Полезные материалы

Івано-Франківськ: де гуляти, спати і їсти в місті

  1. Івано-Франківськ: де гуляти, їсти, спати і закуповуватися перед походом і після нього
  2. Історія Івано-Франківська в двох словах.
  3. Де погуляти в Івано-Франківську і як вийти в центр міста.
  4. Де поїсти в Івано-Франківську перед походом і після нього.
  5. Де зупинитися в Івано-Франківську перед походом і після нього.
  6. Де купити продукти перед поїздом в Івано-Франківську.
  7. Де в Івано-Франківську можна терміново купити туристичне спорядження.
  8. Наші походи по Карпатам:

Івано-Франківськ: де гуляти, їсти, спати і закуповуватися перед походом і після нього

class = "subtitle">

Тисячі туристів щодня прибувають в Івано-Франківськ і, погулявши по Карпатам, повертаються назад. Зазвичай між прибуттям в місто і від'їздом до міста є пара годин, які люди не знають, чим зайняти. Вони бродять по вокзалу і туплять в телефони. Найсміливіші знаходять кафе на ж / д вокзалі і зал очікування. А могли б побродити по Івано-Франківську.

Історія Івано-Франківська в двох словах.

Івано-Франківськ заснований в 1662 році на місці двох сіл. З 1662 по 1772 рр і з 1918 по 1939 рр (в складі Польщі) називався Станіславів, а з 1772 по 1918 (в Австро-Угорщині) і з 1939 по 1962 рр (в СРСР) - Станіслав. Назва Івано-Франківськ місто отримало на честь Івана Франка в день трьохсотріччя в 1962 році. Ім'я місту дісталося досить унікальне: ніхто не називає міста одночасно ім'ям і прізвищем. Але, кажуть, "Франківськ" нагадував радянської влади про диктатуру Франко в сонячній Іспанії, так що до назви довелося додати "Івано". Єдине, що незрозуміло: чому не можна було залишити назву "Станіслав", абсолютно нейтральне за змістом.

З карпатських обласних центрів Івано-Франківськ стоїть на почесному третьому місці за кількістю населення. Вище його - Львів і Чернівці, нижче - Тернопіль та Ужгород. Це ми до того, що місто досить великий, і тут є на що подивитися.

Де погуляти в Івано-Франківську і як вийти в центр міста.

Припустимо, ви вийшли з залізничного вокзалу (99% всіх туристів починають походи саме звідти). Переходьте дорогу, йдете в парк, він знаходиться по ліву руку від вас. Парк ви перетинаєте по головній (і єдиною) його вулиці - і опиняєтеся на перехресті. Вам потрібно прямо, по вулиці Богдана Лепкого. Ідіть по ній до самого кінця, поки не упретеся в вулицю Незалежності. Перед вами - готель "Надія" і пам'ятник Івану Франку. Тепер залишилося пройти один квартал вправо - і готово, ви в туристичному центрі міста. Від вокзалу йти хвилин 10, ну 15 від сили. Якщо ви, звичайно, не тягніть із собою здоровенні рюкзаки, а залишили їх в камері схову на ж / д вокзалі.

До речі, про вокзалі. З нього можна починати огляд міста. Будівля залізничного вокзалу Івано-Франківська було побудовано в 1866 році. При його будівництві використовувалися елементи мавританського стилю, так що вокзал нагадував якусь марокканську фортеця. На жаль, в 1906-1908 рр була проведена реконструкція івано-франківського вокзалу, було додано кілька підсобних прибудов і в тому числі купол. В результаті зараз схожість з мавританськими будівлями вгадується насилу.

Якщо піти від ж / д вокзалу не в парк, а далі за нього по Залізничній вулиці, ви пройдете мимо автовокзалу (звідки можна виїхати в гори) і впретеся в міст. За мостом видно два красивих храму - костел Йосипа і Троїцька церква. Можна помилуватися на них видали, можна підійти ближче. Вулиця яка йде по мосту, це та сама вулиця Незалежності, яка приведе вас в історичний центр міста. Ідіть по ній в зворотну від храмів і моста сторону - хвилин через 10 максимум прийдете в центр.

Вулиця Незалежності сама по собі дуже навіть нічого. Пішохідну її частина від вулиці Франка до Вічевому майдані в народі називають "стометрівка". Тут багато кафешок і магазинів, також очей чіпляється за ковані скульптури, яких з кожним роком все більше завдяки щорічному фестивалю "Свято ковалів".

Пройшовши по вулиці Незалежності майже до кінця, звертайте вправо. Спочатку вам зустрінеться площа Міцкевича з пам'ятником великому поетові. Після неї недалеко до міської ратуші і площі Ринок - центру Івано-Франківська. Ратуша - саме впізнаване будівлю Франківська, її видно здалеку. Всередині - краєзнавчий музей, якщо що.

Тут же, в двох кроках, площа митрополита Шептицького з двома храмами - величезним кафедральним собором Святого Вознесіння і костелом Діви Марії. Всередині костелу - художній музей.

Все розташовано компактно і затишно, за годину-другу весь історичний центр - у вашому фотоапараті. До і після походу ви, в принципі, встигнете оглянути місто, якщо не будете затримуватися в закусочних і магазинах з сувенірами.

У тому випадку, якщо часу у вас - вагон і маленький візок, в кінці вулиці Незалежності, на Вічевому майдані, повертайте ліворуч. По вулиці Мазепи або Шевченка ви потрапите в парк Шевченка, зі ставками і досить великим озером. Тут можна погодувати качок з лебедями і взагалі відпочити душею. Якщо ви в Карпатах ще не відпочили :)

Де поїсти в Івано-Франківську перед походом і після нього.

Найпростіше місце - "Сита ложка" в будівлі самого вокзалу. Досвід зазвичай підказує, що в районі вокзалу кухня не дуже - так ось, в Івано-Франківську забудьте про це. Тут можна купити адекватний смачну каву і до нього - непоганий пиріжок. Якщо мало часу, але хочеться перекусити - це саме те.

Якщо у вас є близько години (а краще - навіть години півтори) - виходьте з вокзалу, переходите дорогу і шукайте ресторан "Швейк" в будинку навпроти вокзалу. Він знаходиться в підвальчику, трохи правіше пішохідного переходу. Знову ж таки, досвід підказує, що поруч з вокзалом - одні забігайлівки і пивні, і краще туди не підходити. Так ось, "Швейк" - не такий. Ви дешево і смачно поїсте в просторому підвальному приміщенні на кілька кімнат. Рекомендуємо зайти сюди перед походом, тільки врахуйте, що офіціанти неповороткі.

Якщо у вас часу побільше, ніж годину-півтора, тоді йдіть в "Десятку". Вона розташована в центрі Франківська (див. На схемі нижче), так що сюди йти - хвилин 20-30. Тут теж смачно і дешево, порції - гігантські і дуже смачні. Саме тут варто спробувати знаменитий карпатський банош і замовити деруни з грибами (поки ми це писали, самим в "Десятку" захотілося, чесно). Сюди краще завалювати всім натовпом після подорожі: здали рюкзаки в камеру зберігання - і вперед, святкувати закінчення походу. "Десятку" можна знайти, якщо дійти по вулиці Незалежності до вулиці Шашкевича і повернути праворуч, до вулиці Грушевського. На розі Грушевського / Шашкевича все буде. Можете запитувати місцевих, вам все підкажуть.

Для тих, хто прибуває в Івано-Франківськ рано вранці: всі основні їстівні закладу тут відкриваються в 9 ранку. Кав'ярні (розташовані в основному в центрі) відкриваються в 8 (виняток - "Говорить Івано-Франківськ" - відкриваються о 6 ранку, але вони теж в центрі). Якщо дуже-дуже хочеться поїсти, навпроти вокзалу (лівіше від парку, якою вони підуть в центр міста) є Chicken Hut - місцевий варіант МакДональдзу, якого у Франківську немає. Чікен Хат працює 24 години на добу, так що якщо не гидуєте подібної їжею, можете зайти.

До речі, якщо хочеться поснідати з душею - йдіть в Urban Space 100, вони спеціально відкриваються о 6 ранку, щоб погодувати туристів. Сам ресторан абсолютно особливий, відкритий на гроші ста чоловік, які скинулися на його відкриття. Відтепер Urban Space 100 - душа міста, де всі бажаючі можуть обговорити подальшу долю Івано-Франківська та області, послухати радіо Urban space - в загальному, витратити час з користю. І годують там теж добре, само собою.

Де зупинитися в Івано-Франківську перед походом і після нього.

Варіантів - кілька. Залежно від того, що вам потрібно.

Максимально дешевий варіант - кімнати відпочинку на ж / д вокзалі. Виходьте з головного входу, пройдіть трохи вправо (якщо спиною до вокзалу). Двері з написом "Кімнати відпочинку" - ваша. Піднімаєтеся на другий поверх, там в приймальні вже можна взяти номер. Але є нюанси. За найдешевшу ціну ви отримаєте дешевий совдепівський номер з вапняними стінами, парою стільців і тумбочкою, яка бачила перейменування міста в Івано-Франківськ. Це раз. Одиночних номерів тут - пара штук, в основному - подвійні і потрійні. Чим більше місць в номері, тим дешевше койкоместо, але сусіди можуть потрапляти різні. Раніше можна було викупити весь номер - але в забитий туристами сезон це не прокотить, врахуйте. Крім того, тут загальні душ і туалет (правда, досить стерпні).

Якщо треба перекантуватися ніч в більш-менш прийнятному місці, у Франківську є хостели.

Хостели Івано-Франківська.

  • Dream + . Вулиця Купчинського, 14 (поруч з ж / д вокзалом). Ні сніданку, але є своя кухня, на якій можна готувати. Тут же можна залишити багаж за досить вигідними в порівнянні з камерою зберігання цінами. Кажуть, заселяють в будь-який час - потрібно тільки дуже наполегливо дзвонити в дзвоник. Ну, і врахуйте, що через вигідне розташування у цього хостелу найбільша ймовірність виявитися заповненим на момент вашого прибуття.
  • MIF-хостел. Тарнавського, 25. Тут два плюса в порівнянні з іншими хостеламі. Перший - безумовно, розташування - трохи далі від ж / д вокзалу, ніж Дрім +, зате тихіше вулиця. Другий плюс - свій власний дворик, де можна покататися на гойдалках і просто посидіти з гаджетом на вулиці. Хлопці зараз запускають свій коворкінг - можливо, можна буде приїхати після походу і відразу включитися в роботу на одному з робочих місць.
  • Центральний. Знаходиться зовсім поруч з центром, на Мазепи, 5. Містить ж контора, що і "Пілігрим", але немає їдальні і пральної машини. Вікна в кімнатах не відкриваються на провітрювання (тільки в туалеті) - в результаті повітря всередині злегка затхлий. На кілька десятків людей тут передбачені 1 душова і 1 туалет, мало розеток. Зате зручне розташування: центр в двох кроках. Заселитися в Центральний хостел можна в будь-який час, але треба стукати в двері: вона закрита більшу частину доби на ключ. Кажуть, через місцевих алкашів, які на нічліг просяться. Але ви ж не такі?
  • Fenomen. Південний бульвар, 38. Розташований досить далеко від вокзалу - в парку Шевченка, навпроти Міського озера - головного озера міста. Вам треба буде вийти з вокзалу в центр міста по вулиці Незалежності, згорнути в кінці на Мазепи, дійти до озера. Вулиця перед озером - це і є Південний бульвар, ідіть вправо. Сам хостел злегка подраздолбан, і до 12 дня Там не заселяють - йдіть, гуляйте.
  • Пілігрим. Набережна ім Василя Стефаника, 26Б. Знаходиться ще далі, ніж попередній - так що дивіться по карті самі, як і що. На відміну від двох попередніх, тут є своя їдальня (в 2017 році сніданок коштував грн 30). А ще є стоянка. Багаж можна залишити до приїзду назад до Франківська. У кварталі звідси - міні-пивоварня "Ягер", куди всі їздять за сувенірним смачним місцевим пивом.
    "Пілігрим" - один з небагатьох хостелів у Франківську (якщо взагалі не єдиний), куди можна заселитися в будь-який час. Тут кілька душових і туалетів, просторі кімнати з шафами, куди можна замикати речі, можна випрати і попрасувати речі, відмінний вайфай і річка в хвилині ходьби. До того ж - найдешевші койкомісця з усіх хостелів. Єдиний мінус Пілігрима - його віддаленість від центру (приблизно 25 хвилин ходьби без нічого від ж / д вокзалу).
  • Homer hostel. Вул. Хіміків, 2Д. Ми не знайшли у хлопців виразного сайту і груп у соціальних мережах (раніше вони були), тільки сторінка на букінгу. Хостел знаходиться в новому районі міста - Пасічної, сюди пекельно далеко пертися - зате немає міської суєти. Судячи з усього, в наявності одна кімната на 4 ліжка. Пропонують оренду велосипедів, а так стандартний набір - без їдальні, але з можливістю приготувати щось на кухні.
  • Хостел Фонтуш. Вул. Чорновола, 80. Це не так далеко від центру, теж поруч з міським озером, як Феномен, але трохи ближче до вокзалу. Хостел, якщо ми правильно зрозуміли, відкрився в травні 2016, і про нього мало що відомо. Пропонують стандартний набір послуг. А взагалі це підрозділ готелю Фонтуш у Франківську, у них окрема сторінка на сайті готелю .

Якщо ви віддаєте перевагу комфорт і готелі, у Франківську вони є. Великий список пропонувати не будемо, на букінг все зайти можуть ... Найчастіше учасники наших походів зупинялися в готелі "Надія" . Він розташований на вулиці Незалежності, 40. Звідси недалеко як до ж / д вокзалу, так і до історичного центру Франківська. Надія - dog-friendly, сюди пускають з тваринами. А ще в ресторані на першому поверсі тут дивовижні вареники з чорницею і взагалі дуже смачно готують - при можливості обов'язково зайдіть, навіть якщо не збираєтеся в готелі зупинятися.

Крім всіх цих варіантів, завжди є можливість зняти у Франківську квартиру. Кращий варіант для цього - шукати на airbnb.com : Крім цього сайту в інтернеті не так щоб сильно багато варіантів. Вартість квартири на добу - приблизно в 2 рази більше, ніж ліжко в хостелі. Відмінний варіант для проживання під час подорожі в компанії.

Де купити продукти перед поїздом в Івано-Франківську.

Прямо навпроти будівлі залізничного вокзалу Івано-Франківська є кілька супермаркетів, головний з яких - "Вопак", де можна швидко прикупити продуктів в дорогу. Якщо його вам здається мало (хоча з чого б це?), Йдіть правіше хвилини три: там теж "Вопак", тільки побільше розмірами.

Якщо ж вам потрібно грунтовно затаритися для походу - або, скажімо, ви зняли у Франківську квартиру і плануєте пожити тут пару-трійку днів, тоді йдіть в центр і закуповувати на Центральному ринку. Поруч є велике "Сільпо" для тих, хто не любить базари і "Вопак".

Де в Івано-Франківську можна терміново купити туристичне спорядження.

Буває таке, що щось забув вдома, і треба терміново це десь дістати, тому що похід вже ось-ось почнеться. Різні випадки бували - від дощовика до казанів і спальника. Найкраще це зробити в самому Івано-Франківську, тут - досить великий асортимент в туристичних магазинах. Крім Франківська, є ще Яремче, але там - лотерея, товар може виявитися, а може - ні, може бути якісним, а може - ні. Загалом, купуйте в Івано-Франківську, якщо що.

Нещодавно відкрився магазин від gorgany.com на Гаркуші, 35. Це на розі Богдана Лепкого - відразу за привокзальним парком. Асортимент великий, у неділю - працює. Правда, відкривається на годину пізніше, ніж в будні дні - в 11 проти 10-ти. Вони ще й спорядження в оренду здають, якщо що - тільки заставу треба залишати.

Всі наші походи в Карпати стартують в Івано-Франківську. Приєднуйтесь;)

Наші походи по Карпатам:

Дати: Похід: Ціна: Статус:


Але ви ж не такі?
Оча з чого б це?