Полезные материалы

«Динамо» СПБ - «Зеніт» - 21 вересня 2017 року. Кубок Росії. прев'ю

  1. цікаві факти
  2. Спогади про дербі
  3. Чому матч не варто пропускати

До того ж до Ліги чемпіонів і Лізі Європи восени до нас знову повертається Кубок Росії з футболу, і повертається він не просто так. Стадія 1/16 фіналу подарує вболівальникам Санкт-Петербурга історичний матч між «Зенітом» і «Динамо СПб». Ленінградське дербі колись було найбільш очікуваним футбольною подією для міста на Неві. 21 вересня команди вперше зіграють між собою на новій арені «Санкт-Петербург». Поговоримо про цікавих фактах історичного протистояння і про те, що уболівальникам доведеться побачити в матчі відродження легендарного дербі.

Всі матчі «Зеніту» з «Динамо» СПб в Кубку країни
11 липня 1947, 1/4 фіналу. «Динамо Ленінград» - «Зеніт» - 1: 0 (Олександр Федоров, 83).
25 травня 1965 року народження, 1/16 фіналу. «Динамо Ленінград» - «Зеніт» - 2: 1 (Єврюжихін, 2, 80 - Бурчалкін 82, з пенальті).
11 березня 1972 року, що 1/8 фіналу (перший матч). «Зеніт» - «Динамо» - 2: 0 (Кох, 22; Садирін, 44, з пенальті).
15 березня 1972 року, що стадія 1/8 фіналу (другий матч) «Динамо» - «Зеніт» 0: 2 (Садирін, 63, з пенальті, Іванов, 83).
8 травня 1993 року, 1/64 фіналу. «Зеніт» - «Прометей-Динамо» - 7: 1 (Кулик, 25, 36, 75, Зазуліна, 44; Левін, 65, Дмитрієв, 85; Зезін, 90).
13 липня 2010 року, стадія 1/16 фіналу. «Динамо СПб» - «Зеніт» - 1: 3 (Рогов, з пенальті, 53 - Канунніков, 15, Розіна, 55, 59).

цікаві факти

1. У Кубку країни клуби зустрічалися шість разів, але тільки три матчі відбулися на берегах Неви. У 1947 році гра пройшла в Москві - в тому розіграші всі матчі починаючи зі стадії 1/4 фіналу проводилися в столиці. Ще двічі команди грали матчі в південних містах (Сочі і Гаграх), тому що газони в Ленінграді були не готові.

2. Перший раз в Кубку команди зіграли «будинку» 25 травня 1965 на стадіоні імені Кірова. Варто відзначити, що саме ленінградським дербі в 1950 році цей стадіон відкривався (це був матч чемпіонату країни) і за 15 років інтерес уболівальників не згас. Подивитися на команди прийшло 100 тисяч глядачів. У складі «Динамо Ленінград» тоді відзначався віце-чемпіон Європи Геннадій Єврюжихін. Він відкрив рахунок на 2-й хвилині. Цікаво, що передачу йому зробив Макадест Кузя, брат діда нинішнього футболіста "Зеніта" Далер Кузяєва.
3. У 1972 році команди зустрічалися два рази на стадії 1/8 Кубка країни. Перша гра пройшла в Сочі, а друга в Гаграх. У цих матчах воротар «Динамо Ленінград» Володимир Решетніков двічі не зміг відбити пенальті у виконанні Павла Садиріна - легендарного в майбутньому тренера «Зеніту» і ЦСКА. У перший раз Садирін сильно пробив в правий від себе кут, і Решетніков не вгадав напрямок удару. У другому матчі воротар «Динамо» вирішив, що Садирін тепер проб'є в інший кут, але він помилився - удар був нанесений туди ж, куди і в першому матчі.

До того ж до Ліги чемпіонів і Лізі Європи восени до нас знову повертається Кубок Росії з футболу, і повертається він не просто так

Фото: З особистого архіву Павла Садиріна

4. Найрезультативнішим гравцем кубкового протистояння є Володимир Кулик. 8 травня 1993 року в запасному полі стадіону імені Кірова 21-річний нападник за 25 хвилин зумів відзначитися тричі. Свідків цієї події було не так багато, на грі були присутні менше тисячі чоловік. Цікаво, що всі м'ячі були забиті головою. Двічі партнеру по команді допоміг Михайло Левін, точно навішуючи м'яч на Кулика зі стандартів. У підсумку «Зеніт» розгромив «Динамо» з рахунком 7: 1. Таким чином, цей матч найрезультативніший матч за всю історію кубкового ленінградського дербі.
5. Останній раз клуби зустрічалися в Кубку Росії в 2010 році на стадіоні «Петровський». «Зеніт» виступав в якості гостьової команди. М'яч, забитий у ворота «Динамо СПб» Максимом Канунникова на 16-й хвилині, вболівальники вважають найкрасивішим за всю історію протистояння. Гравці синьо-біло-блакитних провели красиву комбінацію. Віктор Файзулін віддав передачу на Данко Лазович, а той в один дотик переправив м'яч за спини захисників - на Канунникова, який елегантно відправив його в кут. У цьому ж матчі Алессандро Розіна заслужив статус «самого швидкострільного» гравця, забивши два голи з різницею в дві хвилини.

Максим Канунніков

Фото: Олена Разіна, «Чемпіонат»

6. В «Динамо» грали відразу три відомих спортивних телекоментатора - Віктор Набутів, Володимир Перетурін і Геннадій Орлов . Останній також пограв в «Зеніті».

Спогади про дербі

Спеціально для гостей в день матчу на території стадіону буде організований унікальний ретро «Фан-Променад», присвячений традиціям і історії ленінградського і петербурзького футболу. В рамках розважальної програми будуть проходити «Діалоги на Крестовському» з Геннадієм Орловим. Він розповість про історію ленінградського дербі: як зароджувалося протистояння і що собою являв місцевий футбол. Спеціально для «Чемпіонату» і для тих, хто не зможе потрапити на матч, Геннадій Сергійович поділився найяскравішими спогадами про дербі:
«У 1966 році я прийшов в« Зеніт ». В кінці літа ми грали матч на Кубок обкому комсомолу. «Динамо» тоді в чемпіонаті виступало класом нижче. «Зеніт» виграв 1: 0. Потім в 1968 році я вже був в «Динамо», і знову грав на той же Кубок. Тоді вже «Динамо» обіграло «Зеніт» - 3: 1. Тренував зенітовцев Артем Григорович Фальян - він після тієї поразки рвав і метав. Можливо, в силу не настільки високого статусу турніру його гравці просто не налаштувалися належним чином. Цікава деталь: гонорар нам платили незалежно від результату до матчу (кожному по 100 рублів)! Аргументували так: «Хлопці, ви тільки не бийте один одного, не калічте». Але дружнім матч не виходив. Для «Динамо» це була можливість проявити себе, що, до речі, будуть робити і нинішні динамівці. Звичайно, вони полізуть вперед, щоб показати, на що здатні. За будь-піжонство можуть покарати, таке буває, і нерідко ».
«За« Динамо »грало багато прославлених гравців, наприклад Михайло Бутусов і Петро Дементьєв, - продовжує Орлов. - До війни команда йшла врівень з московськими клубами, показувала технічний футбол. Зенітівці молодці, що вирішили провести ретропротівостояніе цих двох клубів на новому стадіоні. Думаю, що народ прийде на цей матч. Чим більше команд в місті, тим більше можливостей у хлопчиків, які закінчують футбольні школи в Петербурзі. Подивіться, скільки хлопців випускається в нашому місті, але потім грає за різні клуби РФПЛ. Потрібно, щоб можливості заграти були тут, в рідному місті, щоб свої не виїжджали, грали вдома ».

Поділився спогадами і відомий пітерський журналіст Кирило Набутів, син радянського теле-радіо коментатора Віктора Набутова, який захищав ворота «Динамо Ленінград» в 1930-і і 1940-і роки.

«На моїй пам'яті зустрічі« Динамо СПб »і« Зеніту »проходили рідко. Синьо-білі бовталися в нижніх ешелонах, у класі «Б» - у другій групі, як тоді говорили. «Зеніт» був єдиною командою в місті, яка грала на вищому рівні. Більше Ленінград не міг собі дозволити утримувати. Але клуби обмінювалися між собою гравцями. Свого часу багато футболістів чемпіонського складу синьо-біло-блакитних 1984 року відбулося через «Динамо». Наприклад, легендарні гравці Желудков, Дмитрієв, Ларіонов. У зворотному напрямку в середині 1970-х був сплавлен гравець збірної СРСР Анатолій Зінченко - найвідоміший футболіст, який грав проти бразильців. Він перший радянський професіонал, який грав в Австрії, перший легіонер! І його в розквіті сил відправили в «Динамо СПб» в нижчу лігу тільки тому, що він просто не сподобався тренеру Герману Зонина. Потім з «Динамо СПб» він потрапив в «Рапід», грав проти команд рівня «Барселони».
У мене є кінохроніка 47-го року - там стадіон ленінградського «Динамо», розрахований на 20 тисяч глядачів, був битком, люди сиділи на деревах! Ось це ажіотаж ».

Як Манчіні вписав Дзюбу в футбол «Зеніту». Тактика 10-го туру РФПЛ

Синьо-біло-блакитні вчаться грати з Дзюбою в атаці, а Массімо Каррера пробує знову виправити ситуацію зміною тактики.

Чому матч не варто пропускати

«Динамо СПб» за останні два роки вчинила стрибок. На даний момент команда посідає третю сходинку в ФНЛ. Цікаво, як буде виглядати команда, яка бореться за вихід в РФПЛ, в матчі проти завсідника елітного дивізіону.

Цікаво буде подивитися і на тренерське протистояння Роберто Манчіні і Олександра Точилина, відомого в минулому футболіста московського «Динамо». Чи буде італієць експериментувати зі складом і які козирі пред'явить молодий російський фахівець?

Для тих, хто прийде на стадіон, «Зеніт» організував цікаву передматчеву програму. Наприклад, можна буде побачити фільм «Удар! Ще удар! »Про традиції ленінградського футболу, зйомки якого проходили на стадіоні ім. Кірова. Акторами виступили гравці «Зеніту». Уболівальникам нададуть можливість подивитися на стару форму «Зеніту», а в фотозоні будь-хто зможе в ній сфотографуватися. На виставці ретроформи також буде представлено спільний проект «Мегафона» і «Зеніт» - «Історія форми». Також буде відкрита концертна площадка - «Live на Крестовському». Там виступить популярна петербурзька група «Пролетарське танго», яка виконає відомі ретрошлягери і власні композиції. Поруч зі сценою буде побудована справжня Танцплощадка, де кожен уболівальник «Зеніту» зможе зарядитися кращими емоціями перед важливим матчем.

«Дзюба заб'є в наступній грі». Що говорили після перемоги «Зеніту»

Олександр Кокорін не видає секретів перетворення, а Кержаков-молодший забороняє юному новачкові «Зеніту» Капленко давати інтерв'ю.

Чи буде італієць експериментувати зі складом і які козирі пред'явить молодий російський фахівець?