Полезные материалы

Біг на голодний шлунок вранці: користь чи шкода

  1. Користь ранкового бігу натщесерце
  2. Шкода від бігових тренувань на порожній шлунок
  3. Так чи можна бігати вранці на голодний шлунок?
  4. Відео. Чи варто бігати натщесерце?

Багато людей ведуть здоровий спосіб життя, особливо новачки, рано чи пізно задаються питанням, чи можна починати пробіжку на голодний шлунок саме вранці, і чи можна бігати на голодний шлунок в принципі. Адже навіть досвідчені спортсмени не завжди дають ствердну відповідь на настільки хвилює багатьох питання. Про всі нюанси, а також позитивні і негативні моменти зачіпають біг на голодний шлунок і піде мова в даній статті!

Про всі нюанси, а також позитивні і негативні моменти зачіпають біг на голодний шлунок і піде мова в даній статті

Користь ранкового бігу натщесерце

В силу фізіології нашого тіла, після пробудження від нічного сну, наш організм має мінімальні запаси глікогену, що в перебігу 15-30 хвилин виражається в сонливості і легкої загальмованості. Сам по собі, глікоген є найважливішим елементом, з якого наш організм черпає життєві сили, при його низькому вмісті, людське тіло шукає інші джерела поповнення енергії. Як правило такими джерелами є жирові відкладення, максимальне спалювання яких буде саме в ранні ранкові години, при інтенсивній кардіонавантаження до прийому їжі. Подібна закономірність обумовлюється стресовій стимуляцією, якій по суті і є ранковий біг натщесерце, саме біг спонукає наш мозок до активізації всіх можливих резервів, особливо жиру, який і грає роль альтернативного джерела енергії. Таким чином ставати видно незаперечна користь ранкових пробіжок до першого прийому їжі, людям, що мріють позбавитися від зайвої ваги викликана накопиченням як підшкірного так і вісцерального жиру.

Порада

Вранці бігати на голодний шлунок рекомендується людям з уповільненим метаболізмом. В такому випадку, організм звикає до подібного роду стресу і доводить спалювання жиру до автоматизму, запускаючи при цьому прискорений процес метаболізму. Прискорений метаболізм знижує схильність до ожиріння, в тому числі і накопичення вісцеральної жирової прошарку, покращує висновок з організму токсичних речовин і позитивно впливає на серцево-судинну систему.

Більш того, особам схильним до ожиріння, не рекомендується їсти перед пробіжкою ще і з тієї причини, що з'їдена їжа негайно провокує підвищену вироблення інсуліну, який в свою чергу гальмує розпад жирових клітин.

Більш того, особам схильним до ожиріння, не рекомендується їсти перед пробіжкою ще і з тієї причини, що з'їдена їжа негайно провокує підвищену вироблення інсуліну, який в свою чергу гальмує розпад жирових клітин

Також біг з ранку на голодний шлунок, рекомендований людям страждаючим депресивними розладами . Пов'язано це з підвищеним виробленням ендорфінів, що відповідають за гарний настрій і збільшують яскравість сприйняття життєвих подій. Більш того, регулярні бігові вправи допоможуть нормалізувати і спростити ранкові пробудження, а також дозволять спалювати зайві калорії протягом першої половини дня, в незалежності від роду діяльності людини.

Більш того, регулярні бігові вправи допоможуть нормалізувати і спростити ранкові пробудження, а також дозволять спалювати зайві калорії протягом першої половини дня, в незалежності від роду діяльності людини

Шкода від бігових тренувань на порожній шлунок

Біг натщесерце вранці, і в продовженні всього дня, строго заборонений людям з мінімальним вмістом жиру в своєму організмі, особливо це стосується спортсменів, активно нарощують суху м'язову масу і осіб страждають на дистрофію.

Дані обмеження обумовлені всі тієї ж ранкової нестачею гликогенових запасів, адже при відсутності жиру, організм буде змушений поглинати енергію з м'язової тканини, руйнуючи ваші м'язи Дані обмеження обумовлені всі тієї ж ранкової нестачею гликогенових запасів, адже при відсутності жиру, організм буде змушений поглинати енергію з м'язової тканини, руйнуючи ваші м'язи. Руйнування м'язів дає старт такому явищу як катаболізм, через якого підвищується вироблення кортизолу, одного з головних гормонів стресу. З особливою обережністю до бігу натщесерце зобов'язані ставитися люди з дистрофією, адже відсутність як жиру так і значущих м'язових обсягів, можуть позначитися на роботі серцево-судинної системи в цілому і серцевому м'язі зокрема.

Це важливо

Не рекомендується практикувати біг до прийому їжі і особам які мають проблеми з шлунково-кишкового тракту, особливо людям страждають виразкою шлунка. Пробіжка активізує обмін речовин, змушуючи організм витрачати неймовірну кількість калорій, викликаючи при цьому сильний апетит.

Саме апетит викликаний стресом від бігу, особливо в ранковий період , Сприяє виділенню шлункового соку, а якщо врахувати той факт, що шлунок порожній, сік починає впливати на наявну виразку і викликає її збільшення.
Саме апетит викликаний стресом від бігу, особливо   в ранковий період   , Сприяє виділенню шлункового соку, а якщо врахувати той факт, що шлунок порожній, сік починає впливати на наявну виразку і викликає її збільшення
Біг натщесерце повинен проходити в спокійному ритмі, сама пробіжка не повинна тривати більше 30 хвилин . В іншому випадку, ви нівелюєте всі корисні переваги, і на протязі регулярних виснажливих занять без попереднього прийому їжі, ваш організм ризикує увійти в перетренированность, яка загрожує занепадом сил, зниженням життєвого тонусу, стрибками артеріального тиску і подовженим періодом відновлення після фізичних вправ. Дане правило стосується перш за все людей, що займаються силовими тренуваннями і працюють на виснажливих фізичних роботах.

Це цікаво

Так чи можна бігати вранці на голодний шлунок?

Так чи можна бігати вранці на голодний шлунок

Бігати на голодний шлунок, особливо в ранкові години, корисно лише людям, які мають намір схуднути, або особам з повільним метаболізмом, що обмежує їх в харчуванні і створюючи сприятливий грунт для набору жирової маси. Більш того, такі люди повинні займатися пробіжкою натще не більше 30 хвилин в день, і повинні пам'ятати, що спалювання калорій буде відбуватися всю першу половину дня, і немає необхідності виснажувати себе вартовими марафонами, ризикуючи зашкодити серцю і увійти в перетренированность.

Навпаки, спортсмени з великою м'язовою масою повинні забути про бігові тренування до прийому їжі, проте перший сніданок потрібно обмежити 200 грамами молочних, або інших білкових продуктів. Це дасть вам необхідний запас поживних речовин, виключить можливість поглинання організмом власної мускулатури, і підготує шлунково-кишковий тракт до перетравлювання основної їжі, яка повинна бути з'їдена не раніше ніж через пів години після закінчення бігу.

Худі бігуни перед пробіжкою повинні випити склянку кефіру, також допускається слабка кава, або чай, який дасть вашому тілу необхідні вуглеводи. Тим самим, ви мінімізуєте дію катаболізму на ваші і без того невеликі м'язи, а також забезпечите своє серце від перевтоми і уникнете можливість його атрофії в слідстві регулярної ранкової навантаження суміщеної з нестачею поживних речовин.

Відео. Чи варто бігати натщесерце?


Матчак Леша [Alex7877]

Чи варто бігати натщесерце?
Чи варто бігати натщесерце?