Полезные материалы

Миколаївська «Могилянка» на другому місці в рейтингу IT-ВНЗ України

21 червень 2016 Прочитали: 4149

21 червень 2016 Прочитали: 4149

портал DOU опублікував свіжий рейтинг українських вузів, в яких готують IT-фахівців. У цьому році він вийшов більш всеохоплюючим - він розкриває актуальність, що викладаються технології та інші важливі для результативності навчання параметри. Аналітики порталу звузили аудиторію - в цьому році рейтинг створювали спеціально для абітурієнтів, які хоче працювати в IT і вибирають відповідний вуз.

У підсумковий рейтинг були включені факультети і вузи, за якими було зібрано 40 і більше анкет. Враховувалися тільки відповіді респондентів з досвідом роботи в IT.

«Для побудови рейтингу була обрана оцінка готовності рекомендувати свій факультет або кафедру як місце навчання. Ми використовували саме цей показник, тому що він менше залежить від суб'єктивних життєвих обставин респондента (наприклад, ностальгії по юності або незадоволення недостатніми зусиллями, прикладеними під час навчання) », - відзначають в DOU.

Перше місце з оцінкою 8,3 з 10 Києво-Могилянська Академія, в основному представлена ​​факультетом інформатики.

ЧДУ ім ЧДУ ім. Петра Могили на 2-му місці разом з КНУ ім. Шевченко і ХНУРЕ за якістю підготовки IT-фахівців

Шевченко і ХНУРЕ за якістю підготовки IT-фахівців

ЧДУ ім. Петра Могили разом з КНУ ім. Шевченко і Харківським національним університетом радіоелектроніки (оцінки 7,2-7,3 з 10) займає друге місце в рейтингу вузів з оцінкою готовності рекомендувати університет як місце навчання 7,2 з 10.

В опитуванні миколаївська «Могилянка» практично повністю представлена ​​Факультетом комп'ютерних наук. Оцінки цього факультету вище середнього по більшості показників, включаючи співробітництво з IT-компаніями, допомога в працевлаштуванні і актуальність знань.

Зокрема, рівень вивчення різних технологій на Факультеті комп'ютерних наук ЧДУ один з найвищих серед усіх вузів і факультетів, а рівень корупції на факультеті (5%) один з найнижчих і поступається тільки НаУКМА.

Що стосується інших миколаївських вузів, то їх не виявилося в рейтингу DOU або вони не набрали достатню кількість балів.

Найнижчі оцінки отримали ВНТУ (5,7) і НАУ (4,7). Решта вузи отримали середні оцінки - не вище і не нижче середнього по вибірці рівня.

Крім вузів з високими оцінками є кілька окремих високо оцінених факультетів в середніх вузах. Це Факультет прикладної математики в ДНУ ім. Гончара (оцінка 7,3), а також кілька факультетів НТУУ «КПІ»: Фізико-технічний інститут (ФТІ) - 7,4 бала, Факультет прикладної математики (ФПМ) - 7,3 бала, Інститут прикладного системного аналізу (ІПСА) - 7,0 балів.

Серед проблем вітчизняної освіти респонденти назвали неактуальність знань, яка відображається і в оцінках роботи викладачів. Якщо зрозумілість пояснень і подачі матеріалу оцінені в середньому на 6,1, то практичний досвід застосування і вміння пояснити, як застосувати знання на практиці оцінюють гірше - на 5,2.

З перерахованих в анкеті технологій найчастіше в вузах викладають бази даних (вивчали 81% опитаних), С ++ (74%) і С (60%). Java в вузі вивчали 44% опитаних, JavaScript - 30%, QA - 15%.

Нагадаємо, що недавно ЧДУ ім. Петра Могили отримав статус національного університету.