Полезные материалы

Цукор при грудному вигодовуванні: скільки можна і чим замінити

  1. Користь цукру для годуючих
  2. Шкода цукру для мами і немовляти
  3. Чим замінити цукор

Споживання цукру в великих кількостях шкідливо не тільки для годуючих мам, а й для інших людей. Але в невеликих дозах він навіть корисний. Адже він піднімає настрій і знімає втому, допомагає при депресіях і безсонні, покращує загальний тонус організму. Головне, при грудному вигодовуванні не переїдати солодкого і не використовувати хімічні цукрозамінники.

Головне, при грудному вигодовуванні не переїдати солодкого і не використовувати хімічні цукрозамінники

Користь цукру для годуючих

Звичайний цукор або сахароза містить велику кількість вуглеводів. Це цінний поживний продукт, який насичує організм енергією і підвищує рівень серотоніну або, так званого, гормону щастя.

Крім того, він виконує такі корисні функції:

  • Надає бадьорості та енергії. Відновлює сили при фізичному та емоційному перенапруженні;
  • Підвищує настрій і допомагає боротися з депресією;
  • Знімає втому, спазми і біль;
  • Нормалізує сон і допомагає при безсонні;
  • Захищає печінку від негативного впливу токсинів;
  • Покращує засвоєння вітаміну В, заліза і кальцію;
  • Бере участь у формуванні мозку і стимулює мозкову діяльність.

До складу цукру входить глюкоза, лактоза і фруктоза. Перераховані речовини необхідні для повноцінного росту і розвитку немовляти, а також для швидкого відновлення мами після пологів. Цукор не можна виключати з раціону при грудному вигодовуванні, так як він дає необхідну енергію і малюкові, і мамі.

Багато мам після пологів і при грудному вигодовуванні відчувають сильні фізичні та емоційні навантаження. Брак відпочинку і сну, занепад сил і нервове виснаження часто переслідують жінок. Тоді на допомогу приходять солодощі. Вони піднімають настрій, додають бадьорості і сил. В даному випадку цукор не тільки можна, а й потрібно вживати. Але, звичайно, в обмеженій кількості. А що ще допоможе мамі, що годує впоратися з депресією, читайте тут .

Шкода цукру для мами і немовляти

Споживання цукру в невеликих кількостях не принесе шкоди ні мамі, ні грудничку. Тому при грудному вигодовуванні можна дозволити одну-дві чашки чаю з однією чайною ложкою цукру в день і навіть невеликий шматочок шоколаду або інших солодощів. Мамі, що годує не рекомендується їсти цукерки, молочний та білий шоколад, торти та інші "важкі" борошняні вироби. Не можна пити газовані напої!

Мамі, що годує можна вживати такі солодощі:

  • Білий зефір;
  • Східні ласощі (лукум, халва, козинаки, пастила);
  • Темний натуральний шоколад;
  • Прісне і вівсяне печиво;
  • Сухофрукти (чорнослив, курага, родзинки, особливо корисні - фініки);
  • фрукти (Банани, яблука і груші найбільш безпечні при годуванні груддю);
  • Натуральні компоти і соки;
  • Домашнє варення і джем.

Але зловживати цукром і солодощами при грудному вигодовуванні не можна! Надлишок цього продукту призводить до багатьох негативних наслідків, серед яких порушення ендокринної та імунної системи, погіршення стану зубів, поява карієсу і діатезу, підвищення ваги і ризик виникнення діабету.

Велика кількість цукру довго перетравлюється і важко засвоюється, що негативно впливає на ще незміцнілу травлення грудничка. В результаті у малюка посилюються коліки і підвищується газоутворення, з'являються болі в шлунку.

Найбільш часта реакція грудних дітей на надлишок цукру - алергія. На шкірі у дитини з'являється висип і почервоніння, свербіння і набряклість. Особливо часто це виникає через переїдання кондитерських виробів. Східні ж солодощі в надлишку викликають тяжкість і болі в шлунку, здуття живота та інші проблеми з травленням.

Харчова алергія часто зустрічається у малюків, особливо в перші два-три місяці, коли організм ще адаптується до нових умов. Тому важливо вводити солодощі поступово і окремо. Уважно стежте за самопочуттям дитини і негайно виключіть ласощі з раціону, якщо помітили ознаки алергії. Детальніше, що робити при харчової алергії у немовляти, читайте за посиланням https://vskormi.ru/problems-with-baby/pischevaya-allerguya-u-grudnichka/ .

Чим замінити цукор

Багато мам цікавляться, чи можна чимось замінити цукор на період лактації. Перш за все, потрібно включити в раціон велика кількість фруктів і овочів, до складу яких входить фруктоза і глюкоза. Ці корисні речовини виконують всі необхідні функції цукру.

Відмінною альтернативою стане тростинний цукор. Це корисний продукт з великою кількістю вітамінів і мінералів, серед яких калій, кальцій і магній, залізо і фосфор. Він містить менше важких вуглеводів, ніж звичайний. Він легко засвоюється і не впливає на травлення грудничка.

Він легко засвоюється і не впливає на травлення грудничка

Тростинний цукор називають нешкідливим джерелом енергії і використовують в якості підсолоджувача. Він збільшує обсяг, покращує консистенцію і смак продукту.

Люди, які страждають на діабет, замінюють цукор на фруктозу. Фруктоза - природний цукор, який добувають з фруктів. Це низькокалорійний продукт, який не сприяє появі зайвої ваги і не впливає на стан зубів. Фруктоза підходить для активних людей, матерів, що годують і хворих на діабет.

Цікаво, що фруктоза набагато солодше звичайного цукру. Тому і витрата такого продукту буде менше. Вона швидко насичує і тонізує організм, не викликає змін рівня цукру в крові і зміцнює імунітет, мінімізує ризик появи алергічної реакції.

Однак в добу можна приймати більше 30 грам фруктози! Надлишок цієї речовини викликає проблеми з серцем і судинами.

Фруктозу краще отримувати природним способом з меду і фруктів, а не купувати готовий продукт в магазині. Крім того, при грудному вигодовуванні не можна вживати сучасні замінники цукру, які виготовляють промисловим способом! Це дуже шкідливі продукти, які негативно позначаться на самопочутті грудничка і мами. Вони негативно впливають на травлення мами і немовляти, викликають алергічну реакцію і сильне отруєння.

При грудному вигодовуванні ні в якому разі не можна вживати Аспартам, Сорбіт, Сахарин та інші хімічні цукрозамінники!

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу