Полезные материалы

"Око відродження", що продовжує молодість

© Gettyimages / Fotobank.ru © Gettyimages / Fotobank

перша вправа

Стоїмо прямо з витягнутими в сторони руками на рівні плечей. Починаємо кружляти дзигою за годинниковою стрілкою. Тут важливо не перестаратися і припинити обертання, як тільки з'явиться запаморочення. Оптимальна кількість оборотів дванадцять, але для першого разу вистачить і трьох.

друга вправа

Знадобиться тепла м'яка підстилка. Лягаємо на спину. Руки витягнуті уздовж тіла долонями вниз. Глибокий видих, повністю позбавляє легені від повітря, піднімаємо голову і щільно притискаємо підборіддя до грудей. Піднімаємо ноги вгору під прямим кутом і робимо дуже глибокий і плавний вдих. Дуже важливо стежити за тим, що таз був притиснутий до підлоги. Повільно опускаємо на підлогу голову і ноги, робимо глибокий видих. Розслабляємося і все повторюємо.

третя вправа

Початкове положення - стоячи на колінах. Ноги на ширині плечей, долоні лежать на попереку над сідницями. Спочатку схиляємо голову вперед, притискаємо підборіддя до грудей, потім закидаємо голову назад, виставляємо вперед груди. Прогинаючи хребет назад, робимо глибокий вдих. Повертаємося в початкове положення і робимо повний видих.

четверта вправа

Сідаємо на підстилку з витягнутими перед собою прямими ногами. Ступні на ширині плечей. Долоні притиснуті до підлоги і «дивляться» сторого вперед, спина пряма. Опускаємо голову вперед, притискаємо підборіддя до грудей, робимо видих. Вигинаємо спину так, щоб тіло утворило якусь подобу столу, де ніжками служать руки і ноги і глибоко вдихаємо. На кілька секунд напружуємо всі м'язи. Потім розслабляємося, повертаємося в початкове положення і видихаємо.

п'ята вправа

В індійській йозі «п'ятого тибетцю» відповідають відразу дві асани : «Собака мордою вгору» і «Собака мордою вниз». Лягаємо на підстилку на живіт, тіло спирається на долоні і пальці ніг. Коліна не торкаються підлоги. Спочатку закидаємо голову назад до упору, потім переходимо в стан, при якому тіло нагадує гострий кут, вершиною спрямований вгору. Голову при цьому притискаємо до грудей. Завмираємо, щоб напружити всі групи м'язів. Після цього повертаємося в початкове положення. Схема дихання в п'ятому вправі не така, як в Попереднє. Автор називає її «парадоксальним диханням»: почавши з повного видиху в упорі лежачи, потрібно зробити глибокий вдих при «складанні» навпіл.

шосте вправу

Так звана «практика звернення сексуальної енергії в життєву силу». Виконуємо просте, в общем-то, дія - сильно вдихаємо, щосили напружуємо м'язи тазового дна і низу передньої стінки живота і шумно видихаємо через рот зі звуком «ха-а-а-х-х-х». Виконувати цю вправу потрібно тільки тоді, коли відчуваєш секусуальное збудження. На думку автора книги «Око відродження. П'ять тібетскімх перлин », шоста вправа - це« своєрідний обітницю безшлюбності, але рішуче відрізняється від насильницького утримання, яке в ходу у європейських священиків ». Це не придушення сексуальної енергії, а її трансмутація: бажання не витрачається даремно (як це буває під час сексу), а направляється на благо організму. На відміну від попередніх п'яти вправ, його роблять тільки один раз в день - вранці або ввечері.

«П'ять тибетців» (шоста вправа, як вже стало зрозуміло, - не для всіх) - це не звичайна зарядка, а ритуальна практика. І тому до неї потрібно ставитися серйозно. Число повторень кожної вправи не повинно перевищувати двадцяти одного разу. Починати варто з трьох повторень, поступово додаючи по одному або два. Один день в тиждень, наприклад, в неділю, від ритуалу потрібно відпочивати. Якщо сил виконувати всі п'ять (або навіть шість) вправ немає, можна зупинитися на одному тільки кружлянні (його досить, щоб відчути прилив енергії). Якщо ж не лінуватися і робити «Око» протягом шести місяців і за шість днів в тиждень, то ефект прокатаних м'язів буде кидатися в очі навіть стороннім спостерігачам. Як це і сталося з автором цих рядків.