Полезные материалы

Волонтери допомагають біженцям на Головному вокзалі

  1. І гидоти, і солодощі Ілюстративне фото: Офіційний фейсбук «Хочу допомогти біженцям на Головному вокзалі»...
  2. «Наша перша сирійська сім'я»
  3. вокзальні історії
  4. Майбутнє не туманно

І гидоти, і солодощі

Ілюстративне фото: Офіційний фейсбук «Хочу допомогти біженцям на Головному вокзалі»   П'ятничний вечір на празькому Головному вокзалі Ілюстративне фото: Офіційний фейсбук «Хочу допомогти біженцям на Головному вокзалі» П'ятничний вечір на празькому Головному вокзалі. Я пробиваюся через натовпи людей з валізами до залу прибуття. Згідно надісланої мені інструкції для початківців волонтерів, потрібно знайти білий кіоск, розташований близько до виходу до поїздів. Уже видали видніється білий аркуш з написом «Допомога біженцям» англійською та арабською. Навколо нього сидить близько семи чоловік. «Ми як раз розважаємося, читаємо на Фейсбуці коментарі ненависників з приводу нашої діяльності. Деякі загрози - на межі законного », - вітає мене Зузана Шрайберова, координатор волонтерів ініціативи« Допомога біженцям на Головному вокзалі ». Ми прямуємо в офіс, що знаходиться в історичній будівлі вокзалу. «Люди нам дуже часто проявляють свою ненависть. Кілька разів в день хтось приходить і каже гидоти. Звичайно, є і прояви підтримки, але почуті гидоти псують вам настрій на цілий день », - обурюється по дорозі координатор. В офісі, який був наданий адміністрацією вокзалу, Зузана демонструє запаси ліків, одягу і продуктів, необхідних для надання екстреної допомоги.

- «Ми - волонтерська ініціатива. Спочатку речі приносили з автономного центру «Клініка», де раніше проходив збір, потім ми зверталися за допомогою в нашу групу в Фейсбуці. Наприклад, у нас не вистачало рюкзаків, а тепер, як бачите, їх багато, також не вистачало теплих курток або старих телефонів. Не у всіх біженців смартфони, як твердять ЗМІ. Що стосується грошей, то зазвичай нам приносять пожертви прямо до нашого кіоску. Так що не всі приходять тільки гидоти говорити. Люди допомагають і матеріально, кілька разів приносили і по 2000 (90 євро), і по 5000 крон ».

Зустрічаються якось ...

Я цікавлюся, скільки ж усього людей приходить допомагати на вокзал? Волонтерів, які реєструються на чергування, близько 300 осіб, а співтовариство на Фейсбуці налічує понад тисячу.

Волонтери на празькому Головному вокзалі, Фото: Вірджинія Варгольская   - «Основна група це 60-70 чоловік, які чергують цілодобово хоча б раз на тиждень Волонтери на празькому Головному вокзалі, Фото: Вірджинія Варгольская - «Основна група це 60-70 чоловік, які чергують цілодобово хоча б раз на тиждень. І найцікавішим є склад цієї групи. Ви тут знайдете і християн, і євреїв, і мусульман ... Я люблю розповідати таку байку: «Зустрічаються якось чеська єврейка, алжирська-французька берберка і американка. І це не початок анекдоту, а початок чергування на вокзалі ». Тут дуже багато іноземців, і англомовних, і російськомовних, офіціанток, матерів, студентів, викладачів. Інкогніто приходять навіть менеджери великих фірм. Праві, ліві, консерватори і анархісти. Серед нас навіть є учасники Хартії 77 - дві літні жінки. Все неймовірно різні люди, у яких різні думки про те, як платити податки і чи був Маркс геній або дурень. Але навіть при такому розмаїтті людей і думок, всіх об'єднує одна чудова ідея - біженці це люди, які в даний момент потребують допомоги ».

«Наша перша сирійська сім'я»

Група волонтерів, роботу яких координує Зузана, з'явилася на вокзалі кілька місяців тому. Моніка Горакова, представниця Партії Зелених адміністрації району Прага 3, отримала інформацію з міста Бржецлав про те, що чеський кордон почали переходити біженці, які перетнули територію Угорщини, які можливо поїдуть і через Прагу. Тому вона вирішила влаштувати маленький «прийом» і, зібравши основні продукти, отруїлася на Головний вокзал. Але в цей день ніхто на приїхав. На наступний день, 4 вересня, до неї приєдналася Зузана, і дівчата почали обходити всі поїзди, що прямують з Угорщини в Німеччину. Нарешті, в самому останньому за розкладом поїзді, який вирушає в цей день в Німеччину, вони зустріли «свою першу сирійську сім'ю», якій вони радісно вручили всі запаси шоколадок і печива.

Волонтери на празькому Головному вокзалі, Фото: Даніела Врбове, Чеське радіо   - «Ми допомагаємо тільки людям, які тут знаходяться легально Волонтери на празькому Головному вокзалі, Фото: Даніела Врбове, Чеське радіо - «Ми допомагаємо тільки людям, які тут знаходяться легально. Це правило навіть важко порушити. Майже всі біженці проїжджають Прагу після того, як їх випустили з таборів тимчасового перебування, при цьому у всіх на руках тільки 400 крон (15 євро). Все решта грошей, якщо якісь і були, у них забирають, тому що вміст у цих таборах оплачується самими біженцями - 250 крон (10 євро) в день. Для порівняння - чеські укладені платять 60 крон (2,2 євро). Наприкінці перебування їм повертають тільки 400 крон (15 євро) і посилають на всі чотири сторони - їдь куди хотів, в Німеччину, у тебе є 7 легальних днів, щоб покинути країну.

вокзальні історії

- «Я побачила групу хлопців, які могли б бути сирійцями - виглядали як іноземці. Я до них звернулася, запитала, чи потрібна їм допомога. Але вони відмовилися. При цьому на моєму рюкзаку була простий папірець з написом «Благодійність», нічого офіційного. Але потім вони мене знову знайшли на вокзалі і сказали, що у них немає грошей на квиток »

Волонтер Волонтер. Фото: Вірджинія Варгольская Зузана заплатила за квитки з власної кишені і звернулася в Автономний центр Клініка, де проходив збір гуманітарної допомоги, з проханням про компенсацію. Сума була близько 300 євро і у центру, який також є незалежною громадською ініціативою, не було можливості компенсувати суму. В результаті Зузанна все-таки вдалося зібрати гроші через власний блог в інтернеті. Але ситуація послужила сигналом - цим не можуть займатися кілька людей окремо. Дівчата зв'язалися з Червоним Хрестом, була створена система чергувань, і дуже швидко ініціатива обросла мережею контактів і бажаючих допомогти. Власники готелів, доктора, перекладачі - в спеціальній волонтерської папці є корисний контакт для будь-якої ситуації. І за 3 місяці хлопці були свідками найнеймовірніших історій.

- «Був тут і відомий журналіст, іранський курд, на наших очах спецпідрозділу витягли з поїзда тата, маму і декількох дітей. Його негайно відправили в табір тимчасового утримання. Але буквально хвилину перед цим нам вдалося сфотографувати його паспорт, після чого ми зв'язалися з іранським відділенням радіо Вільна Європа і виявилося, що він дійсно дуже відомий журналіст. І, до речі, згодом ця людина була головним свідком у комісаріаті ООН з прав людини про умови в таборах тимчасового утримання в Чеській республіці »

Майбутнє не туманно

Ілюстративне фото: Офіційний фейсбук «Хочу допомогти біженцям на Головному вокзалі»   Ми повертаємося в зал приїздів до решти волонтерам Ілюстративне фото: Офіційний фейсбук «Хочу допомогти біженцям на Головному вокзалі» Ми повертаємося в зал приїздів до решти волонтерам. Сьогодні все розійдуться після 7 вечора, так о 6.30 їде останній поїзд. Двоє людей чергують з дому - в разі екстреної ситуації. По каналах Червоного Хреста волонтерам повідомляють про ситуацію в таборах тимчасового утримання, чи був хтось з біженців відпущений. Відповідно до цієї ж інформації від Червоного Хреста, в таборах зараз залишається близько 150 чоловік, і більше їх не очікується. «Мабуть, до інших біженцям потрапила інформація, що через Чехію краще не їздити, вас посадять і все відберуть. Навіть ті, які проїжджали через Прагу, знали на чеському слово «мент» », коментує Зузана.

На питання про те, чи будуть хлопці продовжувати свою діяльність, уявлення у всіх різні, але в загальному руслі. Зузана думає про створення ініціативи для інтеграції іноземців, про співпрацю з центром з інтеграції та міграції. Я поцікавилася також у одного з волонтерів, Даміана, студент мовної школи:

- «Конкретної ідеї про те, що робити далі, у мене немає, але я б хотів продовжувати як волонтер, тому що цей досвід для мене безцінний. За останні ці 3 місяці нам вдалося створити структуру, цілком незалежну, так що в будь-якому випадку я хочу продовжувати допомагати людям »

-Делі з нами ідеями волонтери ініціативи «Допомога біженцям» на празькому Головному вокзалі.

Я цікавлюся, скільки ж усього людей приходить допомагати на вокзал?