13 августа 2012, 14:08 Переглядів:
"Хлопці, ви звідки?" - несподіване запитання українською мовою в Лондоні змусив зненацька. Чистий український з британським акцентом і волонтерський костюм розташовують до знайомства.
"Михайла Ревіляк, - представляється мій співрозмовник. - Я українець, хоч і народився в Англії. Мої батьки після війни переїхали з Лемківщини в Британію, де оселилися в Бредфорді. Я наймолодший у сім'ї. Брат Дмитро поїхав до Канади, де став доктором психології . Старші дві сестри оселилися в Америці - одна лікар, друга директор школи. А я з ще однією сестрою живу в Англії. у нас велика громада, є церква, школа, де я вчився української мови і дві мої доньки, Стефанія і Софія, вивчили український. Вони танцюють, співають у хорі, ми намагаємося постач ивать українські традиції. А працюю я бухгалтером. Це непогана професія для Англії, хоча завжди мріяв стати футболістом. Я грав на напівпрофесійному рівні, але далі не склалося ".
За своє життя Михайла лише раз був в Україні, їздив в Ніжин на весілля. Дуже хотів потрапити в Київ на чемпіонат Європи-2012, але довелося вибирати: або євро -2012, або Олімпіада-2012.
"Я вибрав Олімпіаду, - зізнається Ревіляк. - А пішов у волонтери, тому що дуже люблю спорт. Десь два роки тому я їхав на роботу і слухав радіо, і там була реклама, що в інтернеті можна записатися у волонтери. Я зайшов на сайт і став вибирати напрямки. можна було на пропускному пункті стояти, можна було вибрати роботу на об'єктах. Я віддав перевагу роботі в "мовної групи", оскільки знаю українську мову. Заповнив анкету - і лише через рік отримав відповідь. Написали, що хочуть поговорити зі мною. Інтерв'ю тривало близько години, запитували, в основно , Які будуть мої дії в разі нештатних ситуацій. А ось про українську мову запитали лише, звідки я його знаю. Дивно, але рівень моїх знань ніхто не перевіряв. Через тиждень зателефонували і повідомили, що мене вибрали волонтером ".
"У червні потрібно було приїхати вже в Лондон, - розповідає волонтер. - Нас зібрали людина сто. Зняли розміри для форми і провели інструктаж. А вже в липні розподілили по об'єктах. Я люблю футбол і дуже хотів потрапити на стадіон, але мене визначили на Excel-Арену. Виявилося, що тут буде настільний теніс. і я зрадів, оскільки люблю і цей вид спорту ".
Взявши двотижневу відпустку, Ревіляк поїхав до Лондона на Олімпіаду. Що за це він отримав, крім морального задоволення? "Зарплату нам не платять, житлом не забезпечують, - розповідає британець. - Добре, що в Лондоні живе тітка моєї дружини, так я у неї зупинився. Плюс - нам дали проїзний на всі види громадського транспорту. Харчування? Якщо працюємо 6 годин на день , то отримуємо талон на обід, якщо 10 - то талон на обід і вечерю. Всього в тиждень 40 робочих годин. Тут, в Excel-Арені, я можу ходити на будь-яке змагання. А ось на інші стадіони - тільки по квитках. я хотів піти на футбол, легку атлетику і пляжний волейбол, там гарні дівчата. Кожен день для волонтерів раз игриваются безкоштовні квитки на змагання. Але я жодного разу так і не виграв ".
Що входить в обов'язки волонтера? "Спілкування з людьми, допомога їм. Ви бачили, що багато волонтерів затиснуті трохи. А я легко знаходжу спільну мову з усіма. Я не боюся помилитися, все ми помиляємося. Тому я не боюся розмовляти з усіма. Мене звуть, коли потрібна допомога при перекладі. Я спілкувався з нашим боксером Тарасом Шелестюком, з Ольгою Харлан. Загалом, робота нескладна. Розповім кумедний випадок. якось на арені до мене підійшли кілька москвичів і запитують: "Ти говориш по-російськи?" Я відповідаю: "Ні ". Вони не вірять:" Як ти не можеш говорити по-російськи? Всі українці розмовляють російською ". Довелося пояснювати, що я народився в Англії і не вчив у школі російську мову. Вислухавши мою історію, вони кажуть:" А, значить, ти москалів не любиш? "Я посміявся і відповів, що всіх люблю" .
Що заборонено волонтерам? "Не можна фотографувати в мікст-зоні, це не професійно. Але побачивши, що знімають інші, і я став робити фото, коли ніхто не дивиться з начальства".
Михайла - палкий уболівальник футболу. Він збирається на вересневий відбірковий матч ЧС 2014 Англія - Україна. А на Туманному Альбіоні підтримує "Манчестер Юнайтед". "З п'яти років, - зізнається український англієць. - Мене брат посадив на плечі і поніс на" Олд Траффорд ". З тих пір вболіваю за" Юнайтед ". Каюсь, але навіть коли вони грали в Лізі чемпіонів з київським" Динамо ", хворів за "Манчестер". А ось коли Англія зустрічається з Україною, завжди вболіваю за українців ".
Про Шеві І бійки в Раді
За словами Ревіляка, в Англії ще пам'ятають грав за "Челсі" Андрія Шевченка. "Тодішній тренер" Челсі "Моурінью не хотів, щоб Андрій приходив в команду. Наполіг власник клубу Абрамович. Але вболівальники любили Андрія і шкодували, що він там мало грає. Шкода, що Англія не побачила кращого Шевченко".
"Знаєте, чим зараз займається Шевченко?" - питаю пана Михайла. "Я читав, що він йде в політику, - відповідає. - Знаю, що і у Кличко є своя партія. Може, щось і позитивне зроблять. Тому що багато проблем у вашому парламенті.
Постійно б'ються в Раді. Неприємно таке дивитися. В англійському парламенті такого немає ".
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Наш волонтер на Олімпіаді - про роботу в Лондоні". інші Новини спорту дивіться в блоці "Останні новини"
Луканюк Любомир
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.
Що за це він отримав, крім морального задоволення?Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua