Полезные материалы

Як зменшити тремтіння камери при зйомці з рук

  1. загальні положення
  2. Методи скорочення витримки
  3. Поліпшите свою техніку зйомки з рук
  4. Інші прийоми і поради по обладнанню

Всі ми напевно неодноразово стикалися з цією проблемою: розмиття знімків внаслідок тремтіння камери при зйомці з рук. Це особливо стосується тих з нас, кому не пощастило мати тверду руку. Хоч і не можна повністю усунути шевелёнку, на щастя існує кілька прийомів, за допомогою яких можна значно знизити її вплив - настільки, щоб вона перестала бути помітною з першого погляду.

Знімок нижній частині Ейфелевої вежі вночі - Париж, Франція (2005).

загальні положення

Коли швидкість спрацьовування затвора низька щодо швидкості ненавмисного зсуву камери, її струс стає помітно на знімку. Відповідно, зменшити цей ефект можна за допомогою:

  1. методів, що підвищують швидкість затвора (сокрашаться витримку)
  2. методів, що зменшують рух камери

З одного боку багато новачків у фотографії часто не визнають важливість використання коротких витягів або штатива, проте з іншого боку, багато досвідчені фотографи часто переоцінюють їх важливість. Набагато частіше саме техніка зйомки - аж ніяк не дорогі об'єктиви або багатомегапіксельних камери - задає межа роздільної здатності знімка.

Хоча кожен з методів сам по собі може бути дуже корисним, найбільш ефективно зменшити тремтіння камери можна, поєднуючи їх. Навіть виключно тверді руки не зможуть тримати камеру досить нерухомо, якщо, наприклад, час витримки складає кілька секунд, а короткі витяги навряд чи зможуть повністю виключити змазування, якщо телеоб'єктив використовується тремтячими руками.

Методи скорочення витримки

На жаль, існує всього три способи скоротити витримку: оптимізувати параметри експозиції (1), уникати перетримки (2) і поліпшити освітленість предмета (3).

Виберіть оптимальні параметри експозиції. Переконайтеся, що ви знайшли найкращий компроміс в межах трикутника експозиції камери ; чи дійсно ви використовуєте максимальну світлочутливість ISO і / або мінімально можливу f-щабель? Переконайтеся, що ви забезпечили необхідну глибину різкості при виборі діафрагми.

Втім, якщо ви використовуєте камеру в автоматичному режимі, швидше за все, вона вже зробила все можливе, щоб скоротити час витримки.

Уникайте випадкової перетримки. Типовою причиною змазаних знімків є помилка визначення експозиції камери , Яке обрало більш довгу витримку, ніж слід було. Глибокі тіні на предметі і навіть нерівномірний світло в приміщенні може запросто обдурити вашу камеру і викликати пересмикування.

Використовуйте спалах або поліпшите розсіяне світло. Якщо ви використовуєте вбудовану спалах компактної камери, завжди намагайтеся наблизитися до предмету, щоб він виявився краще підсвічений. Якщо ви знімаєте людей без спалаху, спробуйте зміститися ближче до джерел світла або почекайте, поки люди не пройдуть через більш яскраво освітлену зону.

Якщо всього вищепереліченого виявилося недостатньо, знадобиться застосувати одну або кілька технік, розглянутих далі.

Поліпшите свою техніку зйомки з рук

Хоча скорочення часу витримки часто є найбільш просто реалізується технікою, то, як ви здійснюєте зйомку з рук, часто може вплинути набагато сильніше. Спробуйте застосувати один або кілька наступних прийомів:

Спробуйте застосувати один або кілька наступних прийомів:

Приклад фотографа, притулившись
до стіни, щоб зафіксувати камеру.

Зіпріться і обіпріть камеру. Можна притулитися до стіни, припасти до землі або присісти, використовувати видошукач замість заднього екрану (тим самим притуливши камеру на-віч). Завжди уникайте ситуацій, коли ваше становище або обладнання вимагають від вас напруги при зйомці. Фіксація камери щодо стіни або іншого нерухомого об'єкту значно підвищує стабільність.

Оптимізуйте свій спосіб тримати камеру. Важливо тримати камеру міцно, але без напруги, а також використовувати обидві руки. Використовуючи великі телеоб'єктиви, притримуйте однією рукою об'єктив знизу, а інший тримайте камеру. зберігайте руки близько до тулуба і в комфортному становищі. Часте використання камери додасть вашому хвату велику природність і натренує м'язи ваших рук. Також не забувайте про власний комфорт і теплі.

Практикуйте свою техніку роботи з кнопкою спуску. Завжди намагайтеся спершу полупріжать кнопку, а потім плавно дотиснути її, не докладаючи непотрібні зусилля і не намагаючись натиснути швидше. Також може бути корисно звернути увагу на дихання: знімок в паузі після видиху може вийти краще.

Зробіть три знімки підряд. Часто саме усвідомлення того, що руки потрібно тримати нерухомо, може цьому заважати.

Ви можете виявити помітну різницю в чіткості між декількома знімками, зокрема тому, що ви менше зосереджені на окремому знімку. Тільки не забувайте переглядати їх в повному дозволі.

Інші прийоми і поради по обладнанню

Звичайно, найкращим способом мінімізувати струс камери руками є зйомка без участі рук. Однак особливостям застосування штативів присвячена окрема стаття , Тоді як ця розглядає випадки, коли штатив недоступний. На щастя, існує кілька альтернатив:

На щастя, існує кілька альтернатив:

Приклад знімка з установкою
камери на землю і націлюванням
за допомогою кришки об'єктива.

Поставте камеру на тверду поверхню. При тому, що таким чином часто можна отримати навіть більш чіткі знімки, ніж зі штатива, число доступних варіантів композиції кадру при такому способі може бути сильно обмежена. З іншого боку, може вийти унікальна і цікава перспектива щодо предмета зйомки. Знімки з рівня очей часто виглядають непримітно, тому що саме так ми звикли бачити.

Наведення камери завжди можна забезпечити відповідним положенням на нерівностях поверхні або підклавши кришку об'єктива або камінчик під корпус камери. Не забувайте, що потрібно використовувати або дистанційний спуск, або таймер.

Використовуйте об'єктиви зі стабілізатором зображення (IS) або редуктором вібрацій (VR). Ці пристрої здатні значно зменшити струс камери - особливо при використанні з телеоб'єктивами. Найчастіше вони дозволяють зробити знімки з рук при витягах, які в 5-10 разів довше, ніж це було б інакше можливо. Однак вони все ж не можуть творити чудеса, так що найкраще працюють тільки при належній техніці зйомки з рук.

Уникайте телеоб'єктивів, де тільки можливо. Класний стабілізуючий об'єктив не є єдиним способом зменшити смаз внаслідок шевелёнкі. Наближення до предмету зйомки (з використанням меншого фокусної відстані або об'єктива з більш широким кутом зору) зменшить вплив тремтіння рук і до того ж може часто створити більш цікаву перспективу.