Полезные материалы

NEWSru.com :: Назарбаєв заявив, що народ Казахстану хоче бачити його президентом якомога довше

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пообіцяв залишатися на посту глави держави стільки, скільки йому дозволять народ і здоров'я
Про це незмінний казахський лідер заявив в п'ятницю, виступаючи на спільному засіданні палат парламенту з щорічним посланням до народу

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пообіцяв залишатися на посту глави держави стільки, скільки йому дозволять народ і здоров'я. Про це незмінний казахський лідер заявив в п'ятницю, виступаючи на спільному засіданні палат парламенту з щорічним посланням до народу. "Ми повинні всіма своїми силами служити нашому народу", - пояснив Назарбаєв.

Нинішній термін повноважень Назарбаєва, що став президентом ще в 1990 році, закінчується в 2012 році, нагадує РІА Новини" . "Я збирався взяти участь у виборах президента 2012 році", - зізнався глава держави.

Центрвиборчком Казахстану 27 грудня 2010 року зареєстрував ініціативну групу з проведення в країні референдуму про продовження повноважень президента до 6 грудня 2020 року. Раніше парламент Казахстану прийняв закон "Про внесення зміни і доповнення до Конституції Республіки Казахстан". Дані поправки передбачають закріплення в Основному законі за першим президентом Казахстану статусу "Ел баси" ( "Лідер нації") і те, що його повноваження можуть бути продовжені на референдумі.

Як зазначив Назарбаєв, на підтримку референдуму про продовження його повноважень було подано понад 5 мільйонів підписів - приблизно дві третини електорату країни. Однак сам Назарбаєв не підписав закон .

"Я наклав вето на закон і направив його до Конституційної ради, як це і було покладено, який повинен визначити його конституційність і законність. Тільки після цього буде прийнято остаточне рішення. Так вимагає Конституція, так вимагають наші закони", - сказав він.

"Головне, я зрозумів зараз сигнал народу: не залишати пост, продовжувати далі працювати. Яке б рішення ми з вами не прийняли після вердикту Конституційної ради, але я обіцяю, що якщо мені дозволять здоров'я і сили, якщо буде така одностайність і підтримка народу, я буду працювати стільки, скільки мені дозволять ", - підкреслив Назарбаєв.

Присутні в залі депутати і чиновники вітали ці слова Назарбаєва стоячи.

Казахстанські парламентарії раніше зверталися до глави держави із закликом призначити республіканський референдум з питання про зміни до Конституції, що передбачають можливість продовження на республіканському референдумі президентських повноважень першого президента і лідера нації. Але Назарбаєв своїм указом відхилив пропозицію парламенту. Однак депутати на спільному засіданні палат парламенту подолали вето глави держави з питання продовження його повноважень до 2020 року без виборів через референдум і прийняли поправки до Конституції про проведення референдуму. У свою чергу Назарбаєв не підписав прийняті поправки і направив їх до Конституційної ради.

Протягом майже півтори години в понеділок члени КС заслуховували думки сторін - депутатів парламенту, представників міністерства юстиції, Верховного суду, Генпрокуратури, МЗС, ЦВК, неурядових організацій, експертів. Про терміни винесення рішення по референдуму КС поки не повідомив.

Своє негативне ставлення до ініціативи по заміні виборів президента на референдум щодо продовження повноважень чинного глави держави висловили багато міжнародних організацій, включаючи ОБСЄ. На цьому тижні держсекретар США Хілларі Клінтон закликала Казахстан не відступати від демократичних принципів, проводячи референдум про продовження терміну президентського правління.

На переговорах у Вашингтоні з міністром закордонних справ Казахстану Канатом Саудабаєвим держсекретар США особливо підкреслила, що національний референдум з питання продовження терміну правління Назарбаєва до 2020 року може стати кроком назад для демократії. Клінтон висловила надію, що Казахстан підтвердить свою прихильність демократії і дотримання прав людини.