Консерванти, барвники, згущувачі - список ворогів можна поповнювати нескінченно. Про шкоду цих компонентів знають багато, але їх використання в повсякденному житті стало вже нормою. В період годування грудьми на плечі молодої мами лягає не тільки велика відповідальність за власне здоров'я, а й за малюка. Адже все, що вона їсть, передається з молоком дитині. Тому важливо виключити все шкідливе з раціону, дотримуватися здорового харчування. Печиво, на перший погляд, може згубно позначитися на організмі малюка, адже там є багато зайвих компонентів. Але це здається тільки на перший погляд, розглянувши проблему глибше, слід зрозуміти, що виключати печиво з раціону годуючої мами немає потреби. Необхідно просто визначитися, яке печиво можна, а яке не варто їсти.
Печиво є ідеальним перекусом, тому що містить велику кількість вуглеводів, які синтезуються в енергію. Таким чином, якщо часу на повноцінний обід не залишилося, печиво буде справжнім порятунком. Крім того, всі солодощі роблять життя кращим, і це не міф. Солодощі посилюють вироблення спеціального гормону, ендорфіну. Крім того, вони сприяють нормалізації вироблення серотоніну, а це, в свою чергу, впливає і на настрій мами, на її повноцінний сон.
Яке ж печінку можна їсти мамі при грудному вигодовуванні? Читаємо далі.
Вівсяне печиво складається з вівсяних пластівців або муки. Таке печиво можна їсти кожен день, вівсяна крупа не є алергеном. Крім того, вівсяне печиво допоможе нормалізувати стілець, очистить кишечник від шкідливих речовин. Злаки або горіхи, додані в печиво, ще більше додадуть йому користі. Для мами такий перекус буде означати блискучу шкіру і волосся, а для малюка - відмінне травлення. Але це правило працює тільки в тому випадку, якщо знати напевно склад печива, що зробити з магазинними виробами вкрай складно. Часто таке печиво складається з пшеничного борошна, яка підвищує цукор в крові. Також до складу можуть входити різні недорогі рослинні жири, що теж негативно позначиться на травленні. Що вже говорити про різні підсилювачах смаку і ароматизаторах.
А ось печиво ювілейне, навпаки, використовувати не варто. До складу печива входять стабілізатори та консерванти. Крім того, в даному печиво містяться злаки, які можуть бути джерелом алергії.
Це печиво навпаки, вважається дієтичним продуктом. У ньому мало жирів і цукру, що робить його безпечним для малюка. До того ж, таке печиво не викликає алергію. Пісочне печиво, як і ювілейне, куплене в магазині, не рекомендується давати годує грудьми мамі. У ньому також багато цукру і різних добавок. При цьому, якщо пісочне печиво приготувати самостійно, це може стати прекрасним доповненням до раціону. Як вже говорилося вище, прекрасно підійде для перекусу галетное печиво, сухе і не жирне. Але для того, щоб зрозуміти, наскільки воно безпечне для крихти, слід вводити його в раціон маленькими порціями і безперервно спостерігати за поведінкою дитини. У разі появи висипу або погіршення травлення (коліки, пронос), слід відмовитися від печива і показати дитину педіатру.
Імбир, який використовується, як пряність, може також додаватися в печиво. Імбир корисний для організму, він нормалізує роботу кровообігу, бореться з різними запаленнями в організмі. Багато хто використовує корінь імбиру в лікуванні простудних захворювань. Корінь імбиру, який використовується у випічці, відносять до лікарських рослин. А значить, в період лактації використовувати його варто лише з дозволу лікаря. У разі, якщо мама під час вагітності вживала його в їжу, імбир може і не викликати алергії у малюка. Але, якщо раніше імбир ні частиною раціону, то імбирне печиво протипоказано для мам, які годують грудьми.
Для того, щоб бути впевненою, що печиво безпечно для дитини, слід спекти його самій. Є простий рецепт, як спекти вівсяне печиво в домашніх умовах. Рецепт печива при грудному вигодовуванні простий: вівсяні пластівці залити молоком, а після того, як вони разбухнут, вбити в масу яйця, додати цукор і ванілін. Далі тісто викласти на деко і запікати близько 15 хвилин.
Досить широко останнім часом обговорюється печиво на фруктозі при грудному вигодовуванні. Фруктоза є натуральним замінником цукру, при цьому вона не підвищує рівень цукру в крові. Але, до недоліків цього компонента слід віднести те, що розщеплюється вона безпосередньо в жири, а, отже, може несприятливо позначитися на фігурі молодої мами. Якщо ж користь замінника цукру переконала маму перейти на використання фруктози, то слід вкрай обережно додавати її в раціон.
Безпечним для малюка буде вживання годує мамою пісного печива. Найчастіше, це галетное печиво з низьким вмістом цукру і без тваринних жирів. Таке пісне печиво не викликає алергію, воно приємне на смак і чудово підійде для мам в формі перекусу.
Нарешті, кунжутне печиво, яке, як відомо, відрізняється великою кількістю вітамінів в складі. Кунжутні зерна і олії з давніх часів цінувалися, як джерело вітамінів і мінералів. Найнеобхіднішим для мами, що годує в кунжуті є кальцій. Для того, щоб заповнювати його запаси, молодій мамі слід з'їдати кілька зерен кунжуту в день, а ось кунжутне масло використовувати не варто, так як воно може вплинути на смак молока і у крихти пропаде апетит.
В період лактації не забороняє вживати в раціоні харчування печиво. Але воно повинно відповідати всім правилам безпеки. Тому кращим при вигодовуванні грудьми є домашнє печиво.
Останні матеріали розділу:
Грудне вигодовування приносить величезне задоволення жінкам, адже воно створює особливий контакт між мамою і малюком. Але основна мета забезпечення дитини натуральною їжею - зміцнення ...
Ібупрофен при грудному вигодовуванні
Як відомо, на дитину впливає стан матері. Тому вагітним потрібно з обережністю складати раціон харчування і вибирати лікарські засоби, так як вони ...
Реліф при грудному вигодовуванні
Вагітність і пологи - це стрес для організму жінки. За медичною статистикою, 60% новоспечених мам страждають від такого захворювання, як геморой. Він супроводжується дискомфортом ...
Яке ж печінку можна їсти мамі при грудному вигодовуванні?Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua