Хто не чув про арахісове олії? Можна почути про нього частенько з голлівудських фільмів, і не дарма - справжнє арахісове масло виробляється в основному в Північній Америці, як і виробництво горіхів арахісу. Але популярність цього продукту знайшла вже світового масштабу. А користь арахісового масла полягає в унікальному хімічному складі, що включає в себе багато вітамінів, мінералів, антиоксидантів і жирних кислот, які необхідні для організму людини. Арахісове масло користь і шкода, склад і застосування - про все це читайте в статті.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
Натуральне арахісове масло виробляється з плодів трав'янистої бобової рослини , Що поширився по світу з Південної Америки. Назви арахіс і земляний горіх не відповідають ботанічної характеристиці плодів, тому що успадковані з інших мов, де боби називалися горіхами.
Натуральні сертифіковані горіхи арахіс можна купити тут
Сьогодні арахіс вирощується по всьому світу, але більша його частина не поставляється на споживчий ринок в чистому вигляді. Значна його частка застосовується в сільському господарстві для годівлі тварин. Велика частина також йде на переробку, після якої виходить арахісова паста. Вона найбільш затребувана в США.
Так чи інакше, сьогодні США є лідером, як виробництва, так і за споживанням арахісового масла. Величезна популярність цього продукту призвела до збільшення випадків алергії на нього. Статистика цей факт підтверджує, але вчені роблять одну ремарку - нерідко алергія виявляється мнимої і не призводить до негативних реакцій.
Арахісове масло користь і шкода для організму
Користь арахісового масла для організму, природно, обумовлена хімічним складом продукту, в який включені вітаміни групи B, D, E, Омега-3, -6 і -9 жири і ненасичені жирні кислоти (Лігноцеринова, пальмітинова, арахінова, стеаринова та ін.) . Крім того, масло земляного горіха служить джерелом фітостеролів, фосфоліпідів, ресвератрола, бетаїну і мінеральних речовин (залізо, магній, мідь, йод, цинк, кальцій, калій, кобальт.
Хімічний склад арахісової пасти не набагато відрізняється від складу самих бобів, якщо мова йде про повністю натуральний продукт. Залежно від додаткових інгредієнтів (цукор, шоколад і ін.), Він може мати відхилення від стандарту.
Калорійність «чистої» пасти дорівнює приблизно 590 кКал на 100 грам. У масла цей показник вищий - близько 880 кКал на 100 грам.
Лікувальні властивості арахісового масла виражаються в поліпшенні функцій різних внутрішніх органів, налагодженні обмінних процесів і зростання тканин. Доброчинна дія позначається практично на всіх життєво важливих системах:
У сфері косметології масло арахісу використовується в складі засобів для харчування, зволоження, відновлення і лікування волосся, шкіри та нігтів.
При зовнішньому використанні воно швидко вбирається, не створюючи жирну плівку на шкірі, ефективно допомагає проти лущення. При постійному використанні забезпечує еластичність, пружність і гладкість шкірного покриву.
Сфера застосування арахісового масла сьогодні дуже обширна і не обмежується тільки харчовою промисловістю. Його застосовують в хлібопеченні, кондитерській справі, домашньої кулінарії, фармакології, косметології, виробництві маргарину і навіть миловарінні.
У кулінарії, ймовірно, цінується не стільки користь арахісового масла, скільки його смакові і поживні якості. В процесі холодного пресова сирих плодів виходить суміш коричнево-червоного кольору з солодкуватим запахом і сильним горіховим присмаком. Велику популярність також знайшло арахісове масло з шоколадом, що відрізняється більш багатим терпким смаком.
Рідке масло арахісу можна купити тут
Нерідко можна почути питання - чим відрізняється арахісове масло від пасти? Відповідь на нього досить простий. Масло - це, по суті, рідка витяжка з горіхів, яка практично на 100% складається з жирів. Паста ж є більш густим продуктом, який виходить в результаті пресування сирих плодів. Але часто пасту називають також маслом, так як з англійської тверді масла називаються Баттери.
При всій позитивній лікувальної та поживної характеристикою, у арахісового масла і пасти є свої протипоказання. В першу чергу, вони, звичайно, пов'язані з надмірним вживанням ласощі. Зайве старанність в поїданні може спровокувати погіршення стану травного тракту, викликати здуття, кольки, газоутворення, нудоту.
Вчені говорять, що онкологічна характеристика масла з земляного горіха кілька оманлива. Продукт дійсно допомагає організму боротися з раковими збудниками, але при надмірному вживанні сам починає насичувати його канцерогенами. Мова про фалатоксінах, яких в невеликих кількостях нешкідливі, але провокують ділення ракових клітин при надлишку.
Через наявність безлічі жирних кислот людям, які мають схильність до ожиріння і зайвої ваги, рекомендується співвідносити вживання пасти до вказівок лікаря. Також слід пам'ятати, що в деяких випадках той факт, що арахіс впливає на згортання крові, може стати причиною ускладнень.
Говорячи про арахісове олії, не можна обійти стороною і питання часто зустрічається алергії на мед з волоським горіхом. У деяких випадках це може послужити великою проблемою. На форумах і сайтах, котрі оглядали кулінарні рецепти з використанням арахісового масла, можна побачити питання: чим замінити арахісове масло в рецепті? В залежності від уподобань, якщо мова йде про рідини, яка використовується як заправка, то кухарі радять вибрати будь-яке інше рослинне масло, наприклад, оливкова. У кондитерських рецептах і десертах альтернативою може послужити паста з інших горіхів або ж знаменита шоколадна Nutella.
Горіхове масло (паста) з арахісу вважається традиційним продуктом для західного суспільства, який жителі СНД частіше бачать на екранах телевізорів, ніж у себе на кухні. При цьому арахісове масло, рецепт якого дозволяє зробити його своїми руками, є дуже смачним і корисним продуктом, його як мінімум спробувати повинен кожен. Сумніватися в його якості не доведеться по тій простій причині, що вдома паста точно буде на 100% натуральної.
Рецепт арахісового масла в домашніх умовах не вимагає великої кількості інгредієнтів і особливих кулінарних навичок. Основою, звичайно, є сам земляний горіх - арахіс. В описуваному тут рецепті його знадобиться приблизно 450 грам.
Арахісове масло (паста) - класичний рецепт приготування в домашніх умовах
Перед тим як приготувати арахісову пасту, необхідно запастися інгредієнтами:
При наявності мікрохвильової печі, підсмажити горіхи можна в ній. Для цього на панелі управління треба виставить максимальну потужність і на протязі 5-8 хвилин тримати всередині горіхи, дістаючи і перемішуючи їх через кожен 2-3 хвилини. При обсмажуванні в духовій шафі або сковорідці потрібно дуже уважно стежити, щоб горіхи не підгоріли.
Домашня арахісова паста повинна мати рівномірну консистенцію і бездоганний смак, тому що підгоріли плоди потрібно відокремити, а решту - кинути в блендер і ретельно подрібнити. Потрібно, щоб вийшли крупинки не менше, ніж у прального порошку.
Після цього в горіховий порошок потрібно всипати сіль і влити олії. За допомогою блендера всі продукти потрібно грунтовно перемішати до стану однорідної кашки з трохи більш піщаної структурою, ніж у шоколадній Нутеллою. На цьому все!
Домашня арахісова паста рідко виходить такий же, як у промислових виробників. Це пояснюється і простотою складу, і менш завзятим роздрібненням горіхів і тим, що вдома горіхи складно ідеально очистити від лушпиння. У виробничих цехах їх для цього обдувають. Будинки це теж можливо - на горіхи потрібно дути під час обсмажування. Лушпиння буде відокремлювати і відлітати.
Швидше за все, абсолютно однорідна консистенція не вийде, але в цьому немає нічого поганого. Паста з дрібними грудочками не менше корисна і смачна. Якщо ж грудки занадто великі, можна додати ще одну ложку масла і постаратися їх розбити.
Після приготування пасту потрібно перекласти в тару і прибрати на зберігання в холодильник. За замовчуванням, термін її зберігання не повинен перевищувати 2 місяці.
Більшості дітей, та й дорослих, припаде до душі солодке арахісове масло. Досить намазати його на хліб, щоб отримати бутерброд для ідеального початку дня перед школою і роботою. В даному випадку рецепт арахісового масла в домашніх умовах доповнюється одним простим компонентом - медом. Для описаного розрахункової кількості знадобиться близько 30 грам.
Як зробити домашню арахісову пасту
Алгоритм приготування той же:
очистити і обсмажити горіхи, подрібнити, додати масло і сіль, перемішати, а потім мед. Якщо паста вийде дуже густий досить доповнити її ще однією ложкою олії.
Солодку пасту також можна зробити за допомогою цукрового сиропу. Для його приготування потрібно скоротити кількість масла до 2-3 ст.л., доповнити рецепт 30 мл води і 3-4 столовими ложками цукрового піску. При наявності готового сиропу в аналогічних пропорціях можна додати його.
Спробуйте рецепт печива з арахісової пастою >>
Для приготування шоколадного арахісового масла рецепт доводиться ускладнювати ще більше.
Для розкриття смаку всіх інгредієнтів у вишуканому поєднанні необхідні:
Спершу присмажується і подрібнюється арахіс. У розтопленому маслі розчиняється цукор і какао. Одержаний шоколад змішується з меленими горіхами і добре розмішати.
Перекласти в банку і зберігати аналогічно першому рецептом.
Зверніть увагу, що на відтінок продукту в даному рецепті впливає кількість какао порошку - чим більше, тим суміш темніше і гірше.
Ця арахісова паста своїми руками вигідно відрізняється від тієї, яка продається в супермаркетах. По-перше, вона зроблена з любов'ю, по-друге, в неї не додається синтетичних консервантів, по-третє, її можна використовувати для виготовлення домашніх цукерок. Такі натуральні цукерки досить солодкі, але не нудотні. Дуже добре, що вони підійдуть для харчування вегетаріанців, людей на посту.
Для рецепта арахісової пасти і цукерок з неї знадобиться:
Робиться густа арахісова паста так:
Щоб арахісове масло стало своєрідним джокером на кухні господині, потрібно підходити відповідально до його вибору. Звичайно, ідеальним варіантом буде приготування власної пасти, у якій дуже простий рецепт. А зараз мова піде про вибір якісного продукту при покупці:
В цілому, при виборі арахісового масла працює просте правило: чим натуральніше продукт, тим він корисніший.
Спробуйте справжню арахісове масло від кращих світових виробників !!
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua