Полезные материалы

Без хліба. Чому шкідливо не є мучного

У світі налічується як мінімум 160 видів продуктів, які, за даними фахівців, здатні викликати алергічну реакцію.

Однак більш ніж 90% відомих випадків харчової алергії провокують всього лише вісім з них: це - молоко, яйця, риба, морепродукти, арахіс, сухофрукти, соєві боби і, перш за все, зернові, що містять глютен.
Кількість споживаних компонентів, необхідних для того, щоб викликати побічні реакції, варіативно і залежить від кожного конкретного випадку.

«Доза може бути дуже маленькою, але вона варіюється в випадку з різними людьми. Розберемо на прикладі арахісу: навіть мізерної кількості, переданого, скажімо, з поцілунком, може бути досить для того, щоб цей поцілунок став смертельним для алергіка », - розповідає Розіна Лопес-Фандіньо, яка очолює дослідницьку групу біоактивних і алергенів Харчових Білків і пептиди (BIOPEP ) при Інституті досліджень в Області Валеологііпрі CSIC (Вища рада з наукових досліджень Іспанії).
Крім зростаючого числа харчових алергій, останнім часом також значно збільшилася кількість людей, які самостійно (і, зрозуміло, помилково) ставлять собі цей діагноз, і до них відносяться «близько 30% населення Європи», заявляє експерт.
Така самодиагностика, як правило, є некоректною хоча б тому, що «більше половини передбачуваних алергій такими не є».
Так, багато людей самостійно вирішують без будь-якої реальної необхідності виключити з раціону один або кілька «шкідливих» продуктів, хоча в багатьох випадках саме ці зміни в раціоні можуть мати неприємні для здоров'я наслідки.
Сьогодні вже науково доведено, що такі радикальні рішення щодо харчування часто супроводжуються шкідливими побічними ефектами. Наприклад, намагаючись підтвердити або спростувати численні історії про шкоду глютену, команда дослідників з Гарвардського університету недавно провела три дослідження, в яких взяли участь 200 000 чоловік, і опублікувала результати.
Ці дослідження продемонстрували зв'язок між безглютенової дієтою і підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу - найбільш поширеної форми цього захворювання, яка в даний час спостерігається майже у 400 мільйонів людей у ​​всьому світі, і з кожним роком ця цифра лише зростає.

Глютен (або клейковина) - поєднання запасающих білкових амінокислот, ферментів і пептидів, що містяться в борошняних виробах. Саме глютен надає хліба і випічки пишність, а саме тісто робить «гнучким» (тобто, дозволяє розгортати його і змінювати форму). Чим вище відсоток вмісту глютену в борошні, тим вище її якість і, як наслідок, тим краще смак готового хліба.


Крім того, так як самодіагностика призводить до помилкових висновків, людина не може з'ясувати справжню причину свого дискомфорту і, отже, отримати адекватну медичну допомогу (а багато хто й зовсім з самодіагностики переходять на самолікування).
Можливо, це зовсім і не алергія, а так звана целіакія (спадкове захворювання, викликане пошкодженням ворсинок тонкої кишки деякими харчовими продуктами, що містять глютен і близькі до нього білки злаків), тобто, непереносимість або підвищена чутливість до клейковини.

«Діагностується і нецеліатіческая чутливість до глютену: вона відноситься до спектру клінічних ознак, які пов'язані з вживанням в їжу глютену і інших білків пшениці з наступними шлунково-кишковими і позакишкові симптомами, і іноді вони збігаються з симптомами, які спостерігаються у пацієнтів з целіакію. Однак немає єдиної думки про те, чи має стан клінічну сутність », - пояснює Лопес-Фандіньо.
Справа в тому, що обмеження глютену в раціоні може привести до дефіциту клітковини і вітамінів, але багато хто, не знаючи про це, навмисно уникають їх вживання, так як вважають, що від клейковини вони відчувають важкість у шлунку і навіть набирають вагу. Однак найчастіше в їх продуктовому кошику є й інші «обважнювачі» з більш високою калорійністю і меншою харчовою цінністю - саме їх і варто виключати.

У будь-якому випадку, приймати таке серйозне рішення, як обмеження себе в тому чи іншому продукті (якщо мова не йде, зрозуміло, про свідомо шкідливих, таких, як газована, чіпси, алкоголь і т.д.), самому точно не варто - особливо , якщо ви погано знаєте свій організм і жодного разу не отримували від нього алергічних «попереджень».
Будь-які дієта або перегляд раціону повинні бути прописані компетентним фахівцем - дієтологом або нутриціології, і тільки після ретельного обстеження. Досвідчений лікар підкаже, як саме вам слід відбудувати свій режим харчування, а також визначить, які речовини ваш організм приймати відмовляється (цілком можливо, що у любителя молока виявиться непереносимість лактози), а будь йому відчайдушно не вистачає. Адже саме від харчування наше здоров'я залежить в першу чергу.
багато клінік , Представлені на порталі «Естетичний Гід», мають в штаті лікаря-дієтолога, тому якщо ви хочете звернутися до фахівця прямо зараз, скористайтеся пошуковим рядком нашого сайту.
Джерело - infodiabetico.com

Дата публікації: 11.09.2017