Полезные материалы

Безвуглеводна дієта: користь і шкода для здоров'я

  1. Що уникати?
  2. Механізм дії безвуглеводної дієти
  3. Дієта і питний режим
  4. Шкода безвуглеводної дієти
  5. Скільки жити без вуглеводів?

Шкода і користь безвуглеводної дієти

дієта , Що виключає вуглеводи (карбо), популярна у спортсменів при сушінні тіла і нарощуванні м'язової маси. Вона призводить до зниження ваги (до 10 кілограмів) за три-чотири тижні. Слідом за спортсменами протеїнову дієту полюбили бажаючі схуднути за короткий термін, прибрати підшкірний жир, стати стрункішою, і при цьому не падати в голодний непритомність. При дотриманні безвуглеводних принципів харчування голодними ви не залишитеся. Дієтології дозволяють вживати протеїнові продукти, жири. Меню при такій дієті залишається привабливим для тих, що худнуть. Дозволено вживати:

  • мясні продукти;
  • рибу;
  • яйця;
  • молочні продукти;
  • горіхи, насіння;
  • деякі види фруктів (цитрусові, журавлина, смородина) і овочів (болгарський перець, кабачки, листя салату, пряні трави, артишоки).

Що уникати?

Шкода і користь безвуглеводної дієти   дієта   , Що виключає вуглеводи (карбо), популярна у спортсменів при сушінні тіла і нарощуванні м'язової маси

Ні вуглеводів! На безвуглеводної дієті.

Заборона стосується традиційного тріо: борошняне, солодке, крупи. При дієті без вживання вуглеводів дієтологи радять виключити з раціону крохмалисті овочі: картопля, буряк, морква, кукурудзу. Уважно читайте етикетки на знежирених продуктах. На маркуванні вказують цукор, крохмаль. У напівфабрикатах міститься крохмаль, ГМО. Ці ж інгредієнти присутні в промислових соусах, майонези.

Вуглеводи містяться в продуктах промислового виробництва, хоча вони не зазначені в складі на етикетці. При походах в магазин за продуктами пропонуємо «не вірити очам своїм», а включати аналітичне мислення, щоб не придбати їжу з вуглеводними добавками. Вуглеводними добавками грішать виробники ковбас, сосисок, паштетів, які не вказуючи кількість карбо в продукті.

Дієтології радять купувати охолоджене м'ясо, вироблене на приватних фермах, а не на промислових гігантах. Не купуйте жирне м'ясо для смаження, воно важко перетравлюється, викликає збої в роботі шлунково-кишкового тракту.

Важливо! При безвуглеводної дієті не регламентується кількість білкової їжі. Але рекомендуємо прислухатися до організму, щоб не завдати шкоди здоров'ю.

Механізм дії безвуглеводної дієти

Вуглеводи - головна їжа людини і тварин. При попаданні в організм вони розщеплюються в першу чергу, несуть клітинам глюкозу, яка відкладається в підшкірний жир. Потім настає час для білка і жирів. За рахунок кількості вуглеводів чергу до жирів може не дійти - вони відкладаються «про запас», викликаючи зайву вагу і непропорційну фігуру. У разі відмови вживати вуглеводи, на перший план виступає метаболізм білка і жирів. Жир, а не вуглеводи, стає будівельним матеріалом для клітин.

При безвуглеводної дієті знижується рівень глюкози, а, отже, інсуліну в крові. З енергообміну виключається інсулін, надлишок якого шкодить фігурі, викликає цукровий діабет.

Малий вміст глюкози веде до вироблення гормонів, що впливають на швидкість метаболізму:

  • дофаміну;
  • адреналіну;
  • глюкагону;
  • норадреналіну;
  • соматотропіну.

Швидкість обміну речовин підвищується під впливом гормонів - людина худне. Жир стає головним джерелом енергії. В організмі утворюються кетонові тіла, які живлять нервові клітини і знижують апетит. За рахунок зниження калорійності харчування відбувається скидання ваги.

Дієта і питний режим

Питного режиму при проведенні протеїнової дієти приділіть пильну увагу. Вода допоможе вивести не перетравлені залишки їжі, налагодити регулярний стілець, без запорів. Дієтологи радить виключити натуральну каву, що володіє сечогінною властивістю. Із сечею виводиться калій, що призведе до появи судом. Лікарі рекомендують щодня пити не менше двох літрів очищеної негазованої води, зелений чай без цукру. Забороняється вживати соки і фреші - в них міститься цукор, який підвищить глікемічний індекс. Не можна вживати дієтичні газовані напої. Дієтологи радять пити свіжовичавлені соки з дозволеного списку овочів.

Шкода безвуглеводної дієти

Дієти - стрес для організму, який звик отримувати з їжі будівельні та енергетичні матеріали: вуглеводи, білки, жири. Безвуглеводна їжа здатна завдати шкоди організму:

  1. Викликає запори. Щоб цього не сталося, рекомендуємо готувати салати з овочів з рослинним маслом.
  2. Перевантаження органів травлення. Викликається вживанням білкової і жирною їжею.
  3. Ризик сечокам'яної хвороби викликає надлишок білкової їжі.
  4. Підвищене навантаження на печінку. У здорової людини цей орган справляється з перебудовою обміну речовин. Якщо функція печінки знижена - не вдавайтеся до безвуглеводної дієті.
  5. Підвищується рівень холестерину в крові через вживання продуктів тваринного походження. Це призводить до серцево-судинних захворювань, атеросклерозу.

Лікарі відзначають, що при нестачі вуглеводів не виробляється потрібну кількість глюкози. Цукор доведеться виробляти м'язової тканини. Людина при цьому людина відчуває сонливість, апатію, м'язову слабкість, розлад травлення.

Скільки жити без вуглеводів?

Дієтологи радять використовувати дієту без карбо епізодично, три-чотири рази на рік. Тривалість: два-три тижні. Допускається протягом дієти вживати до 50 грамів вуглеводів калорійністю 250 одиниць.

Пам'ятайте! Нирки, мозок, червоні кров'яні тільця (еритроцити) використовують тільки глюкозу. Ця речовина поставляють в організм вуглеводи. Якщо цього не відбувається, знижується розумова і фізична працездатність.

No tags for this post.

Що уникати?
Що уникати?
Скільки жити без вуглеводів?