Полезные материалы

Як вибрати корпус для комп'ютера - кращі поради щодо вибору!

  1. Як зробити правильний вибір корпусу для комп'ютера?
  2. Корпус для комп'ютера - критерії вибору

Дорогі читачі, вибираючи корпус для комп'ютера, найчастіше, головним критерієм вибору є його зовнішній вигляд. Звичайно, коли коробок виглядає симпатично, для нього це тільки плюс, але не завжди краса відповідає якості.

Крім зовнішнього вигляду, коробки істотно відрізняються: розмірами, наявністю або відсутністю блоку живлення для комп'ютера та іншими дрібницями (USB порти передньої панелі і т.д.).

Підбираючи корпус під офісний комп'ютер без перспективи на апгрейд, можна обмежитися недорогий моделлю. Але якщо ви заощадите спочатку при складанні потужного ігрового ПК, то проблеми в майбутньому не змусять себе довго чекати ...

Як зробити правильний вибір корпусу для комп'ютера?

Перше і найголовніше відмінність, це його розміри. На сьогоднішній день існують 4 стандандарта (форм-фактора) розмірів корпусу.

1. Маленький - Small Form Factor (276x133x257мм)

Маленький - Small Form Factor (276x133x257мм)

Найменший форм фактор. У такі зазвичай ставлять материнські плати Intel BLKD410PT w / Atom Mini-ITX. Материнські плати містять в собі вже вбудований процесор, відео і мережеву карту. Вам залишається лише поставити оперативну пам'ять з жорстким диском і офісний комп'ютер для роботи в інтернеті готовий.

2. Офісний - Mini-Tower Form Factor (432x152x432 мм)

Зазвичай корпусу таких розмірів комплектуються блоками живлення на 400 W.

Тому дана модель дозволяє створити ідеальний офісний комп'ютер, на нього ви можете укомплектувати потужний 2-х ядерний процесор , відеокарту Middle-End класу (GT450 або 68 50 наприклад) для ігор і материнську плату розмірами тільки mATX!

Якщо розміри материнської плати будуть стандарту ATX то в наслідку:

1. Її буде складно встановити в маленький корпус

2. Якщо вам вдасться встановити материнську плату, вона буде дуже сильно грітися і висока ймовірність швидкого виходу її з ладу.

розгін не рекомендується, через малі розміри корпусу система погано вентилюється і ваш комп'ютер після розгону може не витримати літньої спеки.

Також коробок розмірами Mini Tower необхідно ретельно очищати від пилу кожні 3 місяці, інакше незабаром почнуться проблеми з запуском комп'ютера (може просто перестати запускатися).

3. Домашній-ігровий - Middle-Tower Form Factor (490 х173 × 432 мм)

Домашній-ігровий - Middle-Tower Form Factor (490 х173 × 432 мм)

Самий поширена модель для домашнього використання, розваг, ігор і роботи. Дозволяє встановити материнську плату формату ATX. На таку материнську плату можна поставити наскільки відеокарт для комп'ютера, шестиядерний процесор і т.д.

Завдяки більшому розміру корпусу, він набагато ефективніше вентилюється, це позитивно позначиться на роботі комплектуючих встановлених всередині.

З таких корпусом можна поекспериментувати з розгоном, встановивши потужний кулер на процесор і додавши пару вентиляторів на стінки корпусу для видування гарячого повітря. При виборі даного коробка необхідно враховувати:

- Якщо він укомплектований блоком живлення, то бажано його замінити на більш потужний. Так як в комплекті йдуть блоки живлення не розраховані на розгін і потужні ігрові системи.

- При виборі відеокарти зверніть увагу на її розміри, так як, буває, що такі корпусу не розраховані на відеокарти розмірами 34,5 см (5970). Максимально в Middle-Tower 30 см. Детальніше - як вибрати відеокарту .

4. Великий - Big-Tower або Full-Tower Form Factor (250х550 × 599 мм)

Найбільший коробок 🙂 Зазвичай не комплектується блоком живлення і розраховані виключно на продуктивність високого класу.

Максимальна вентиляція дозволить вам встановити до 6 відеокарт для високої продуктивності в іграх і додатки на відео стінах. Такі моделі зазвичай обирають собі оверклокери і, оснащуючи їх потужною начинкою, проводять безліч тестів на розгін заліза.

Добре, коли при виборі не сильно дорогого «коробка» в комплекті йдуть протипилові фільтри і роз'ємів під вентилятори 120мм мінімум 2, краще 3.

Якщо такий «коробок» буде у вас укомплектований ігровою конфігурацією хоча б з однією потужною відеокартою, то бажано поставити побільше вентиляторів на стінках корпусу. Як вибрати вентилятори для комп'ютера

до меню ↑

Корпус для комп'ютера - критерії вибору

Вибираючи «коробок», в першу чергу необхідно враховувати начинку, яка буде всередині. У разі, якщо комп'ютер для інтернету або офісного використання, то підійдуть з розмірами Small Form Factor, Mini-Tower Form Factor.

Для домашнього використання ігрового комп'ютера найкращим чином підійдуть Middle-Tower Form Factor. Ентузіастам припаде до душі Big-Tower Form Factor.

Для Middle-Tower підійдуть моделі таких виробників: CHIEFTEC, Golden Field, COOLERMASTER. Для Big-Tower найкраще брати компанії AEROCOOL, ANTEC, СORSAIR. В кінцевому підсумку, визначившись з корпусом, необхідно буде підібрати блок питани я.

А який корпус подобається вам?

Як зробити правильний вибір корпусу для комп'ютера?
Як зробити правильний вибір корпусу для комп'ютера?
А який корпус подобається вам?