Полезные материалы

Як навчитися рано вставати ?. Обговорення на LiveInternet

  1. Як навчитися рано вставати? практичні викладки
  2. Олексій Маматов. Як швидко прокинутися

На годиннику 6 ранку ...
На годиннику 6 ранку
Ось уже 10 хвилин несамовито дзвонить будильник, а ви не можете розліпити очі!

Через хвилину, сяк-так прийнявши вертикальне положення, ви в похмурому розташуванні бреде в ванну і проклинаєте весь білий світ ...
Або ви різко схоплюєтеся пізно і починаєте придумувати виправдання своєму запізнення на роботі.
Знайомі ситуації? Думаю що так.

Адже в сучасному світі ми повинні працювати, присвячувати час дітям, чоловікові, домашньому господарству і до того ж не забувати про батьків ...
У більшості випадків виходить так, що вставати доводиться в 6 ранку, тоді як лягати в 1-2 години ночі.
Чому так відбувається і як навчитися рано вставати, ми поговоримо в сьогоднішньому пості ...

Не секрет, що існують люди, які звикли не спати з ранку. І навпаки, є ті, кому звичніше проявляти всю активність у другій половині дня. В основі історії зі сном, як і більшості явищ, пов'язаних з наших тілом, лежить звичка - запрограмованість на певний набір дій і реакцій.

Шаблони поведінки, міцно сидять в нашій свідомості, формують абсолютна більшість наших щоденних дій і, відповідно, їх результати.

Звичка або краща із служниць, або найнебезпечніша з господарів

Людина - єдина істота в природі, здатне змінювати свої звички. Причому робити це самостійно. Тварини не здатні, рослини не здатні, людина - може.
Правда, не кожен. Тільки той, хто готовий в це повірити і застосувати на практиці.
До сих пір існує досить великий пласт людей, які порівнюють себе з іншими рослинами. Вони стверджують, що якщо ти вже «яблуня», то плоди у тебе будуть тільки «яблука».

У рослин - так. Це їх незмінна програма. Людина ж може стати «вишнею» в будь-який момент. Міняти свої програми.
На це здатний наш мозок і цілеспрямовані дії.
Прикладів сотні. Правда, люди часто відмовляються від цих інструментів, покладаючись на умовну долю і обставини, адже простіше і зручніше бути овочем, ой, вибачте, яблуком.

Правда, люди часто відмовляються від цих інструментів, покладаючись на умовну долю і обставини, адже простіше і зручніше бути овочем, ой, вибачте, яблуком

Але тема сьогодні про сон ...

Я завжди думала, що краще раннього підйому може бути тільки сон без будильника. Коли ти встаєш інтуїтивно, без всіх цих гачків сучасних реалій, радієш новому дню і займаєшся улюбленою справою.

Як навчитися рано вставати? практичні викладки

1. Правильна мотивація
Щоб свідомість пробуджувалася рано вранці - йому потрібні потужні підстави, тобто мотиви!
Не раз ми говорили про корисність мотивації в нашому житті. Говорячи про те, як навчитися рано вставати, без мотивації просто не обійтися. Ви повинні чітко уявити собі мету, для чого вам ранні підйоми і тільки потім починати її досягати.
Безцільні ранні пробудження в будь-якому разі не триватимуть довго! Потрібно чітко розуміти для чого вам це потрібно. Від глобальної мети, для чого вам треба рано вставати, до локальної мети, ніж ви конкретно будете займатися ті 2-3 години вранці, коли встанете.

Мета вас повинна надихати. Використовуйте цей час розумно. Якщо ви встаєте тільки для того щоб почитати в інтернеті новини і посидіти в соціальних мережах - це не є частиною вашої великої мети. Чи не буде великої мети, не буде і мотивації і ваші спроби припиняться.

Ключем до раннього підйому є бажання встати рано. Якщо у нас дійсно є мотивація встати раніше, то наш мозок не стане винаходити причини, щоб спати далі. Подумайте, якими перевагами раннього підйому ви не можете не скористатися і ловіть шанс: придумайте собі вагому причину вставати о 5 ранку (бути більш продуктивним, займатися духовними практиками, медитувати поки всі інші сплять).

Візьміть робочий зошит і напишіть мінімум 20 підстав значущих для вас, чому вам необхідно рано вставати. Дайте відповідь на питання: що ви отримаєте, якщо будете рано вставати? від чого ви позбудетеся? як зміниться ваше життя при цьому? Пишіть з почуттями і образами, не скупіться на слова. Вам самому повинно подобатися те, що ви описуєте, це основна умова, щоб це працювало добре.
Або, наприклад, до літа ви хочете скинути 20 кг. Для цього вам потрібно вставати о 6 ранку і йти на пробіжку (або в спорт-клуб). Намагаючись досягти поставленої мети, ранні підйоми перестануть бути тягарем.

Складіть собі чіткий план на завтрашній день (конкретно, беріть ручки і папір, програмуйте свій розум на роботу)

Складіть собі чіткий план на завтрашній день (конкретно, беріть ручки і папір, програмуйте свій розум на роботу)

Також ви можете планувати на ранок всі важливі справи.
В такому випадку ви просто не будете в змозі дозволити собі спати до обіду.

Крім цього обов'язково винагороджуйте себе за кожен ваш ранній підйом, придумайте собі систему винагород.
Якщо ж не встали вчасно, то, навпаки, штрафуйте себе. Грошима або неприємним дією. Не робіть винятків. Проспали - отримуйте покарання.

Намалюйте графік пробуджень. Так простіше впроваджувати будь-які звички. Записуйте кожен день час пробудження. Або просто ставте галочки, коли встали вчасно.


2. Ранній підйом - це ранній відхід до сну

Дуже часто я чую розмови про ранньому підйомі без контексту, у скільки людина лягає спати, а це груба помилка, яка буде коштувати вам сил і тонусу.

Дуже часто я чую розмови про ранньому підйомі без контексту, у скільки людина лягає спати, а це груба помилка, яка буде коштувати вам сил і тонусу

Справа не тільки в тому, скільки ви встаєте, а в тому, скільки годин ви спите.

Сон - це відновлення сил, він необхідний рівно в тому обсязі, який потрібен вашому організму.

Більшість джерел стверджує, що оптимальний час сну для дорослої здорової людини - це 8 годин. Віддаю свій голос цієї думки - багаторазово перевірено на особистій практиці, знову ж в умовах без будильника і можливості спати скільки завгодно. 9 годин - якщо ви втомилися, але в рамках допустимої норми. 10 годин - для прихворіла людини. 12 годин - після серйозного фізичного чи емоційного перевантаження. Причому перевантаження може бути як в негативній, так і в позитивній конотації.

Є думка, що людині досить і 6 годин на постійній основі. Можливо. При ідеальному стані тіла і нервової системи, а також при додаткових енергетичних стимуляторах - якщо ви закохані, у вас горить божевільний проект, дуже маленька дитина або присутні інші кришесносние речі. Тоді людина буде мало спати і не втомлюватися, але це, як правило, короткострокова історія, якої краще не зловживати.

Я б не стала скорочувати час свого сну на рівному місці: саме повноцінний сон забезпечує повноцінне життя.

Звідси напрошується очевидний і не найбажаніший для деяких висновок: ранній підйом - це ранній відхід до сну.

І інших варіантів, включаючи ідеалістичний розклад «пізно лягати і рано вставати», тут на жаль, немає. Особливо якщо вам більше 25 років і природа вас вже не кредитує додатковою енергією.

Особливо якщо вам більше 25 років і природа вас вже не кредитує додатковою енергією

Так що намагайтеся лягати в ліжко до 23:00.
Чому я вказала саме цей час? Все просто: біологічно наш організм може отримати повноцінний відпочинок лише в проміжку з 23:00 до 4 ранку. Саме тому важливо спати в ці години.

Ну, а цінність сну буде максимальна в період з 21.00 до 24.00 виробляється серотонін - гормон щастя, і він виробляється тільки уві сні, в повній темряві. На жаль. лягає в 21.00 при сучасному ритмі життя не реально ....

За годину до сну намагайтеся завершити всі свої справи. Вимикайте комп'ютер і переставайте рубатися в айподи і Айпад.
Багато людей перед тим як заснути беруть телефон, заходять в стрічки новин, соціальні мережі, дивляться фото, читають різні новини. Ці процеси - ваш головний ворог раннього засинання і здорового сну.
Справа в тому, що мозок починає активно працювати, щоб засвоїти інформацію, яку ви споживаєте зі своїх гаджетів. Однак, інформація ця майже завжди марна і забувається вже через кілька хвилин після прочитання. Упевнений, якщо ви читаєте цю статтю пізно вночі, то завтра про неї і не згадаєте.
Тепер проаналізуйте всі нічні діалоги з соціальних мереж, які ви вели перед сном. У них немає ні крапельки сенсу. Ви спілкуєтеся просто так, даремно витрачаючи свій час. Всі ваші співрозмовники нікуди не подінуться, якщо ви напишете їм вранці або вдень на наступний день. А взагалі, краще скоротити до мінімуму спілкування в соціальних мережах і більше спілкуватися наживо.

Час перед сном важливо провести в спокої.
Ви можете почитати книгу, прийняти теплу ванну або подивитися цікавий фільм. Зрозумійте, ваш організм не робот. Йому потрібен час для розслаблення і підготовки до сну.
Ті важливі справи, яке нібито треба зробити ввечері, можна буде зробити і в ранкові години. Помедитуйте або просто послухайте спокійну музику.
А також заплануйте з вечора, ніж ви будете займатися вранці і весь день.

Створіть свій ритуал відходу до сну і практикуйте його.

Задайте собі час пробудження перед сном. Перш ніж заснути, повторюйте про себе час, коли вам потрібно встати. Якщо ви зможете на ньому сконцентруватися, це вплине на ваше підсвідомість, і ви будете готові до того, щоб встати в цей час без проблем.

У Харукі Муракамі є чудова книга: «Про що я говорю, коли говорю про біг». Це автобіографічна історія людини, який у 33 роки повністю змінив своє життя. З власника маленького бару він став письменником. Письменником зі світовим ім'ям. З завзятого курця - бігуном-марафонцем. З сови - жайворонком. Він особистим прикладом показує, що значить звичка перед людиною усвідомленим.

Ось що він говорить на рахунок розпорядку дня:

«Я, без сумніву, людина ранковий. У ранкові години мені найлегше зосередитися, зробити всі важливі і необхідні справи. Днем я займаюся спортом, господарськими справами або просто чимось таким, що не вимагає особливого напруження душевних сил. Ближче до кінця дня я відкладаю всяку роботу і розслабляюся з книжкою або слухаю музику. Спати лягаю рано. Я дотримуюся цього розпорядку досі і завдяки цьому останні двадцять три роки працював, як мені здається, досить ефективно.
Однак такий спосіб життя ніяк не сполучається з нічними і навіть вечірніми розвагами, і це іноді ускладнює наші відносини з людьми. Деякі впадають буквально в сказ через те, що, куди нас ввечері ні поклич, ми вічно відмовляємося.

Але я ось вважаю, що дорослій людині (молодь не береться до уваги) дуже важливо визначити для себе життєві пріоритети. У житті повинен бути розпорядок, згідно з яким ви витрачаєте час і енергію. Якщо, досягнувши певного віку, ви все ще не вибрали такого розпорядку, то дуже скоро ваше життя втратить чіткість і контрастність. »


3. Перший місяць треба потерпіти

Якщо ви переходите до раннього підйому зі стану «сови», то перший час вам не уникнути турбулентності. Це треба просто пережити. Тіло звикне куди швидше, ніж здається.

Тіло звикне куди швидше, ніж здається

Як навчитися рано лягати спати, якщо спати зовсім не хочеться? Треба змусити себе рано вставати.

Якщо ви протягом усього лише 3-х днів встанете в 6 ранку (або інший час, яке для вас означає «рано») і потерпіть днем, то на 4-й день вас просто «вирубає» в 22-23 години вечора.
А раз ви рано лягли, то і підйом буде вже легше. Коло знову замикається. Тільки тепер ви перетворюєтеся в жайворонка. Вітаю!

Для формування будь-якої звички потрібні сила волі, час і регулярність. Скільки часу потрібно виділити? Як показує практика - 21 дня буде досить. Регулярно, кожен день!


4. Ставте два будильника на відстані від ліжка

Якщо ви поставили собі будильник, вставайте відразу ж. Чим більше разів ви натиснете кнопку «Спати», тим важче вам буде встати. Лежачи в ліжку і сподіваючись поспати «хоч ще 10 хвилин», ми не відпочиваємо.
Якщо ви дозволите собі думки на кшталт «щось ще занадто рано, можна б і ще трохи поспати ...», то так і не встанете. Не давайте собі можливості вибирати між «вставати» і «повалятися ще».

Не давайте собі можливості вибирати між «вставати» і «повалятися ще»

Один хороший спосіб змусити себе встати відразу - поставити будильник в інший кінець кімнати. Таким чином, щоб вимкнути його, вам доведеться вилізти з ліжка, і є ймовірність, що ви вже не ляжете назад.

Отже, будильники подалі, дзвінок попротівнее, інтервал між дзвінками 5 хвилин. Банальний рада, але він цілком стерпно працює, якщо вам справді хочеться навчитися рано вставати.

Сам по собі будильник - це стрес, який поступово і формує не любов до будильника і раннього підйому. Згодом можна замінити його таймером на музичному центрі, щоб вас будила приємна музика.

До речі, на самому початку вам допоможе наступна методика з будильником. Поставте його на 15 хвилин раніше ніж в попередній день і покладіть його в іншій кімнаті поруч з телевізором. Коли з ранку ви підете його вимикати, увімкніть телевізор і сядьте його дивитися.
Я включаю телеканал, де йдуть новини. Вони допомагають моєму мозку почати працювати. Може для вас підійде якийсь інший канал, але бажано, щоб ви дивилися новини. Вони завжди мають негативний контекст, який допомагає «завестися».
Перші 5-7 хвилин перегляду ви абсолютно нічого не будете розуміти з того, що говорять телеведучі. Ці хвилини найскладніші і важливі. Головне не зірватися і не піти спати в цей час.
Через 5 хвилин ваш мозок почне прокидатися. Коли ви почнете розуміти, що говорять з телевізора, привітайте себе. Ви повністю прокинулися. Можете йти вмиватися і чистити зуби.


5. Включайте музику відразу після пробудження

У мене з музикою завжди були дивні відносини. Справа в тому, що коли композиція потрапляє в мій плей-лист - вона мені швидко набридає. Тому з якісними особистими добірками у мене ніколи не складалося.

Я дуже люблю музику на відстані, десь підслухану і випадково зачеплену. Ніколи не знаю ні імен, ні альбомів, ні назв композицій. Тому рада з музикою вранці був для мене проривним.
Виявляється, музика може пробуджувати. Думки повністю занурюються в мелодію, і бажання сну розчиняється


6. Не їжте мінімум за 3 години до сну

Не навантажуйте свій шлунок і кишечник переварюванням їжі. Будете краще і легше спати.
Якщо ви ляжете з повним шлунком травний процес зажадає від вашого організму значної активності, замість того щоб відпочивати - замість накопичення енергії, організм буде витрачати її на переробку їжі.

Не їжте мінімум за 3 години до сну. А якщо іноді доводиться їсти, то їжте легку їжу. Фрукти овочі. Ніякого м'яса, смаженої картоплі або солодкого.
Якщо сьогодні ви регулярно їсте перед сном, то це все та ж звичка. Спробуйте заради експерименту прожити хоча б тиждень (в ідеалі - місяць) по-іншому, і ви відчуєте різницю, яка позначиться не тільки на вашому сні, але і в цілому на самопочутті і зовнішності.

Позбавтеся від будь-яких стимуляторів, що впливають на сон (алкоголь, каву, чорний і навіть зелений чай - він тобі ні до чого). Однак випийте один-два склянок води перед сном.


7. Заведіть ранкові ритуали

Корисно придумати уранішній ритуал, в який будуть входити слова подяки за те, що у вас є. Мене, наприклад, надихає Далай Лама, і його слова:

«Кожен день, як тільки ви прокинулися, подумайте - сьогодні мені пощастило прокинутися, я живий, у мене є безцінна людське життя, і я не збираюся витрачати її даремно.
Я буду використовувати всю свою енергію щоб розвивати себе, відкривати своє серце іншим людям, досягати освіти на користь всіх живих істот.
Я буду думати про інших тільки хороше, не дозволю собі злитися або думати погано про когось, я збираюся бути корисним людям настільки, наскільки я зможу. »

Або придумайте свою ранкові слова-афірмації, налаштовують вас на позитив.

Або придумайте свою ранкові слова-афірмації, налаштовують вас на позитив

Випийте склянку води, вмийтеся, зробіть зарядку під музику і сну вже не буде або, як мінімум, він буде не так очевидний, як ще 15 хвилин тому. Введіть ці дії в звичку.

Здорові ритуали прокладають здорову колію на цілий день. А здоровий день формує здорове життя.

Ви - це результат ваших хвилин.

Зарядка, біг, йога або просто 20 хвилинна фізична розминка у вигляді напівсонних базікання і кривлянь руками підуть на користь. Почніть з малого. Кожній людині необхідна фізичне навантаження.

Не треба починати з радикальних змін. Разово це вийде, але потім організм буде всіляко чинити опір подібному стресу і весь ваш порив рано вставати зійде нанівець. Як і при підготовці до сну сформуйте свій ритуал підйому.

Загальна рекомендація для будь-яких усвідомлених рухів - від меншого до більшого. Не намагайтеся різко впровадити всі хороші звички, краще поступально, від тижня до тижня просуватися до бажаного ритму. За місяць ви повністю відрегулюєте собі зручний розклад.

Коли тіло перебудується і ви ввійдете в колію нової звички, зможете зловити себе, що прокидаєтеся раніше запланованого дзвінка на 5 хвилин (але це не означає, що будильник не треба ставити, інакше знову заснете). Правда, відбувається це з тими, кому є навіщо вставати і їх життя, в цілому, їм цілком симпатична.

Коли немає сил відірваті собі від ліжка через повну розототожнення зі своєї поточної реальністю - це Інша проблема. Тут будильники та інші порадує не допоможуть. Тут треба собі спочатку розібраті, а потім зібраті заново, чого б це по факту не коштувало. Якщо вранці не хочеться виходити в світ - так жити не можна. Ставайте хоч панком, хоч послушником, хоч президентом - будь-яку мету перед собою, і вперед, аби не загрузнути в каламутних водах відсутності смаку до життя.
за матеріалами re-self.ru , woman.ru



І ще один ефективний рада, як навчитися рано вставати, в наступному відеоролику:

Як вже говорилося, наше тіло схильне мати звички, тому, якщо ви кожен день будете вставати в один і той же час, то з кожним разом прокидатися буде все легше.
Якщо ви зовсім не звикли вставати рано, то спочатку вам може бути неймовірно складно. Але якщо ви розумієте, скільки користі це може принести і можете пожертвувати сном заради ефективних ранкових годин, то ви впораєтеся з цим завданням, і незабаром раннє пробудження увійде в вашу повсякденну практику.
Однак дуже важливо не давати собі поблажок і вставати в цей же час навіть на вихідних. Поступово ваші внутрішні годинник підлаштуються і, можливо, ви навчитеся вставати в потрібний час навіть без допомоги будильника.
І Ви отримаєте всю користь від раннього підйому сповна.

Будьте здорові і вставайте рано, щоб встигати зробити більше!

PS. Чи стане людина- «сова», яким краще працюється вночі або в другій половині дня, здоровіше, якщо змінить різко свої звички і почне вставати рано?
Особисто я думаю, що здоров'я у «сови» не додасться. Навпаки, якщо вона різко стане тим, хто рано встає, то буде дратівливою і непрацездатною.
Я вважаю себе «совою». Вставати дуже рано мені важко, тому тема цього поста для мене дуже актуальна. Хочеться запитати у «сов»: як думаєте, чи варто перетворюватися в тих, хто рано встає?

Дивіться також:

Олексій Маматов. Як швидко прокинутися

Як прокинутися під будильник

50 залізних правил японської леді

Як навчитися рано вставати?
Знайомі ситуації?
Як навчитися рано вставати?
Дайте відповідь на питання: що ви отримаєте, якщо будете рано вставати?
Від чого ви позбудетеся?
К зміниться ваше життя при цьому?
Як навчитися рано лягати спати, якщо спати зовсім не хочеться?
Скільки часу потрібно виділити?
Чи стане людина- «сова», яким краще працюється вночі або в другій половині дня, здоровіше, якщо змінить різко свої звички і почне вставати рано?
Хочеться запитати у «сов»: як думаєте, чи варто перетворюватися в тих, хто рано встає?