Дорогі друзі! Будьте в курсі останніх новин по дієтології! Отримуйте нові поради з правильного харчування! Чи не пропускайте нові програми, уроки, тренінги, вебінари! Давайте стройнеть разом, адже разом легше! Для цього залиште свої контактні дані і Ви не пропустите нічого нового і цікавого. БУДЬ В КУРСІ!
Рибу поряд з овочами можна назвати королевою будь-якого дієтичного столу! Так, в морській рибі цілий ряд вітамінів і мінералів: вітаміни групи В, вітаміни А, Д, йод, фосфор, марганець, калій, магній, натрій, фтор, мідь, залізо, цинк. А найцінніше - це вміст поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6. Те, чого нашому організму катастрофічно не вистачає. Те, без чого походить і бути здоровим практично неможливо!
Риба поряд з м'ясом і молочними продуктами є продуктом білковим. Однак білок риби містить менше волокон, він більш «ніжний», а тому засвоюється набагато краще. Білок риби - на 98%, м'яса - 88%. Крім того, для перетравлення білка риби організму потрібно набагато менше часу (про час перетравлення продуктів читайте тут).
Ми говорили про те, що для схуднення та оздоровлення органів травлення, слід білкову та вуглеводну їжу вживати окремо. Іншими словами м'ясо потрібно їсти з овочами без вуглеводного гарніру, а крупи і борошняні вироби без м'яса. Однак риба - це виняток із правил. Її ви можете їсти з будь-вуглеводною їжею: макаронами, гречкою, рисом, картоплею, не кажучи вже про сочевиці, гороху, квасолі, нуте (продуктів з великим вмістом рослинного білка). Вся справа в жирі, що міститься в рибі - омега-3 і омега-6. Ці ненасичені жирні кислоти переважають в рослинних жирах. А вуглеводи як раз і поєднуються з рослинними жирами. У такому поєднанні вони легко засвоюються і при помірному вживанні не викликають ожиріння. Саме тому ви спокійно можете вживати рибку з гарніром. Однак не забувайте, що в цьому прийомі їжі не повинно бути тваринних жирів. Якщо ви тільки починаєте розділяти білкову та вуглеводну їжу, то саме риба допоможе вам поступово відмовитися від звичного поєднання м'яса і гарніру.
На це питання відповісти неможливо, тому як будь-яка риба корисна. Це відноситься і до прісноводної річковий, і ставкової рибку. Безумовно морська риба корисніше, а жирна ще корисніше.
Жирна риба джерело ненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6, які дають красу нашої шкірі, волоссю, нігтям, містять в порядку серце, судини, знижують рівень поганого холестерину, налагоджують роботу кишечника. До жирним сортам риби відносяться форель, сьомга, оселедець, скумбрія, тунець. З річкових - короп, білий амур.
Інша риба відноситься або до среднежірним: морський окунь, судак, ставрида, горбуша, нежирна оселедець, або до нежирним: хек, минтай, судак і т.д.
Досить вживати 2 рази на тиждень жирну рибу, в інші дні - нежирну. Це якщо ви любите рибу. Якщо ж ви тільки починаєте її любити, то 2 рази в тиждень вживання будь-якої риби піде вам на користь!
Вся справа знову в риб'ячому жирі - омега-3 і омега-6. Ненасичені кислоти омега-3 беруть участь в спалюванні підшкірного жиру. Згадайте про користь олії насіння льону , Багатого саме цієї жирними кислотами.
Крім того, риба допоможе хоча б частково відмовитися від м'яса, а значить полегшить травлення і позбавить від поглинання надлишків тваринних жирів, що містяться в м'ясі. Наприклад, вечеря, що складається з овочевого салату і запеченою червоної риби стане відмінним завершенням дня: корисним і дієтичним! Будьте здорові і приємного апетиту!
Автор статті: Олександра Петровічева (психолог-дієтолог) . Я допомагаю людям знаходити стрункість, вчу правильно харчуватися, позбавлятися від пристрасті до солодощів, переїдання та психологічної залежності від їжі.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua