Полезные материалы

Шкода магнітного телефону

  1. Природа впливу електромагнітного випромінювання телефону на мозок
  2. Що робити щоб знизити шкоду від електромагнітних випромінювань мобільного телефону?

Мобільний телефон обмінюється радіосигналами з найближчою станцією стільникового зв'язку Мобільний телефон обмінюється радіосигналами з найближчою станцією стільникового зв'язку. Якщо станція розташована десь далеко, і потужність її невелика, то мобільний телефон нам доводиться міцно притискати до вуха. Відповідно, поряд з нашим мозком знаходиться постійно діючий випромінювач мікрохвильової енергії. Тієї самої мікрохвильової енергії, яка в лічені хвилини може закип'ятити воду в мікрохвильової печі - це електромагнітні випромінювання тієї ж природи, навіть майже того ж діапазону.

Потужність нашого телефонного апарата не настільки велика, щоб можна було в короткий час очікувати будь-яких патологій мозку. Чим далі йде прогрес, тим менша потужність потрібна, щоб апарат зв'язався з найближчою станцією стільникового зв'язку. І, тим не менш, відносно незначна потужність сигналу «компенсується» тривалим часом перебування цього джерела сигналу поруч з головним мозком. Я підкреслюю: з головним мозком. Багато досліджень показують пригнічуючий вплив електромагнітного випромінювання на весь організм в цілому, але для нас важливий саме головний мозок, тому що саме він знаходиться поруч з апаратом стільникового зв'язку. А адже саме мозок - найскладніше, унікальне творіння природи, яке відповідає за всі процеси в нашому організмі.

Природа впливу електромагнітного випромінювання телефону на мозок

Вплив електромагнітного випромінювання на мозок відбувається на всіх рівнях: від клітинного і молекулярного до нейронного, від порушення порядку синтезу білків в клітинах до спотворення сигналів, якими обмінюються клітини мозку між собою. В останні роки проведені численні дослідження, що показують, як впливає стільниковий зв'язок на наш організм в цілому саме через вплив на головний мозок. Література з цього питання займає багато сторінок, і навіть цілі книги.

Електромагнітне випромінювання завжди вважалося фактором підвищеної небезпеки. У всіх радянських НДІ, що працюють з СВЧ-апаратурою, співробітникам завжди давали «молоко за шкідливість», надавали додаткові відпустки і пільги, побічно підтверджуючи тим самим, що електромагнітне випромінювання СВЧ-діапазонів істотно пригнічує діяльність людського організму. Найнеприємніше, що це випромінювання може не проявляти себе безпосередньо як, наприклад, тепловий удар або потужна доза радіації. Але вона має здатність накопичуватися і впливати на нас через місяць, через п'ять років ... І навіть впливати на наше потомство!

Реальне поширення мобільного зв'язку почалося лише кілька років тому. Навіть в 1997 році мобільний апарат був ще великою рідкістю. Ніхто в ті часи не міг очікувати, що стільниковий телефон стане приналежністю школяра, дитини, студента, домогосподарки, жінки похилого років. Жоден з футурологів не міг передбачити таке активний розвиток стільникового зв'язку. І люди не були готові до того, що це явище, з екзотичного, набуде масового характеру.

В останні роки вивчення проблем, пов'язаних з впливом стільникових телефонів на організм людини, ведеться досить серйозно. Як тільки була усвідомлена небезпека, відразу ж стали пропонуватися засоби боротьби з нею. Зручність мобільного телефону безсумнівно. Ми не можемо сьогодні відмовитися від нього, як не можемо відмовитися, наприклад, від автомобіля, не дивлячись на те, що кожен рік на наших дорогах під колесами гинуть десятки тисяч людей. Але це не означає, що ми не повинні вживати заходів безпеки і намагатися позбавити себе від несприятливих факторів даного явища.

повернутися до змісту ↑

Що робити щоб знизити шкоду від електромагнітних випромінювань мобільного телефону?

Є різні прилади / пристрої щодо зменшення шкідливого впливу від мобільника. На скільки вони корисні мені важко судити, читайте розбирайтеся самі. Велика частина точно шарлатанство. Як мінімум потрібно дотримуватися простих і легких у виконанні правил:

1. Чітко усвідомлюйте, що стільниковий телефон шкідливий для здоров'я.

2. Якщо є можливість прибрати мобільник подалі від себе, використовуйте її. Наприклад, ввечері після роботи телефон можна покласти подалі від себе, а краще в іншій кімнаті.

3. Чоловіки, не треба носити телефон в кишені брюк, поруч з найважливішим органом. Купіть штани з кишенями в області коліна, куртку з кишенею на лікті, купіть чохол, який дозволяє кріпити мобільник на руці, покладіть у валізу. Загалом в ваших інтересах проявити кмітливість, щоб зайвий раз не опромінювати, то що всі ми так цінуємо.

4. Вагітні дівчата і їхні чоловіки, коли я бачу матусю з мобільником висить на животі, сльози навертаються. Не хочу навіть щось тут писати, просто включите мозок.

5. Не потрібно класти телефон під подушку, щоб зручніше було будильник вимикати, краще купіть дешевий будильник. Ну адже самі подумайте, навіщо вам джерело електромагнітного випромінювання, який опромінює ваш мозок протягом робочого дня, ще й вночі так поруч з головою.

6. Вам не доведеться заряджати мобільний телефон вночі на тумбочці біля ліжка теж необов'язково, якщо є ще інші розетки подалі.

7. Просто іноді замислюйтесь про те, що мобільник небезпечна штука, яка приносить не тільки пряма шкода своїм випромінюванням, але і викликає своєрідну психологічну залежність. Так що хоча б відпочивайте від нього частіше, відмовитися взагалі в наші дні навряд чи вийде.

Це може Вас зацікавити:

Коли сидіння за комп'ютером може принести шкоду здоров'ю ?

Також цікавий таке питання: а чи є у Вас вдома тефлоновая сковорідка? Ви знаєте що за певних умов тефлон може завдавати шкоди вашому організму або вбити домашнього улюбленця?

Сказати "Дякуємо":

Також цікавий таке питання: а чи є у Вас вдома тефлоновая сковорідка?