Полезные материалы

Обвислий живіт після кесарева перетину - як прибрати, позбутися

  1. Про проблему
  2. причини появи
  3. Основні правила поведінки після кесарева
  4. Що робити?
  5. Тренування після відновлення
  6. планка
  7. сідничні місток
  8. Зворотні кранчи
  9. Берізка
  10. нахили
  11. підйом ніг
  12. підйоми тулуба
  13. Підйоми до колін
  14. кардиотренировки

Питання відновлення колишньої фізичної форми після пологів хвилює багатьох жінок. Але що робити, якщо дитина з'явилася на світ шляхом кесаревого розтину? Як прибрати обвислий живіт і повернути йому колишній зовнішній вигляд?

Про проблему

Перший час після кесаревого розтину, живіт виглядає, м'яко кажучи, негарно. Цьому є розумне пояснення. Організму потрібно час на відновлення після тривалого періоду вагітності. Оцінювати зовнішній вигляд живота можна тільки після досягнення повного рубцювання шва. А приступати до тренувань слід не раніше, ніж через 2 місяці після кесаревого розтину.

Накопичення жиру на животі безпосередньо пов'язано з фізіологією жінки. Під час вагітності для розвитку плода і в період лактації, для отримання якісного молока організм починає робити такого роду «накопичення».

причини появи

Причин для появи «Фартуха» на животі після кесаревого розтину не так багато. Тому, перш ніж боротися з цією проблемою, потрібно з'ясувати справжні чинники виникнення.

  1. Мала кількість фізичного навантаження. Це найчастіша причина, по якій утворюється обвислий живіт після кесарева. Багато жінок просто лінуються займатися спортом в домашніх умовах. Недолік м'язів в області преса і призводить до розслаблення черевної стінки і появи живота. Тренування потрібно починати тільки після консультації з фахівцем, інакше можуть розійтися загоюються шви.
  2. діастаз м'язів . Розбіжність м'язів живота відбувається у всіх вагітних жінок, просто у когось це переростає в більш серйозну форму. Найголовнішою умовою занять при діастазі є уникнення класичних скручувань. Перевагу краще віддавати статичним вправам або «вакууму».
  3. Грижа. Найрідкісніша причина появи обвислого живота після кесаревого. Боротися з нею в домашніх умовах не вийде.

Крім того, багато жінок помилково вважають, що набрані під час вагітності кілограми підуть відразу після пологів. Тому вони і дозволяють собі вживати калорійні і шкідливі для фігури продукти. Не дивно, що після кесаревого розтину у таких жінок спостерігається обвислий живіт, який вони бажають скоріше прибрати.

Основні правила поведінки після кесарева

Жінці після кесаревого розтину потрібно бути максимально уважним до свого здоров'я і дотримуватися всіх розпоряджень лікаря. В першу чергу слід відмовитися від будь-яких дієт, біоактивних добавок і таблеток для схуднення. Ці кошти ніколи ще не давали довгострокових і гарантованих результатів. Кращий спосіб прибрати обвислий живіт після кесарева - правильно і збалансовано харчуватися. З раціону потрібно виключити хлібобулочні вироби, цукор, копченості, жирні та гострі продукти. Всі овочі, фрукти і зелень, що вживаються в їжу, повинні бути свіжими.

Не можна забувати і про водний баланс організму. У день необхідно вживати не менше 2 літрів води, так як вона запускає обмінні процеси в організмі і дозволяє швидше позбутися від ненависних обсягів.

Прибрати обвислий живіт після кесарева перетину за допомогою стандартних вправ для схуднення також не вийде.

Пов'язано це з тим, що в післяопераційний період молодій мамі мінімум півроку не можна піднімати тяжкості, робити різких рухів і вести активний спосіб життя, як в минулі часи.

Вправи для відновлення пружності живота, які можна виконувати вже через місяць після кесарева, призначає лікар.

Активне схуднення для таких породіль почнеться тільки через рік від народження малюка.

Що робити?

У перші 2 місяці після кесаревого розтину жінка повинна обмежити не тільки фізичні навантаження, але і відмовитися від сексу. В іншому випадку існує ймовірність пошкодити рубець.

Кесарів розтин не повинно стати приводом для відмови від будь-яких дій по відновленню колишньої форми. Так як така поведінка може призвести до ще більшого збільшення обсягів тіла. Існує кілька способів, як прибрати обвислий живіт після кесарева в реабілітаційний період.

  1. Післяпологовий бандаж. Дане пристосування запобіжить розтягування шкіри і зупинить процес обвисання живота.
  2. Грудне годування . Саме лактація дозволяє прибрати весь той жир, який накопичувався в період вагітності. Молоко у жінок після кесаревого розтину приходить трохи пізніше, ніж у природних породіль. Але це ні в якому разі не повинно стати аргументом для відмови від годування грудьми.
  3. Піші прогулянки. Найбільш ефективний спосіб прибрати непривабливий обвислий живіт після кесарева при всіх встановлених обмеженнях. Але такий вид активної діяльність піде на користь не тільки молодій мамі, але і дитині.
  4. Сон. Організму потрібен міцний і здоровий сон. На жаль, після появи нового члена сім'ї, цей пункт стає практично не виконаємо. Тому просто намагайтеся відпочивати і по можливості спати в один час з малюком.
  5. Дихальна гімнастика. Такі заняття є повністю безпечними і здатні прискорити процес відновлення після кесарева, прибрати ненависний обвислий живіт, а також захистити породіллю від післяпологової депресії.
  6. Масаж. За допомогою спеціального антицелюлітного масажу можна розбити жирові відкладення і зменшити обсяги на стегнах, талії і боках.
  7. Косметика. У післяпологовий період для відновлення тургору шкіри живота, жінці необхідні косметичні засоби. До них відносять всілякі скраби, маски, крему, мазі, обгортання, гелі та ін.
  8. Йога. Через кілька місяців з моменту появи малюка можна починати виконувати нескладні асани йоги, орієнтовані на розслаблення і гармонію зі своїм тілом. Вони допоможуть відновити тонус м'язів і прибрати обвислі шкіру живота.
  9. Басейн. Аквааеробіка і плавання дозволять прибрати не тільки обвислий живіт після кесарева, а й надати рельєфність м'язам.
  10. Втягування живота. Прекрасна альтернатива післяпологовому бандажу. Здійснювати таку дію можна коли завгодно і де завгодно. Напруга внутрішніх м'язів незабаром проявить себе зменшенням обсягів живота.
  11. Підтримка близьких і самонавіювання. Вже давно доведено, що, налаштувавшись на позитивний лад, людина набагато швидше прибирає зайві кілограми. Тому ні в якому разі не лайте і не засуджуйте себе за збільшення обсягів тіла.

Іншим способом позбутися від живота після кесаревого розтину є абдомінопластика. Під час її проведення забираються всі провисаючі ділянки шкіри і надлишкова жирова прошарок. До даної процедури вдаються, як правило, коли інші методи позбавлення від обвислого живота виявилися неефективні. Для її проведення з моменту кесаревого розтину повинно минути не менше півроку.

Тренування після відновлення

Прибрати обвислий живіт, що з'явився після кесаревого розтину, однією лише дієтою і дихальними вправами не вдасться. Тому відразу після досягнення відновлення організму, потрібно приступати до виконання спеціальних вправ. Вони повинні бути максимально безпечними, дозволяти позбутися зайвих обсягів і зміцнювати м'язи спини, боків, нижнього і верхнього преса.

планка

Лежачи на животі, потрібно підставити лікті під плечі, і відірвати тіло від підлоги. Ноги при цьому повинні бути прямими, всі м'язи напружені, а таз створювати одну лінію з корпусом і стегнами. Утримувати положення потрібно протягом 20-30 секунд в 3 підходи. Як тільки тіло звикне до такого навантаження, час виконання можна збільшити до 1 хвилини.

сідничні місток

Для виконання вправи, необхідно лягти на спину і зігнути ноги в колінах, руки витягнути уздовж тулуба. На вдиху стегна піднімаються і фіксуються в максимально високій точці на кілька секунд. На видиху потрібно без поспіху повернутися в початкове положення. Вправа слід повторювати по 10-15 разів в 5 підходів.

Зворотні кранчи

Лежачи на спині, витягнути руки на підлозі долонями вниз, ноги зігнути в колінах і відірвати від підлоги. Напружуючи м'язи сідниць і нижнього преса, потрібно максимально високо підняти таз і ноги, а потім опустити. Виконувати вправу слід в 3 підходи по 10-15 разів.

Берізка

Досить відому вправу, що дозволяє зміцнити м'язи черевного преса. Лежачи на спині, потрібно відірвати ноги і таз від підлоги. М'язи повинні залишатися в напрузі протягом усього вправи. Потрібно постаратися утримувати такий стан як можна довше, тоді ефект буде помітний, і вдасться прибрати обвислий після кесарева живіт.

нахили

Звичайні нахили в сторони, вперед і назад дозволять тримати м'язи живота в тонусі без застосування інтенсивних навантажень, і з часом дозволять позбутися від зайвих обсягів.

підйом ніг

Лежачи на спині, потрібно піднімати прямі ноги на 90 градусів. При цьому максимально повинні бути напружені м'язи сідниць. Вправу виконувати по 15-20 разів на 3 підходи.

підйоми тулуба

Лежачи на спині і зігнувши ноги в колінах, потрібно максимально високо відривати лопатки від підлоги. Така вправа можна виконувати тільки через 2-3 місяці після кесарева. У нормі потрібно зробити 30-40 підйомів в 3 підходи.

Підйоми до колін

Початкове положення ідентичне попередньому вправі. Ноги треба відірвати від підлоги так, щоб гомілки були паралельні підлозі. Піднімаючи тулуб, намагайтеся дістати до колін. Виконувати вправу потрібно по 20 разів в 3-4 підходу.

кардиотренировки

Не варто забувати і про стрибках на скакалці і легкому бігу на місці. Такі вправи ефективно прибирають обвислий і непривабливий живіт після кесарева. Використовувати даний вид кардионагрузки в якості розминки.

Прибрати обвислий після кесаревого розтину живота не так і важко. Головне налаштуватися на позитивний лад, займатися спортом, правильно харчуватися і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Стаття перевірена і схвалена Мосаловой Юлією Ігорівною, фахівцем з адаптивної фізичної культури - див. автори сайту

Але що робити, якщо дитина з'явилася на світ шляхом кесаревого розтину?
Як прибрати обвислий живіт і повернути йому колишній зовнішній вигляд?
Що робити?