Полезные материалы

Мелатонін: користь і шкода. Таблетки, капсули, краплі

  1. шкода мелатоніну

18 травня 2017 р

18 травня 2017 р

Перш ніж докладніше говорити на тему мелатонін : Користь і шкода, слід розібратися, що ж собою являє ця речовина. Даний гормон виробляється епіфізом в нормальному режимі. Його основним завданням є управління циклом сну і неспання людини, втім, це не єдиний його ефект. Максимальна активність виробництва мелатоніну доводиться на темний час доби, а якщо точніше, то сімдесят відсотків його добової норми виробляється саме вночі, коли людина спить. Пік секреції доводиться на проміжок часу між північчю і п'ятою годиною ранку. Порушення ж виробництва мелатоніну призводить до появи безсоння, а також до загального зниження якості сну. Користь і шкода мелатоніну добре вивчені, так що їх можна розглянути детальніше.

  • Антиоксидантний ефект. Мелатонін є один з найсильніших відомих антиоксидантів, що пригнічують і виводять вільні радикали з організму, тим самим забезпечуючи надійний захист клітин від їх руйнівного впливу.
  • Захист від появи злоякісних пухлин. Гормон є одним з сигналізаторів для нервової системи про появу мутованих і видозмінених клітинних утворень. Крім того, він і сам здатний з ними боротися на початкових етапах.
  • Мелатонін є ефективним імуномодулятором, який активізує природні захисні функції організму.
  • Гормон знижує рівень тривожності, а також в цілому покращує емоційний фон. У стресових ситуаціях мелатонін знижує рівень адреналіну, а також ряду інших гормонів, що забезпечує сильне антистресову дію. Також він сприяє виробництву серотоніну.

Крім усього іншого, мелатонін є м'яким, але ефективним снодійним засобом, який допомагає швидше засипати, а також підвищує загальну якість сну, так що вранці не виникає відчуття помятости і розбитості. Найбільш поширена дозування фармакологічних засобів з мелатонином становить 3 мг. і 5 мг. Серед відомих продуктів можна порадити такі як NOW Melatonin 3 мг. (180 капс.) і Natrol Melatonin 5 мг. (60 таб.) . Продукти при цьому не викликають ефекту звикання і скасування, після припинення їх прийому.

шкода мелатоніну

При проведенні досліджень впливу цього гормону проводилися тести на багаторазове перевищення дозування. При цьому у здорової людини навіть стократна порція не викликає ніяких побічних ефектів, в тому числі і в тривалій перспективі. Однак, це ще не означає, що можна бездумно вживати такі препарати як Мелаксен і його аналоги.

Невеликий відсоток людей, які брали препарати для поліпшення сну з мелатонином все ж стикається з невисокою його ефективності, через що сон залишається поверхневим з частими пробудженнями і, як наслідок, на ранок зберігається відчуття розбитості і втоми. Також у вкрай малому відсотку випадків з'являлися такі побічні ефекти, як головний біль, дискомфорт у животі і зниження настрою. Алергічні реакції не спостерігалися, так як сучасні препарати містять у собі мелатонін в синтезованому лабораторним методом вигляді. Також не було відзначено і ніяких серйозних негативних впливів на організм людини.

Вживання препаратів з мелатонином без попередньої консультації у лікаря протипоказано вагітним і годуючим жінкам, особам, які страждають депресивними станами, хворим на епілепсію, і дітям у віці до дванадцяти років.

Відео: Допінг без купюр - Мелатонін