Полезные материалы

Податки на лотерейні виграші - чи потрібно їх платити?

  1. За виграш потрібно платити! Сплачувати податки
  2. Податки з джек-потів в США
  3. Н алогія з джек-потів в Швейцарії
  4. Податки з виграшу в зарубіжній лотереї
  5. Країни, де лотерейні виграші обкладаються податками
  6. Країни, де лотерейні виграші не оподатковуються

На території Російської Федерації зараз діє закон Про лотереях , В якому чітко прописано, що всі виграші в лотерею обкладають прибутковим податком. Саме тому кожному щасливому володареві грошового призу доведеться розлучитися з певною його частиною на користь державного бюджету.

За виграш потрібно платити! Сплачувати податки

Напевно, немає в світі ні одноного азартного гравця, який не мріяв би в один прекрасний момент зірвати джек-пот. Чим більше розмір джек-поту, тим краще, звичайно ж. Однак якщо ви чуєте, що якийсь щасливчик зірвав мільйони, не сильно йому заздріть, адже насправді сума його виграшу буде набагато менше через податок. плата податок на виграш в лотерею необхідно!

Податки з джек-потів в РФ

Розмір податку на доходи фізичних осіб в Російській Федерації на сьогоднішній день становить тринадцять відсотків. Їм енно стільки зі свого виграшу повинен буде перевести гравець державі. Податки сплачуються з будь-яких виграшів, незалежно від того, в державній або приватній лотереї вони були отримані.

Оплатити податок на виграш в лотерею можна одним із двох способів:

  • У деяких випадках суму податку до бюджету держави перераховує сама компанія, яка організувала цю лотерею.
  • Але іноді це доводиться робити безпосередньо переможцям. Він повинен подати декларацію про доходи за попередній рік в податкові органи до 30-го квітня. Сам податок слідують сплатити до 15-го липня. За невчасне декларування передбачений штраф розмірів в сто рублів і вище.

Стимулюючі лотереї знаходяться в окремій категорії. Такі заходи часто проводять магазини, виробники певних товарів, щоб залучати клієнтів. Лотереї даного виду ніяк не пов'язані з ризиком, тому податок на виграш буде набагато вище, а саме тридцять п'ять відсотків. У будь-якому випадку переможець податок платити особисто.

Всі резиденти Російської Федерації відповідно до Російським Податковим кодексом повинні сплачувати податок на виграш. Резидентом країни, в свою чергу, вважається людина, яка знаходилася на її території більше 183-х днів.

Є ціла безліч країн, де, на відміну від Росії, переможці лотерей податки платити не повинні. Це Канада, Австралія, Латвія, Великобританія, Іспанія і т.д. Хоча при цьому чимало держав все-таки обкладають лотерейні виграші досить високими податками.

Податки з джек-потів в США

Найгірше азартних жителям США, адже їм доводиться платити найвищий податок на виграш в лотерею. Точна цифра залежить від конкретного штату, але зазвичай вона коливається в межах двадцяти п'яти відсотків. Це мінімальна податкова ставка на виграш понад шестисот доларів, яку встановив федеральний закон. Також влада штату або навіть міста часто додають ще й свої «регіональні» процентні ставки. У Мічигані це близько чотирьох відсотків, а в Нью-Джерсі майже одинадцять. У Техасі, Неваді, Каліфорнії регіонального податку немає. Якщо брати в цілому, то від суми виграшу в якості податків середньостатистичному переможцю американської лотереї доведеться «відстебнути» близько сорока відсотків в державну казну.

Н алогія з джек-потів в Швейцарії

Громадянам Швейцарії теж доводиться платити державі високі податки. Щасливчик, якому вдалося стати переможцем лотереї, віддасть державному бюджету тридцять п'ять відсотків від суми виграшу. Така жорстка норма встановлена ​​федеральними законами. Мабуть, в Швейцарії серед європейських країн податок на виграш в лотерею найвищий, в інших державах він значно нижче. В Італії, наприклад, мова йде тільки про шість відсотках податку, а стягується він тільки з тих виграшів, сума яких перевищує п'ятсот євро. У Чехії - 20%, в Болгарії - 10%.

У більшості випадків сума податку з виграшу віднімається автоматично. Щасливчику на руки видають чистий виграш, тому тягатися по податковим інспекціям йому в майбутньому не доводиться, що вельми зручно.

Податки з виграшу в зарубіжній лотереї

З розмірами податків в різних країнах начебто розібралися. Але що відбувається в тому випадку, якщо громадянин Росії виграє в зарубіжну лотерею? Яким законодавством керуватись в таких випадках? Залежить це від різних факторів.

Щасливчику доведеться заплатити податок за все один раз (тій країні, де він купив квиток), але тільки в тому випадку, якщо між Росією і іноземною державою було укладено відповідну угоду, що виключає можливість подвійного оподаткування. Якщо ж подібна угода відсутня, то, на жаль, податки доведеться платити вже два рази. З даного правила існує тільки один виняток - в країні, де був придбаний квиток, податок на виграш в лотерею відсутня. Прикладом такої країни може бути Фінляндія. В такому випадку переможець платити податок тільки раз - тринадцять відсотків від суми виграшу в бюджет РФ.

Якщо врахувати всі зазначені вище складності, то можна зробити висновок, що російським гравцям зручніше грати в ті лотереї, які організовуються і проводяться на території Росії. На щастя, вибір їх досить широкий, знайдеться лотерея на будь-який смак, а проблем з оподаткуванням не виникне ніяких, якщо, звичайно, ви не спробуєте ухилятися від податків.

Країни, де лотерейні виграші обкладаються податками

1. США.

2. Франція.

3. Італія.

4. Ізраїль.

Країни, де лотерейні виграші не оподатковуються

1. Білорусь.

2. Латвія.

3. Фінляндія.

4. Канада.

5. Іспанія.

6. Англія.

7. Австралія.

Але що відбувається в тому випадку, якщо громадянин Росії виграє в зарубіжну лотерею?
Яким законодавством керуватись в таких випадках?