Полезные материалы

Як гейнер впливає на організм спорстменов і бодібілдерів

  1. Кому потрібен Гейнер
  2. Чому добавка дає такий ефект
  3. небезпека
  4. Міфи про гейнерах

Г ейнер - добавка в спортивному харчуванні, яка містить прості або складні вуглеводи і білок (зазвичай сироватковий, але зустрічаються і комплексні суміші). Крім двох основних компонентів гейнер може містити вітаміни , креатин , Мінерали, L-карнітин та інші добавки. Він прискорює ріст м'язів і допомагає їх відновленню після тренувань, а тому відмінно підходить для енерговитратній фізичної активності.

Кому потрібен Гейнер

Кому потрібен Гейнер

Гейнер потрібен для набору м'язової маси в першу чергу тим, кому це дається важко - єктоморфам . Цю добавку обов'язково треба приймати в комплексі з силовими вправами , Інакше буде приріст жиру, а не м'язів.

Мезоморфи можуть вживати гейнер з протеїном при знаходженні в фазі «плато» - коли вага, сила або витривалість більше не прогресують. Є ризик додати в масі за рахунок жиру, тому треба зважити всі за і проти. Якщо таке сталося, необхідно підібрати гейнер з меншим вмістом вуглеводів, наприклад, звернути увагу на високобілкові варіанти.

Єндоморфам, схильним до повноти, слід уникати гейнери - для цього типу людей вони можуть бути небезпечні швидким набором жиру в області живота. В цьому випадку гейнер принесе не користь, а тільки шкоду здоров'ю, оскільки абдомінальне ожиріння - найнебезпечніше.

Чому добавка дає такий ефект

Нарощування м'язів - процес енерговитратний для організму. У ектоморфов велика частина енергії йде на метаболізм , А на зростання м'язів сил вже не залишається.

Гейнер складається з вуглеводів на 45-70%. Мало того, що вуглеводи вже є джерелами енергії, вони ще й швидко відновлюють глікоген - головний енергетичний запас організму, який активно розщеплюється під час тренування.

Виходить, що гейнер дає організму профіцит калорій і енергію, завдяки яким і відбувається прискорене зростання м'язів або вихід з фази «плато».

небезпека

небезпека

Гейнер не відноситься до стероїдів, через небезпечних наслідків яких люди підозріло ставляться до всього ринку спортивного харчування. Щоб розібратися з можливим шкодою і користю, треба зрозуміти склад суміші.

В основі гейнера - білок і вуглеводи, які зустрічаються практично в кожній звичайній продукті харчування. Крім основних компонентів виробники додають і інші речовини: креатин, вітаміни, мінерали, амінокислоти і так далі.

Негативні риси підробок:

  1. Через перевищення допустимої дози можуть постраждати нирки і печінку навіть у здорових людей, тому що на них чиниться велике навантаження. В такому випадку гейнер і алкоголь за небезпекою можна поставити в один ряд.
  2. Замість якісного протеїну в них міститься звичайна лактоза, на яку часто погано реагує організм. Виробники додають неякісні вуглеводи або просто цукор. Шкода гейнера в такому випадку полягає в швидкому стрибку інсуліну в крові, що при частому вживанні може привести до цукрового діабету 2 типу.
  3. Купуючи суміш, люди не вчитуються в склад, хоча частим супутником білків і вуглеводів є креатин, заборонений для людей з підвищеним тиском. Вживання такого гейнера гіпертоніками може викликати серйозні наслідки - аж до інсульту або інфаркту.

Крім цього у прийому гейнера є ще ряд протипоказань:

  • цукровий діабет;
  • непереносимість компонентів;
  • порушення згортання крові.

Як сказано вище, небажано вживати гейнер людям, схильним до повноти, якщо стоїть мета домогтися приросту маси тільки за рахунок м'язів, а не жиру.

Міфи про гейнерах

Як і про будь-який добавці спортивного харчування, склалося багато міфів про шкідливий вплив гейнера на організм:

Гейнер - це хімія. Міф прив'язався до всього спортивного харчування знову ж через стероїди, але гейнер складається з білка і вуглеводів - природних компонентів.

Гейнер шкодить ниркам і печінці. Цей міф вище вже розібрано: шкодить тільки надмірне вживання. Те ж саме можна сказати про будь-який продукт: підвищене вживання яблук теж шкідливо, хоча самі яблука корисні.

Гейнер викликає імпотенцію. Вплинути на потенцію може білок, що міститься в гейнере, і тільки в тому випадку, якщо це буде соєвий протеїн, а не сироватковий, казеїновий, яєчний або інші. Соя містить фітоестрогени - аналог жіночих гормонів, які дійсно можуть вплинути на потенцію, якщо з нею є якісь проблеми. Але соєвий білок рідко зустрічається в гейнерах, якщо тільки в добавках для вегетаріанців .

Гейнер псує травлення. Цей міф з'явився через підробки, в яких замість якісного білка - лактоза, небезпечна при непереносимості. Чим людина старша - тим він гірше перетравлює лактозу. При купівлі якісних гейнери такої проблеми не виникне.

Гейнер - спортивна добавка з натуральних продуктів, якої не варто боятися при впевненості в її якості і гарному складі. Користь гейнера неоціненна для людей, які перш за зазнавали труднощів з набором маси.