Полезные материалы

У десять разів менше калорій: як заробити на дієтичних тортах

  1. IT-інструменти, які використовуються в проекті Bezmuki

Анастасія та Антон Талишкіни виконують мрію багатьох жінок - роблять солодощі, які не шкодять ні фігурі, ні совісті

IT-інструменти, які використовуються в проекті Bezmuki

  • 1с Бухгалтерія
  • Instagram
  • Flamp
  • Вконтакте

«Без муки. Без масла. Без цукру »- перше, що кидається в очі, коли заходиш на сайт онлайн-кондитерської Bezmuki. Відразу ловиш себе на думці: «Цікаво, з чого ж тоді вони тут готують всі ці торти і тістечка?» До речі, засновник проекту Анастасія Талишкіна протестувала свої тортики на собі - за 3 місяці без дієт і мук скинула 16 кг. Про те, що входить до складу «дієтичних» десертів і як влаштовано їхнє виробництво, подружжя-підприємці Талишкіни розповіли порталу DK.ru.

Досьє

Анастасія та Антон Талишкіни, підприємці з Єкатеринбурга, засновники сімейної кондитерської, що спеціалізується на дієтичних тортах, тістечках і випічці. Продукція кондитерської продається як через інтернет, так і в роздрібних оффлайн-точках. В місяць подружжя Талишкіни виконують 300-350 замовлень.

В місяць подружжя Талишкіни виконують 300-350 замовлень

Їстівне - неїстівне

Як розповідає Анастасія Талишкіна, яка задумала свою кондитерську два роки тому і за підтримки чоловіка Антона втілила проект в життя, почалося все з хобі.

Народивши дитину, Настя шукала спосіб прийти форму, не відмовляючись від солодкого, без якого свого життя не уявляла. В інтернеті вона натрапила на популярну низкоуглеводную дієту французького доктора П'єра Дюка і вирішила спробувати приготувати десерт з продуктів, дозволених цією системою харчування. Рецепт взяла з інтернету.

Натхнення пройшло швидко: виявилося, що готувати дієтичні десерти не так-то просто. Антону спочатку відводилася роль головного дегустатора, і він згадує, що першим кулінарним експериментам дружини незмінно виносився вердикт «неїстівне» - страви відправлялися у відро для сміття. Але через пару тижнів мук альтернативні десерти вже можна було їсти.

«Рука звикає до будь-яких інгредієнтів, - каже Настя. - З часом з'явилися свої фішки, свої технології. Я почала розуміти, як використовувати альтернативні продукти, поєднувати інгредієнти і їх дозувати, з'явилися свої рецепти ».

До речі, дотримуючись дієти Дюка три місяці, Настя скинула 16 кг. «Це сталося без особливих фізичних витрат і мук, майже кожен день я їла тортики. Я не перший раз намагалася дотримуватися дієти, але раніше постійно злітала, тому що мені дико не вистачало солодкого », - розповідає вона.

Потягнуло на солодке

Відпрацювавши кілька страв, які перейшли в розряд фірмових, Настя створила групу в соцмережі «ВКонтакте» і стала приймати замовлення на дієтичні торти і тістечка. Виявилося, що ця тема користується попитом: здорове харчування в моді, і люди стали приділяти більше уваги тому, що їдять, стежити за калоріями і складом їжі.

Солодощів, які б вписалися в такий формат, ринок практично не пропонував. До групи потягнулися спортсмени, жінки, які годують груддю, борці із зайвою вагою і ті, кому сувора дієта прописана лікарями, зокрема, люди з діабетом і з алергією на глютен. За відкритою статистикою, тільки в Єкатеринбурзі потенційна аудиторія проекту - майже п'ята частина населення, близько 200 тисяч осіб.

На сьогоднішній день у паблік Bezmuki «ВКонтакте» більше двох тисяч передплатників.

виробничі моменти

Коли «хобі» зросла в «справу» і своїх рук більше не вистачало, Настя вирішила: пора відкривати цех. На цьому етапі до розвитку проекту підключився Антон. У нього вже був досвід в бізнесі - його фірма займалася електротехнічними роботами - і якщо спочатку він допомагав тільки порадами, то в якийсь момент зрозумів, що йому теж цікавіше займатися кондитерської: тут віддача від того, що робиш, набагато більше.

У березні 2015 року проект Bezmuki обзавівся першим цехом. Причому, так співпало, що цей цех став першим у всіх сенсах - професійного виробництва «легких» десертів не було ні в Єкатеринбурзі, ні по Росії.

Причому, так співпало, що цей цех став першим у всіх сенсах - професійного виробництва «легких» десертів не було ні в Єкатеринбурзі, ні по Росії

«Ми спілкуємося з людьми, які займаються цим напрямком, і в курсі того, що відбувається на ринку, - діляться підприємці. - Дієтичні солодощі готують і крім нас, але в основному це не йде далі домашньої випічки. Тільки-тільки почали з'являтися виробництва в Москві і Пітері. А в Єкатеринбурзі ми єдині: складно не помітити собі подібних в такому маленькому місті ».

Через півроку Талишкіни отримали на свої десерти сертифікат Митного союзу, а заодно підшукали виробничу площадку побільше. Тепер знову в пошуку - обсяг замовлень зростає.

«На запуск першого цеху пішло трохи більше 600 тисяч рублів. Це з урахуванням того, що ми орендували готове під харчове виробництво приміщення: там уже був потрібний ремонт і базове устаткування, - розповідає Антон Талишкін (на ньому тепер всі фінансові питання, робота з постачальниками і логістика). - Якщо порахувати витрати на перший і другий цех, то сумарно ми вклали 1,1 млн. Рублів. Всі вкладення вже окупилися ».

Продукція марки представлена в декількох точках (наприклад, в орієнтованому на спортсменів торговому центрі Sila Voli), але основний концепт проекту - онлайн-кондитерська: все десерти готуються за попереднім замовленням.

«Оскільки ми працюємо тільки під замовлення, у нас ніколи не буває рівною завантаження, - говорить Антон. - У день ми приймаємо від 20 до 35 замовлень, в середньому за місяць - 350. При цьому постійних клієнтів - тільки 10% від загального числа ».

Настя додає: зараз основне завдання збільшити число постійних покупців, які замовляють дієтичну випічку стабільно від двох до чотирьох разів на місяць, і в цьому напрямку ведеться велика робота.

Свої люди

Зокрема, підприємці стали опитувати всіх, хто до них звертається вперше. «Ринок новий, і цікавих багато», - каже Антон. Раніше ми ніколи не цікавилися, для чого люди хочуть спробувати альтернативний десерт. В результаті іноді нам надходили відгуки, повні розчарування. Були, наприклад, ситуації, коли у людей весілля або ювілей, ніхто ніколи на дієті не був, випічку без цукру не їв, і, звичайно, вони отримували не те, чого очікували », - говорить Антон.

Згодом подружжя стало приймати замовлення акуратніше і цікавитися, чому людина хоче купити саме дієтичний торт.

«Нікому ж не приходить в голову піти в магазин, щоб купити щось до чаю, і попрямувати до полиці з товарами для діабетиків, - ділиться Настя. - Ми навчилися дізнаватися своїх клієнтів. Якщо ж людина подзвонила, побачивши красиву картинку, і темою здорового харчування не цікавиться, ми готові перенаправити його до інших кондитерам або підібрати щось, що максимально схоже на традиційну випічку, зі своєї лінійки ».

Якщо ж людина подзвонила, побачивши красиву картинку, і темою здорового харчування не цікавиться, ми готові перенаправити його до інших кондитерам або підібрати щось, що максимально схоже на традиційну випічку, зі своєї лінійки »

Сьогодні в штаті кондитерської - вісім чоловік. На початковому етапі в команду набиралися люди «з палаючими очима», яких зачепила концепція проекту. Ніякого досвіду в кондитерській справі у них не було, зате було бажання вчитися. «Що ви знаєте про нас» - питання, яке і донині дозволяє відсіяти тих, хто прийшов просто отримувати зарплату.

Але тепер в Bezmuki беруть тільки професійних кондитерів. «Кадри - завжди проблема, в будь-якому бізнесі. А з огляду на нашу специфіку, нам доводиться шукати людей дуже довго. Так, ми помітили, що кондитерів, які звикли працювати зі звичайними інгредієнтами, дуже складно перевчити - далеко не кожен може перебудуватися », - розповідають Талишкіни.

Проте, майстри, готові на експерименти, знаходяться. Переживши легкий шок від того, що їм доведеться випікати торти без вершків і масла, вони втягуються і самі починають придумувати поєднання продуктів і комбінації фактур: благо, тема нова, і простір для розвитку величезний.

З чого ж, з чого ж, з чого ж

Зараз асортимент Bezmuki налічує більше 100 позицій: це і торти, і тістечка, і піца, і хліб, а також печиво і цукерки. Калорійність десертів - від 60 до 100 ккал на 100 грамів (у традиційній випічки - 400-600 ккал).

«База наших десертів - це список дозволених продуктів Дюка: висівки пшеничні і вівсяні, вони замінюють борошно», - відкриває свої секрети Настя. Крім того, вона навчилася випікати бісквіти з нутовой борошна, яку сама ж і готує. До складу десертів також входять знежирені сухе молоко і какао (1%), кукурудзяний крохмаль, різні «Суперфуд» (рослини і їх плоди з високою концентрацією корисних речовин) - ягоди годжі і насіння Чіа.

Проте, за смаком багато ці десерти схожі на звичайні, а вже за зовнішнім виглядом їх і зовсім не відрізнити. Настя пройшла навчання в «кондитор», стежить за тенденціями в кулінарії і дуже ревно ставиться до оформлення своїх десертів.

«Основний тренд сьогодні - сучасні муссовие десерти, - каже вона. - Усі соціальні мережі заповнені фотографіями десертів з велюром, дзеркальної глазур'ю. Кондитери експериментують з формами, поєднаннями смаків і структур. Десерти можуть бути одночасно солодкі і солоні, ніжні і хрусткі. Цей тренд переходить і в дієтичну випічку. І хоча ми обмежені в компонентах, у нас вже є кілька позицій, які відповідають поняттю «сучасний десерт». В цілому ж, напрямків, куди можна рухатися, маса, і це дуже надихає ».


Читайте також:

Як заробити на шокованне, шокопіцце і шокофраншізе.
Як заробити на кулінарній студії і старовинному рецепті. Як створити авторський кондитерський бренд без затрат на рекламу.
biz360


Відразу ловиш себе на думці: «Цікаво, з чого ж тоді вони тут готують всі ці торти і тістечка?