Полезные материалы

Стевія цукрозамінник | Користь, шкода, застосування, історія

Але я
16

Автор: Антон Романчук; / Переглядів: 253 989

Вітаю вас шановні читачі! Хто-небудь з вас чув про таку солодку траву під назвою - стевія ?! Якщо немає - то прочитайте цю статтю обов'язково! Чому я так кажу? Та тому що всім відомий цукор потихеньку вбиває вас зсередини! Скільки ви хочете прожити? - 90, 80, 50, 60 років ... вибирати вам, тому що сьогодні в світі досить корисних натуральних продуктів, якими можна замінити багато шкідливі, як, наприклад, цукор, і продовжити своє життя! Пам'ятайте: знання - це сила! Тепер і ви будете знати про стевію, головне застосувати цю інформацію. Ваш організм - це ваш найголовніший актив! Ви повинні давати йому краще, що є в природі! Я витратив багато часу і сил, щоб відшукати матеріал для цієї статті, постарався викласти його в зручній формі і повному обсязі, щоб у вас не залишалося питань, а також сумнівів, що stevia - це найкраща насолода в світі!

Я витратив багато часу і сил, щоб відшукати матеріал для цієї статті, постарався викласти його в зручній формі і повному обсязі, щоб у вас не залишалося питань, а також сумнівів, що stevia - це найкраща насолода в світі

Чим же так шкідливий цукор?

Лаконічно і прямо в точку заявив відомий доктор медичних наук, дієтолог Роберт Аткінс про шкоду цукру: «ніщо в історії людства не викликало більше хвороб, ніж уміння очищати сік цукрової тростини до білого цукру». Цукор, він же сахароза - це міна уповільненої дії. Фізіологічна норма споживання цукру становить 50 г на добу на дорослу людину з урахуванням всіх джерел: цукерок, солодощів та іншого. У Росії за фактом ця цифра: 90 г на добу, а в США все 150 г в добу! Сформоване надмірне його споживання викликає безліч захворювань. Зношується інсулярного апарат підшлункової залози, руйнується сполучна тканина організму, погіршуючи тим самим стан шкіри, кісток, зубів, а що найважливіше судин! Як наслідок: інсульт, гіпертонія, інфаркт, карієс, гіпо- та гіперклікемія, цукровий діабет. Не відразу, все йде поступово, повільно, але вірно! Цукор - це ще й порожні вуглеводи, які миттєво всмоктуються, а їх надлишок перетворюється в жир, викликаючи тим самим повноту і ожиріння. Дієтологи з Данії вже давно прирівняли його до «м'яким» наркотикам, за рахунок подвійного ефекту: 1) смак солодкого стимулює вироблення ендорфінів (гормонів радості); 2) цукор вбудовується в систему організму, викликаючи ще більше бажання його використати. Я вже не кажу, що цукор - це улюблена живильне середовище для грибів і паразитів, одні з яких за останніми даними присутні більш ніж у 70% населення російських громадян.

Який вихід знайшовся?

Саме тому люди стали шукати інші джерела солодкого, створювати штучні цукрозамінники, які, безумовно, не позбавлені недоліків. І серед усього розмаїття в цій сфері на вершині п'єдесталу варто натуральний природний замінник цукру - медова трава Стевія. Японці, як завжди передовики в області здоров'я, найперші почали використовувати медову траву і її солодкі екстракти в харчуванні, і сьогодні весь світ починає дізнаватися про неї і поступово замінювати нею звичайний цукор і штучні цукрозамінники.

Що ви дізнаєтеся в цій статті?

  • Все, що відомо на сьогодні про цю рослину - Stevia rebaudiana
  • Чому її визнали найкращим цукрозамінником?
  • Якими корисними властивостями вона володіє?
  • Чи може вона завдати шкоди вашому здоров'ю?
  • Чого слід знати при покупці стевіозіда?
  • Косметичне застосування медової трави.
  • Як застосовувати, кулінарні рецепти, історія, досвід і практика застосування в інших країнах.
  • Порахуємо, наскільки вигідно замінювати нею цукор?

Що таке стевія?

Являє собою багаторічна трав'яниста рослина, а якщо говорити по-простому, невеликий кущик з прямостоячими стеблами і листям на них. Відоме вже більше 1500 років індіанцям Південної Америки, і порівняно недавно всьому світу. Висота стебел від 60 см до 1 м. Стебла відмирають щороку і з'являються нові. На стеблах розташовані листочки дрібні і численні. З одного куща можна зібрати від 600 до 1200 листів, в яких і полягає солодка цінність цієї рослини.

З одного куща можна зібрати від 600 до 1200 листів, в яких і полягає солодка цінність цієї рослини

Де росте?

Природний ареал зростання медової трави, або як її назвали індіанці Гуарані, «ka'a he'ê», досить вузький: в основному це Північно-Схід Парагваю і суміжні частини Бразилії, зокрема високогірний притока річки Парани. Звичайно, після того, як про її чудових властивостях дізнався весь світ, в Парагваї, та й у багатьох країнах з відповідним кліматом, її стали вирощувати на спеціальних плантаціях промисловими обсягами. Факт природного зростання в високогір'ї дозволяє пристосовуватися до великих температурних перепадів, що дало можливість вирощування стевії практично у всіх країнах Південно-Східної Азії, включаючи: Китай, Тайвань, Корею і Малайзію, а також в Японії, США, Канаді, Ізраїлі та навіть на Україні . До речі, Китай і тут встиг виділитися, ставши одним з найбільших експортерів екстаркта стевії.

Створена їй комфортні умови, можна виростити її де завгодно, головне врахувати: постійну вологість грунту, підвищену вологість повітря і температуру не менше 15 ° С. Звичайно, цього ще не достатньо, щоб отримати солодкий урожай, але тим не менше - це основні вимоги. Ви і самі можете виростити її у себе на підвіконні.

Ви і самі можете виростити її у себе на підвіконні

Сьогодні відомо більше 80 видів стевії, які ростуть в Північній Америці, а також близько 200 видів, що виростають в Південній Америці. Але тільки Stevia rebaudiana і ще два інших, але правда вже вимерлих виду, мали природну солодкість, завдяки якій і прославилося ця рослина.

Чому її визнали найкращим цукрозамінником?

Листя стевії (які, до речі, мають найбільшу насолоду безпосередньо перед початком цвітіння) мають солодкість в 10-15 разів більшу, ніж у сахарози! Це пояснюється вмістом цінних речовин, які є тільки в ній і ніде більше: це дітерпеновие глікозиди, основні з яких стевіозід і ребаудіозіди (див. Таблицю №1). У чистому вигляді вони мають солодкість в 150 - 300 разів сильніше, ніж у сахарози! На відміну від останньої відчуття солодкого смаку настає повільніше, але триває довше. При цьому солодкі речовини стевії характеризуються неймовірно малою, практично нульовою калорійністю, а також легким антибактеріальну дію.

При цьому солодкі речовини стевії характеризуються неймовірно малою, практично нульовою калорійністю, а також легким антибактеріальну дію

Таблиця № 1: Зміст дітерпенових глікозидів в листі медової трави

дітерпеновий глікозид

Відносне% вміст в сумі

Стевиозид

60

ребаудіозіди А

30

ребаудіозіди В

4

ребаудіозіди З

0.5

ребаудіозіди D

0.5

ребаудіозіди E

4

Стевіолбіозід

0.5

Дуклозід А

0.5

Всі перераховані вище дітерпеновие глікозиди, зважаючи родинними речовинами, отримали загальну назву - «стевіозид». Сьогодні існує кілька методів екстрагування (виділення) цих речовин з листя рослини, які дозволяють отримувати придатний для використання цукрозамінник - порошок «стевіозид». Він володіє следущую властивостями:

  • неймовірна насолода - в 150-300 разів солодше цукру;
  • практично нульова калорійність (для прикладу 100 г цукру - 387 кКал, а в 100 г сухої медової трави - 18кКал, тобто в 21,5 разів менше. В сухому екстракті ≈ 0 кКал);
  • 100% натуральний продукт;
  • на відміну від цукру, не є їжею для бактерій і паразитів, а навпаки мають протигрибкової та антибактеріальну активність;
  • не викликає викид інсуліну, тому що не змінює рівень глюкози в крові, а нормалізує його;
  • нешкідливість при тривалому вживанні (що доведено тисячолітнім досвідом застосування плем'ям Гуарані і також найсерйознішими дослідженнями, проведеними в Японії);
  • хороша розчинність в воді;
  • стійкість до високих температур і впливу кислот і лугів, що дає можливість застосування в кулінарії;
  • мала дозування в зв'язку з високим коефіцієнтом солодощі;

Ще деякі корисні властивості глікозидів в складі медової трави:

Два з восьми дітерпенових глікозиду містять легкопенящіеся в воді речовини під назвою сапоніни, що володіють поверхневою активністю (від лат. Sapo - означає мило). За рахунок цього вони мають гомеопатичним дією і сприяють відкашлюванню мокротиння; посилення секреції шлунка, що викликає собою посилення секреції всіх залоз; мають легку сечогінну дію; покращують стан при шкірних захворюваннях, а також ревматизмі; допомагають при набряках; мають протизапальну дію і сприяє кращому засвоєнню інших корисних речовин, що надходять в організм.

За рахунок цього вони мають гомеопатичним дією і сприяють відкашлюванню мокротиння;  посилення секреції шлунка, що викликає собою посилення секреції всіх залоз;  мають легку сечогінну дію;  покращують стан при шкірних захворюваннях, а також ревматизмі;  допомагають при набряках;  мають протизапальну дію і сприяє кращому засвоєнню інших корисних речовин, що надходять в організм

До речі кажучи, японці навчилися виділяти окремо представлені вище глікозиди, і особливо примітні тут «ребаудіозіди А» і «Е», тому що вони мають більш чистим солодким смаком без характерного гіркуватого присмаку що є у «глікозиду стевіозіда».

Саме дітерпеновие глікозиди є основними корисними речовиною, яке і робить цю траву найціннішою! Саме вони дають ту саму нешкідливу солодкість, яка дозволяє насолоджуватися солодким життям як тим, хто фізично не може: наприклад, діабетикам, так і тим, хто має на меті: схуднути, вивести паразитів, поліпшити стан шкіри, зубів і всіх органів, або просто продовжити собі життя і бути здоровим!

Які інші корисні речовини містить медова трава «каа-хее»?

Крім вище описаних речовин в стевії присутня безліч інших не менш важливих, про які потрібно сказати (див. Таблиці №2).

Таблиця №2 Склад медової трави

речовини

Зміст,%

дітерпеновие глікозиди

18

флавоноїди (понад 12 видів)

30-45

хлорофіли і ксантофилл (водорозчинні)

10-15

Оксікорічневие кислоти

2,5-3,0

Олігосахариди (нейтральні, водорозчинні)

1,6-2,0

вільні цукру

3,0-5,0

Амінокислоти, 17 шт, з них 8 - незамінні

1,5-3,0

Мінеральні сполуки (цинк, хром, фосфор, залізо, кальцій, калій, магній, селен, натрій, йод)

0,18-1,0

Комплекс вітамінів (А, С, D, E, K, P)

0,1

Ефірне масло

-

  • Флавоноїди, наприклад, є вітаміноподібні сполуки (їх ще називають вітаміном «Р») органічного походження. Вони в основному представлені тут: рутинному, Кверцитин, кверцітрін, авікулярін, гваяверіном, апігененом і іншими представниками це групи. Дані речовини є найсильнішими антиоксидантами і зміцнюють імунітет. Крім того, вони відомі своїм особливим зміцнює дією на стінки судин і капілярів, зменшують їх ламкість і проникність, зменшують рівень поганого холестерину в крові за рахунок здатності розсмоктувати жирові бляшки і тромби в кровоносних судинах. За вмісту флавоноїдів медову траву можна порівняти лише з журавлиною і чорницею .

За вмісту флавоноїдів медову траву можна порівняти лише з   журавлиною   і   чорницею

  • Хлорофіли мають антибактеріальну дію, а оксікорічневие кислоти, якими надзвичайно багата ехінацея, і, до речі кажучи, екстракт якої є основою відомого всім препарату «Іммунал», як ви можете тепер здогадатися підвищують захисні сили організму - імунітет.
  • Ефірні масла представлені тут більш, ніж 53 різними речовинами і елементами, що зумовлює такі їх цінні лікувальні властивості: протизапальний і ранозагоювальний ефект, пригнічення життєдіяльності вірусів і хвороботворних мікроорганізмів, відхаркувальну дію, сечогінну дію, тонізуючу дію на шлунок, печінку, кишечник і жовчний міхур . Крім того речовини, що входять до ефірну олію стевії, підвищує біоенергетику організму людини в цілому, роблячи його більш стійким до стресових ситуацій.
  • Про вітаміни говорити, я думаю, немає сенсу, оскільки вони мають малу кількість. Крім того, традиційно листя медової трави заварюють, що частково знищує деякі вітаміни. Мінералів в ній вже в 2 рази більше в порівнянні з попередніми (вітамінами). Основні з них, які виділяються в частині нормалізації рівня глюкози в крові спільно з солодкими глікозидами, це цинк і хром. Хром, або як ще його називають, «фактор переносимості глюкози» надзвичайно важливий для нормалізації рівня глюкози в крові, тому що він спільно з інсуліном тягне глюкозу в клітини тканин для безпосереднього його використання. А цинк відіграє важливу роль у виробленні клітинами підшлункової залози інсуліну. Його також призначають хворим на діабет по 15-30 мг в день. Цинк і хром грають важливу роль в обміні речовин, їх дія в комплексі і дуже широке, тут же я наголосив на особливому спрямовану дію в частині нормалізації цукру в крові.

Цинк і хром грають важливу роль в обміні речовин, їх дія в комплексі і дуже широке, тут же я наголосив на особливому спрямовану дію в частині нормалізації цукру в крові

Які лікувальні ефекти виявлені?

На XI всесвітньому симпозіумі з проблем цукрового діабету і довголіття, що проходив в 1990 році було винесено загальне висновок: стевія є вельми цінна рослина, яке підвищує біоенергетику живого організму і при регулярному вживанні сприяє активному довголіттю!

Коли медова трава тільки потрапила в Росію, її насіння стали уважно вивчати і вирощувати в одній з московських лабораторій. Після довгих досліджень, був зроблений звіт, в якому говорилося: Результати досліджень показують, що регулярне вживання екстракту стевії стимулює зниження рівня глюкози, а також рівня поганого холестерину в крові, поліпшується плинність останньої, поліпшується робота печінки і підшлункової залози, а також він виступає як протизапальний засіб. Помічений також позитивний ефект при хворобах суглобів, при яких потрібно обмежувати цукор. Крім того, вживання екстракту солодкого трави є найсильнішою профілактичним заходом розвитку гіпер- і гіпоглікемічних станів при цукровому діабеті, а також сприяє зменшенню дози інсуліну. У звіті також сказано: екстракт медової трави необхідно вживати при ожирінні, при проблемах з травленням, при ішемічній хворобі серця і атеросклерозі, при шкірних і зубних захворюваннях, в тому числі захворюваннях ясен і інших м'яких тканин ротової порожнини. Виявляє легку стимулюючу дію на мозковий шар надниркових залоз, що при систематичному вживанні стевіозіда збільшує тривалість життя.

Виявляє легку стимулюючу дію на мозковий шар надниркових залоз, що при систематичному вживанні стевіозіда збільшує тривалість життя

Наступний факт також підтверджує корисні властивості медової трави. У парагвайському католицькому університеті проводилися дослідження (а Парагвай як ви пам'ятаєте - це природний ареал зростання стевії), в ході якого з'ясувалося: парагвайці не страждають такими хворобами як: зайва вага і цукровий діабет. За статистичними даними дорослий парагваєць вживає до 10 кг в рік цієї лікувальної солодкої трави.

Резюмуємо і доповнимо повний список усіх корисних властивостей цієї диво солодощі:

  1. знижується рівень цукру, поганого холестерину і радіонуклідів в організмі;
  2. протипухлинну та протизапальну дію гальмує зростання новоутворень;
  3. поліпшується відновлення і регенерація тканин, клітин;
  4. зміцнюються кровоносні судини, і нормалізується кров'яний тиск;
  5. позитивний вплив на діяльність печінки і підшлункової залози;
  6. сприяє загоєнню ран в шлунково-кишковому тракті;
  7. рекомендований для нормалізації обміну речовин, в тому числі при порушенні вуглеводного обміну, що призводить до таких хвороб як: ожиріння, діабет, атеросклероз, панкреатит;
  8. вживання стевіозіда знімає тягу до алкоголю і нікотину;
  9. протистоїть розвитку паразитів і хвороботворних бактерій в організмі, позбавляючи їх улюбленої їжі - цукру;
  10. запобігає розвитку карієсу;
  11. корисна при бронхо-легеневих захворюваннях за рахунок сапонінів, що дають відхаркувальний ефект;
  12. покращує стан шкіри, волосся, нігтів завдяки кремнієвої кислоти і зниження цукру в організмі;
  13. підвищує захисні сили організму - піднімає імунітет;
  14. сприяє схудненню за рахунок нульової калорійності;
  15. не позбавляє нас можливості відчувати радість від солодкого смаку! І це дійсно так. Розглянемо докладніше.

Солодке життя без наслідків. Або чому смак солодкого нас так радує?

Хіба у вас не буває такого: коли у вас сумний настрій, депресія, вам хочеться солодкого. Наче додати чого хорошого, коли навколо все погано. Дійсно, солодкий смак викликає вироблення в нашому організмі гормонів щастя, так званих ендорфінів, що викликають радість, добре ставлення до людей, відчуття задоволеності.

Дійсно, солодкий смак викликає вироблення в нашому організмі гормонів щастя, так званих ендорфінів, що викликають радість, добре ставлення до людей, відчуття задоволеності

Уникнути негативних наслідків від вживання цукру, прибрати зайві калорії (прагнення схуднути), поліпшити стан шкіри, волосся, або може вам просто не можна їсти цукор тому ви діабетик. Тепер знаючи про існування медової трави і її екстрактів, вам дуже просто це зробити. Вам не потрібно міняти свої солодкі звички. На стевії можна приготувати різноманітні кондитерські вироби (нижче є спеціальна книга з рецептами, яку я для вас відшукав). Вживайте корисну солодкість, приведіть себе в форму і відчувайте позитив. Тепер ви знаєте, чим найкраще замінити цукор. Скористайтеся отриманою інформацією!

Чи може вона завдати шкоди вашому здоров'ю?

На це питання було дуже багато суперечок, підкріплених як обгрунтованими, так і необґрунтованими експериментальними даними. Але, як відомо, все негативне сприймається набагато краще - така психологія поведінки людей.

Весь сир бор относительно безпеки Медової трави и ее екстракту будувався вокруг Наступний Фактів. Людський організм НЕ может розщепіті Речовини, что входять до стевіозід (Різні глікозіді), у него просто немає необхідніх для цього ферментів. Тому велика їх частина виводу в незмінному виде з організму (через кишечник) разом з тимі сотімі Частка відсотка, что все-таки просочилися крізь стінку кишечника (виводу через нирки разом з сечею). Разом з тим, частина потрапили в кишечник глікозидів піддається обробці кишковими бактеріями, що викликає розщеплення стевіозіда на стевіол (фрагмент його молекули) і глюкозу (остання в дуже малих кількостях). Всі звинувачення лягли на речовина стевіол, яке за структурою нагадує молекулу стероїдних гормонів. Це викликало підозру останнього в антиандрогенними (порушення гормонального фону, зниження статевої активності), мутагенності (нібито відбувається з кишковими бактеріями), і як наслідок, канцерогенності.

Підозри стали підкріплюватися далекими від реальності дослідами. Так, наприклад, в 1960 р вчені Дорфман і Несс проводили експерименти з курчатами, де по зростанню гребеня вони визначали рівень активності чоловічих гормонів. Рівень активності знижувався при дозі 1,2 г стевії на 1 кг ваги, а якщо перевести на більш зрозумілу мову - ця доза по солодощі відповідає мішку цукру в день на людину!

У 1968 р журнал «Science» опублікував результати експерименту вчених Планас і Куча, в ході якого вони нічого не давали пити самкам мишей крім настою медової трави. Настій робився за схемою: 5 г на 100 мл, що означає 100 ч. Ложок порошку подрібненої висушеної солодкої трави !!! на склянку води. Отримана доза стевіозіда - 0,5 г на 1 кг ваги піддослідного - ніяк не вплинуло на вагу і здоров'я тварини, проте їх плодючість знизилася в 2 рази. Трохи пізніше - через 7 років - був поставлений ще один досвід японськими вченими, де доза стевіозіда вже становила 0,1 г на 1 кг - ніяких наслідків виявлено не було. Спростував результати експерименту Планас і Купа також японський вчений Шіотсу, який в 1996 р повторив те ж саме, але вже на більшій кількості мишей. В результаті експерименту не було виявлено зниження плодючості піддослідних.

Стаття вийшла доволі велика. ТОМУ ЇЇ ДОВЕЛОСЯ РОЗБИТИ НА 2 ЧАСТИНИ. ДЛЯ ПРОЧИТАННЯ 2 ЧАСТИНИ СТАТТІ - НАТИСНІТЬ НА Сторінку 2 (відразу після форми підписки в лівому нижньому кутку)

Сторінка: 1 2

Хто-небудь з вас чув про таку солодку траву під назвою - стевія ?
Чому я так кажу?
Скільки ви хочете прожити?
Чим же так шкідливий цукор?
Який вихід знайшовся?
Що ви дізнаєтеся в цій статті?
Якими корисними властивостями вона володіє?
Чи може вона завдати шкоди вашому здоров'ю?
Чого слід знати при покупці стевіозіда?
Порахуємо, наскільки вигідно замінювати нею цукор?