9. невдаха туру
  10. контраст туру
  11. Таблиця Ла Ліги

подія туру

"Реал Мадрид" зробив вагому заявку на перемогу в чемпіонаті Іспанії з болотного футболу - «вершкові» на відмінно проявили себе в воістину екстремальних умовах на залитому водою полі стадіону «Сьюдад де Валенсія». Тим, хто декількома годинами раніше дивився римське дербі і називав газон на «Стадіо Олімпіко» поганим, довелося брати свої слова назад: поле в Римі було просто бездоганним в порівнянні з тим болотом, в яке перетворився газон на стадіоні «Леванте» після довгого зливи. Показувати на такому полі комбінаційну гру було не простіше, ніж ставити «Лебедине озеро» на дні Маріанської западини, а до гри в «бий-біжи-пливи» Серхіо Бальєстерос з товаришами готові куди краще, ніж Анхель Ді Марія або Месут Озіл, як здавалося до матчу. До того ж «Реал Мадрид» приїхав до Валенсії без основних форвардів - травмовані Карім Бензема і Гонсало Ігуаїн навряд чи сильно засмутилися своєму неучасті в матчі, коли побачили по телевізору злива стіною і глибоку калюжу розміром 105 на 68 метрів.

За відсутності двох провідних форвардів на вістрі атаки «Мадрида» був висунутий Кріштіану Роналду, якого вже на 2-й хвилині Давид Наварро ударом з ліктя розсік брову. Видовище було жахливим, весь очей Кріштіану був залитий кров'ю. За таку лютість захисник «Леванте» заслуговував видалення, але доля підкинула йому інше покарання: саме Наварро став винуватцем пропущеного м'яча на 21-й хвилині. Захисник «Леванте» скинув м'яч головою прямо на Кріштіану, і насилу бачив одним оком португалець від душі вколотив м'яч під поперечину. Такий невдалий рикошет був справжнім подарунком - адже якщо «Мадрид» при великому відсотку володіння м'яча з великими труднощами доставляв м'яч в штрафну, але як же було дограти до гола валенсійцям? Тим більше, коли після перерви у «Реала» з'явився додатковий захисник: Альбіоль замінив Роналду, у якого вже почалися проблеми і з другим оком (так, принаймні, сказав Жозе Моурінью). Але злива вщух, калюжі під ногами футболістів стали трохи менше, і в другому таймі ватерполісти двох команд вже можна було перепасовуватися з меншим ризиком раптового застраіванія м'яча посередині шляху. «Мадрид» активно атакував - в поперечину потрапляли і Пепе, і Серхіо Рамос, мало не забив Ді Марія, а потім Анхель все-таки вразив ворота, але не Анхель Ді Марія, а Анхель Родрігес з «Леванте», в рідкісної атаці.

Знову вийти вперед у «Мадрида» не виходило ніяк, не допоміг навіть пенальті, призначений за фол за межами штрафного майданчика - голкіпер «Леванте» Муну відбив удар Хабі Алонсо з 11-метрової позначки. Але в підсумку спрацювала найостанніша заміна Моурінью. Головного тренера «Мадрида» багато лають за ігнорування юних кантерано - Начо не грав навіть при травмах всіх лівих захисників, а форварду Альваро Мората не дістається ігрового часу і при травмах Бензема і Ігуаїна. Але коли в строю не було ще і Роналду, Моурінью все-таки довелося випускати бомбардира «Кастильи», і Мората забив переможний гол своїм першим же дотиком, до бурхливої ​​радості всіх справжніх мадрістов, більше люблять свою кантеру, ніж товстий гаманець Флорентіно Переса. Гол Мората головою після навісу Хабі Алонсо на 84-й хвилині став справжнім хепі-ендом важкого вечора. «Мадрид» з честю витримав це суворе випробування. А гравці «Леванте» після гри висловлювали бурхливе невдоволення поведінкою Пепе, який вирішив станцювати переможний танець біля входу в їх роздягальню і «просто знущався над« Леванте », як повідав Хуанфран.

цифра туру

Згідно офіційно статистикою УЄФА, у другому таймі матчу «Селтік» - «Барселона» господарі володіли м'ячем рівно 47 секунд. «Мальорка», яка брала каталонців в неділю, перевершила це досягнення хвилини за три з стартового свистка, але на цьому успіхи балеарци і скінчилися. За якістю гри матч в Пальме був для «Барселони» гірше, ніж в Глазго, але «Селтіку» в основні 90 хвилин не вийшло забити жодного м'яча, а «Мальорці» залетіла аж чотири. Це футбол, в ньому не завжди є місце логіці. Поки Дуду Ават готувався до удару Мессі зі штрафного, який стояв поруч з м'ячем начебто для відводу очей Хаві раптом пробив сам - бездоганно щільно зі штангою. Чи не занадто видовищний перший тайм абсолютно раптово закінчився з розгромним рахунком - на 44-й хвилині Мессі забив завдяки невеликому рикошету, а на 45-й розстріляв ворота нарешті повернувся в основний склад Тельо. Уродженець Сабадель в кожному з трьох своїх останніх матчів у стартовому складі забивав по голу вже в першому таймі і взагалі був надзвичайно корисний в Пальме на лівому фланзі, відсунувши Давида Вілью в центр.

Настільки легко утворилося перевага «Барселони» в рахунку настільки ж стрімко і зникло. «Мальорка повернула інтригу в гру, забивши два голи після помилок Маскерано і Бускетса. «Барселоні» довелося знову зібратися, і незабаром вийшов на заміну Алексіс Санчес грудьми скинув м'яч на Мессі, який забив свій 76-й гол у 2012-му році і перевершив кращий результат Пеле за кількістю голів за рік. Більше Ліонеля за календарний рік забивав лише Герд Мюллер - 85 голів в 1972 році. Побити рекорд німця - завдання для Мессі цілком вирішувана. До кінця року Лео може зіграти ще в 10 матчах - 9 за «Барсу» і один за збірну Аргентини. Втім, в іграх Ліги чемпіонів і Кубка Короля Тіто Віланова цілком може дати Мессі перепочити і насолодитися товариством сім'ї.

несподіванка туру

Недовго довелося чекати першої сенсації: вона сталася ще раніше, ніж туру взагалі варто було б початися. Справа в тому, що матч «Бетіс» - «Гранада» був для чогось винесено на п'ятницю. «Бетісу» не вперше ставати жертвою дивних переносів: туром раніше «Бетіс» грав в п'ятницю і, вигравши в Хетафе, «огірки» вийшли в лігочемпіонський зону. Так що п'ятничний домашній матч проти «Гранади» був своєрідною перевіркою «Бетіса» на обґрунтованість лігочемпіонських амбіцій, і команда Пепе Меля його не витримала. Вже на 8-й хвилині «огірків» підвів голкіпер Адріан Кастільо, невдало відбив матч після навісу капітана «Гранади» Дані Бенітеса, який нещодавно повернувся на свободу після півроку відбування дискваліфікації за кидання в суддю пляшки. Тепер Бенітес закинув м'яч з флангу так, що голкіпер «Бетіс» виніс його на ногу супернику, і румунський хавбек «Гранади» Торже відкрив рахунок. «Бетіс» у відповідь атакував багато і настирливо, обстучал штанги, але забив лише один гол після удару Рубена Кастро. А «Гранаді» незабаром знову пощастило з рикошетом, і Мікель Ріко приніс гостям абсолютно несподівану перемогу 2: 1.

матч туру

«Сарагоса» проти «Депортіво» - начебто не сама багатообіцяюча афіша гри, чи не так? Однак арагонці і галісійці раптово видали один з найбільш видовищних матчів іспанського сезону, подарувавши глядачам вісім голів, інтригуючий сюжет і взагалі відмінні враження від якості гри. Напередодні матчу було оголошено, що банківський рахунок «Депортіво» заморожений, і перспективи виплати зарплат і преміальних футболістам «Депора» вельми туманні. Цей факт відразу ж раскрепостил гравців (як і у випадку з фінансовими проблемами «Малаги»), і до середини першого тайму «Депортіво» повів у Сарагосі 2: 0. Лівий хавбек «Депора» Піца, одне з головних відкриттів чемпіонату, розрізав Арагонськую оборону шикарним пасом на ще одного португальця Бруну Гаму, і той парашутним ударом відправив м'яч рикошетом від поперечини в сітку. А потім забив і Ріки, скориставшись безглуздим пасом назад від Сукуліні.

Схибив опорник був негайно замінений для замаливания гріхів, а вийшов замість нього Аранда на другій хвилині перебування на полі забив гол з пенальті, який сам же і заробив! Точніше, йому в цьому дуже допоміг Тіагу Пінту, раптово продемонстрував навички гри в гандбол в самому куті штрафного майданчика. Так «Сарагоса» скоротила розрив у рахунку, не створивши при цьому жодного гольового моменту. А «Депортіво» продовжував рвати і метати і лише дивом не забив третій гол - Бергантіньос, зокрема, перевірив на міцність поперечину, а Валерон забійним ударом головою пробив трохи нижче, але голкіпер «Сарагоси» Роберто Хіменес відмінним сейвом врятував команду. «Депортіво» вів 2: 1 і виглядав настільки здорово, що навряд чи хтось міг повірити, що дуже скоро галісійці будуть ... програвати з великим рахунком!

Сигналом до змін на поле стало видалення Пицци за 49-й хвилині. Треба віддати належне арбітру Тейшейрі Вітьенес, розпізнати нирок в красивому падінні Пицци і не побоявся дати за це другу жовту картку. У більшості «Сарагоса» заграла з позамежним натхненням і швиденько забила чотири голи, один іншого краше. Монтаньєс зрівняв рахунок відмінним ударом з літа, захисник Альваро Гонсалес головою закинув м'яч по дузі в дальню «дев'ятку», а потім Поштіга добив «Депортіво» ще двома голами головою. «Сарагоса» ж пішла від поразки з великим рахунком вже в компенсований час - екваторіальний гвінеєць Бодіпо увігнав м'яч у сітку (і знову головою!) Після подачі чудово зіграв Бруну Гами. У підсумку в двох своїх останніх програних матчах «Депортіво» забив 7 (сім !!!) голів - 4: 5 з «Барселоною» і 3: 5 з «Сарагосою».

тенденція

Рівне за тим же сценарієм пройшов і матч «Райо Вальєкано» - «Сельта»: гості вели 2: 0, залишилися в меншості і програли. Обидва голи у «Сельти» забив Яго аспасиев, забивши за галісійців 23 голи в минулому сезоні в Сегунді і вже 5 в своєму дебютному сезоні в Ла Лізі. Неприємності для «Сельти» почалися на 40-й хвилині, коли арбітр Альфонсо Іск'єрдо видалив захисника Кабраля, причому другу жовту картку аргентинець отримав за те, що рефлекторним рухом виставив руку під летів йому прямо в обличчя м'яч після удару Алехандро Домінгеса.

«Райо» взявся за справу на кінець години гри. Бразильський вундеркінд Лео Каррільо, який забив вже 4 голи у виїзних матчах цього сезону, нарешті відзначився голом і на «Естадіо де Вальекас», у високому стрибку головою переправивши м'яч у сітку. Потім Тіто замкнув навіс Домінгеса, а перемогу «Райо Вальеано» приніс удар з 11-метрового капітана команди Піті - 3: 2. Всі п'ять голів влетіли як раз в ворота, за якими сидять фанати «Райо Вальєкано», так що їх святкування були веселими. Не вистачало хіба що Мичу, в минулому сезоні постійно поривався розірвати сітку, що відокремлює фанатів від футболістів.

суперсерія туру

Бувають випадки, коли команда веде 2: 0 і все-таки не програє. Навіть залишившись в меншості. Утримати перевагу зміг «Атлетик», який за останні вісім днів здобув дві перемоги: стільки ж, скільки до цього в усьому сезоні, з серпня і до перших числі листопада. Після виграшу в Гранаді команда Марсело Б'єлси розправилася будинку з «Севільєю». Оскар Де Маркос і Маркель Сусаета забили по голу до перерви, а на 70-й хвилині другу жовту картку отримав Андер Еррера за не самий грубий фол. Куди логічніше було б видалити Ікера Муніаїн, який ще в першому таймі дуже жорстко відштовхнув і збив з ніг суперника вже після свистка, а потім в жаху схопився за голову, раптом усвідомивши, що цей акт злодійства був здійснений не де-небудь в підворітті, а прямо на очах судді. Але Ікера відверто пощадили - лише жовта картка. Після видалення Еррери «Атлетик» швидко пропустив гол - Іраола уявив себе голкіпером і вибив м'яч з-під голови Баби. Баба залишився без гола, зате його забив Негредо з пенальті. Але на більше «Севілью» не вистачило - вряди-годи в цьому сезоні «Атлетик» показав характер і відстояв перемогу.

несправедливість туру

Недільного полуднем «Вальядолід» і «Валенсія» видали досить бадьорий матч, в якому героєм і антигероєм став Алі Сіссоко . Ну ладно, тільки героєм - все-таки антигерой знайшовся і більш явний. Отже, Сіссоко (беззастережно кращий футболіст «Валенсії» на старті сезону) відкрив рахунок, головою замкнувши подачу Гуардадо з кутового, а на 64-й хвилині Сіссоко отримав червону картку і пенальті в ворота «Валенсії», реалізований Віктором Пересом. Правда, пенальті був досить спірним, зате безперечним було порушення правил декількома хвилинами раніше біля воріт «Вальядоліда», коли Манушу в своєму штрафному підіграв рукою. У цьому моменті суддя зобов'язаний був призначати пенальті, і, якби «Валенсія» його реалізувала, рахунок став би 0: 2. У підсумку ж - нічия з обопільними шансами на переможний гол. Опинившись в більшості аж на півгодини «Вальядолід» настирливо шукав перемоги, а в самій кінцівці гри вже «Валенсія» змогла перевести гру на чужу половину поля і створила серію небезпечних моментів.

шок туру

Тигр не заснув, Тигр просто приліг відпочити. Радамель Фалькао не забив у другому матчі поспіль (тепер «Челсі» від нього відстане, так?), А голами в матчі «Атлетіко» - «Хетафе» відзначилися крайні хавбеки «індіанців»: Адріано відкрив рахунок, а Арда Туран під завісу першого тайму зробив перевагу «Атлетіко» в рахунку комфортним. Після перерви червоно-білі вже не дуже рвалися вперед і зберегли на табло 2: 0, як і раніше відстаючи від «Барси» на три очки і випереджаючи «Реал Мадрид» на п'ять за два тури до мадридського дербі.

невдаха туру

523 хвилини не могли забити жодного гола «Малазі» суперники по Лізі чемпіонів, а «Реал Сосьєдаду» для роздрукування воріт Віллі Кабальєро вистачило рівно 46 секунд зі стартового свистка на «Росаледа». Вся справа в тому, що замість дискваліфікованого Мартіна Демічеліс в центрі оборони «анчоусів» з'явився Огучи Оньєву . Густобородий американський захисник був орендований «Малагою» у лісабонського «Спортинга» в останній день трансферного вікна і в перших десяти турах не вийшов на поле жодного разу. Тепер ясно чому. У своєму дебютному матчі в Ла Лізі Огучи Оньєву вже на першій хвилині змарнував Дієго Іфра, вельми люб'язно надавши їй можливість прострелити на Карлоса Велу. Гол, пропущений «Малагою» на 46-й секунді через помилку Оньєву, став найшвидшим в чемпіонаті. «Анчоуси» відігралися зусиллями Савіоли, вколотив м'яч у ворота «Реал Сосьєдаду» після подачі кутового від Хоакіна, але на більше, ніж нічия, «Малага» в цьому матчі не награв.

Величезні проблеми команди Мануеля Пеллегріні з фізичною готовністю було видно ще в середу на «Сан-Сіро» - футболісти «Малаги» ледве пересували ноги в останні 20 хвилин гри і втримали нічию лише тому, що суперник аж ніяк не відзначався. Ось і зараз «Малазі» катастрофічно не вистачало енергії в другому таймі, а до того ж знову підкинув проблем Оньєву. Американський захисник чудо-підкатом викотив м'яч точно на ногу Хабі Прієто, залишивши того поодинці перед воротами, і хавбек «Реал Сосьєдаду» скористався таким щедрим подарунком. У підсумку «Малага» в другому турі поспіль програла на «Росаледа» з однаковим рахунком 1: 2 не найбільш грізним суперникам - спочатку мадридському «Райо Вальєкано», а тепер і сан-Себастьянського «Реалу». Спасибі Огучи Оньєву за це.

контраст туру

Домашня поразка 0: 3 - явно не той результат, якого чекали вболівальники «Еспаньола» від матчу з замикає турнірну таблицю «Осасуною». Наваррци грали, але висловом їх головного тренера Хосе Луїса Менділібара, «з гільйотиною на шиї». Відчуття навислої леза додало памлонцам відвагу і бойовитість: «Осасуна» боролася з більшою пристрастю і заслужено перемогла, забивши перший гол у священну на «Корнельї» 22-ю хвилину.

З першого ж матчу на новому стадіоні «Еспаньола» фанати ляскають протягом хвилини, як тільки на відмірюють ігровий час табло загоряється цифра «21» - в пам'ять про що грав під 21-м номері капітана «Еспаньола» Дані Харке, який помер від серцевого нападу напередодні відкриття стадіону. Коли під ляскіт стадіону півзахисник «Осасуни» Альваро Сехудо могутнім ударом вколотив м'яч під поперечину воріт Крістіана Альвареса на самому початку 22-ї хвилини, більше 20 тисяч уболівальників «Еспаньола" не ослабили оплески і продовжували плескати, поки «Осасуна» святкувала гол. Правда, за чверть години до кінця матчу фанати «Еспаньола» проявили себе вже з іншого боку, ставши масового залишати стадіон після третього гола «Осасуни». До фінального свистка дотерпіли зовсім небагато, але і вони влаштували таку обструкцію своїй команді, що мало не здалося. Тепер з гільйотиною на шиї пограє Маурісіо Почеттіно.