Полезные материалы

"Короля держзамовлення" запідозрили в дачі "астрономічної" хабара полковнику Захарченко

  1. "Король держзамовлення"
  2. справа Захарченко

Суд заарештував Валерія Маркелова, який, згідно з слідству, давав хабара екс-співробітнику антикорупційного главку МВС з 2007 до 2016 року Суд заарештував Валерія Маркелова, який, згідно з слідству, давав хабара екс-співробітнику антикорупційного главку МВС з 2007 до 2016 року   Фото: shutterstock / vostock-photo   Москва

Фото: shutterstock / vostock-photo

Москва. 2 жовтня. INTERFAX.RU - Слідчий комітет Росії підозрює співвласника "Групи компаній 1520» і члена ради директорів "Інтерпрогрессбанка" (ІПБ) Валерія Маркелова в дачі хабара в особливо великому розмірі екс-співробітнику антикорупційного главку МВС (ГУЕБіПК) полковнику Дмитру Захарченко.

"Маркелов підозрюється в тому, що з листопада 2007 року по серпень 2016 року здійснив умисні дії, безпосередньо спрямовані на дачу хабара посадовій особі, яким був Захарченко, в складі організованої групою спільно з Ушеровічем, Моторіним і Станкевичем", - заявив слідчий СКР в Басманному суді Москви у вівторок, де розглядається питання про арешт Маркелова.

В результаті Басманний суд Москви відправив під арешт Маркелова. "Суд постановив: обрати щодо Маркелова запобіжний захід у вигляді взяття під варту на термін до 1 грудня", - оголосила рішення суддя Олена Ленська.

Раніше однофамільці перерахованих осіб - Борис Ушеровіч (за даними " СПАРК-Інтерфакс ", Співвласник ИПБ і разом з Маркеловим співвласник" Групи компаній 1520 »- ІФ), Дмитро Моторин, а також бізнесмен Іван Станкевич - згадувалися в ЗМІ в контексті справи Захарченко.

У свою чергу, адвокат Маркелова Роман Воронін, виступаючи в суді, пояснив, що в матеріалах справи відносно його підзахисного мова йде про "астрономічних" сумах.

"Захарченко в 2007 році - з ходу не можу сказати - але точно не займав посаду заступника начальника управління ГУЕБ. Там (в матеріалах справи - ІФ) астрономічна сума, яка щомісяця передавалася якомусь оперативнику - це представляється дуже сумнівним", - пояснив Воронін.

У клопотанні, оприлюдненому слідчим, і в матеріалах справи, оголошених суддею, також говориться, що свідчення на Маркелова дали Герман Горбунцов і Петро Чувилин. Останні - банкіри, також раніше фігурували в пресі як люди, які можуть бути пов'язані з кримінальною справою Захарченко.

Маркелов підозрюється в дачі хабара в особливо великому розмірі (частина 5 статті 291 КК РФ), випливає з матеріалів суду. Як пояснив слідчий, бізнесмен був затриманий 1 жовтня в готелі "Талісман" в місті Сочі, після чого його доставили в Москву.

"Король держзамовлення"

У лютому 2018 року Валерій Маркелов - поряд з іншими співвласниками "1520» - вперше очолив рейтинг " королі держзамовлення "Журналу Forbes, після того як видання проаналізувало тендери на суму понад 1 млрд рублів.

Перше місце в рейтингу поділили Олексій Крапівін, син покійного Андрія Крапівіна, екс-радника колишнього глави РЖД Володимира Якуніна, а також Валерій Маркелов і Борис Ушеровіч (останні були партнерами Андрія Крапівіна). За даними журналу, Крапівін, Маркелов і Ушеровіч отримали держпідряди на суму 218,2 мільярда рублів.

справа Захарченко

Колишньому т.в.о. начальника управління "Т" антикорупційного главку МВС Захарченко ставиться отримання хабарів (частина 6 статті 290 КК РФ) і перешкоджання здійсненню правосуддя (частина 3 статті 294 КК РФ). З 10 вересня 2016 року він перебуває під вартою.

Йдеться, за даними слідства, про отримані Захарченко і знаходяться в розшуку екс-співробітником ФСБ Дмитром Сеніним $ 800 тис. Від ресторатора Меди Дуссен і від нього ж - 3,5 млн рублів у вигляді дисконтної карти ресторану "Ля Маре". Також слідство вважає, що колишній поліцейський попередив сестру фінансового директора "Нота-банку" Галини Марчукова - Ларису Марчукова про майбутні обшуки.

Крім того, Захарченко, крім зазначених злочинів, звинувачується в отриманні 7 млн ​​рублів від колишнього керівника і співвласника компанії "Русінжінірінг" Анатолія Пшегорніцкого і близько 800 тис. Рублів у вигляді путівки на відпочинок від бізнесмена Авшолума Юнаєво - по цих епізодах слідчі дії тривають.

Свою вину полковник не визнає ні по одному з епізодів і називає порушені проти нього кримінальні справи "фейковий".

У серпні Пресненський суд Москви почав розгляд перших трьох епізодів справи Захарченко, які були виділені з великого розслідування щодо офіцера.

Полковник отримав популярність після того, як в квартирі його зведеної сестри були виявлені готівкові грошові кошти в різній валюті на загальну суму близько 9 млрд рублів.