19 січня 2015 року, 8:00 Переглядів:
З завтрашнього дня в Україні стартує четверта хвиля мобілізації. Відповідне рішення ще 14 січня підписав Петро Порошенко, а на наступний день проголосувала ВР. Однак, незважаючи на те що офіційні терміни поки не настали, перші порядку почали приходити кілька тижнів тому.
ПОРЯДКУ. Одну з таких минулого тижня отримав 19-річний Олексій з Києва. "Повістку я знайшов у своїй поштовій скриньці, - ділиться із" Сегодня "Олексій. - У ній було зазначено, що 3 лютого я повинен з'явитися в свій військкомат, проте ніяких подробиць немає, наприклад, з речами я повинен туди прийти або без. Крім того, я ще не отримав середню освіту, тому поки не закінчу ліцей, в якому навчаюся, порядок я маю намір ігнорувати ".
Крім того, порядку отримують люди, які не придатні до служби через хвороби. "У мене цукровий діабет. Кілька місяців тому мені мало не ампутували ногу. І ось днями прийшла повістка. Я прийшов у військкомат, мене відправили в медкомісію, де я довів, що служити не можу", - розповідає киянин Антон.
Харків'янин Олександр також отримав повістку. «Я з дитинства страждаю астмою, але інвалідність оформив тільки рік тому. Минулого тижня отримав повістку, де було написано:" Пропонуємо вам з'явитися до військкомату ". Я обов'язково піду, тому що впевнений, що це просто помилка і мене просто не встигли перевести в списки негідних ", - додав Олександр.
Прес-секретар Міноборони Валентин Буряченко підтвердив "Сегодня", що такі випадки дійсно можуть бути. "Це просто перевірки списків. Студенти та інваліди призиватися не будуть, так що боятися людям нічого", - резюмував Буряченко.
ПОМИЛКИ. За словами юриста Ігоря Годецького, мобілізація пов'язана з цілим рядом юридичних помилок. "Наприклад, в законі України прописано поняття" мобілізація ", але відсутній пояснення поняття" часткова мобілізація ". Також в законі прописана відповідальність за ухилення від мобілізації, але відсутня процедура покарання за ухилення від часткової мобілізації, - пояснив експерт. - Сьогодні у нас немає війни, відповідно, немає воєнного стану, і не може бути мобілізації. у нас існує тільки три зразка повісток: призову на строкову службу, для медобстеження в військкоматі для призову на строкову службу і порядок для виклику до припи анним підрозділам. Затвердженого зразка повістки про часткову мобілізацію немає ".
В свою чергу юрист Євген Стельмах іншої думки. "Підстави для мобілізації є, оскільки її проводить верховний головнокомандуючий своїм наказом. Ніхто цей наказ не оскаржив, і він дійсний, - пояснив Стельмах. - Ще багато говорять, що не введено військовий стан, і, відповідно, якщо в Україні антитерористичну операцію, то нехай нею займаються підрозділи МВС і СБУ. Але це не правильно. Є спільні накази між МВС, СБУ і ЗСУ, в яких регламентується можливість застосування армії в антитерористичних операціях ".
"Відкосити" за 300 тисяч
Можливо, в майбутньому заможні українці зможуть цілком легально "відкосити" від армії. Відповідний законопроект на цьому тижні будуть обговорювати в комітеті з питань нацбезпеки і оборони. "Той, хто бажає відкупитися від війська повинен заплатити суму, рівну зарплату контрактника за 5 років. Зараз зарплата - 5 тис. Гривень. За 5 років виходить 300 тис. Грн. Ці гроші підуть в казну. На них буде найнятий контрактник, який і буде воювати" , - роз'яснив "Сьогодні" автор ідеї нардеп Юрій Береза.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Старт мобілізації: повістки шлють навіть інвалідам". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"
Артур Гор
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua