Полезные материалы

Стевія: користь і шкода, властивості медової трави

  1. Зміст
  2. Що це за рослина?
  3. У чому користь рослини
  4. Протипоказання до застосування
  5. застосування стевії
  6. Застосування листя стевії
  7. Стевія для схуднення
  8. Стевія - натуральний цукрозамінник
  9. Як використовувати стевію замість цукру?
  10. Рецепти з додаванням стевії
  11. Настій з стевії
  12. Сироп з стевії
  13. Печиво зі стевією
  14. Що ми пропонуємо?
  15. Наша продукція

Стевія (медова трава) - дивовижна рослина, яку використовують в якості натурального цукрозамінника. Всього 1 лист стевії здатний замінити чайну ложку цукру, тому ця рослина так затребуване серед людей, які страждають на діабет. І це далеко не єдиний спосіб застосування цієї медової трави.

Зміст

  1. Що це за рослина?
  2. У чому користь рослини
  3. Протипоказання до застосування
  4. застосування стевії
  5. Застосування листя стевії
  6. Стевія для схуднення
  7. Стевія - натуральний цукрозамінник
  8. Як використовувати стевію замість цукру?
  9. Рецепти з додаванням стевії
  10. Що ми пропонуємо?

Рецепти з додаванням стевії   Що ми пропонуємо

Багатовікова історія застосування цього природного речовини вказує на позитивні результати. Але, вживати стевію в лікувальних цілях все ж рекомендується після бесіди з кваліфікованим лікарем.

Що це за рослина?

Кущ з прямими стеблами, на яких розташована велика кількість листочків яскраво-зеленого забарвлення - саме так виглядає в природі рослина стевія. На сьогоднішній день відомо більше ніж сотнею різновидів цього чагарнику, проте в народній медицині найбільший інтерес представляє вид Stevia rebaudiana. Стебла багаторічної трави щорічно відмирають, і на їх місці утворюються нові. З одного чагарника можна зібрати до 1000 листів, які і є справжнім джерел вітамінів і мікроелементів.

Трава стевія вперше була виявлена ​​на території південно-американських країн. Як тільки було виявлено цілющі властивості рослини, його стали культивувати в Азії, а потім воно перекочувало і в наші широти. Теплий клімат гір, зволожений ґрунт, висока вологість повітря - найкращі умови для цієї рослини.

Стевія - медова трава, так її ще часто називають поціновувачі солодкого смаку листочків рослини. Солодкість цього натурально продукту в тридцять разів перевищує звичайний цукор, тому листя стевії застосовують в якості натурального цукрозамінника .

Солодкість цього натурально продукту в тридцять разів перевищує звичайний цукор, тому листя стевії застосовують в якості   натурального цукрозамінника

Велика кількість вітамінів груп E, B, D, C, P, що представляють велику цінність для організму людини, корисних мікроелементів, ефірних масел і дубильних речовин виявлені в складі рослини.

У комплексі всі елементи благотворно впливають на організм людини, борються з деякими захворюваннями.

Корисні властивості стевії:

  1. Невисока калорійність.
  2. Наявність антисептичних якостей, здатність боротися з патогенними мікроорганізмами і грибками.
  3. Збереження природних якостей навіть при високій температурі, що актуально при приготуванні страв.
  4. Безпека для людини.
  5. Добре розчиняється у воді.

У чому користь рослини

Дослідники в області народної медицини виявили наступні ефекти, які надає стевія на людський організм:

  • Активізує регенеруючі клітинні процеси;
  • Листя стевії сприяють зниженню рівня холестерину і цукру в крові;
  • Покращує функціонування кишково-шлункового тракту, печінки;
  • Запобігає розвитку злоякісних пухлин;
  • Нормалізує підвищений артеріальний тиск, зміцнює стінки капілярних судин;
  • Стабілізує процес метаболізму, зміцнює імунну систему;
  • Надає противобактериальное дію;
  • Використовується при лікуванні захворювань дихальних органів;
  • Покращує стан нігтів, волосся і шкірного покриву;
  • Допомагає позбутися від шкідливих звичок (пристрасть до алкоголю і паління);
  • Запобігає наліт і карієс на зубах.

Рослина рекомендовано до застосування при самих різних захворюваннях. Наприклад, цукрозамінник стевія як не можна краще підходить для людей, які страждають на діабет. Цей натуральний продукт можна також використовувати для профілактики ішемії серця, хвороби суглобів, пародонтиті. Відзначено сприятливий вплив трави на функцію надниркових залоз.

Однак необхідно розуміти, що ця рослина не є ліками, і розраховувати тільки на прийом медової трави стевії, при настільки серйозні проблеми зі здоров'ям, ні в якому разі не можна. Важливо звернутися до лікаря, в тому числі і для консультації з приводу прийому стевії.

Важливо звернутися до лікаря, в тому числі і для консультації з приводу прийому стевії

Говорити про корисні властивості рослини можна нескінченно багато. Ті, хто вже випробував чудодійний вплив медової трави, напевно відчули зміни в своєму організмі. Цей подарунок природи виводить холестерин, який неодмінно утворюється при неправильному харчуванні і великій кількості жирної їжі в щоденному раціоні. Коли в їжі присутня стевія, відбувається очищення від негативних речовин, що скупчилися в організмі, виводяться шлаки.

Науково доведено, що рослина має гарні протизапальними властивостями. Прилив сил, вироблення імунітету до деяких хвороб, перешкода утворенню шкідливих бактерій - все це відбувається в організмі людини, при регулярному використанні в раціоні стевії.

Коли медова трава потрапляє в порожнину рота, вона очищає її від мікроорганізмів і бактерій. Саме тому розроблені спеціальні зубні пасти з додаванням цієї рослини.

Людям, з підвищеною чутливістю до сезонних вірусних захворювань, також рекомендується включити в раціон стевію. Помічено, що після регулярного застосування відварів, настоянок або навіть простих фіточаїв з додаванням листочків, помітно покращують фізичний стан людини: поліпшується імунітет, організм наповнюється корисними вітамінами і мікроелементами.

Взагалі, стевію багато медичні фахівці рекомендують вводити в раціон навіть здоровим людям, відмовляючись від прийому цукру. Згодом цукор провокує багато захворювань. І такий підхід може стати відмінним профілактичним кроком до довгої і повноцінного життя.

Протипоказання до застосування

За весь час використання рослини в лікувальних цілях не було виявлено шкоди для людини. Винятки становлять лише рідкісні випадки через індивідуальної нестерпності організмом цієї трави. Перш ніж почати застосовувати стевію слід переконатися у відсутності алергічних реакцій. Для цього можна поступово вводити в раціон харчування рослина. Ризик отримати побічні дії мінімальний, проте обережність не завадить в наступних випадках:

  1. Не рекомендується вживати лікарські препарати на основі ствевіі разом з молочними продуктами (щоб виключити діарею);
  2. Рослина сприяє зниженню артеріального тиску, тому особливу увагу при застосуванні слід приділяти людям, що страждають гіпотонією;
  3. У випадках з гормональним дисбалансом або нервовим відхиленням рекомендується звернутися за консультацією до лікаря.

Не рекомендується вживати лікарські препарати на основі ствевіі разом з молочними продуктами (щоб виключити діарею);   Рослина сприяє зниженню артеріального тиску, тому особливу увагу при застосуванні слід приділяти людям, що страждають гіпотонією;   У випадках з гормональним дисбалансом або нервовим відхиленням рекомендується звернутися за консультацією до лікаря

Основні цілющі компоненти, які відрізняють стевію медову, - це ребаудіозіди і стевіозид. Дані речовини не приносять шкоди організму людини, в кілька разів солодше звичайного цукру. Крім цього, трава допомагає справлятися з простудними і шкірними захворюваннями. Лікарські препарати з стевії, а також листочки і коріння рослини можна використовувати:

  • При лікуванні ожиріння і боротьбі із зайвою вагою;
  • Для запобігання утворенню пухлин;
  • Для зміцнення імунітету;
  • Для виведення шкідливих речовин (шлаки і токсини) з організму;
  • Для уповільнення процесу утворення зморшок.

Лікарські препарати на основі стевії не здатні принести шкоди, але з огляду на індивідуальних особливостей організму можуть виникнути такі побічні явища, як запаморочення, біль в м'язах. У таких випадках слід припинити використання препарату і звернутися за консультацією до лікаря.

застосування стевії

Фармакологічна промисловість в основному пропонує таблетки, порошки і екстракти на основі стевії. У побутових умовах можна заварювати чай, робити настій, відвар або сироп з листя рослини. Траву можна додавати в звичайний раціон харчування. Листя нерідко використовуються для приготування хлібобулочних виробів, йогуртів, салатів. екстракт стевії застосовують при виготовленні напоїв і навіть морозива. Корисні елементи, що входять до складу стевії, припиняють переродження здорових клітин в злоякісні, що може виявитися корисним при наявності онкозахворювання.

Травку можна застосовувати в боротьбі з хворобою щитовидної залози і печінки, остеоартрозу. Для цього необхідно ввести лікувальну продукцію в раціон харчування, наприклад, у вигляді сиропу.

Для цього необхідно ввести лікувальну продукцію в раціон харчування, наприклад, у вигляді сиропу

Широко використання стевії в народній медицині. Ось лише деякі приклади того, що можна зробити з цієї рослини:

  • Фіточай. Даний засіб дозволяє позбутися від ожиріння, вилікувати гастрит та інші захворювання шлункового тракту. Щоб приготувати чай необхідно взяти одну ложку порошку з листочків стевії і залити речовина літром кип'яченої води. Дати настоятися протягом півгодини. Вживати в якості звичайного чаю кілька разів в день.
  • Відвар з рослини ефективний при лікуванні шкірних захворювань. З його допомогою можна позбутися від виразок, фурункулів, вугрової висипки.
  • Настій з порошку трави сприяє нормалізації роботи серця.

Способів використання стевії достатньо багато. Ця рослина корисно практично при наявності будь-якого захворювання. Але, не варто думати, що цей подарунок природи - панацея. Слід дотримуватися запобіжних заходів, врахувати всі особливості свого організму, перш ніж почати приймати лікарські препарати на основі стевії або саму рослину.

Застосування листя стевії

Як правило, листя стевії можуть стати основою при приготуванні різних екстрактів, відварів, настоїв, а також гарячих напоїв. При цьому зовсім не обов'язково використовувати монотравяной чай з стевії. Частенько «медова трава» застосовується в зборах і сумішах спільно з іншими лікувальними рослинами. Готувати висушене листя досить просто: достатньо подрібнити їх в кавомолці або в ступі. Варто пам'ятати, що одна столова ложка отриманого порошку замінить 100 грам звичайного цукру.

Стевія для схуднення

Люди, які ведуть боротьбу із зайвою вагою, нерідко використовують в своєму раціоні ця рослина. І це цілком зрозуміло, адже стевія здатна притупити почуття голоду. Ця трава знижує апетит, не даючи можливості людині переїсти. Основний спосіб вживання продукції в натуральному вигляді: додавання листочків у фруктовий або овочевий салат.

Регулярне вживання настою стевії дозволяє вивести шлаки з організму, поліпшити обмінний процес, що в комплексі робить благотворний вплив на людину і сприяє втрати зайвої ваги. При застосуванні листочків рослини, відварів або фіточаю не варто забувати і про дотримання режиму харчування. Тільки при такому підході можна очікувати ефективного результату і втрати зайвих кілограмів.

Стевія, користь і шкода якої добре вивчені, вважається одним з ефективних і абсолютно безпечним коштів в боротьбі із зайвою вагою. Не варто очікувати чудесного ефекту за один прийом настою або фіточаю. Необхідно регулярно використовувати рослини в раціоні харчування та тільки тоді результати стануть очевидними.

Прийом стевії, як засоби для схуднення, допомагає очищати кишечник, зокрема, і організм, в цілому. Очищення організму - процес тривалий. У цьому плані «кардинальні» рішення можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Медова трава поступово і вкрай м'яко виводить шлаки, нормалізує мікрофлору кишечника.

Стевія - натуральний цукрозамінник

Незважаючи на те, що рослина росте в південноамериканських країнах, його успішно культивують і в Росії. Це дивовижна за своїми властивостями медова трава в першу чергу використовується в якості природного замінника цукру. Солодкість продукту зберігається навіть при термічній обробці, тому використовувати рослину можна і хлібобулочні вироби, які випікаються при високих температурах.

Дієтологи в один голос стверджують, що користь стевії для людини велика. Вона стає кращим помічником для людей, які страждають на діабет і іншими захворюваннями. Але, незважаючи на всі унікальні властивості рослини, використовувати його потрібно уважно і обережно. Наприклад, необхідно стежити за станом діабетика в перший місяць вживання лікарської рослини. Можливо, буде потрібно збільшити або зменшити дозу інсуліну, тому консультація лікаря перед рішенням спробувати стевію обов'язкове.

Ласунам не доведеться думати про зайві кілограми, якщо вони будуть вживати десерти з додаванням листочків медової трави .

Ласунам не доведеться думати про зайві кілограми, якщо вони будуть вживати десерти з додаванням   листочків медової трави

Безумовно, знати міру потрібно у всьому, адже в необмежених кількостях навіть таке корисне рослина може мати несприятливий вплив на організм людини.

Безумовно, знати міру потрібно у всьому, адже в необмежених кількостях навіть таке корисне рослина може мати несприятливий вплив на організм людини

Як використовувати стевію замість цукру?

Потрібно чітко розуміти, що солодкість цукрозамінника стевія на порядок вище, ніж звичний цукор. Як наслідок, необхідно представляти ті обсяги, які рекомендується додавати в їжу і напої, щоб не перевищити дозування і не втратити смакові характеристики. Та й зайвий витрата продукту не має сенсу.

Як відомо, купити стевію можна в наступних видах:

  1. Мелене листя.
  2. Стевиозид.
  3. Екстракт стевії.

Оптимальне співвідношення стандартного цукру з різними видами обробки стевії представлені в наступній таблиці.

Збережіть цю інформацію, щоб вона завжди була у вас під рукою. Особливо актуальна ця порада тим, хто тільки починає прийом натурального замінника цукру стевії (медової трави).

Рецепти з додаванням стевії

Стевію - натуральний замінник цукру, можна і потрібно активно використовувати при приготуванні різних страв, а також при консервуванні. Необхідно розуміти, що ця рослина не тільки надає стравам солодощі, а й формує певний, злегка незвичний обивателю смак. Як наслідок, до дозувань варто ставитися максимально уважно і відповідально. При виникненні сумнівів, краще зменшити порцію, ніж отримати повністю непридатний до вживання результат.

Настій з стевії

Цей напій простий у приготуванні і використовується в якості смакової добавки для гарячих напоїв - кави, чаю, какао, а також активно застосовується при випічці домашніх кондитерських виробів.

Процес приготування

У марлю необхідно помістити приблизно 100 грам висушеного листя медової трави. Марля в даному випадку використовується як чайний пакетик, щоб заварка не розвалювалася. Заливаємо одним літром окропу. Якщо є час, то можна дати настоятися одну добу в теплому, темному місці, якщо немає - то просто кип'ятимо 50 хвилин на слабкому вогні. Отриманий первинний розчин зливаємо.

Точно таким же чином з вже справжніх листків отримуємо вторинний настій. Це дозволить в повній мірі використовувати всі корисні речовини, які є в листі стевії. Обидва настою змішуємо, фільтруємо і використовуємо за призначенням в блюда і гарячі напої.

Сироп з стевії

З настою медової трави, про який говорилося вище, можна отримати більш концентрований продукт - сироп. Для цього необхідно на дуже маленькому вогні або на паровій бані випарувати воду з настою. При цьому склад необхідно постійно помішувати. Продовжувати процес необхідно рівно до тих пір, поки не буде досягнута потрібна концентрація. А перевірити це можна досить просто. Краплю гарячого сиропу поміщаємо на тверду поверхню, де вона повинна при охолодженні захолонути.

Печиво зі стевією

тісто:

  • борошно - 2 склянки;
  • вода - 1 стакан;
  • яйце - 1 шт;
  • масло вершкове - 250 гр;
  • настій стевіозідний - 4 ст. ложки;
  • сіль - на кінчику ножа.

Далі тісто розкочується в корж і нарізається, наприклад, за допомогою склянки кружками. Печиво запікається в духовці при температурі 200 градусів.


Чай з листям стевії

Про заміну цукру стевією в гарячих напоях варто подумати навіть здоровим людям в профілактичних цілях. Але найкраще готувати чай з листям медової трави. Принцип його приготування досить простий. Сушені листя додають в кружку (зазвичай 1 ст. Ложку на 200-250 гр. Води) і заливають окропом. Іноді додають ще половину ложечки листя зеленого або чорного (за смаком) чаю. Через 10 хвилин відмінний, смачний і корисний напій готовий до вживання.

Що ми пропонуємо?

У нашому електронному каталозі ви можете купити різноманітні види продукції на основі рослини:

Вся наша продукція вироблена за самими передовими технологіями в області очищення екстрактів, тому не має гіркого присмаку.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПО ТЕЛЕФОНУ +7 499 390 31 53 або ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПО ТЕЛЕФОНУ +7 499 390 31 53 або

Наша продукція

Перейти в повний каталог продукції

Читайте також:

Що це за рослина?
Як використовувати стевію замість цукру?
Що ми пропонуємо?