Полезные материалы

Коцогуб.- Євген Валерійович

  1. план 1. Мотивація вибору теми
  2. 2. Введення
  3. 2. Історія виникнення. Правила гри
  4. 4. Особистий досвід, висновки, поради, рекомендації
  5. 5. Список літератури
  6. 6. Огляд по порталу магістрів

план

1. Мотивація вибору теми

Волейбол - досить популярна гра, яка вимагає максимальної концентрації і командної гри. Моє знайомство з волейболом сталося не так вже давно, але цей вид спорту відразу запав мені в душу, і тому мій особистий розділ буде саме про цей вид спорту

2. Введення

Волейбол (англ. Volleyball від volley - «удар з літа» і ball - «м'яч») - вид спорту, командна спортивна гра, в процесі якої дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеною сіткою, прагнучи направити м'яч на сторону з оперніка таким чином , щоб він приземлився на майданчику супротивника (добити до підлоги), або щоб гравець команди, що захищається, допустив помилку. При цьому для організації атаки гравцям однієї команди вирішується не більше трьох торкань м'яча підряд (на додаток до торкання на блоці).

2. Історія виникнення. Правила гри

Винахідником волейболу вважається Вільям Дж. Морган, викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн (YMCA) в місті Холиоке (штат Массачусетс, США). Восени 1895 року в спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неї баскетбольну камеру. Морган назвав нову гру «мінтонет». Пізніше гра демонструвалася на конференції коледжів асоціації молодих християн в Спрінгфілді і за пропозицією професора Альфреда Т. Хальстеда отримала нову назву - «волейбол». У 1897 році в США були опубліковані перші правила волейболу: розмір площадки 7,6x15,1 м (25x50 футів), висота сітки 198 см (6,5 фути), м'яч окружністю 63,5-68,5 см (25-27 дюймів ) і масою 340 г, кількість гравців на майданчику і торкань м'яча не регламентувалося, очко зараховувався тільки при власній подачі, при невдалій подачі її можна було повторити, грали до 21 очка в партії [ 1 ].

У 1897 році в США були опубліковані перші правила волейболу: розмір площадки 7,6x15,1 м (25x50 футів), висота сітки 198 см (6,5 фути), м'яч окружністю 63,5-68,5 см (25-27 дюймів ) і масою 340 г, кількість гравців на майданчику і торкань м'яча не регламентувалося, очко зараховувався тільки при власній подачі, при невдалій подачі її можна було повторити, грали до 21 очка в партії [   1   ]

Офіційні правила волейболу (витримки)

Волейбол є спортивною грою з м'ячем, в якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеною сіткою.

Мета гри - направити м'яч над сіткою, щоб він торкнувся майданчика суперника, і запобігти такій же спробу суперника. Для цього команда має 3 торкання м'яча (і ще одне можливе додаткове торкання м'яча на блоці).

М'яч вводиться в гру подачею: подаючий гравець ударом направляє м'яч на сторону суперника М'яч вводиться в гру подачею: подаючий гравець ударом направляє м'яч на сторону суперника. Розіграш кожного м'яча триває до його приземлення на майданчик, виходу «за» або помилки команди. У волейболі команда, яка виграла розіграш, отримує очко (система «кожен розіграш - очко»). Коли приймаюча команда виграє розіграш, вона отримує очко і право подавати, і її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою. Ігрове поле включає ігровий майданчик і вільну зону. Воно повинно бути прямокутним і симетричним.

Розміри вільної зони: відстань від бічних ліній 3-5 м і від лицьових - 5-8 м. Висота вільного простору над ігровим полем - 12,5 м. Мінімальні розміри вільної зони і висоти вільного простору над ігровим полем можуть бути вказані в положенні про змаганнях. На кожному майданчику передня зона обмежена віссю центральної лінії і краєм лінії нападу, проведеної на відстані трьох метрів від цієї осі (ширина лінії входить в зону). Передня зона продовжується за боковими лініями до кінця вільної зони.

Команда набирає очко:

  • при успішному приземленні м'яча на ігровому майданчику суперника;
  • коли команда суперника здійснює помилку;
  • коли команда суперника отримує зауваження.

Якщо дві (або більше) помилки скоєно послідовно, то береться до уваги тільки перша помилка.

Якщо дві (або більше) помилки скоєно суперниками одночасно, то це вважається обопільною помилкою і м'яч переграється Якщо дві (або більше) помилки скоєно суперниками одночасно, то це вважається обопільною помилкою і м'яч переграється.

Розіграшем м'яча є ігрові дії з моменту удару при подачі до того, як м'яч вийде з гри. Якщо яка подавала виграє розігрування м'яча, вона набирає очко і продовжує подавати. Якщо приймаюча команда виграє розіграш м'яча, вона набирає очко і отримує право подавати. Партія (крім вирішальної - 5-ої) виграється командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум в 2 очки. У разі рівного рахунку 24-24, гра триває до досягнення переваги в 2 очки (26-24, 27-25 і т. Д.). Переможцем матчу є команда, яка виграє три партії [ 2 ].

У разі рівного рахунку 2-2, вирішальна (п'ята) партія грається до 15 очок з мінімальною перевагою в 2 очка.

Помилки при грі м'ячем:

  • чотири удари: команда торкається м'яча 4 рази, щоб повернути його на бік суперника;
  • удар за підтримки: гравець користується підтримкою партнера по команді або будь-якого пристрою / предмету в межах ігрового поля для того, щоб дотягнутися до м'яча;
  • захоплення: гравець не вдаряє м'яч, і м'яч опиняється захопленим і / або кинутим;
  • подвійне торкання: гравець торкається м'яча двічі поспіль або м'яч торкається різних частин його тіла послідовно.

Характеристики удару (торкання):

  • м'яч може стосуватися будь-якої частини тіла;
  • м'яч повинен бути вдарений, а не схоплений і / або кинутий. Він може відскочити в будь-якому напрямку;
  • м'яч може стосуватися різних частин тіла, тільки якщо торкання відбуваються одночасно.

4. Особистий досвід, висновки, поради, рекомендації

Як вже було сказано раніше, в волейбол я граю не так вже й давно, а значить ніде заявити себе на рівні, вище дворового, я не встиг. Однак це не означає, що ми граємо у волейбол не за правилами і без тактики. У волейболі головне - це командний дух. Якщо ти налаштований на перемогу, то ти обов'язково виграєш, чого б тобі це не коштувало. Ти будеш падати, збивати коліна, вибивати пальці, йти на крайні жертви, але все одно доб'єшся свого. Адже це того варто, відчути смак перемоги. Нехай невеликий, але все одно перемоги.

5. Список літератури

  1. Волейбол - Вікіпедія. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://ru.wikipedia.org/wiki/Волейбол
  2. Правила ігор - Волейбол. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.rulesgames.info/content/view/31/59/

    6. Огляд по порталу магістрів

    На порталі магістрів є 352 згадки слова "волейбол". Деякі магістри просто упонімают волейбол в досягненнях, у кого то є грамоти і нагороди, хтось просто проявляє до нього інтерес.

    Досить докладно тему волейбол розкрили магістр Шеватуріна Тетяна Сергіївна . В її індивідуальному розділі описані специфіка гри, офіційні правила, обов'язки суддів, і досить таки цікаві факти про волейбол.

    Трохи іншу специфіку даного виду спорту розглянув Малтабар Олександр Миколайович , А саме "Пляжний волейбол". Правила пляжного волейболу в деяких моментах відрізняються від офіційних правил. Партія грається до 21 очка, на відміну від звичайного волейболу (до 25 очок). В індивідуальній роботі розглянуті основні правила волейболу та лише в кінці роботи поправки на пляжний волейбол, а так само цікаві факти, пов'язані з пляжним волейболом.

    індивідуальний розділ Якимової Юлії Олександрівни присвячений багатьом бачив спорту, в тому числі і волейболу, про який наводить основні поняття і розповідає про свої особисті враження.

    Кисельов Іван Сергійович також присвятив свій індивідуальний розділ цій грі, але він присвятив цій грі не тільки особистий розділ, але все своє життя. У цьому можна переконатися, якщо перейти за посиланням, і подивитися на те безліч нагород, які має Кисельов І.С.

    У Новикова Антона Івановича в індивідуальному розділі описано його знайомство з волейболом, а так само подальші успіхи.

    Переглядаючи сторінки магістрів, можна сміливо зробити висновок, що волейбол - дуже популярна гра, яка захоплює своєю динамікою і командним духом.