Полезные материалы

Розвиток дітей раннього віку - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити іграшки для малюків >>

Кожна мама прагне дати своїй дитині все найкраще, навчити його, виростити думаючої і Кожна мама прагне дати своїй дитині все найкраще, навчити його, виростити думаючої і   творчою особистістю, долучити до багатства світової культури творчою особистістю, долучити до багатства світової культури. Деяким здається, що передавати крупиці цих знань і навичок малюкові - це марна справа, потрібно почекати поки він стане старше і розумніше, але подібне переконання загрожує пропустити один з найважливіших і продуктивних періодів в розвитку дітей раннього віку .

На питання «Коли потрібно починати розвивати малюка?» Відповідь існує тільки один: «З перших же днів життя». Звичайно ж, однорічного малюка не посадиш за парту, проводячи заняття, важливо враховувати вікові особливості крихти, фізичні навички, якими він опанував на даний момент, а також рівень розвитку його інтелекту. Будьте систематично, заняття раз на місяць не принесуть видимого ефекту, але і не перестарайтеся - в ранньому дитинстві єдиною ефективною формою донесення знань є гра, яка повинна приносити малюкові радість і задоволення, а не сльози і стомлення.

Ви можете вибрати якусь конкретну методику раннього розвитку , Їх на даний момент існує чимало, записати дитину в один з розвиваючих центрів або проводити розвиваючі заняття в домашніх умовах. У будь-якому випадку важливо, щоб перші уроки сформували у крихти позитивний настрій на отримання нових знань, були по можливості різноманітними і різнобічними.

Придбайте або виготовте самостійно яскраві, що привертають увагу дитини розвиваючі посібники . Це можуть бути кольорові картки з картинками і буквами, якщо Ви прагнете, наприклад, до розвитку мовлення або пам'яті, різні логічні ігри і нескладні головоломки, що відповідають віку, а також підготуйте предмети різних форм і фактур для розвитку просторового мислення і сприйняття малюка. Не забудьте і про добірці музичних творів: відмінно підійдуть фольклорні твори, а також спеціально аранжовані і відібрані для дітей раннього віку твори вітчизняних і зарубіжних класиків з легкими запам'ятовуються мелодіями.

Якщо Вашому маленькому учневі ще не виповнилося й року, важливо зосередити увагу на розвитку сприйняття малюка, а також збагаченні його пасивного словникового запасу. Більше розмовляйте з дитиною, читайте йому нескладні для сприйняття чотиривірші і потішки, пояснюйте значення зустрілися вперше слів. У цьому віці діти ще важко засвоювати і розуміти словесні позначення дій і якостей, тому основний упор робиться на поповнення лексикону предметними іменниками. Для цього можна демонструвати малюкові картки з різнокольоровими зображеннями, перш за все, варто приділити увагу назв тварин і рослин, частин тіла, предметів щоденного вжитку. Слід дати дитині можливість розвинути дотик, знайомлячи з предметами різної фактури, стимулювати самостійне маніпулювання цими предметами.

додаткове розвиток дрібної моторики рук дасть проведення найбільш простих пальчикових ігор та вправ.
Вчіть малюка називати своє ім'я, спонукайте до будь-яких форм спілкування з дорослими, це дозволить малюкові швидше адаптуватися до нової соціальної ролі, де він вже не є пасивним учасником, а активно досліджує світу, знаходячи допомогу і підтримку у дорослого. У цьому віці заняття з малюком носять характер ситуативної гри і не повинні перевищувати 5-10 хвилин.
додаткове   розвиток дрібної моторики рук   дасть проведення найбільш простих пальчикових ігор та вправ

Якщо Ви прагнете до того, щоб Ваш малюк рано навчився читати, минаючи стадію складового промовляння, незабаром після першого дня народження варто задуматися над придбанням розвиваючих посібників, які допомагають опанувати цими навичками в ігровій формі. Це можуть бути кубики Зайцева зі складами, які Ви можете пропевать малюкові під час гри або перед сном. Також в цьому віці можна запропонувати дитині пограти з посібниками Нікітіна «Збери візерунок» і «Унікуб» і рамками-вкладишами. Це не тільки допоможе зробити руху дитячих ручок більш координованими, але і дозволить в ранньому віці засвоїти різницю між основними геометричними формами.

До півтора років в мові маляти з'являються перші дієслова і прикметники. Цей прогрес в розвитку мови слід всіляко стимулювати: спонукайте дитину до діалогу, просите його порівнювати за розміром різні предмети, визначати їх форми, називати колір. У цей період корисно включати в ігрову діяльність дитини найпростіші завдання на класифікацію предметів. Подібні вправи можуть проводитися як за допомогою спеціальних карток (найчастіше для полегшення завдання дитини і стимулювання його навичок самоперевірки вони робляться у вигляді фрагментів пазла), так і розкладаючи перед малюком ряд заздалегідь відібраних предметів. У розкладеному ряду можна запропонувати малюкові знайти предмети одного кольору або одного розміру: наприклад, «Дай мені все маленькі м'ячики або все червоні іграшки», «Принеси мені все кругле». Такого роду завдання з тими чи іншими варіаціями будуть актуальні для розвитку логічного мислення дитини аж до 3-4 років.

У цьому віці слід доля У цьому віці слід доля   ить особливу увагу розвитку аналітичного мислення і комбінаторних здібностей дитини ить особливу увагу розвитку аналітичного мислення і комбінаторних здібностей дитини. Малюк повинен навчитися збирати ціле з декількох елементів, це можуть бути максі-пазли з 3-4 фрагментів, пірамідки і матрьошки. Також в цьому віці слід стимулювати самостійну гру дитини з конструктором і кубиками.

У 2 роки настає вік, коли малюк робить перші кроки в соціалізації. В цей час варто приділити більше уваги розвитку самостійності дитини, формуванню у нього певного режиму дня, основ гігієни. Щодня знаходите хоча б 10 хвилин на зарядку і спортивні ігри. Це повинні бути нескладні вправи на координацію рухів, в тому числі біг, стрибки, різні види ходьби, а також ігри, що підвищують спритність і увагу - лазіння по сходах, подолання невисоких перешкод, гра в м'яч.

Продовжуйте заняття з розвитку мовлення . У цьому віці малюк вже готовий не просто вислухати вірш або коротку казку, а й розповісти про її основний зміст по картинках. У промові дитини ще залишається багато фізіологічних звукових дефектів, які з часом зникнуть самі, проте можна вже починати працювати над чистотою вимови - прийшов час для освоєння перших скоромовок і чистоговорок. Не забувайте приділяти достатню увагу розвитку музичного сприйняття: давайте малюкові прослуховувати короткі фрагменти музичних п'єс і пісень, прищеплюйте почуття ритму, розмовляйте про тих емоціях, які народжує в ньому те чи інший музичний твір (радість, смуток і т.п.).

Важливо дати дитині можливість збагатити свої враження про навколишній світ - це може бути перегляд театральної вистави, інсценованого мамою, або похід в зоопарк, знайомство з новими предметами і іграшками і оволодіння новими навичками щодо їх використання.
До трьох років малюк вже встигає засвоїти багато, його мова стає все більш правильною і зрозумілою, проте не слід забувати занять по її розвитку. Тепер малюк, що направляється питаннями дорослого, може легко переказати побачене або почуте, його пам'ять досить розвинена, щоб почати заучувати прості вірші, можна зупинити вибір на чотиривірші, які супроводжуються нескладними ігровими діями (хлопки в долоні, піднімання рук, присідання і т.п. ).

У цьому віці для розв У цьому віці для розв   ітія дрібної моторики і абстрактного мислення малюкові можна запропонувати мозаїку з великими деталями і підлогові пазли ітія дрібної моторики і абстрактного мислення малюкові можна запропонувати мозаїку з великими деталями і підлогові пазли. Розширюйте колірне розвиток дитини, він повинен навчитися називати не тільки основні кольори, але і їх відтінки. До трьох років важливо навчити малюка правильно тримати олівець і проводити з його допомогою вертикальні і горизонтальні лінії, малювати найпростіші фігури.
Заохочуйте з'явився у малюка навик порівняння предметів. Пропонуйте йому порівнювати різні предмети за величиною і за формою, групувати їх в залежності від області їх застосування та якостей. Приділяйте увагу рольових ігор, які допоможуть швидше пройти етап соціальної адаптації: грайте в магазин і лікарню, дитячий сад і зоопарк і т.п.

Розширюйте кругозір малюка: в цьому віці він повинен отримати стійкі уявлення про різні пори року і доби, професіях. Учіть дитину орієнтуватися в просторі, він повинен засвоїти основні напрямки руху і положення предметів - справа і зліва, в центрі, попереду і ззаду. До щоденного комплексу вправ можна додати присідання, махи руками і ногами, повороти голови. Трьохлітки варто купити триколісний або чотириколісний велосипед і навчити їздити на ньому і тримати рівновагу.

До кінця періоду раннього дитинства мозок малюка готовий до сприйняття абстрактної інформації, а значить, можна приступати до перших уроків з оволодіння рахунком і навичками читання. Методику освоєння цих знань кожен батько може вибрати сам, однак важливо пам'ятати: Ваш малюк ще далеко не дорослий учень, тому його навчальні успіхи не повинні ставати самоціллю для мами чи тата, зробіть свої міні-уроки цікавими, частіше міняйте форму їх проведення, захопіть дитину , але не перевтомлюйтеся його і не перевантажуйте великими обсягами нової інформації, і перші успіхи не змусять себе довго чекати.

Купити іграшки для малюків >>

На питання «Коли потрібно починати розвивати малюка?