Полезные материалы

Скачки, конкур і любительська верхова їзда, зародження кінного спорту, забава стипль-чез скачки перешкодою конкур тестування мисливських коней

Кінний спорт є надзвичайно популярним в світі. Це і скачки, і конкур, і триборстві, і виїздки та багато інших дисциплін.

Особливо популярний кінний спорт в Великобританії, яка має довгу традицію спортивних змагань за участю коней. Так, перші згадки про бігах в Великобританії відносяться до Вільяму Фітцстефену, який писав про змагання, що проходили в Смітфілді в Лондоні в 1074 році. А перша бігова доріжка була побудована в графстві Йоркшир за указом римського цезаря Луціуса Септимуса Серверуса в 208-211 рр.

Аж до XVI століття кінні перегони були "спортом королів" і "елітної забавою". Так, у Великобританії кінні перегони і розвиток породи англійської чистокровної коні традиційно входять в сферу інтересів вищих верств суспільства. За часів правління Якова I (1603-1625 рр.) Офіційні перегони були організовані недалеко від Річмонда в графстві Йоркшир. Крім того, Яків I ввів в ужиток спеціальне мисливське сідло, яке використовувалося потім на міжнародних кінних змаганнях. Король Карл I (1625-1649 рр.) Фінансував перші перегони "Золотий кубок" в Ньюмаркеті в 1634 році, а з 1667 року бігу там проводилися щорічно.

) Фінансував перші перегони Золотий кубок в Ньюмаркеті в 1634 році, а з 1667 року бігу там проводилися щорічно

У 1654 році Олівер Кромвель заборонив бігу, поки король Карл II (1660-1685 рр.) Не відновив цей вид спорту. З цього часу підвищився розмір призів, а отже, і престиж скачок в Ньюмаркеті.

Королева Анна (1702-1714 рр.) Зробила дуже багато для розвитку породи англійської чистокровної коні. Вона сприяла імпорту арабських коней, в тому числі і широко відомого Дарл Арабіан, одного з предків сучасної англійської чистокровної. За часів її правління були організовані скачки в Аскоті (1711), в Донкастері і в Йорку.

Цікава історія стипль-чеза - скачок з перешкодами, які були особливо популярні в Англії та Ірландії. Ці скачки зазвичай проводилися між двома костелами (від англ. Steeple - шпиль і chase - скачки з перешкодами), причому долаючи відстань між цими костелами, необхідно було перескакувати зустрічаються на шляху перешкоди. Спортивні змагання такого роду виникли з національної англійської забави - кінної полювання на лисиць (т.з. парфорсной полювання ).

Одні з перших змагань з стипль-чезу пройшли в 1752 році в графстві Корк в Ірландії. У них брали участь два жокея: Корнеліус О'Келліган і Едмунд Блейк, які змагалися на дистанції довжиною 6,6 км між костелом в Буттерванте і костелом в Сент-Легер. В Англії перші офіційні змагання з стипль-чезу були організовані в 1830 році.

Крім Великобританії найзнаменитішими змаганнями по стипль-чезу є французький "гранд стипль-чез де Парі" і "великий Пардубицкий стипль-чез" в Чехії, який є найскладнішим і травмонебезпечним в світі.

Ще одним популярним кінним спортом є конкур, тобто подолання перешкод верхи на коні. Одним з перших конкурів був організований в 1865 році на Королівському Дублінському кінному шоу. У цих змаганнях оцінювалися як стрибки в висоту, так і в довжину, і крім чисто спортивного інтересу, на них тестувалися стрибкові якості найбільш багатообіцяючих мисливських коней. На початку стрибки виконувалися таким чином, щоб вершник нахилявся вперед перед перешкодою і назад після його подолання, оскільки таку манеру подолання перешкод в той час практикувала кавалерія. Сучасний спосіб подолання перешкод ввів відомий італійський спортсмен Фредеріка Капріллі на рубежі XIX і XX століть, який практикується і сьогодні.

Сьогодні щоб брати участь в змаганнях світового рівня, спортсмену необхідно заплатити чималий внесок. Більшість спортсменів спонсорують спортивні клуби та організації, а також окремі приватні особи. У більшості країн світу скачки і конкур належать до одних з найбільш популярних видів спорту. На місцевих змаганнях спортсмени підвищують свою майстерність і готуються до виступів на більш високому рівні.

Однак незважаючи на таку популярність кінного спорту, все ж більшість коней сьогодні розводять саме для задоволення. Для власників коней верхова їзда є, в більшості випадків, приємним хобі. Вони беруть участь в різних місцевих кінних парадах і забавах. У мальовничих районах організовуються спеціальні туристичні маршрути для любителів кінних походів. Причому для цих походів часто використовують не чистокровних коней, а аборигенні породи коней і поні . Кінні походи сьогодні організовуються практично по всьому світу: в Росії, Австрії, Іспанії, Шотландії і т.д. Особливою привабливістю відрізняються кінні сафарі, які організовуються в Африці, а також імітація кінних полювань на лисиць, якими славиться Угорщина. Останнім часом популярними стають стилізовані "ковбойські села", де туристи проживають певну кількість часу, їздять верхи, знайомляться з побутом американських ковбоїв, а також насолоджуються театралізованими шоу.

Стаття по темі Кінний спорт

Цікавим способом проведення дозвілля з конем для тих, хто не вміє або з якої-небудь причини не може їздити верхи, є катання на возах, запряжених кіньми.

Для власників коней, які не мислять відпустки без своїх улюбленців, майже у всій Європі багато готелів надають спеціальний сервіс по догляду та утримання коней.

Дуже популярною залишається кінна полювання, особливо в Ірландії, де на спеціально навчених конях під керівництвом єгеря організовують полювання (або гон) на звіра: лисицю , Оленя. Як різновид пропонується гон по кров'яному сліду, за яким йдуть собаки , А за ними їдуть всаднікі.По всьому світу майже в кожній країні організовано незліченну безліч кінноспортивних шкіл і клубів, де всіх бажаючих навчають верховій їзді, тонкощам взаємин з конем, а також при бажанні готують до спортивних змагань різного рівня.

Оцініть статтю:

Всього голосів 0, середній бал 0