Чи можу я отримати податкове вирахування знову?

gpointstudio / Depositphotos   Згідно із загальним правилом, при покупці квартири фізична особа має право скористатися майновим вирахуванням в сумі понесених витрат, але не більше 2 млн рублів (для нерухомості, придбаної після 01 gpointstudio / Depositphotos

Згідно із загальним правилом, при покупці квартири фізична особа має право скористатися майновим вирахуванням в сумі понесених витрат, але не більше 2 млн рублів (для нерухомості, придбаної після 01.01.2008 р). Дане право передбачено податковим законодавством РФ. При цьому право на майнове відрахування виникає, починаючи з року, в якому отримано право власності на квартиру. Або з того року, коли був складений акт прийому-передачі нерухомості в разі придбання її за договором пайової участі або за будь-якого іншого договору, пов'язаного з участю в будівництві.

У Податковому кодексі РФ не вказано, протягом якого терміну Ви можете використовувати право на отримання майнового вирахування. Єдиним обмеженням по термінах є повернення податку не більше ніж за три календарні роки, що передують року звернення за майновим вирахуванням. Якщо за один календарний рік виходить використовувати тільки частина майнового відрахування, то його залишок можна перенести на наступні періоди.

Повернення податку при купівлі житла

Чи можна отримати податкове вирахування повторно?

Якщо при покупці квартири в 2008 році Ви використовували тільки частина максимального розміру податкового відрахування (тобто якщо квартира коштувала менше 2 млн рублів), то залишок вирахування на придбання іншої квартири Ви перенести не можете в зв'язку з тим, що перша квартира була придбана до 01.01 .2014 р

Таким чином, так як Ви отримали вирахування за квартиру, придбану до 01.01.2014 р, залишок вирахування на інші об'єкти нерухомості Ви перенести не можете. Перенесення залишку вирахування на інші об'єкти застосовується тільки в разі придбання їх після 01.01.2014 р

До 2014 року податкові відрахування при купівлі та / або будівництві житла платник податків міг використовувати тільки по одному об'єкту нерухомості (будинку, квартирі, кімнаті або частці в будинку, квартирі) незалежно від вартості об'єкта, але не більше 2 млн рублів.
З 1 січня 2014 роки держава надало можливість отримувати відрахування при покупці не однієї, а двох або більше квартир. Однак є важливий момент, який варто враховувати. За чинним законодавством багаторазове отримання права вирахування поширюється тільки на договірні відносини, які були укладені після 01.01.2014 р Це означає, що, якщо будь-яка нерухоме майно купувалося до 1 січня 2014 року, податковим вирахуванням громадянин має право скористатися тільки один раз в життя.

Чи маю я право на податкове вирахування, якщо до 2014-го отримав частину?

Чи можна повернути податки по іпотеці, купивши другу квартиру?

Право на майновий податкове вирахування при купівлі квартири закріплено в статті 220 Податкового кодексу РФ. Максимальний розмір відрахування становить 2 млн рублів. Термін, протягом якого можна оформити податковий повернення з покупки квартири, чинне законодавство не обмежує. Головне правило: податковий майнове відрахування з купівлі нерухомості можна отримати тільки один раз в житті. Повторно зробити це можна. Тобто в незалежності від того, яка кількість об'єктів нерухомості купує платник податку протягом свого життя, загальний розмір заявленого по ним податкового відрахування не повинен перевищувати встановлений законом ліміт.

При покупці другого об'єкта нерухомості Ви можете отримати податкове вирахування при одночасному дотриманні декількох умов (ст. 220 НК РФ, Закон від 23.07.13 № 212-ФЗ «Про внесення зміни до статті 220 частини другої Податкового кодексу Російської Федерації»).

  1. При придбанні першого об'єкта нерухомості Ви оформили майнове відрахування в розмірі менше граничної суми, встановленої законом. Наприклад, при купівлі першої квартири був заявлений відрахування в розмірі 1,4 млн рублів. При покупці другої квартири Ви маєте право одержати відрахування на суму, що залишилася в розмірі 600 тисяч рублів.
  2. Ви податковий резидент РФ.
  3. Ви маєте доходи, які оподатковуються ПДФО за ставкою 13%. За винятком доходів від пайової участі в організації, виграшів в лотереї і азартні ігри. При розрахунку вирахування враховуються доходи за три календарні роки, що передують року звернення за наданням вирахування.
  4. Ви придбали перший об'єкт нерухомості в 2014 році або пізніше. Необхідність дотримання цієї вимоги підтверджує Мінфін Росії - листи від 24.10.13 № 03-04-05 / 44997, від 17.01.17 № 03-04-05 / 1 638.

Так як перша квартира була куплена в 2008 році, тобто до 1 січня 2014 року, і в 2014 році Ви оформили податковий повернення, Ви не можете заявити на майнове податкове вирахування при покупці другої квартири. Так як, згідно із законодавством, при покупці першого об'єкта нерухомості до 2014 року податкові відрахування надається тільки один раз. Незалежно від того як він був використаний: у граничному розмірі чи ні.

Текст підготувала Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Продав частку дешевше, ніж купив. Чи повинен я платити податок?

Чи заважає продаж квартири отримати податкове вирахування?

Чи може дружина отримати податкове вирахування замість мене?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Чи маю я право на податкове вирахування, якщо до 2014-го отримав частину?
Чи можна повернути податки по іпотеці, купивши другу квартиру?
Чи повинен я платити податок?
Чи заважає продаж квартири отримати податкове вирахування?
Чи може дружина отримати податкове вирахування замість мене?