Форвард Голкіпер ™
купити
ціни
Поточна версія ПО
документація
Технічна підтримка
Система для багатоканального запису і відтворення уповільнених повторів в прямому ефірі телевізійних передач. Успішно використовується при трансляції різноманітних спортивних змагань (хокей, футбол, волейбол, баскетбол, скачки, різні види єдиноборств і т.д.) з 2005 року. За цей час замовникам з Росії, країн СНД, ближнього і далекого зарубіжжя було поставлено кілька десятків систем "Форвард Голкіпер" в різній конфігурації.
Основні відмінні риси системи
Типова схема роботи з Форвард Голкіпер
Підтримка зовнішніх консолей
плейлист
Захоплення відеоданих з джерел NDI-потоків
Змішаний режим захоплення з джерел різного типу NDI + SDI
Підтримки понад-швидкісних камер (Super Slow-Motion). Детальніше...
Передбачені варіанти системи для роботи з різними типами сигналів: аналоговими (CVBS / YUV / RGB), SD-SDI, HD / 3G-SDI.
Кількість каналів запису: від 2 до 16.
Як правило, система поставляється "під ключ", тобто у вигляді сервера з встановленими платами вводу / виводу і налаштованим ПО. Використовуються плати серії FDExt власної розробки.
Основні відмінні риси системи
- Мінімальна затримка між подією і його повтором - не більше 2 секунд
- Простий, інтуїтивно зрозумілий і конфігурується призначений для користувача інтерфейс, розроблений за безпосередньої участі режисерів та операторів прямого ефіру:

- Миттєве перемикання між різними камерами
- Можливість перегляду вхідного відео у вікнах предпросмотра
- Відтворення не перериває запис
- Показ повторів зі швидкістю від 0% до 200% від реальної
- Повернення назад (швидкість від -100% до 0%)
Захоплення відеоданих з джерел NDI-потоків
Змішаний режим захоплення з джерел різного типу NDI + SDI
Підтримки понад-швидкісних камер (Super Slow-Motion). Детальніше... - Підготовка наступного повтору одночасно з відтворенням поточного повтору
- Різні способи управління системою: клавіатура, миша, TouchScreen, зовнішній пульт (Консоль)
- Одночасний запис в відеофайли для подальшого оперативного монтажу
- Експорт відео в файли різних форматів: AVI, MPEG2, AVC, MP4, MPEG2 TS, MXF, Apple ProRes
- Інтеграція з відео-обладнанням по GPI (старт / стоп, GPI-in / GPI-out)
- Послідовне відтворення декількох повторів без паузи між ними
- Включення відео-перебивки по старту / стопу повтору
- Підтримка відео-перебивок з каналом прозорості по старту / стопу повтору, а також між повторами
- Накладення статичного або динамічного логотипу для індикації режиму повтору
- можливість складання плейлиста для відтворення найцікавіших моментів або всієї гри відразу по закінченню самої гри (або між періодами), а також створення відеозвіту (summary)
- Варіанти з аналоговим, SDI або HD SDI підключенням сигналів
- Компактна, інтегрована, готова до роботи система
Типова схема роботи з Форвард Голкіпер
Схема підключення в разі використання 2 камер представлена на малюнку.

У схемі беруть участь наступні основні елементи:
- Вхідні камери (Відеокамера 1, Відеокамера 2)
- Система Форвард Голкіпер - для виконання наступних функцій:
- запису відео з камер в сховища
- зчитування фрагментів запису зі сховищ
- уповільненого відтворення фрагментів
- Відеомікшер - для перемикання між вхідними камерами і виходом з Форвард Голкіпер; з нього здійснюється висновок в ефір
- ТВ-монітори - для перегляду сигналу:
- "Камера 1", "Камера 2" - з вхідних камер
- "Голкіпер" - з виходу з Форвард Голкіпер
- В ефір "- з виходу Відеомікшери
- SLControlBox101 - пристрій для зв'язку Відеомікшери і Форвард Голкіпер через інтерфейс GPI
Видачею в ефір керують дві людини:
- режисер ефіру (за Відеомікшери; далі по тексту "режисер")
- оператор системи Форвард Голкіпер (далі по тексту "оператор")
Організація роботи приблизно наступна:
- Режисер спостерігає за ТВ-моніторів за зображенням з камер, і займається видачею в ефір. Він спостерігає за зображенням з камер в моніторах, і в потрібний момент здійснює перемикання входів Відеомікшери так, щоб показати в ефір або проходить відео з одного з камер, або повтор з виходу системи Форвард Голкіпер.
- Оператор також спостерігає за зображенням з камер, і при виявленні цікавих моментів позначає події (в тому числі і певного типу: "Небезпечний момент", "Порушення правил", "Штрафний удар", "Гол" і т.п.).
- Після позначки події, якщо в нього є вільний час (зазвичай достатньо кількох секунд), оператор може скоригувати час початку події, щоб згодом видати в ефір повтор в точності з потрібного моменту (наприклад, подія була позначено на секунду пізніше того, як гравець здійснив удар по м'ячу, а видати повтор потрібно від моменту, коли він тільки підбіг до м'яча). Також оператор може вибрати камеру для найбільш ефектного показу повтору.
- Режисер в потрібний момент дає команду оператору підготувати повтор будь-якого моменту. Оператор вибирає початок повтору, камеру, швидкість відтворення, і натискає кнопку Пауза (яка готує відтворення і показує перший стоп-кадр на виході). Як тільки повтор підготовлений (режисер це бачить по контрольному ТВ-монітора "В ефір"), режисер перемикає вхід Відеомікшери так, щоб він видавав на вихід в ефір відео з системи Форвард Голкіпер, і одночасно дає команду оператору запустити відтворення повтору. Запуск може здійснюватися і самим режисером - при перемиканні входу на мікшері в систему Форвард Голкіпер може відправлятися сигнал "Start" по інтерфейсу GPI.
- Під час видачі повтору режисер може дати команду оператору видати повтор того ж моменту ще раз, але з іншої камери, або оператор може вирішити зробити це сам. Під час відтворення повтору з однієї камери оператор може готувати відтворення повтору з іншої камери (в тому числі і з іншого моменту часу і з іншою швидкістю), а потім запустити наступний повтор (їх може бути скільки завгодно). При цьому запис відео зі всіх камер не припиняється ні під час очікування, ні під час видачі повторів в ефір.
- Коли потрібно повернутися до показу відео з одного з камер, режисер перемикає вхід Відеомікшери і дає команду оператору зупинити повтор. Або оператор сам відстежує по ТВ-монітора "В ефір" то, що видається в ефір, і якщо режисер уже вимкнув показ повтору в ефір, оператор може сам зупинити повтор.
Більш докладно схема підключення і використання описана в документації (В тому числі описані і схеми управління через GPI).
Підтримка зовнішніх консолей
Є можливість зручного управління системою з зовнішніх консолей (купуються окремо). Вони уявляю собою зовнішній блок з клавішами, ручкою швидкості і колесом прокрутки.
Детальніше...
плейлист
На основі цікавих моментів трансляції (небезпечний момент, порушення правил, гол і т.п.), помічених і виданих на повтор під час трансляції, можна оперативно скласти плейлист для показу цікавих моментів в перерві між періодами, після матчу або в паузі під час матчу . Для цього в програмі ReplayMachine Console передбачено вікно редактора плейлиста.

Можливості редактора плейлиста:
- Формування заготовки плейлиста з обраних моментів і камер натисненням однієї кнопки
- Швидке редагування початку / кінця роликів в плейлисті за допомогою клавіатури, миші або зовнішньої консолі
- Можливість автоматичної вставки перебивок між роликами в плейлисті
- Можливість вставки довільних роликів з відеофайлів в плейлист
- Переміщення, видалення групи вибраних роликів в плейлисті
- Редагування параметрів роликів (назва, тип, швидкість відтворення, часи початку / кінця)
- Гнучка настройка вікна плейлиста: можливість зміни розмірів секцій, елементів управління (кнопок), картинок попереднього перегляду
- Додаткові можливості для швидкого створення і редагування плейлиста (додавання роликів з потрібною послідовністю камер однією командою, дублювання роликів в плейлисті та ін.)
- Експорт плейлиста в відеофайли: в один файл, загальний для всього плейлиста, або в кілька файлів кожен фрагмент окремо