Полезные материалы

Куди може переїхати «Авангард» в разі ремонту «Арени-Омськ»?

  1. СКК ім. Блінова (Омськ) - 5200 глядачів
  2. «Югра-Арена» (Ханти-Мансійськ) - 5500 глядачів
  3. «Платинум-Арена» (Красноярськ) - 7000 глядачів
  4. «Арена Балашиха» (Московська область) - 5500 глядачів
  5. «Арена Митищі» (Московська область) - 7 тис. Глядачів
  6. «Лужники» (Москва) - 8700 глядачів
  7. «Мегаспорт» (Москва) - 12000 глядачів
  8. «Шайба» (Сочі) - 7 тис. Глядачів

Над хокейним Омському згущуються хмари. Велика ймовірність, що проблеми з головним майданчиком міста виявляться серйозними і «яструби» не зможуть почати сезон на «Арені-Омськ». Слідом за Максимом Сушинським, який заявив про опрацювання запасних варіантів, про пошук альтернатив журналістам повідомив президент КХЛ Дмитро Чернишенко . Поки клуб і ліга за закритими дверима обговорюють план дій в разі форс-мажору, ми вирішили розглянути всіх кандидатів на заміну.

СКК ім. Блінова (Омськ) - 5200 глядачів

СКК ім. Блінова - єдина споруда в місті, яке теоретично зможе прийняти матчі КХЛ, якщо «Арена-Омськ» вийде ладу. Безумовно, це найбажаніший варіант як для керівників «Авангарду», так і для вболівальників. Тільки в цьому випадку гроші, витрачені на ребрендинг і зусилля, спрямовані на PR нової команди і Боба Хартлі, будуть не марні. Ніде, крім старої арени, яка пам'ятає єдиний чемпіонський сезон в історії «Авангарду», Омська команда не буде відчувати себе як вдома. Та тільки «ностальжи-варіант» практично виключений.

Мало того що на арені 1986 року побудови спортивних змагань не було останні два роки, а матчі КХЛ і зовсім раніше не проводилися, так з недавніх пір будівля визнана аварійною. Мало підвести морально застарілий стадіон під вимоги КХЛ. Палацу необхідний капітальний ремонт, про що постановив суд. Ще один нюанс - місткість. СКК ім. Блінова вміщує на 300 осіб менше, ніж наказує регламент ліги. Втім, на тлі проблем з пожежною безпекою і майже сотні зауважень з боку МНС це суща дрібниця, в якій КХЛ могла б піти клубу назустріч.

Над хокейним Омському згущуються хмари

Фото: skkblinova.ru

«Арена-Омськ» дала тріщину. Схоже, все дуже серйозно

Де буде грати «Авангард»?

«Югра-Арена» (Ханти-Мансійськ) - 5500 глядачів

У разі переїзду в Ханти-Мансійськ не буде проблем зі місткістю - ті самі 5500. Впритул, але регламенту не суперечить. HD-обладнанням за час виступу в КХЛ «Югра" не обзавелася, але без барвистих трансляцій в умовах форс-мажору прожити можна. Головне, що арена в Ханти-Мансійську повністю відповідає вимогам ліги. Реальним цей варіант виглядає, перш за все, через партнерських відносин між «Авангардом» та «Югрою». З недавніх пір ханти-мансійці - фарм-клуб івано-франківців. Проблем з тим, щоб домовитися про тимчасове сусідстві, виникнути не повинно. Бентежить хіба що складна логістика (в разі уболівальників, а не команди, яка в будь-якому випадку літає на чартери) і накладення календарів КХЛ і ВХЛ. Втім, нічого неможливого немає. Цілком робочий варіант.

Цілком робочий варіант

Фото: Євген Лістюк, photo.khl.ru

«Платинум-Арена» (Красноярськ) - 7000 глядачів

Поруч з Омському (по сибірських мірками, зрозуміло) є дві старі, але все ж підходящі для КХЛ арени: в Новосибірську і Новокузнецьку. Однак ні там, ні там немає толком умов для співіснування двох професійних команд. Мова, наприклад, про роздягальнях. Та й чи можете ви уявити, що гравці «Авангарду» щодня стикаються в їдальні арени зі своїми суперниками по сибірському дербі? Якщо куди і переїжджати, не покидаючи Сибір, то до Красноярська. Правда, «Арена-Північ», на якій проводить домашні матчі місцевий «Сокіл», не відповідає вимогам КХЛ по місткості.

Зате нова «Платинум-Арена» на 7 тис. Глядачів здається ідеальним варіантом. Заковика лише одна. У березні цей об'єкт, побудований спеціально до зимовій Універсіаді-2019, буде зайнятий. Якраз в ті дати, на які намічено перший раунд Кубка Гагаріна. Таким чином, в Красноярську «Авангарді» зможе провести тільки регулярний чемпіонат. Якщо за півроку вдасться відремонтувати «Арену-Омськ» або ССК ім.Блінова, це не повинно стати проблемою. Ще один варіант - залишитися зовсім без плей-офф, але це занадто радикально навіть для Омська.

Фото: Офіційний сайт Універсіади

«Арена Балашиха» (Московська область) - 5500 глядачів

«Авангард» - флагман сибірського хокею. Уявити, що «яструби» будуть проводити домашні матчі по іншу сторону від Уральських гір, непросто. Однак варіант з тимчасовим переїздом в московський регіон не виглядає утопічним. Перш за все тому, що тут простоює відразу кілька сучасних арен. Наприклад, затишний стадіон в Балашисі, який пам'ятає фінал Кубка Гагаріна, але з моменту розформування ХК МВС змушений обходитися без хокею найвищого ґатунку. Якийсь час тут квартирував динамівський фарм-клуб, а в наступному сезоні, швидше за все, продовжить грати «молодіжка» біло-блакитних. Втім, такий скромний сусід не повинен перешкодити «Авангарду» відчувати себе як вдома.

Втім, такий скромний сусід не повинен перешкодити «Авангарду» відчувати себе як вдома

Фото: Володимир Беззубов, photo.khl.ru

«Арена Митищі» (Московська область) - 7 тис. Глядачів

Ще одна арена в Підмосков'ї, життя на якій завмерла, розташовується в Митищах. Тут проводять домашні матчі «Атланти», але МХЛ - це не те, до чого звикли місцеві, які бачили фінал Кубка Гагаріна. Як і в Балашисі, мова йде про нову і місткою арені. Так чому ж «Авангард» повинен дивитися в бік московського регіону? Причина номер два - величезна фанатська база в столиці. «Ястребов» в Москві, мабуть, більше, ніж уболівальників інших провінційних клубів. Для дійсно відданих фанатів не буде проблемою вибиратися в область. А ось кому виявиться не до душі такий переїзд, так це суперникам «Авангарду». Замість логістично логічного виїзду Новосибірськ - Омськ - Астана їм доведеться робити величезний гак через Москву.

Замість логістично логічного виїзду Новосибірськ - Омськ - Астана їм доведеться робити величезний гак через Москву

Фото: Юрій Кузьмін, photo.khl.ru

«Лужники» (Москва) - 8700 глядачів

Якщо не Підмосков'ї, то Москва. Куди податися «Авангарду»? Парк Легенд і так зайнятий двома клубами. ЛДС ЦСКА ім. Боброва тільки-тільки звільнив ЦСКА, але залишив після себе школу і «Червону Армію». Більш того, з Чехова на Ленінградський проспект переїхала «Зірка». Дуже вже багато мешканців в одному будинку. «Сокольники» морально застаріли і навряд чи пройдуть перевірку КХЛ. А ось «Лужники» хоч і є спорудою пенсійного віку (на вісім років старше арени в Новосибірську), для матчів найвищого рівня ще годяться. «Динамо» в якості запасного аеродрому розглядало повернення в «Лужники», але в підсумку зайняло більш сучасний і комфортабельний «Мегаспорт». Для івано-франківців, які шукають тимчасове укриття, не найгірший варіант. Зрозуміло, якщо не брати до уваги поганих асоціацій. У 2005 році «Авангард» на цьому самому льоду був розгромлений «Динамо» з рахунком 0:11.

У 2005 році «Авангард» на цьому самому льоду був розгромлений «Динамо» з рахунком 0:11

Фото: Юрій Кузьмін, photo.khl.ru

Прощайте, сараї. Де в КХЛ побудують нові арени?

«Сибір» побудує арену під МЧМ, а у СКА з'явиться стадіон рівня НХЛ.

«Мегаспорт» (Москва) - 12000 глядачів

Було б навіть символічно, якби «Авангард» з однієї проблемної арени переїхав на іншу, яка вже пережила процедуру реконструкції. «Мегаспорт» - майже однолітка «Арени-Омськ», і свого часу у нього були виявлені схожі проблеми. Ремонт довжиною в два з половиною роки і ціною в півмільярда повернув арену на Ходинці в обойму столичних стадіонів. Довгий час тут не було хокею, але через затримку в здачі стадіону «Динамо» в Петровському парку сюди заселилися біло-блакитні.

Динамівці будуть використовувати «Мегаспорт» як знімне житло до Нового року. Чому б їм не розділити арену з «Авангардом»? Так, суперник для «Динамо» принциповий, але, по-перше, москвичі - рядові орендарі і їх навряд чи хтось запитає, а по-друге, у біло-блакитних вже був подібний досвід в Парку Легенд зі «Спартаком». Що стосується умов для «Авангарду», то це топ-варіант.

Фото: Юрій Кузьмін, photo.khl.ru

«Шайба» (Сочі) - 7 тис. Глядачів

Хтось напевно чекав тут побачити варіант з Астаною. Омська область межує з Казахстаном, і такий розвиток подій читалося. Та тільки ДС «Казахстан», де до переїзду на нову арену грав «Барис», зайнятий командами чемпіонату Казахстану і МХЛ, а сам по собі переїзд в іншу країну таїть в собі чимало бюрократичних труднощів. А ось кандидатура Сочі менш очевидна, зате цілком реальна. Сьогодні мало хто пам'ятає, але «Шайба» з самого початку не мала залишитися в Сочі. Планувалося, що друга за статусом олімпійська льодова арена після Ігор переїде в інше місто. Благо зробили її збірно-розбірний. На «Шайбу» навіть задивлявся Нижній Новгород, але потім з'ясувалося, що розібрати, перевезти і зібрати її на новому місці обійдеться дорожче, ніж побудувати арену з нуля. Так і стоїть молодший брат в тіні красеня «Великого». У минулому сезоні «Сочі» провів на цьому стадіоні десяток матчів, але в цілому «Шайба» використовується явно не на сто відсотків. Берег Чорного моря - не найгірше місце для «Авангарду», щоб перезимувати. Та й омичи в місті-курорті, безумовно, знайдуться. З логістикою ж справи йдуть приблизно так само, як з московськими кандидатурами.

З логістикою ж справи йдуть приблизно так само, як з московськими кандидатурами

Фото: РИА Новости

Та й чи можете ви уявити, що гравці «Авангарду» щодня стикаються в їдальні арени зі своїми суперниками по сибірському дербі?
Так чому ж «Авангард» повинен дивитися в бік московського регіону?
Куди податися «Авангарду»?
Де в КХЛ побудують нові арени?
Чому б їм не розділити арену з «Авангардом»?