. Проколювання практикується, але тільки в умовах медустанов. Коли прийде час - рідина вийде сама;

- бальзам «Хранитель», який без проблем можна придбати в багатьох аптечних пунктах - один з кращих засобів для обробки пошкоджених ділянок шкіри стоп. Його потрібно використовувати від 5 до 8 разів на добу, даючи повністю вбратися. Він забезпечить зменшення мозолі, надасть бактерицидну дію, зніме біль і запалення;

- інжир теж можна використовувати для зменшення мозолі рідкого типу. Для цього, свіжий плід потрібно ретельно подрібнити і прикласти до п'яти у вигляді компресу, закріпивши стерильним бинтом. Пов'язку потрібно робити надійною, але не тугий. Таким же чином використовуються і листя рослини алое. Застосовувати такі компреси потрібно 3-4 рази на добу, прикладаючи їх на 2-2,5 години;

- компрес з натурального риб'ячого жиру і свіжої рослини алое. Листя рослини промити і подрібнити, позбавивши попередньо від колючок. Далі - цю кашку змішати з риб'ячим жиром в приблизно рівних пропорціях. Використовувати 3 рази на добу протягом 2 годин кожен раз;

- перед сном, незалежно від того, який спосіб лікування був обраний, мозоль потрібно промивати чистою теплою водою з використанням дігтярне мила, акуратно просушуючи після цього уражене місце паперовим рушником або серветкою;

- в проміжках між процедурами, щоб уникнути травмування водянки і виникнення вторинного зараження, слід використовувати стерильні бактерицидні пластирі!

2. Суха мозоль

Потребує тривалого лікування. Не може лопнути, як водяна, тому звернення з нею трохи простіше. лікування:

- головне завдання - акуратно усунути ороговілий шар шкіри. Для цього слід робити ванночки, розм'якшуючи її, а потім - користуватися пемзою або спеціальними щітками. Ванночка готується так: в теплій воді розчиняється господарське мило і харчова сода (співвідношення приблизно 2: 1, відповідно). Нога опускається в розчин на 15-20 хвилин. Після в хід йде пемза (щітка). До досягнення позитивного результату знадобиться провести від 5 до 10 процедур. Поспішати не потрібно, щоб не травмувати живі тканини стопи;

- замість ванночок з милом і содою можна використовувати сиру картоплю і листя алое. Інгредієнти змішуються в довільних пропорціях, до них додається подрібнений до стану кашки ріпчасту цибулю. З кашки робиться компрес на 10-12 годин. Після обробки пемзою розм'якшеної шкіри, це місце слід обробити натуральним зволожуючим кремом;

- для нейтралізації запальних процесів можна використовувати цедру свіжих плодів лимона, подрібнену на тертці або блендері. Спосіб застосування - компрес (3 рази в день, на 1,5-2 години);

- для розм'якшення мозолі і знищення мікробів, грибів застосовують натуральне масло лимона або часнику. Ними обробляють уражене місце кілька разів в день, даючи вбратися в шкіру;

- ріпчаста цибуля (1/2 цибулини), вимочений протягом 20-24 годин в звичайному столовому оцті, можна прикладати до мозолів, відриваючи від цибулини окремі пелюстки. Або ж, обробляйте мозоль настоєм до 3 разів на добу. Приблизно таким же чином до мозолі прикладають і хлібні м'якушки. Тільки їх не потрібно розмочувати майже добу. Їх можна використовувати вже через 20-30 хвилин після замочування, прикладаючи до потрібної ділянки стопи на півгодини;

- мозоль, для якнайшвидшого загоєння, обробляють спиртовим настоєм прополісу (3-4 рази на день);

- мазь Саліцилова. Застосовується до 3 разів на день. Краще наносити її після мильно-содової ванночки та обробки пемзою. Але, на п'яті не повинно бути пошкоджень живих тканин!

3. Стрижнева мозоль

Є найскладнішою формою. Вона - болюча. Для якнайшвидшого її усунення, і нейтралізації больових відчуттів, запального процесу, можна вдаватися до таких методів:

- пластир Саліпод. Одне з найпростіших в застосуванні і, одночасно, ефективних аптечних засобів. Саліцилова кислота і сірка, які присутні в оптимальних концентраціях в його складі, деструктивно впливають на структуру стрижня мозолі, руйнуючи його повільно, але надійно. Краще розпарити мозоль перед тим, як наклеїти на неї пластир.

Краще розпарити мозоль перед тим, як наклеїти на неї пластир

Підійде сольова або мильно-содова ванночка. Саліпод наклеюється на 40-48 годин. При необхідності процедура повторюється;

- ванночки з гірчичним порошком або содою з милом. Після них розпарений стрижень мозолі дбайливо усувається (зрізається), а на верхівку залишився стрижня крапають масло лимона, столовий оцет або сік молодого рослини чистотілу;

- хороший ефект проявляють мазі: Саліцилова (з вмістом бензойної кислоти в складі), Супер Антімозолін, Бенсалітін. Їх застосовують по інструкції і після рекомендації лікаря;

- лікування в умовах медичних установ: лазерна терапія, кріотерапія, висвердлювання. До цих методів вдаються в тих випадках, коли інші не виявляють задовільного позитивного впливу.

Профілактика п'яткових мозолів

Головне - ноги повинні бути в сухості і комфорті. А ще слід:

- виключити їх травматизацію;

- дотримуватися гігієни;

- не перепрацьовувати стопи;

- повноцінно харчуватися, уникати стресів і перевтоми;

- при перших ознаках появи мозолів - приймайте адекватні заходи!

Навіщо?