- Симптоми плечелопаточного періартриту
- Причини плечолопаткового періартріта
- Профілактика плечолопаткового періартріта
- Діагностика плечолопаткового періартріта
- Лікування плечелопаточного періартриту в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС»
Плечолопатковий періартрит являє собою неймовірно хворобливе і виснажливе захворювання. Цей діагноз досить часто зустрічається серед населення, зачіпаючи за різними даними 2-5% жителів планети. До сих пір навколо плечолопаткового періартріта ведеться багато дискусій, наприклад, чому після одужання він ніколи (або майже ніколи) не розвивається на тій же стороні.
В іноземній літературі плечолопатковий періартрит і плечолопатковий периартроз зазвичай об'єднують в один термін - адгезивний капсуліт, або синдром «замороженого плеча», також званий - синдром Дюпдея.
З медичної точки зору, плечолопатковий періартрит являє собою запальне захворювання зв'язкового і м'язового апарату плечового суглоба, але найбільше страждає саме капсула плечового суглоба - звідси і виникає синонім плечолопаткового періартріта - адгезивний капсуліт. Що стосується м'язового апарату плечового суглоба - найчастіше тут страждає сухожилля надостной м'язи. Вся проблема в тому, що це сухожилля, зважаючи на особливості його анатомічного розташування, часто травмується між голівкою плечової кістки і відростком лопатки.

Плечолопатковий періартрит Лікування Київ
Однією з головних проблем є те, що плечолопатковий періартрит часто діагностується невірно чи пізно. Важливо відзначити, що при даному захворюванні пацієнт не може підняти плече активно, а також пасивно, зі сторонньою допомогою - він жорстко заблокований. Експерти визначають плечолопатковий періартрит, як «жорстке плече з менш ніж 50% від нормального обсягу активних і пасивних рухів у будь-якому напрямку».
- біль у плечі - головний симптом, зазвичай хворі дають їй характеристику, як тупий, ниючий;
- обмеження обсягу рухів в плечовому суглобі;
- біль при спробі спати на постраждалому плечі;
- тугоподвижность і скутість плечового суглоба;
- неможливість підняти руку до горизонтального рівня;
- біль іррадіює (поширюється) по руці вниз;
- утруднення при простих побутових діях (розчесатися, надіти сорочку);
- пальпація (обмацування) м'язів плечового пояса надзвичайно болюча;
- можливий набряк м'яких тканин навколо ураженого суглоба;
- при пальпації можна також виявити хворобливі ущільнення і навіть вузлики в м'язах плечового пояса.
- Стадія «заморожування» - це найболючіша фаза. Поступово розвивається скутість в плечовому суглобі, наростає больовий синдром, що призводить до обмеження обсягу рухів або «заморожуванню» плечового суглоба. Дана стадія може тривати від 6 тижнів до 9 місяців.
- «Заморожена» стадія - це стадія, в яку больовий синдром трохи затихає, але повсякденна діяльність і руху рук різко обмежені. Триває протягом 4-6 місяців
- Стадія «розморожування» - протягом тривалого часу поступово і неухильно поліпшуються руху плеча, відбувається «танення» або, іншими словами, повернення до нормального або майже нормальної повсякденної активності.
- найбільш поширеною причиною є травма плечового суглоба, особливо за механізмом падіння на витягнуту руку;
- тендиніти (запалення сухожиль) і бурсити (запалення капсули) плечового суглоба;
- хірургічні втручання на грудній клітці та молочній залозі;
- будь-які оперативні втручання на плечовому суглобі;
- тривала гіпсова іммобілізація переломів верхньої кінцівки;
- інсульт (уражається плече паралізованою руки);
- інфаркт міокарда (зазвичай розвивається лівобічний плечолопатковий періартрит);
- хронічні захворювання шийного відділу хребта, найбільш часто - шийний остеохондроз;
- хвороба Паркінсона (як результат загальної скутості у всьому тілі).
- вікова група від 40 до 60 років;
- жіноча стать;
- спадкова схильність;
- ендокринні захворювання: цукровий діабет, гіпертиреоз (підвищена продукція гормонів щитовидної залози);
- хронічні захворювання печінки;
- ожиріння ;
- клімактеричний період у жінок;
- спортсмени (особливо тенісисти, важкоатлети);
- професії, пов'язані з великими фізичними навантаженнями (вантажники, будівельники та інші).
Ось кілька простих кроків, які Ви можете включити в своє повсякденне життя, щоб значно знизити ризик розвитку плечелопаточного періартриту:
- Рухайтеся якомога більше, адже рух - це життя, а дозовані щоденні фізичні навантаження - це профілактика плечолопаткового періартріта та інших патологій хребта і суглобів.
- Слідкуйте за своєю вагою, не переїдайте, щоб не збільшувати статичне навантаження на суглоби і хребет.
- Розминайте плечі - щоб зробити розтяжку всього плечового пояса, візьміть рушник в праву руку і заведіть її за голову, як ніби ви тримаєте в руках довгий еспандер. Тепер заведіть ліву руку за спину зліва. У цьому положенні ліва рука повинна мати можливість легко утримувати нижній край рушники. Після того, як обидві руки міцно триматимуть рушник, повільно піднімайте вгору праву руку, поки не відчуєте гарну розтяжку в лівому плечі. Зафіксуйте таке положення приблизно на 30 секунд і дихайте спокійно. Потім повільно потягніть вниз рушник лівою рукою, поки не відчуєте гарну розтяжку в правому плечі. Зберігайте такий стан знову протягом 30 секунд і підтримуйте ритмічне дихання. Повторіть ті ж самі дії, тільки поміняйте руки.
- Зміцнюйте м'язи та сухожилля плечового пояса. Існує багато способів зміцнення м'язів, але кращим з них вважається висіння на перекладині. Це може здатися дуже простим, але висіти на перекладині більше 30 секунд, насправді, набагато важче, ніж більшість з вас можуть собі уявити. Повисіти на перекладині навіть 5-10 секунд в день допоможе значно підвищити міцність сухожиль і зв'язкового апарату плечового суглоба. Якщо Вам складно утримувати свою вагу на високій перекладині, знайдіть таку, яка дозволить ногам торкатися землі і створить підтримку. Для досягнення оптимального результату, трохи зігніть руки в ліктьових суглобах - так ви збільшите напруження м'язів плечового пояса. Необхідно також час від часу міняти положення долонь. Якщо долоні будуть спрямовані вперед, основне навантаження буде на сухожилля передній поверхні плеча. Якщо ж долоні звернені назад, працюють, в основному м'язи і їх сухожилля задньої частини плечового пояса. Якщо ж Ви будете висіти на кільцях, то Ваші долоні будуть звернені один до одного, і будуть рівномірно задіяні всі м'язи плечового пояса.
- Робіть розтяжку для спини. Для того, щоб плечовий суглоб належним чином переносив навантаження, дуже важливо мати добре розвинені м'язи верхньої частини спини. Щоб побороти природну тенденцію до сутулості за столом, по крайней мере, один раз в день виконуйте розтяжку для хребта. Для цього візьміть подушку і покладіть її уздовж ліжка, тепер ляжте на неї зверху так, щоб Ваша голова розташовувалася на одному краю подушки, поперек на іншому, а руки звисали з боків або спиралися на ліжко. Якщо Ви не відчуваєте достатнього розтягування, можете підкласти ще одну подушку, щоб збільшити висоту вашої імпровізованої арки. Відпочивайте в такому положенні щовечора приблизно 15 хвилин.
- Вживайте якомога більше продуктів з високим вмістом кальцію. Найкраще, якщо це будуть натуральні молочні продукти з коротким терміном зберігання - в них зазвичай зберігається найбільше корисних речовин.
- Увімкніть вітамін D і корисні бактерії в раціон. Якщо у Вас є генетична схильність до аутоімунних захворювань, вітамін D допоможе зміцнити імунну систему і знизить ризик аутоімунної агресії, яка може бути однією з причин плечолопаткового періартріта. Крім того, вітамін D підвищує засвоюваність кальцію в кілька разів.
- Їжте по можливості максимум натуральних продуктів і мінімум технологічно оброблених. Виключіть з Вашого раціону всі шкідливі продукти: напівфабрикати, жирну, смажену і гостру їжу. Зробіть здорове харчування Вашої корисної звичкою.
Для досвідченого і кваліфікованого доктора запідозрити і встановити діагноз не складе труднощів. Можна виділити такі діагностичні критерії плечолопаткового періартріта:
- Травматичний анамнез. Такі події, як навіть невеликі травми (удари) плеча часто мають відношення до розвитку захворювання. Вони можуть бути дуже незначними, пацієнти можуть навіть не звернути на них увагу, але саме травма найчастіше стає пусковим механізмом для плечолопаткового періартріта.
- Найчастіше уражається права рука у правшів, і навпаки - ліва у лівшів, тобто та, яка більше піддається фізичним навантаженням.
- Хворобливість і скутість плечового суглоба.
- Обмеження активних і пасивних рухів у плечовому суглобі більш, ніж на 50%.
- Біль зазвичай розвивається поступово, починаючись в області дельтоподібного м'язи.
- Неможливість лежання і сну на ураженій стороні.
- Іррадіація болю в сторону кисті і пальців.
- Набряк і ущільнення м'яких тканин навколо суглоба.
- Відсутність ознак остеоартриту і дегенеративних змін на рентгенограмах плечового суглоба.
- УЗД плечового суглоба виявляє ознаки запалення капсули.
- Комп'ютерна томографія більш інформативна, ніж рентгенографія і дозволяє оцінити стан кісткових структур і м'яких тканин.
- на магнітно-резонансних томограмах ознаки адгезивного капсуліту (запалення капсули суглоба), можна також виконати МРТ з введенням контрастної речовини в область суглоба для більшої інформативності і наочності.
З урахуванням основної скарги пацієнтів на біль, лікування плечелопаточного періартриту, в першу чергу, має бути направлено на позбавлення від больового синдрому. Але крім того не варто забувати про пошук першопричини захворювання і впливати також на неї.
Фахівці «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» розробили спеціальну Нетравматичность методику безопераційного лікування хребта і суглобів . Ця унікальна методика застосовується вже протягом більше 10 років, а точніше з 2001 року і дає колосальні результати. До лікування плечелопаточного періартриту приступають як тільки вироблено комплексне обстеження пацієнта і встановлений остаточний діагноз.
У «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» використовуються лише перевірені методики з доведеною високою ефективністю.
Болі при плечелопаточном періартриті істотно знижують якість життя пацієнтів, тому підхід до лікування має бути комплексним і максимально ефективним.
Лікування плечелопаточного періартриту в Києві в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» є результатом багаторічного досвіду і накопичених знань фахівців в області мануальної терапії, ортопедії і травматології, включає в себе новітні розробки фармацевтів і охоплює такі методи, як мануальна терапія , хиропрактика , остепатія , Фізіотерапевтичні процедури ( магнітно-лазерна терапія , миостимуляция ), лікувальний масаж спеціальний комплекс вправ (ЛФК) і, безумовно, медикаментозне лікування . Всі процедури проводяться в максимально комфортних умовах і висококваліфіковано.
Тривалість курсу лікування плечелопаточного періартриту підбирається індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням вираженості больового синдрому та стадії захворювання. В середньому, курс складається з 10-15 сеансів лікування.
Буквально після перших 1-3 сеансів лікування плечелопаточного періартриту в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» пацієнти позбавляються від болю, а в подальшому і від всіх інших неприємних симптомів захворювання.
Плечолопатковий періартрит Лікування Київ в «МАНУАЛ-ДЕЛЮКС» - це вірне рішення, яке допоможе Вам впорається з цим неприємним захворюванням, і поверне до повноцінного життя без болю!