Не тільки фахівці, а й обивателі, які знають ціну свого здоров'я і усміхнені світу з раннього ранку, впевнені, що швидкі вуглеводи - це недруги підтягнутою фігурі і активному і діяльній організму людини в цілому.
Слова «швидкий» і «шкідливий» контекстом не ідеального, але здорового харчування і вуглеводних продуктів є синонімами. Їх розщеплення дуже стрімко - в результаті чого глюкоза робить стрибок вгору, а потім «затишно» розташовується в нашому тілі як підшкірного жиру!
Ось основні продукти, які відносяться до швидких або простих вуглеводів, настільки згубним для фігури, настрою і загального стану зокрема (повну таблицю дивіться нижче):
Будь-дієтолог всі перераховані вище вироби відносить до розряду табу! Смертельною отрутою, невпинно вбиває людину, прості вуглеводи не назвеш, але щоденне їх смакування створює непосильне навантаження для підшлункової залози, що виробляє інсулін - ендокринна система знаходиться під загрозою. У крові цукор починає «скакати» вгору і вниз, як гумовий м'ячик, провокуючи перепади настрою і тонусу організму. Якщо подібна їжа займе нішу «святкового» меню, ви відчуєте кардинальна зміна в своєму тілі і моральному стані ...
Що стосується фруктів і меду, поряд з швидкими вуглеводами, вони безсумнівно містять багато корисних мікроелементів, клітковину, і вживати їх обов'язково потрібно, але робити це слід правильно (більш докладно про фруктах написано в статті Фрукти і фітнес ).
В оптимальному, здоровому раціоні харчування повільні вуглеводи набагато краще. Особливо по буднях, коли концентрація уваги і діяльний настрій необхідні на роботі.
Для схуднення відмова від швидких вуглеводів буде дуже корисний і навіть необхідний, але якщо ви звикли до солодощів, зробити це відразу буде складно. Тому їжте їх, як і високо-вуглеводні продукти, під час сніданку і полуденного обіду в невеликій кількості. Намагайтеся замінювати шкідливі продукти на більш корисні. Наприклад, білий цукор - на мед, сухофрукти, фрукти або коричневий цукор, біле борошно на цельнозерновую, молочні шоколад - на чорний і т.д.
А до вечері готуйте білковий «стіл».
Якщо ви худнете, уникайте одночасного прийому вуглеводів і жирів!
Однак, швидкі вуглеводи після тренування, коли рівень глюкози в крові дуже низький, навпаки, будуть дуже до речі! Вони допоможуть заповнити енергію і таким чином запобігти розпад м'язів.
Почитайте також рекомендації Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом .
Поняття «глікемічний індекс» (ГІ) має пряме відношення до значення рівня цукру в крові. Значення ГІ показує наскільки швидко з'їдені вуглеводи засвояться, потраплять в кров. Чим вище ГІ, тим «швидше» вуглеводи і тим активніше людина гладшає! Розрахунок ведеться від еталону в 100 одиниць - глюкози. Але вражаючі показники вище цього «ідеалу шкідливості» мають фініки (146 од.).
ГІ буває:
Як ви вже здогадалися, вуглеводи з низьким ГІ називаються повільними, а з високим - швидкими.
Запам'ятайте, чим нижче ГІ - тим краще для нашої фігури і здоров'я!
Щоб здоров'я, позитивні ідеї і дії стали вашими супутниками, знижуйте споживання продуктів з швидкими вуглеводами, так ви уникнете інсуліновий викид в кров. Нехай тістечка і варення поверх шматочка білого хліба, цукерки і смажену картоплю стануть раціоном «вихідного дня». Особливо остерігайтеся швидких вуглеводів в другій половині дня, коли вони становлять найбільшу загрозу вашій фігурі.
Низький глікемічний індекс посприяє зниженню ваги і легкості протягом всього дня. Худніть з таким меню, в якому список продуктів складається з корисних речей з ГІ не перевищує 55 одиниць! Чудовий настрій і підтягнута фігура - заради цього варто відмовитися від надмірностей ...
Відразу хочу попередити, що ГІ одного і того ж продукту може відрізнятися. Саме тому дані в таблицях з різних джерел іноді не збігаються. Відбувається це через те, що ГІ продукту залежить від технології його виробництва, виробника, країни вирощування, сорти. Точну таблицю створити фізично просто не можливо!
Тому для найбільш просунутих рекомендую купити глюкометр - цей прилад з легкістю визначить ваш рівень цукру після з'їдених продуктів. І ви будете точно знати, які продукти вам підходять.
Ну, а поки у вас немає глюкометра, ця таблиця зі списком продуктів вам дуже знадобиться!
Натисніть на таблицю, щоб збільшити її. А потім клацніть правою кнопкою мишки і виберіть "Зберегти зображення як ...», щоб зберегти таблицю собі на комп'ютер.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua