Полезные материалы

Червона квасоля: користь і шкода для організму людини

  1. Склад і чудові властивості
  2. Чим допоможе жінкам
  3. Для дітей
  4. Допомога діабетикам
  5. Протипоказання
  6. Як варити червону квасолю?
  7. Як готувати червону квасолю
  8. Лобіо з червоної квасолі з волоськими горіхами
  9. Салат з червоною квасолею і куркою

Червона квасоля є культуру з сімейства бобових, відому людині ще з прадавніх часів. Користь і шкода квасолі для людського організму давно вивчені. Це дуже смачний і ситний продукт, який є багатим джерелом рослинного протеїну, який відмінно засвоюється, і майже не має протипоказань.

Склад і чудові властивості

Склад і чудові властивості

Понад 7 тисяч років тому її вирощували і готували в Південній Америці. З тих пір ця рослина поширилося по всьому світу, займаючи гідне місце в кухні багатьох народів.

Боби відмінно підходять для салатів, є основою надзвичайно цікавих супів і гарнірів. Їх головною перевагою є те, що після термічної обробки і консервування вони практично не втрачають своїх корисних властивостей.

Будь сорт цього продукту корисний для організму людини. Однак саме червона квасоля завдяки унікальному хімічному складу приносить здоров'ю більше користі, ніж інші сорти. Її вітамінний і мінеральний склад включає майже всі необхідні людському організму речовини.

Склад червоної квасолі забезпечує відмінні смакові якості, поживність і лікувальний ефект. Кожен компонент в складі корисний для людини.

Кому і чим корисна червона квасоля? Фахівці приписують їй такі властивості:

  1. Велика кількість вітамінів групи В зміцнює імунітет, підвищуючи стійкість організму до збудників різних захворювань.
  2. Багато клітковини (в 100 грамах продукту міститься добова норма), яка оздоровлює кишечник, налагоджує регулярний стілець, очищає стінки кишечника від шлаків і токсинів. Це є профілактикою онкологічних захворювань.
  3. У червоних бобах багато заліза, вони піднімають гемоглобін і тому показані до вживання при залізодефіцитної анемії . Продукт покращує якість крові і активує кровотік.
  4. Регулярне вживання червоної квасолі допоможе розчинити камені в нирках. Шкірка має помірну сечогінну дію і нормалізує роботу всіх органів сечостатевої системи.
  5. Корисні властивості червоної квасолі обумовлені, в тому числі і змістом в ній незамінних амінокислот.
  • Триптофан надає благотворну дію на нервову систему, зміцнює сон і проганяє депресію.
  • Лізин запобігає розвитку злоякісних процесів, захищає організм від вірусів, знищує кишкові інфекції.
  • Тирозин потужний антиоксидант, регулює роботу ендокринних залоз і контролює вагу.
  • Гістидин допомагає в боротьбі з анемією, підтримує нормальну роботу слухового нерва і корисний для суглобів.
  • Ще одна амінокислота в складі бобової культури допомагає підтримувати здоров'я і красу жінок. Це аргінін.
  1. У ній багато міді, калію, магнію, фосфору, натрію. Ці мінерали збагачують кров киснем і забезпечують всі важливі процеси життєдіяльності.
  2. Червоні боби в помірній кількості слід вживати людям, у яких проблеми з шлунково-кишкового тракту. Вони збільшують вироблення шлункового соку і відновлюють обмін речовин.

Чим допоможе жінкам

Чим допоможе жінкам

Користь червоної квасолі для жінок пояснюється її компонентами. Що міститься в ній аргінін сприяє нормальній роботі репродуктивної системи жінки. Ця ж речовина входить в склад колагену , Що відповідає за красу і молодість шкіри.

Корисна червона квасоля при схудненні, що також потрібно взяти на замітку представницям прекрасної статі. Існує чимало дієт, в основі яких лежать страви з квасолі. Дієтологи люблять цей продукт за низьку калорійність і високий вміст рослинного білка. Порція бобів відмінно насичує і надає організму енергії, не додаючи при цьому зайвих кілограмів і сантиметрів.

У 100 грамах свіжої червоної квасолі міститься 92 ккал, калорійність консервованої, не набагато відрізняється від свіжої і становить 99 ккал.

Незамінний помічник цей продукт в догляді за шкірою. Регулярне вживання квасолевих страв перетворює шкіру, роблячи її здоровою і чистою. Дрібні зморшки розгладжуються, поліпшується колір обличчя. Боби можна не тільки їсти, а й застосовувати у вигляді масок.

У домашній косметології використовують такі маски на основі цього продукту:

  • 2 ст. л. відварених бобів дрібно розтирають, змішують з 1 ст. л. соняшникової олії при сухій шкірі і ложкою кефіру при жирній.
  • У суміш додають 1 ст. л. соку лимона.
  • Все добре перемішують і наносять на обличчя.
  • Живильну маску залишають на обличчі хвилин 20, після чого змивають водою.
  • Після маски можна використовувати крем для обличчя.

Інший рецепт:

  • 2 ст. л. розтертої квасолі змішують з 1 ст. л. сиру і 1 ст. л. подрібненої м'якоті свіжого огірка.
  • Маску наносять на обличчя і шию на 15 хвилин.
  • Змивають теплою водою, попередньо знявши ватним диском.

Маска освітлює, очищає і омолоджує шкіру.

Корисна червона квасоля при вагітності, особливо для тих жінок, які з яких-небудь причин не їдять м'ясо. Боби заповнять нестачу тваринного білка, забезпечивши організм майбутньої мами більш цінним рослинним протеїном.

Включення квасолі в раціон вагітної жінки дозволить зменшити набряки або позбутися від них. Цей продукт зменшує прояви токсикозу, а клітковина в його складі запобігає у вагітної запори.

Незважаючи на здатність підвищувати газоутворення, червона квасоля при грудному вигодовуванні не протипоказане. Але якщо малюка часто мучать кольки, боби в раціон годуючої мами краще не включати. Після досягнення дитиною 4-місячного віку продукт вводять потроху, стежачи за реакцією дитини. Якщо ніяких негативних реакцій не було, можна урізноманітнити меню мами цим надзвичайно корисним продуктом.

Для дітей

Для дітей

Не доводиться сумніватися в тому, що червона квасоля дітям корисна. Однак слід дотримуватися рекомендацій щодо введення бобів в раціон дітей:

  • Вперше дати спробувати зрілу квасоля малюку можна після того, як йому виповниться 2 роки. Лікарі вважають, що саме до цього віку кишечник дитини готовий до перетравлювання подібної їжі. Після квасоляного страви необхідно поспостерігати за реакцією дитини на новий продукт. Якщо з'явилося здуття, з вживанням квасолі доведеться почекати ще якийсь час.
  • Для кращого засвоєння дітям рекомендується готувати квасолеві пюре.
  • Порція бобів для дитини повинна дорівнювати 100 грамам, а страви з неї можна пропонувати тільки один - два рази на тиждень.

Допомога діабетикам

Червона квасоля при діабеті принесе відчутне покращення в самопочутті людей, які страждають на діабет обох типів. Для вживання підходять будь-які сорти червоної квасолі в будь-якому вигляді. Корисні дії червоних бобів:

  1. Клітковина стабілізує рівень цукру в крові.
  2. Багатий білком продукт допоможе в боротьбі із зайвими кілограмами хворим, у яких діабет 2 типу.
  3. Що міститься в квасолі цинк бере участь у виробленні інсуліну, спонукаючи до вироблення гормону підшлункову залозу.

Таким чином, регулярне вживання страв з червоної квасолі при діабеті сприяє зниження рівня цукру , Зменшення ваги і поліпшення стану в цілому.

Протипоказання

Протипоказання

При всіх корисних властивостях червоної квасолі, до її вживання є деякі протипоказання. Забороняється, їсти сиру квасолю. У ній міститься гемаглютинін - токсична речовина, яка викликає біль в животі, блювоту і діарею. Тому перед вживанням боби повинні варитися не менш 45 хвилин.

Червоні боби не можна їсти людям, у яких виявлено такі захворювання:

  • коліт;
  • гастрит;
  • холецистит;
  • подагра;
  • хвороби печінки;
  • виразка 12-палої кишки або шлунка;
  • нефрит.

Вживання квасолевих страв може спровокувати загострення цих захворювань.

Літнім людям рекомендується обмежити вживання червоної квасолі. Це обумовлено зниженням їх ферментативної здатності, що призведе до проблем з переварюванням бобів.

Дітям до 12 років також не слід давати квасоля часто. У них ще недостатньо дозріла слизова оболонка травних органів, в зв'язку з чим не може розщеплення грубої клітковини.

Щоб не провокувати негативну реакцію на червоні боби, краще не купувати консервований продукт з добавками, а приготувати його будинку. Для зменшення небажаного наслідки у вигляді газоутворення в воду для замочування кладуть ложку соди, а при варінні додають кріп.

При правильному і помірному споживанні квасоля принесе організму тільки користь.

Як варити червону квасолю?

Щоб отримати якомога більше користі, потрібно знати, як правильно приготувати червону квасолю. Для початку потрібно вимочити в воді. Замочувати необхідно не тільки для того, щоб зварилася. Цей захід допомагає організму легше засвоїти приготований продукт.

Ретельно промиту теплою проточною водою квасолю замочують у воді в співвідношенні 1: 2 цієї статті не довше 7-8 годин, інакше почнеться процес бродіння. У жарку пору року замочувати краще в холодильнику!

Набряклий продукт перед варінням ще раз промивають. Спочатку вода повинна покривати квасоля на кілька сантиметрів. В процесі доливають необхідну кількість. Солити боби краще на початку варіння, тоді вони збережуть свою форму.

Час готовності залежить від терміну зберігання: молода звариться швидше. Варити боби рекомендується на слабкому вогні, не закриваючи щільно кришку.

Як готувати червону квасолю

Рецепти з червоною квасолею включають найрізноманітніші страви: супи, салати, пюре, рагу, лобіо і інші. Одним з достоїнств бобів є хороша сполучуваність з багатьма продуктами. Додаючи відвареної або консервований продукт, можна приготувати різні смачні страви.

Лобіо з червоної квасолі з волоськими горіхами

Лобіо з червоної квасолі з волоськими горіхами

  • Стакан червоних бобів замочують на ніч в теплій воді, бажано в скляному посуді або з нержавіючої сталі.
  • Відварити до готовності.
  • На сковороді розтопити 2 ст. л. вершкового масла. Кинути туди половину чайної ложки коріандру.
  • Відразу після цього в сковороду покласти дрібно порізану цибулину і обсмажити.
  • Готовий лук змішати з квасолею, половиною склянки порубаних волоських горіхів, туди ж додати 5 зубчиків подрібненого часнику.
  • порубати свіжу кінзу , Посолити і поперчити за смаком. Все перемішати. Блюдо готове!

Салат з червоною квасолею і куркою

  • Відварити 300 грамів курячої грудки, нарізати дрібними кубиками.
  • 150 грамів твердого сиру натерти на тертці.
  • 2 маринованих огірочка також нарізати кубиками і відправити до решти інгредієнтів.
  • Видавити один зубчик часнику.
  • У салат додати 300 грамів солодкої консервованої кукурудзи і 200 грамів червоної консервованої квасолі.
  • Добре перемішати всі інгредієнти і заправити салат майонезом.

Пісний суп із червоної квасолі

  • Півтора склянки червоних бобів замочити на 5-6 годин у холодній воді.
  • Відварити до готовності.
  • Очистити і дрібно нарізати одну цибулину і одну моркву, обсмажити овочі на рослинному маслі.
  • У каструлю з квасолею додати нарізану невеликими кубиками 2 -3 картоплини.
  • Додати в суп обсмажені овочі, сіль і перець за смаком, зелень і дати покипіти ще 10 хвилин.
  • Вимкнути вогонь і дати страві настоятися під кришкою ще хвилин 10. Смачний і низькокалорійний суп готовий.

Страви з червоної квасолі урізноманітнюють меню і зроблять його здоровим і поживним.

Про користь і шкоду зеленого горошку читайте тут .

Будьте здорові!

Кому і чим корисна червона квасоля?
Як варити червону квасолю?